Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da u Srbiji svima bude bolje?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da u Srbiji svima bude bolje?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41107 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?11.09.2017. u 17:49 - pre 80 meseci
Citat:
vladd: Polako, da se uklope, smesteni su , cekaju, voda se greje polako.


Klasična priča za plašenje dece. Pitanje da li je i tih 100 više u zemlji ili su otišli u međuvremenu, njima nisu bile zanimljive ni Grčka, Mađarska, pa ni Austrija, a ostaće u Srbiji.
 
0

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?11.09.2017. u 19:14 - pre 80 meseci
@Darko,
sloboda protoka je pitka doskočica ratnih profitera.
Kome god plata zavisi od bilo čega iz tog veleumnog dijapazona "slobode protoka" - viče ROBIJA na sva usta.

@bananaphone,
Holanđani su čuveni po "visokom" moralu, kako u zemlji -tako i u inostranstvu. Zapljunuo sam se i ja tamo 20ak puta. Žali Bože para, XV vek + sapun & mob. tel.
Poubave milfače u skoro svako doba kojekuda, što yes yes.
Nego, ako ta robotizacija i ispiračina nema alternativu, onda i treba ww3. Više puta. U nedogled.

Što se tiče naše gore lišća, vrtloga bosanskih lobanja i mog profi (ne)ostvarenja, ima nešto što se zove POSREDNI uticaj falš države.

Počev od toga da je Šugoslavija bila falš savez 1/1, sve do dan danas su samo verzije istog falša.

A ono kako je moj lični dohodak usled bilo čega bilo kakav, pa sam ja +- raspoložen, ne znači da u neko doba ne pogledam malo oko sebe i pitam šta se zbiva u tuđim lobanjama i tuđim kičmama.
Je l' ima to u Holandiji, da 2 nepoznata čoveka vode razgovor u prosto-proširenim rečenicama koji nije o poslu ili sexu?

BTW, možda sam baš danas zaradio više i od plate velikog vođe, a nisam ni Boske ni Koske ni programer frilenser na babinoj popari u FILE papučama.

Što bi rekli naši dragi kolonizatori: And not a single phuck was given that day...
 
+1

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?11.09.2017. u 19:55 - pre 80 meseci
^kada kralj dodje svima ce biti bolje. Osim bananici, ali on je ionako u Amserdamu.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?11.09.2017. u 20:37 - pre 80 meseci
@Boris - bravo - pa ko i sta te onda ugrozava da toliko kmecis?
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?11.09.2017. u 20:46 - pre 80 meseci
Sto se tice same teme, mislim da je Marko Vidojkovic davno artikulisao gde se trenutno nalazimo, mislim da nije rekao nista novo ni revolucionarno, i mislim da mnogi ljudi osecaju isto, samo je on to rekao bolje nego sto ja to umem da napisem i objasnim:




EDIT: Sad sam video da ne radi link na youtube-e ovde. Ako vas smara ova prica na pocetku, covek krece da prica ono o cemu govorim posle 2min.



[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 12.09.2017. u 06:52 GMT+1]
 
+2

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?11.09.2017. u 20:51 - pre 80 meseci
Citat:
Braxi: ^kada kralj dodje svima ce biti bolje. Osim bananici, ali on je ionako u Amserdamu.


Kakav , bre , kralj ! ! ! Lepo sam vas molio da ne balegate na temi već da se bavite problemima koji nas sve guše , uglavnom .
Lupate tu bosanci kinezi i ostali inci . Bre , ko je od vas beograđana dobio pomoć od nekog drugog beograđanina? Ko je vama
zabranio da otvorite kasapnicu ili izdavačku kuću ili neku radnju ili fabričicu ? Jel vam i tuđi ud uvek izgleda veći ?
Budite konkretni , u Barseloni se skupilo 400.000 za podšku ideji , a vi ni na forumu ne možete da duvate u istu tikvu iako vam
je voda do grla ! Ili nije ?


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
+2

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?11.09.2017. u 21:36 - pre 80 meseci
Citat:
mjanjic:
Srbija ima problem što većina radne snage ili nije sposobna ili NEĆE da radi neki posao kako treba bez obzira na platu,...


Ovo nisam znao, ubrajaš li tu i sebe? Neće da rade? Njihov problem. Ni za kakvu platu? Opet njihov problem, ako ima takvih, očigledno je da imaju dovoljno prihoda i rezerve da ne moraju da rade. Zašto bi se to ticalo bilo koga drugog osim tih ljudi? Nego, ovde ima jedan drugi problem. Pisao sam već o tome. Što bi ti sedeo kući za džabe, ako možeš da radiš za mene i neto platu od dvesta jevara? Sve mi se više čini da je taj ekonomski model, godinama promovisan u Srbiji, polako na izdisaju. Vlasnici transportnih firmi se žale na nedostatak iskusnih vozača, kažu svi odoše u Dojčland. Ponudi batice veću platu, pa da vidiš kako će da se jave na posao.

Citat:
mjanjic:
...a na žalost na mnogim važnim mestima u državnoj upravi i javnim preduzećima su upravo takvi ljudi.


Hm da, a oni su pali s marsa, nismo mi birali ni lokalne ni republičke organe vlasti, a ovi dalje upravne odbore, pa tako do direktora. To su marsovci umesto nas uradili. Drugi su krivi, nismo mi.

Citat:
mjanjic:
Ono malo radnika koji UMEJU i HOĆE da rade posao kako treba, u privatnom sektoru često imaju sasvim solidne plate i u Srbiji i ne maštaju toliko o Nemačkoj. Pa ovde jedan radnik u jednoj fabrici stolarije ima nešto između 500 i 600e platu,...


Neka ima i treba da ima. Ne šesto, nego hiljadu i šesto. Nego, kad već pišeš o Nemačkoj, ima li u toj Nemačkoj da radnik u fabrici nameštaja zarađuje kao lekar? Pitam, čisto onako informacije radi.

Citat:
mjanjic:
...a sad što na jednog takvog ima njih 100 koji rade za minimalac ili rade u nekoj drugoj firmi u kojoj im gazda ne povećava plate jer je video da oni neće da ga napuste zobg malih plata, problem je tih radnika što ne znaju da rade neki plaćeniji posao ili ne umeju da pređu u neku drugu firmu jer su navikli da njih neko zove umesto da sami traže posao.


Ah to li je, kako se samo nisam setio. Eto, puna Srbija novih, dobro plaćenih radnih mesta, za radnike, ali i visokokvalifikovanu radnu snagu, nego ovi neće, eto prosto neće. Vole više da rade za novi gazdin bmw ili novo letovanje, nego za sebe. Navikli da ih neko zove? Ma pusti budale. Nego, što se ti toliko brineš za njih, da nisi Majka Tereza?
 
+1

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?11.09.2017. u 22:35 - pre 80 meseci
Znaš kad će u Srbiji da bude bolje?

--Na Q-dan !!!

Posle 500 godina Turaka, ovde treba 1200 godina "Pegle" da to vrati na normalu..

Pa ovo je nevidjeno !

(U jednoj temi se NE-razumemo nikako, a SVI pricamo istim jezikom, oznojio sam se)





Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
0

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?11.09.2017. u 22:40 - pre 80 meseci
Srbija je država, u kojoj :

-kad zabodeš suvu letvu, ONA nikne!

-kad zahvatiš vodu sa izvora, nećeš da se prosehhreš,

Evo dokaza :

























Jedino sto ovde radi kuka+motika+marljiv rad,
a nema PLC-a, DCS-a, redudantnih procesora,
invertorskog napajanja, i ostalih čudesa trke za parama.

Dobra, čista voda je skuplja od benzina, a mi ništa ne preduzimamo.

Zašto mi TO njima ne umemo da prodamo ?

Ne znam...

pOz

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 12.09.2017. u 08:18 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
0

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2699



+698 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 07:25 - pre 80 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Citat:
mjanjic:
Srbija ima problem što većina radne snage ili nije sposobna ili NEĆE da radi neki posao kako treba bez obzira na platu,...

Ovo nisam znao, ubrajaš li tu i sebe? Neće da rade? Njihov problem. Ni za kakvu platu? Opet njihov problem, ako ima takvih, očigledno je da imaju dovoljno prihoda i rezerve da ne moraju da rade. Zašto bi se to ticalo bilo koga drugog osim tih ljudi? Nego, ovde ima jedan drugi problem. Pisao sam već o tome. Što bi ti sedeo kući za džabe, ako možeš da radiš za mene i neto platu od dvesta jevara?


Citat:
Living Light:
Znaš kad će u Srbiji da bude bolje?

--Na Q-dan !!!

Posle 500 godina Turaka, ovde treba 1200 godina "Pegle" da to vrati na normalu..

Pa ovo je nevidjeno !

(U jednoj temi se NE-razumemo nikako, a SVI pricamo istim jezikom, oznojio sam se)


A zašto se ne razumemo?

Pa ja napišem lepo da većina ljudi NEĆE da radi kako TREBA, a dobijem odgovor u smislu "šta te boli uvo što neko neće da radi i potom zašto bi iko sedeo kod kuće džabe ako može da radi za platu od 200 evra"!


Dakle, nisam rekao da ljudi ne žele da budu zaposleni i da primaju platu, nego da neće nijedan posao da urade kako treba, osim ako ih posmatra kamera ili direktni nadređeni.
I kad dobiju jasne instrukcije kako da se nešto uradi, većina počne da pametuje kako je bolje ovako ili onako.

Takođe, njihovi nadređeni su još gori, jer ne žele da se bave nekom organizacijom i proverom rezultata, već samo glume šefove i uživaju u platici.


Govorim o firmama u kojima se radnici pola radnog vremena šetkaju, a nisu sposobni da pokose korov u krugu firme niti su nadređeni sposobni da bar to organizuju kako treba.
Ali onda pogledate retke firme na našem tržištu kao Metalac iz Gornjeg Milanovca, krug fabrike bolje izgleda nego bilo koji park, i onda se zapitate zašto ne može krug svake firme tako da izgleda?
Da li je do radnika ili rukovodilaca, ili je do svih nas kao naroda?

A kad neko poseti, bar turistički, normalnu državu, divi se kako je krug neke firme sređen, travica, cveće... i svi posle pričaju o tome, kao da su tamo političari sejali i kosili tu travicu, a ne neko od zaposlenih u firmi.

Evo pre neki dan posmatram kako iz lokalnog komunalnog lik kosi trimerom travicu unutar kružnog toka, minut posle njega ide lik sa "duvaljkom" i samo rastera tu travu sa ivičnjaka ka kolovoznoj traci, valjda je rezon da će je vozila "pokupiti"...
Za šta taj lik uopšte prima platu, da oduva travu sa ivičnjaka na kolovoz?

I onda dođe kući s' posla i kuka kako ga bole leđa jer je ceo dan RADIO.
Ili oni iz komunalne policije, koji se po ceo dan vozaju autima, troše uludo gorivo u gume, nahvataju poneku bakicu koja prodaje vunene čarape, a još nisu nikoga nahvatali da baca pikavce, platične flaše, kese...


O takvom "radu" pričam, jer ovde od vrha pa do izvršioca posla niko neće da razmisli da li neki posao ima smisla i, ako ima, da li može da se uradi bolje, efikasnije, sa boljim efektima...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
+1

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 07:33 - pre 80 meseci
Nikako mi nije jasno,

-Zašto mi ne izvozimo vodu onim talibanima,
koji u krugu od par hiljada kilometara imaju SAMO PESAK ???

...i da im ponudimo cenu kao sto je njihova nafta..
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 07:50 - pre 80 meseci
Citat:
Living Light: Nikako mi nije jasno,

-Zašto mi ne izvozimo vodu onim talibanima,
koji u krugu od par hiljada kilometara imaju SAMO PESAK ???

...i da im ponudimo cenu kao sto je njihova nafta..


Zato što nisu ludi?
 
0

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 08:15 - pre 80 meseci
Miroslave,

Hoces da kazes da ONI nisu zedni ???

Ne piju vodu? Skupljaju jutarnju rosu iLi sta ?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 08:25 - pre 80 meseci
Uvoze oni vec vodu, samo nije knjaz milos ;p
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 08:26 - pre 80 meseci
Citat:
Living Light: Miroslave,

Hoces da kazes da ONI nisu zedni ???

Ne piju vodu? Skupljaju jutarnju rosu iLi sta ?


https://sh.wikipedia.org/wiki/Desalinizacija
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 08:31 - pre 80 meseci
Citat:
Living Light:
Posle 500 godina Turaka, ovde treba 1200 godina "Pegle" da to vrati na normalu...

Turci su bili jedna od vodecih civilizacija sveta kad su dosli u Srbiju, a nakon 500 godina provedenih ovde, trebace im 1200 godina da se vrate na normalu
 
+3

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 09:07 - pre 80 meseci
Janjiću,

Isticanjem besmislenih fraza samo ispadaš smešan. Imaš li ti neki uvid koji osvetljava problem?

Izostavio si skoro sva pitanja, a na ona preostala si udario travnjacima i kosilicama. Kakve trice i kučine, kakve četke i metle, da nisi kod Šećeroskog u partiji?

Jesi li možda nekada čuo za tržište i konkurenciju? Šta fali što su pojedina preduzeća zarasla u korov, a radnici neće da rade, pa još kako treba(kakva neopevana glupost)? To samo znači da će za pomenuti metalac biti više posla, da će preuzeti deo tržišnog kolača konkurencije. Super i za radnike i za menadžment, verovatno zadovoljno trljaju ruke.

Ako je monopol u pitanju, recimo `JKP Gradska čistoća`, opet isto, pošto vidim da su ti četke i metle omiljena tema. Imaju li direktora? Ako nije neki, smeniće ga upravni odbor? Ako je upravni odbor loš, smeniće ih lokalna samouprava. Ako ni oni ne valjaju, smeniće ih građani na izborima. Ako građani ne smene ove poslednje na izborima, šta da kažem, bolje i ne zaslužuju.

Ajd nabaci još jedan tepih besmislica, da se smejemo još malo.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 13:39 - pre 80 meseci
Radi lakseg razumevanja politickog stanja u Srbiji, evo nadjoh hebeni tekst iz vremena - dok je jos vredelo platiti za te novine (sad je politika daleko bolja - meksi papir i vise ga ima): http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1173569

MIODRAG – MIKI RAKIĆ

... Miodrag Rakić je iz Demokratske stranke (DS) izašao na svoj rođendan – 31. januara ove godine. ...

... "Miodrag Rakić je bio bog i batina u prošloj vlasti. Stub cele vlasti u prošlom sistemu bio je Miki Rakić", rekao je za "Večernje novosti" u februaru 2013. Velimir Velja Ilić ...


... Rakićevo ime se pojavljuje u svedočenjima na Specijalnom sudu, dokumentima Vikiliksa o hapšenju Ratka Mladića i osnivanju Srpske napredne stranke (SNS), mediji ga povezuju sa "istorijskim" pomirenjem DS-a i Socijalističke partije Srbije (SPS), posredovanjem između Tadića i Dragana Đilasa, aferama oko Darka Šarića, Stanka Subotića, Miroslava Miškovića...


... Kao predsednik Biroa za koordinaciju tajnih službi 2010. godine, Miodrag Rakić je stekao medijsku promociju zahvaljujući Vikiliksu. Među procurelim "strogo poverljivim" dokumentima nalazi se depeša iz američke ambasade u Beogradu u kojoj je navedeno je da je Miodrag Rakić, 25. avgusta 2009, otpravnici poslova rekao da se Mladić krije negde u Srbiji i dodao da mu u skrivanju pomažu "strani izvori", misleći na Moskvu. ...


... "‘privođenje’ socijalista proevropskom taboru" zašta treba zahvaliti dugogodišnjem poznanstvu sa (iako zvanična biografija kaže drugačije) zemljakom iz Žitorađe – Ivicom Dačićem. U istom tekstu stoji i da je Rakić "stari drugar" sa Aleksandrom Vučićem ...

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 13:58 - pre 80 meseci
Citat:
Boris Tadić:

Poubave milfače u skoro svako doba kojekuda, što yes yes.




Kralju!!
 
0

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?12.09.2017. u 15:11 - pre 80 meseci
Srbima ne moze da bude bolje i u nasoj zemlji ce se uvek tesko ziveti. Nemojte tu uopste mnogo da mozgate.

Jednostavno nas mentalitet je takav. Pokvareni smo do srzi, cak stavise ja ne znam da li postoji pokvareniji narod od nas, ali ozbiljno ?

Evo pogledajte, pre neki dan Hrvati ispali na basketu i to jos od Rusa. Da ste samo culi te komentare i ne samo komentare vec pre svega medijske naslove. Ili: priblizava se Irma Americi, mene je prosto bio blam da citam izlive mrznje i zelje da se Amerima desi nesto lose. Ajd bar da je isla na Washington razumeo bih, ali na obicne ljude. Pa onda ono visegodisnje proserivanje sa Djokovicem, i onda urlanje na njega jer je uskratio naciju da prazni frustracije kroz njegove pobede.

Sva sreca pa nam jezik nije svetski inace bi neko gledajuci nase portale i komentare pomislio da se radi o gomili ludaka.

Dalje, nama jednostavno niko ne valja. Mi smo neki narod koji stalno hoda mimo drugih naroda i po nekim specijalnim ludackim pravilima. Hladni rat, mi nesvrstani. Sve Evropske zemlje ko sa Amerikom ko sa Rusijom - mi sa Afrikom jbt ! Haha. Sad svi narodi idu u EU, ali Srbin izmislio nije to dobro znas mora da pukne. Mi mislimo mi uvek puknemo pa ce drugi.

I sad se setili Rusa i Kineza. Kao oni ce nama da pomognu.

Bolest.
 
+3

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da u Srbiji svima bude bolje?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41107 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.