Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orban Viktor Vs George Soros

elitemadzone.org :: MadZone :: Orban Viktor Vs George Soros

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57908 | Odgovora: 359 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 09:53 - pre 78 meseci
@DaliborP, da li ti smatras da medju izbeglicama uopste nema onih koji koriste priliku da emigriraju iako nisu zaista ugrozeni, terorista (ili pomagaca istima) koji pokusavaju da se na taj nacin infiltriraju itd itd.
ili mislis da ih ima ali si protiv generalizacije da su svi takvi?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 10:08 - pre 78 meseci
@DaliborP
Vidim tvoju i moralnu i finansijsku veličinu, podvio si rep i otišao u pečalbu i odande deliš lekcije o moralu onima koji su ostali da žive život od kojeg si ti "hrabro" pobegao. Nema u tome ništa vredno, to je nagon za spašavanjem sopstvenog doopeta. Protiv toga nemam ništa, ali neću da ćutim kada neko činjenicu da mu je doope važnije od svega proglašava za moralni uspeh. A to što si finansijski bolji od većine ovdašnjeg sveta ne čini te stvarno boljim. Čist primer je to što druge ocenjuješ po tom aspektu. Tipično skorojevićki.

Inače, da, bilo je dosta slučajeva da su ljudi bežali iz ratom zahvaćenih područja bivše nam zemlje, i da su, dok se tamo pucalo i dok je ovdašnja mladež bila slata u borbu, oni stupali u policiju Republike Srbije, i nosili uniformu, pištolj i duge cevi po beogradskim ulicama, a po zavičaju nisu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 10:11 - pre 78 meseci
@Shadowed, naravno da ima. U svakoj grupi ljudi ces naci takve pojedince. Da li se radi o vecini kao sto nam njih par pokusava ovde predstaviti? Ni blizu.

Da je bilo ko isao da obidje te ljude u Beogradu sigurno ne bi tako razmisljao.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 10:13 - pre 78 meseci
A ti si ih obišao?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 10:14 - pre 78 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Čekaj, bre. Ako je u Iraku, Siriji, Avganistanu toliko loše i opasno, da li je normalno da mladi i zdravi, koji mogu da zaštite nejač, beže preko pola sveta, a da u tom paklu ostaju žene i deca? Njihove žene i deca! Ili tamo i nije baš toliko opasno koliko vam serviraju na NL televiziji (ubiše se od blama zbog Srebrenice), nego su ovi što beže možda dezerteri, odbegli zatvorenici, osujećeni kriminalci i na'vatani švaleri (a znamo kako se po šerijatskom zakonu kažnjavaju preljubnici :D)


Na ovo sto je Dalibor rekao - da dodam da ne razumes ili ne zelis da razumes fabulu radnje.

Izbeglica iz Sirije ima 6-7M. Od toga 3.2M u Turskoj, 2.2M u Libanu, 1.2M u Jordanu, i tu je populacija i odnos zena i muskaraca ±50%. Iz tih zemalja izbeglice beze dalje prema EU, i tu ih sverceri prebacuju kao ih prebacuju, i na taj put iz Turske prema zapadnoj EU uglavnom dolaze muskarci, da li je to toliko nerazumljivo i nenormalno? Da li je potrebna neka teorija zavere da bi se to objasnilo? Ostave familije u Turskoj i prebacuju se ko robinzoni do zapadne EU, lepo sam te pitao da li bi ti na taj put poveo familiju?

Od tog broja izbeglica - 600k je stiglo do Nemacke. Dakle od 6-7M ljudi koji su pobegli iz Sirije zbog rata, ±10% je stiglo do Nemacke, i to je zemlja koja je primila najveci broj ovih izbeglica. Ostalih 400k je rasporedjeno po drugim zemljama Europe.

NL je primila ±30k, Finska - koja je tako veselo snimala ove filmice o nezahvalnim izbeglicama - manje od 1500 ljudi itd...

Ako zelis da vidis koliko je opasno u nekoj od ovih zemalja, otvoris zvanicni izvestaj UN-a, evo za prvu polovinu 2017-te:

https://unama.unmissions.org/s...year_report_2017_july_2017.pdf

During the first half of 2017, armed conflict continued to cause severe harm to civilians across
Afghanistan, killing and injuring civilians at levels similar to the same period last year. Between 1 January
and 30 June 2017, UNAMA documented 5,243 civilian casualties (1,662 deaths and 3,581 injured),
marking a decrease of less than one per cent in overall civilian casualties.


U operaciji Oluja pobijeno je manje od 1000 civila. U bombardovanju Srbije 1999 pominje se brojka od 2500 poginulih. Cisto da bi mogao da skaliras trenutnu mirnu situaciju u Avganistanu na trenutke velikih kriza u SFRJ sukobima.

Irak necu ni da pominjem, secas se ovog snimka kad pitaju nasu omiljenu politicarku iz perioda 90-tih, da li 500.000 iracke dece koja su umrla zbog sankcija vredna cilja za koji se Amerika bori: https://youtu.be/omnskeu-puE

Halo bre pola miliona dece je umrlo samo tokom sankcija, a posle toga je dosao oruzani sukob, a ti si se nasao da sudis nekom sto ide za Nemacku a ne vraca se i Irak i bori???
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 10:30 - pre 78 meseci
Citat:
SlobaBgd:
@DaliborP
Vidim tvoju i moralnu i finansijsku veličinu, podvio si rep i otišao u pečalbu i odande deliš lekcije o moralu onima koji su ostali da žive život od kojeg si ti "hrabro" pobegao. Nema u tome ništa vredno, to je nagon za spašavanjem sopstvenog doopeta. Protiv toga nemam ništa, ali neću da ćutim kada neko činjenicu da mu je doope važnije od svega proglašava za moralni uspeh. A to što si finansijski bolji od većine ovdašnjeg sveta ne čini te stvarno boljim. Čist primer je to što druge ocenjuješ po tom aspektu. Tipično skorojevićki.

Hehe samo sam cekao da pocnes da mi objasnjavas nesto o meni Po obicaju, Slobin omiljeni argument na forumu kad nema sta da kaze jeste: ti si "pobegao", ja sam ostao

I dalje se ne menja cinjenica da si moralna sirotinja koja se ne libi da proziva izbeglice.
Citat:
A ti si ih obišao?

Nekoliko puta, mogu i tebe da povedem sledeci put ako hoces?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 10:35 - pre 78 meseci
Citat:
DaliborP:
@Shadowed, naravno da ima. U svakoj grupi ljudi ces naci takve pojedince. Da li se radi o vecini kao sto nam njih par pokusava ovde predstaviti? Ni blizu.

Hvala.

@Svi koji se u dosadasnjoj diskusiji ne slazu sa Daliborom, da li smatrate da su svi migranti kriminalci, dezerteri, prikriveni teroristi ili mislite da ima i regularnih izbeglica ali se ne slazete sa generalizacijom da su sve izbeglice regularne?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 10:41 - pre 78 meseci
Nžl, ljudi kao što su Banana i Dalibor, već 25 godina odlaze odavde i zato su nam " Parovi " najgledaniji TV program...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 10:47 - pre 78 meseci
Ma obišao si ti... Da ne lajem.
Nego, jesi li tako kourčevit i tamo gde si izbegao, pa da prozivaš domicilno stanovništvo ako gleda popreko na izbeglice? Ili si manji od makovog zrna i ponosno nosiš trobojku i pevaš Sinne Fianna Fáil dok nama ovde pričaš o moralu?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 10:52 - pre 78 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
DaliborP:
@Shadowed, naravno da ima. U svakoj grupi ljudi ces naci takve pojedince. Da li se radi o vecini kao sto nam njih par pokusava ovde predstaviti? Ni blizu.

Hvala.

@Svi koji se u dosadasnjoj diskusiji ne slazu sa Daliborom, da li smatrate da su svi migranti kriminalci, dezerteri, prikriveni teroristi ili mislite da ima i regularnih izbeglica ali se ne slazete sa generalizacijom da su sve izbeglice regularne?

Kakvo je to manipulisanje - ili - ili? Znači, ili je crno ili je belo?
Mislim da su velika većina izbeglica na putu za zapadnu Evropu zapravo ekonomski migranti, koji idu trbuhom za kruhom. Da li je to u redu,može se raspravljati, ali se stvari trebaju nazvati pravim imenom. Dakle, mislim da većina imigranata laže da beži od rata i da su bili neposredno ugroženi.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 11:01 - pre 78 meseci
@Sloba, hoces li ti svesti svoje argumente na cinjenicu da Daliboru smrdu' noge i da Shadowed manipulise, ili ces nesto konkretno da okacis ovde kako bi dokazao na cemu baziras svoje uverenje?

Evo okacih ti poduzi post sa zvanicnim podacima o broju izbeglica, broju poginulih itd, sa UN site-a, jel imas ti neki komentar na to ili ces da se bavis u tvom stilu - time ko je manji a ko veci od makovog zrna :D :D :D?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 11:05 - pre 78 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ma obišao si ti... Da ne lajem.
Nego, jesi li tako kourčevit i tamo gde si izbegao, pa da prozivaš domicilno stanovništvo ako gleda popreko na izbeglice? Ili si manji od makovog zrna i ponosno nosiš trobojku i pevaš Sinne Fianna Fáil dok nama ovde pričaš o moralu?

Evo ga opet...ko o cemu Slobo o mom zivotu...mozes ti i bolje Slobo. Ovo je prilicno jadno.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 11:14 - pre 78 meseci
Vidi, bananaphone, ja se ne bavim ni tuđim smrdljivim nogama ni drugim takvim trivijalnostima, već pišem o onom što pročitam kod drugih diskutanata. Da sam znao da ću polagati neki ispit, profesore, bolje bih se pripremio i našao bih i neke linkove. Ovako - pišem o onom što mislim da je tačno.

Nego, kada smo već kod linkova, da priupitam nešto našu moralnu gromadu Dalibora: da li je poveo kampanju na nekom irskom forumu, da li je učestvovao u potpisivanju peticije, da li svoje komšije naziva moralnom sirotinjom, sve u svetlu činjenice da je zemlja iz koje osipa paljbu po nama jedna od najrestriktivnijih po pitanju prijema izbeglica, i u apsolutnom broju, i po procentu stanovništva i na svaki drugi način.
Link: http://www.thejournal.ie/irela...rest-of-world-2310580-Sep2015/

Razumem da mladi Dalibor nema nikakvog uticaja na stanje stvari u Irskoj, i ne krivim ga ni malo što irska vlada izbegava da podeli teret prijema izbeglica sa ostatkom zemalja Unije. Ali je vrlo indikativno da tamo ćuti i trepće, ali da nas ovde popišava iako smo pojam za Irsku i po pitanju prijema i tretmana izbeglica. Licimerno je iz jedne takve sredine držati predavanje kako treba da se radi na drugom kraju Evrope. On izbeglice viđa samo kada dođe u Srbiju, onako kao što neki idu na foto safari.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 11:24 - pre 78 meseci
@Sloba - nema ispit, samo diskusija, ja iznesem svoje misljenje i ponudim informacije na kojima ga baziram, ti izneses svoje misljenje i kao argument kazes Daliboru smrdu noge :D.

Jasno je tebi sta te pitam - hoces da pricamo o izbeglicama ili Daliborovom moralnom korpusu :D

Mislim ne odredjujem ti sta ces da radis i kako ces da nastavis ovu diskusiju, samo lepo reci ako je tema Dalibor, da i ja opletem po njemu, a ako cemo o izbeglicama, hebiga tu se bas i ne slazem sa tim sto ti pises, a cini mi se da sam donekle i obrazlozio zasto se ne slazem...

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 11:26 - pre 78 meseci
Gde se gasis? Covece, nimalo me ne zanima me da ti pricam o svom zivotu, razumes li ti to?

Citat:
bananaphone:
@Sloba - nema ispit, samo diskusija, ja iznesem svoje misljenje i ponudim informacije na kojima ga baziram, ti izneses svoje misljenje i kao argument kazes Daliboru smrdu noge :D.

Covek je trol koji jedino zna da kopa po licnim informacijama, i onda na osnovu toga malo sto zna pravi inusacije o tudjim zivotima i proziva ljude u nadi da ce se zakaciti i poceti pravdati pa da bi on saznao jos vise. Bolesno.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 11:31 - pre 78 meseci
@bananaphone
Posle ovoga
Citat:
Jebga, kad si sirotinja i moralno i finansijski, onda su ti i ratne izbeglice krive.

besmisleno je baviti se temom jer se ni autor citiranog ne bavi temom već sagovornicima. Ako misliš da je njemu to dozvoljeno a meni nije, neću se složiti sa tobom.
A sada da vidim hoćeš li i Daliboru udariti packe zbog bavljenja ličnošću sagovornika. Mislim, ako principijelno pozivaš da se vratimo na temu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 11:37 - pre 78 meseci
Taj komentar nije tebi licno upucen, vec je opisivao odnos lokalaca ka izbeglicama devedesetih, a i danas prema novima.

Da, moralni i finanskijski sunovrat je glavni razlog za nedostatak empatije. To sto si se ti pronasao u tome je nesto drugo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 11:48 - pre 78 meseci
Nedostatak empatije? Pa mi neempatični primismo i domaće izbeglice (sa nekima sam se okumio, sa drugima sam odličan prijatelj, treće bih umlatio gownjivom motkom, isto kao i starosedeoce) i veliki broj ovih novih iz "ratom zahvaćenih područja". Dakle, to brabonjanje ostavi za tvoje komšije, mi smo, ovakvi divlji, neprilagođeni i krezavi, etalon za dve trećine Evrope po pitanju empatije. Samo, nama smeš da tupiš a tamo ćutiš k'o peezda.

A te fore "nije tebi lično upućeno" ne piju vodu. Isto bih reagovao i da tebe neko vređa, i mog komšiju, i mene, i celu naciju. Ako možeš da me pratiš. Ako ne, ja ti ne mogu pomoći. Možda ti fali empatije?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 11:51 - pre 78 meseci
polako narode, malo ste izmesali babe i zabe.

Osnovno pitanje ovde je da li neka zemlja MORA da pomogne nekim ljudima koji bee iz ratom zahvacenih podrucja ?

Ako malo bolje pogledamo u svetu se stalno negde ratuje, stavise rat je prirodnije stanje od mira. To znaci da bi svaka iole prosperitetnija zemlja morala stalno da brine o izbeglicama.

Sta bi bilo da sutra zarate recimo Kina i Indija. Bilo bi dakle potencijalno 3 milijarde izbeglica i ko bi ih zbrinuo ?!

Da li bi dusebriznici poput Dalibora i Banane pristali da se izbeglice smeste u njihovom kvartu ako drzava tako odluci ?

I na kraju cak i da neka zemlja primi izbeglice to njima ne garantuje trajni ostanak u toj zemlji. To je privremenog karaktera i tako treba posmatrati, a trajnog karaktera ako zele neka se jave na imigracioni salter pa da vidimo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 12:19 - pre 78 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Shadowed:
@Svi koji se u dosadasnjoj diskusiji ne slazu sa Daliborom, da li smatrate da su svi migranti kriminalci, dezerteri, prikriveni teroristi ili mislite da ima i regularnih izbeglica ali se ne slazete sa generalizacijom da su sve izbeglice regularne?

Kakvo je to manipulisanje - ili - ili? Znači, ili je crno ili je belo?
Mislim da su velika većina izbeglica na putu za zapadnu Evropu zapravo ekonomski migranti, koji idu trbuhom za kruhom. Da li je to u redu,može se raspravljati, ali se stvari trebaju nazvati pravim imenom. Dakle, mislim da većina imigranata laže da beži od rata i da su bili neposredno ugroženi.

Procitaj pazljivije. Upravo sam pitao da li je tvoje misljenje iskljucivo u jednu stranu ili je negde izmedju. Po tvom odgovoru se vidi da je ovo drugo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Orban Viktor Vs George Soros

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57908 | Odgovora: 359 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.