Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon Pro 1 - usamljen na tronu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon Pro 1 - usamljen na tronu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35320 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iboris

Član broj: 33303
Poruke: 21
*.98.eunet.yu



+13 Profil

icon Najbolji za € 40001.09.2004. u 17:33 - pre 239 meseci
Vidim da ovde ima dosta profesionalaca koji veoma poznaju oblast digitalne fotografije, odnosno digitalnih fotoaparata.

Zamolio bih za pomoć u kupovini prvog digitalnog fotoaparata u vrednosti do €400.

Do sada sam u nekoliko navrata koristio tudji Canon PowerShot G2 i meni se
slike čine OK, tako da "ne bih imao ništa protiv" nekog tome sličnog aparata.

Ima li neko predlog, sugestiju ?

Pozdrav,
Boris
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.panet.co.yu



+1349 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu01.09.2004. u 21:02 - pre 239 meseci
Citat:
iboris: Vidim da ovde ima dosta profesionalaca koji veoma poznaju oblast digitalne fotografije, odnosno digitalnih fotoaparata.



Ne znam, ovaj, khm, khm, ako si mislio na Sasu (AMomcil) i moju malenkost, ni on ni ja nismo profesionalni fotografi (mada smo kolege), ali necemo u ovoj temi da pricamo o tome
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu21.09.2004. u 03:19 - pre 238 meseci
Znam da ce se ovo dopasti Aleksandru :), ali izuzimajuci mpx (shto je do vecih formata shtampanja i nebitno), mnogo bolja kupovina od pro1 je minolta A1, a tek je A2 ta koja dobija Pro1...Probao sam sva tri aparata u kratkom periodu, i pro1 previshe izgleda kao niza klasa sa gomilom opcija (verovatno zbog brzine), dok Minolta u obe varijante deluje kao neki DSLR, pogotovo u samom radu (bash sam slikao neku akciju), a mehanichki prsten je bukvalno druga klasa aparata...Shto se tiche kvaliteta slike, mozda je sony nema, ali minolta je vrlo blizu ili podjednaka, shto za shtampanje 10x15 i vece totalno eliminishe razlike, a i sama priprema za shtampu tu ima udela, pa ako nisi vesht sa photoshopom, dzabe i skup digitalac...Za nekoga ko se ne bavi fotografijom 'za pare', sve od 8mpx aparata je chisto bacanje para, mislim da je A1 stvarno neprevazidjen aparat za novac koji trazi, a moze da napravi vrlo kvalitetne slike, i shto je bitno sa vecom lakocom od vecine 8mpx aparata...Pogotovo ako se u Nemachkoj uzima neki korishcen (zna se kako oni chuvaju tehniku), ima ih chak za 350-400€ (dok je nov oko 600)...

[honda]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
195.252.80.*



+1349 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu21.09.2004. u 17:58 - pre 238 meseci
Joj, joj, joj....

Tako malo poruka, a tako smele izjave...

Pa reci kojim mukama da te mucim

Salim se, naravno, ali nepregledne diskusije se vode o tome a ja sam bar podosta o tome rekao, ali ko nije to procitao evo vrlo lepog uporedjenja coveka koji je imao Minoltu A 2 (naslednik A 1, 8 Mp) i Canona G 2 (za manje upucene, to je model od pre tri godine sa samo 4 Mp)

Citat:

...the problem for me is that the resolution is just too poor. My previous camera was a Canon G2 so I was expecting (naively perhaps) similar resolution on images 2X as big. That was not the case. The A2's pictures are noticeably softer. Even when changing some internal settings such as contrast and in-camera sharpening the results were not much better. I also tried taking some pictures using Raw but could not match the sharpness of the G2. I tried some side by side tests of taking pictures with the G2 and A2. I was rather alarmed when I printed the pictures (at 8x10) only to discover that the unprocessed G2 was considerably sharper than the A2. There was detail in the G2 picture that just simply vanished in the A2. It was obvious too even with 4x6 pictures.

Komentar mislim da nije potreban...
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
193.214.113.*



+1 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu22.09.2004. u 13:34 - pre 238 meseci
Tjah, ja sam uporedjujuci stampu A1 i G3 dobio drugacije rezultate. Inace slicni, sa obradom se iz A1 izvuce nesto malo vise, ne bas primetno na A4.

Ako uvedemo operator ">" sa znacenjem "bolje slike od", mogao bih da primetim:
A2 > A1 (bez dokaza)
A1 > G3 (empirijski)
G3 > G2 (bez dokaza)
Kako je oerator ">" tranzitivan, sledi:
A2 > G2
Ja bas nikako ne mogu da izvedem A2 < G2..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.panet.co.yu



+1349 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu22.09.2004. u 20:40 - pre 238 meseci
Sasa, posto niste radili sa istim aparatima, moguce je da ste obojica u pravu.

Evo kako:

Canon G 2 je u ono vreme napravio gotovo revoluciju svojim JPEG ostrinom slike, a G 3 u tom pogledu nije napredovao (da budem precizan, cini mi se da mu je sharpness po default-u cak malo smanjen). Sa druge strane, ti radis sa A 1 koja je na 100% prikazu bolja od A 2. Dalje, ti si svoje primere sa A 1 verovatno vadio iz RAW-a, a ovaj covek ne, sto je po Minoltu pogubno.

Dakle, on je sa jedne strane imao u JPEG-u super-ostri G 2 (mada sa samo 4 Mp), a sa druge strane A 2 u JPEG, koji je zaista veoma los te nije cudno da dobije takve rezultate, bez obzira na duplo vecu rezoluciju A 2.

Ti si, nasuprot tome, imao G 3 koji nije nista bolji nego G 2, i A 1 u RAW, a tada dolazi do izrazaja njen veci senzor i 1 Mp vise, pogotovo u kombinaciji sa veoma pazljivom obradom koja je tvoja specijalnost, tako da je moguc i tvoj rezultat.
 
Odgovor na temu

Aleksa Matijavic

Član broj: 36824
Poruke: 5
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu12.10.2004. u 11:57 - pre 237 meseci
Ja sam vlasnik Olympusa 8080, koji je posteno isprozivan i namera mi je da se pozabavim iznesenim tvrdnjama o njemu, a za pravo da bilo sta kazem opredelio sam se posle skoro 3 meseca koriscenja doticne sprave i oko 4000 ispucanih fotografija...
Na pocetku zelim da kazem da mi nije namera da bilo koga uvredim ili zapocnem svadju.Kupovina bilo kog uredjaja, pa i fotoaparata pati od izrazenog subjektivnog trenutka.Sto se tice Canona, to je firma ciji sam huge postovalac i iskreno se nadam da cu jednog dana preci na EOS D seriju, naravno kada mi novcane prilike to omoguce...ali po mom skromnom misljesnju i pored L-ovskog objektiva Pro1 nije los fotoaparat, daleko od toga, ali jednostavno je nedovrsen, sto se vidi u krajnje glupim propustima (USB 1.1, zatvarac ne poseduje B opciju, nema finog podesavanja balansa belog...).
Vracam se na Olympusa:
-zum kontrola jeste losa i u pocetku moze da iritira, ali nije ne premostiva barijera u ozbiljnom koriscenju

-duzina objektiva jeste kratka (140mm), ali mu je zbog toga kvalitet povecan upotrebom Zuiko objektiva sa E serije i stvarno se pokazao kao jako dobar i ozbiljan

-5x uvecanje tokom pregleda...pa mozda je to zaista nedostatak ali ja nisam do sada imao problema

-pregled jeste nesto sporiji, ali meni licno to ne smeta, ko ima problema sa zivcima nece biti zadovoljan u ovom segmentu

-ja nisam action shooter, tako da nisam ni kupio aparat da bi slikao formulu 1 i ne smeta mi da sacekam , a ako bas pricamo o action gotografiji kako se tu uklapa Pro1 sa svojim sporim zapisom JPEG Super Fine od 5s i sporim star up-m?

-sa RAW snimcima ima obicaj da se zakuca, ali to nije ni izbliza da bi mogao reci svaki put!!!

-LCD je za 0.2 inca manji i ima 100.000 pixela manje, jeste slabije pokretljiv

-jacina blica moze da se kontrolise, tako da je besmisleno pricati o podeksponiranim snimcima

-minimalni fokus jeste manji (0.8m) nego kod ostalih (0.5m), ali potrebno su dve mikrosekunde prebaciti se na makro i resiti stvar

-OK nema time-lapse funkciju i focus bracketing

-super makro mu je slabiji od Pro1 za 2cm

-OK nema ND filter koji je jako zgodan i potreban, ali ga u ovoj klasi nema niko sem Pro1

-za timer ne znam sta da kazem…ako je to nekome tolika mana eto, neka bude…

-nedostatak sistemskog LCD-a meni ne smeta i mislim da u sustini nije neka mana, sem ako se neko nije navikao na nj. koriscenje, a sa druge strane sve informacije su dostupne preko trazila koje ja najcesce koristim

-e za memorisku karticu sam vec poludeo, kad je bal nek je maskenbal, to je bas dlaka u jajetu, svako ko se iole ozbiljnije bavi fotografijom trenutno pri kupovini fotoaparata kupuje I jacu memoriju, tako da je besmisleno raspravljati o nedostatku fabrickog pakovanja…..

-meni je svakako neprikladan svakome ko ga uzme na 5-10min. potrebno je provesti malo vremena, posle toga je sve kako treba…

-za rukovanje jeste komplikovan prva 2h i prvih 50 fotografija, posle je stvarno sasvim OK!!!!!

-ja nisam trazio fotoaparat koji cu staviti na AUTO I koji ce sam zunuti blic napolje kada proceni da treba…

-Pro1 118x72x90……Olympus 8080 124x85x99 mozda san ja lud ali meni ne deluje da je mnogo veci od Pro1 sto se tice dimenzija….

-za daljinski necu ni da pocinjem

-sto se tice ergonomije....magnezijumsko kuciste sa gumiranim rukohvatom i tubusom meni svakako zavrsava posao savrseno




[Ovu poruku je menjao Aleksa Matijavic dana 12.10.2004. u 13:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksa Matijavic

Član broj: 36824
Poruke: 5
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu12.10.2004. u 12:20 - pre 237 meseci



Ono sto je je najbitnije i sto cini Olympusa svojevrsnim best buy resenjem u ovoj klasi jeste odnos cene i kvaliteta, pre tri meseca ja sam ga kupio za 65.000 sa poklon dodatnom baterijom, u to vreme Pro1 je kostao oko 92.000!!! sto mislim da je previse i ako poseduje L-ovski objektiv!!!

p.s. podrazumevam da je kvalitet slike kod oba modela dobar, mada mislim da Olympus ima znatno mannji sum na vrednostima preko ISO 100 + ima opciju za redukciju suma za nocno snimanje, koja dobro funkcionise!!!

[Ovu poruku je menjao Aleksa Matijavic dana 12.10.2004. u 13:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu12.10.2004. u 12:30 - pre 237 meseci
1. Dobrodosao na forum.
2. Imas duplu poruku napisanu na ovoj temi, pa slobodno obrisi jednu koja je visak, da ne stoje obe bespotrebno.
3. Iskreno, posle citanja tvoje poruke, ne znam da li si dosao da das neke argumente PRO ili KONTRA 8080! Ja ga tek sada nikada ne bih pogledao, potvrdio si gotovo sve sto su ostali rekli.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.panet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu12.10.2004. u 23:02 - pre 237 meseci
Aleksa, najpre da te i ja pozdravim

Interesantna ti je prva poruka i za sam pocetak zaista dobra, mada je subjektivnost vise nego ocigledna.

Ovde se trudimo da budemo maksimalno objektivni, i ne vezujemo se za bilo koju marku ili model, ali evo odmah da te obradujem sa dva detalja po kojima je Oly 8080 bolji i od Pro 1:

-ima ravnimerniju ostrinu po celom formatu

-ima manje hromatskih aberacija

Da, ja sam ga, kako ti kazes "isprozivao", naravno, takodje bez lose namere, nego je to bilo inicirano njegovim, po mom misljenju, nezasluzeno dobrim rezultatima na jednom testu.

To nikako ne znaci da je to los aparat, naprotiv, u toj klasi predstavlja jako dobru kupovinu (za razliku od npr. Nikona 8700 koji je zaista los, i sto je posebna ironija, jos je i najskuplji u klasi!), a sve to zahvaljujuci prvenstveno svom odlicnom objektivu, mada treba pomenuti i kvalitetno kuciste.

Kritike koje sam mu ja uputio se odnose prvenstveno na losu ergonomiju (neprecizna zum-kontrola, nedostatak hand-grip-a, neprikladan meni i jos nekoliko detalja) i relativno spor rad.

Ali u svakom slucaju sa Olympusom 8080 nisi pogresio i, ako si ga, kako kazes, platio oko 40% manje od cene za Pro 1, on predstavlja odlicnu vrednost za taj novac.
 
Odgovor na temu

Aleksa Matijavic

Član broj: 36824
Poruke: 5
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu14.10.2004. u 10:07 - pre 237 meseci
OK priznajem da sam malo strasnije, samim tim i subjektivnije uleteo u sve ovo, ali me je stvarno povredilo kada sam video grubo nabrojane Olympusove nedostatke (mada se nuki od njih malo preizvikani), a da se niko od ljubitelja nije ozbiljnije osvrnuo na nedostatke Pro1, kojih ima i kojima se ne zelim baviti jer jednostavno ga nikada nisam drzao u rukama.Moje jedino ozbiljnije razocarenje iza koga mogu da stanem odnosi se na neusaglasenost kvaliteta Pro1 i Canonove zaista sjajne serije DSLR aparata, pri tome prvenstveno mislim na ljihovu bliskost u ceni...
 
Odgovor na temu

Aleksa Matijavic

Član broj: 36824
Poruke: 5
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu14.10.2004. u 10:32 - pre 237 meseci
Evo jos par reci:
1.stvarno sam posvetio dosta vremena razmisljanju o Oly. odluci da ne ubaci prsten za zumiranje i na kraju sam se utesio cinjenicom da kada tako ozbiljna firma na svoj uredjaj u visokoj klasi upotrebi takvo resenje to mora biti smisleno i ja duboko verujem da kada bi upitali njihove strucnjake: "zasto tako majku mu?" oni bi sigurno imali valjano objasnjenje....a mozda se ja samo tesim! :)

2.sto se tice hand-gripa-a, pa eto opet proklete subjektivnosti-meni je odlican, a i ne bi valjalo da me zulja za 65.000!!!! salu na stranu mislim da je jako udoban (aparat se moze drzati jednim rukom i pored njegove tezine (isprobano!)), a to sto je gumiran cini ga upotrebljivim u svim vremenskim prilikama.Meni se strahovito znoje ruke i posebno sam se brino kako ce izgledati rad uz takvu neprijatnost, ali nikada se nisam uplasio da mi moze iskliznuti ili ispasti...

3.kao sto sam vec rekao meni jeste konfuzan kako za pocetnika tako i za iskusnije korisnike i apsolutno sam svestan da ne mogu ubediti bilo koga da je to brzo savladiva prepreka, to jednostavno mora da se dozivi!!!

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.panet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu14.10.2004. u 18:56 - pre 237 meseci
Aleksa, nema potrebe da (pre)vise elaboriramo razlike izmedju Pro 1 i 8080, jer, pogotovo imajuci u vidu razliku u ceni, svaki za svoju cenu predstavlja odlican izbor iz osnovnog razloga sto oba prave izuzetne fotografije...

Nego, zacudio si me izjavom da Pro 1 ima "neusaglasen kvalitet" sa DSLR-om?!?.

Mozda nisi znao, kuciste Pro 1 je od magnesium alloy, istog materijala kao i (takodje odlicno) kuciste Oly-ja 8080, dakle daleko kvalitetnije od plasticnih kucista DSLR Canon EOS 300 D ili Nikon D 70.

Dalje, objektiv na Pro 1 je, verovatno znas, najviseg moguceg kvaliteta, ali je odlican i taj na Oly-ju, koji cak, zato sto je manjeg raspona, ima i par nesto boljih detalja (od kojih poticu one razlike koje sam gore spomenuo).

Osim toga, LCD na Pro 1 je obrtni (nijedan DSLR bez obzira na cenu nema tu izvanrednu mogucnost!), po kvalitetu identican kao na 1 D mark II (4500 EUR samo telo), a znatno veci i vise nego dvostruke rezolucije nego bilo koji DSLR od 1500-2000 EUR ili prosumer...

Sto se tice tvojih razmisljanja o manama 8080, one postoje pa postoje i moj ti je savet da se priviknes na njih.
To je znatno lakse nego da je njih manje, a da je slika koju ti aparat daje losa, jer je to mnogo teze progutati, a upravo je to slucaj kod Minolte A 2 ili Sony-ja 828, dok Nikon 8700 ima i losu sliku i losu ergonomiju i kontrole, a pored svega toga je i najskuplji!
 
Odgovor na temu

Aleksa Matijavic

Član broj: 36824
Poruke: 5
*.106.eunet.yu.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu14.10.2004. u 19:52 - pre 237 meseci
Kuciste i ergonomija su odlicni i to znam i krajnje sam razocaran sa 300d i d70 na tom polju.Prvenstveno sam mislio na brzinu fokusa i spor start-up, naravno ogradjujem se jer ne znam kako to izgleda u radu...ali slazem se da nema potrebe vise nastavljati jer su i jedan i drugi dobre, ozbiljne masine koje se prvenstveno svojim kvalitetom slike odvajaju i odskacu u ovoj klasi!!!

p.s.vec ne ko vreme izlazam svoje radove na ovoj adresi http://mateja.photosight.ru moguce je ostaviti komentar i ocenu pa bi mi bilo intresantno videti vas Nebojsa (posto je ruski sajt nemam bas mnogo prilike procitati komentar na srpskom), ili bilo ciji naravno koga zanima :)))
 
Odgovor na temu

Whatever+
Whatever

Član broj: 16630
Poruke: 19
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu01.12.2004. u 18:34 - pre 236 meseci
DL page - http://web.canon.jp/Imaging/pspro1/firmware-e.html

This firmware update (Version 1.0.1.0) incorporates the following:

- AF speed improvements (neuporedivo bolje 30-50% S/C mode)
- Specification changes for the way images are displayed in Continuous AF Mode
- Zoom ring responsiveness improvements (daleko osetljiviji na komande)

Prilicno se lako instalira ali se moraju strogo postovati uputstva. Cak sam i ja, kao laik, bio odusevljen novinama. Sada sam ubedjen da je ovo bio pravi izbor...




 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.bisinter.net.



+1349 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu04.12.2004. u 21:51 - pre 236 meseci
Po onome sto se moze procitati na netu, prava euforija je nastala oko novog Firmware-a za Pro 1. Kazu da su poboljsanja vrlo primetna

Evo nekih zapazanja

http://www.powershotpro1.com/f...asp?TID=369&PN=1&TPN=1
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.panet.co.yu.



+1349 Profil

icon Pro 1 vs. Pro 2 vs. G 6 vs. ostali G18.12.2004. u 11:30 - pre 235 meseci
Novi Firmware za Pro 1 je po nekima toliko unapređenje da čini nov aparat pa sam ga nazvao Pro 2. Mada, mogu reći da to nije daleko od istine.

Evidentan je dobitak u samoj brzini izoštravanja ali je on meni lično manje važan (čak smatram da neki kod compact digitalaca donekle precenjuju tu osobinu, mada je, naravno, kod DSLR u rukama fotoreportera ona često presudna)

Ono što smatram da je zaista bitno to je sama sposobnost izoštravanja u low-light uslovima, a upravo tu se nalazi napredak koji donosi Pro 2 (da napomenem da se FW veoma jednostavno instalira).

Promena je takva, da sada u celom rasponu 28-200 mm izoštrava skoro isto, dakle malo zavisi od žiže (postepeno opada sa njenim povećanjem). To je zaista veliki napredak koji ga u mnogim primenama čini novim aparatom.

Osim toga, zoom ring je sada još precizniji, skoro potpuno kontinualan i praktično bez ikakve inercije odgovara na bilo koji zahtev za brzinom.

Na kraju, nema više (nekima smarajućeg) kratkotrajnog "freeza" prilikom fokusiranja, tako da je i action snimanje time značajno unapređeno.

Imao sam priliku da uporedim Pro1/2 sa G 6.

Ako govorimo o tipu fokusa, on je kod G 6 isti kao kod starih G, ali unapređen i po brzini i po osetljivosti. Do 50 mm inferiorniji od onog na Pro 1, ali iznad toga čini mi se bolji od njega, ali primetno slabiji od onoga na Pro 2, prvenstveno imajući u vidu low-light osetljivost.

Odmah ću da napomenem dva detalja po kojima je G 6 bolji od Pro 1/2. To je ležanje u desnoj ruci (naprosto fenomenalno i zaista je šteta sto nema zoom ring i tačnije, makar elektronsko tražilo), i brzina pregleda koja je, obzirom na rezoluciju, veoma velika.

Ako uporedim G 6 sa ostalim G, napredak je iznenađujući, zato sto je takođe ostvaren TAČNO tamo gde je to bilo potrebno. Kada sam probao G 5, njegove se mane sasvim lako vide (aberacije, sveukupna sporost i ne baš najbolja ergonomija), ali se moglo pomisliti da tu neko poboljšanje i nije moguće, jer je do tada realno unapređenje čak od jos G 2 bilo relativno malo.

G 6 je ovo dosta ubedljivo demantovao čemu poprilično doprinosi i novi 7 Mp//1/1,8 CCD koji je, siguran sam, prijatno iznenadio sve poznavaoce svojim odnosom signal-šum. Ali, on veličinom svog pikselčića stavlja objektive na dosad neviđene muke, i tu je Canon dokazao svoju snagu jer njegov stari non-L objektiv (koji svojom konstrukcijom datira jos od G 1, ali je dva puta unapredjivan), izvlači i iz tog sićušnog čipa zaista neverovatnu količinu detalja.

Dakle, G 6 je smanjio zaostatak za Pro 1, koji je pojavom Pro 2 jasno definisan - to je ipak aparat više klase (magnezijumsko kućište, zoom ring, L-objektiv velikog raspona, vrhunski LCD, jači blic sa mnogo manje red-eye, 100 % tačan EVF itd.), ali za svoju cenu, oba, po mom mišljenju, pružaju najviše u svojim klasama.
 
Odgovor na temu

svilaja

Član broj: 43208
Poruke: 8
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu26.12.2004. u 21:18 - pre 235 meseci
pozdrav ljudi!

puno su mi postovi od svih vas pomogli da jos cvrsce odlucim koji cu aparat
nakon canon-a s45 kupiti!

do sada sam dvojio oko canon pro1 i olympusa 8080.

citao sam review na str. dperview i moram priznati da sam se prilicno razocarao
ocjenama pro1-inice.
po meni se nekako sve i proguta ali da se sa baterijom moze ispucati svega 250 snimaka a istom metodom sa olympusom 8080 520 zvuci zbilja porazno!!!

cak i kolicina suma na vrijednostima iznad 100 asa ide daleko na ruku olympusu.
nije svejedno u skakljivim uvjetima (a takvi su mi najdrazi) kakve ce fotke ispasti a nema oslonca za ruku.

kao sto sam prije naveo imao sam canon s 45 i printao fotke na format
A2, rezultati su odlicni!!! (par portreta i pejzaza sa snijegom-veliki kontrast)
dakako u prof.studiu.

mislim da zato fotke od pro1 ili oly8080 na formatu A0 moraju takodjer biti odlicne.

sta zamjeram jedno i drugom?

to je nedostatak manualnog zumiranja objektiva (sony i minolta imaju).
znam da je ultrasonic motor dokazan ali....

citam o izlasku novog softwera za pro1, to me jos vise priblizava tom aparatu
pogotovo sto se cijena (hrvatska) gotovo istopila.

canon pro1 =5800 kn
olympus8080=5300 kn

1euro=7,62 kn.

samo bih jos zamolio vlasnike pro1 da napisu da li je istina da je kod pro1 baterija
najslabija karika?

dperview cak misle da se radi o bug-u!!!

toliko, puno pohvala za forum, covjek naprosto ostane odusevljen kvalitetom
postova i znalaca koji ih pisu!

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.panet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu26.12.2004. u 23:55 - pre 235 meseci
Citat:
svilaja:

puno pohvala za forum, covjek naprosto ostane odusevljen kvalitetom postova i znalaca koji ih pisu!

Hvala, lepo je to čuti

Što se tiče baterije ona nije preteran problem, samo se mora paziti da se koristi nova 511 A, koja je znatno jaca nego stara 511. Ali istina je da on troši nešto više prvenstveno zbog motor-zuma (koji je sa novim FW zaista savršen) i ultra-high resolution LCD-a.

Inače, nemoj da žalis za manuelnim zumom, jer da su njega stavili, dimenzije aparata ne bi bile ni pribižno ovolike, nego znatno veće (seti se samo koliki je Sony 828)

Ako se dvoumiš između Pro 1 i 8080 u ovoj temi imaš dovoljno materijala za odluku.
 
Odgovor na temu

svilaja

Član broj: 43208
Poruke: 8
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu27.12.2004. u 18:30 - pre 235 meseci
hvala @nebojsa na brzom odgovoru!

svakako da je novi softwer velika prevaga na stranu canona-a.
inace sam zagrizeni canon-ovac ali dperview mi je dao posteno razmisliti.

najbolje je cuti iz prve ruke.
kako cu znati koja je baterija dio opreme samog aparata? (511 ili 511A)
moje izvinjenje ako je vec odgovoreno na slijedece pitanje!

ima li kakvih novosti vezanih za novi ccd senzor od npr. 10 ili 12 megapixela?
da li je stvarno tesko napraviti bolji objektiv za veci ccd (vise pixela) senzor a da
kvaliteta fotke ostane priblizno ista kao za sadasnje poluprof. dig. fotoaparate?

koliko sam daleko od odluke upravo nakon ovoga posta idem na skidanje novog
softwera za pro1! (izgleda da ga ipak treba najprije kupiti, he hee...)

ljudi koliko li ste mi stvarno pomogli da donesem napokon ovu odluku, hu huuuuuuu...

hvala svima, samo naprijed!

p.s. mislim da necu imati nekih problema oko ubacivanja novog softwera za pro1 ali
ipak bi bilo zgodno (ako smijem zamoliti) da nebojsa napise par redaka
kako se to radi!

napokon moj tip foruma, nadam se da ne zamjerate pocetnickom odusevljenju
novog clana!
pozdrav!



 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon Pro 1 - usamljen na tronu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35320 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.