Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orban Viktor Vs George Soros

elitemadzone.org :: MadZone :: Orban Viktor Vs George Soros

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57391 | Odgovora: 359 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 12:22 - pre 77 meseci
Dakle, kao sto vidimo, niti DaliborP tvrdi da su svi ok, niti SlobaBgd da niko nije. Onda, bolje umesto da jedni drugima kontrirate, lepo vidite koliko se zapravo razlikuju ti procenti koji su negde izmedju. Mozda vam se stavovi i ne razlikuju toliko koliko mislite :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 12:32 - pre 77 meseci
OK, da tako kažemo. Ali nisu, po mojem mišljenju, neke izbeglice prevaranti, nego većina. Jbg, nisu oni krivi, ne mogu drugačije, ali nemojmo se praviti ludi. Popu pop, a bobu marli.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 13:03 - pre 77 meseci
@Shadowed - pa oko procenata je citava ova prica...

@Sloba - ja uopste ne pricam o Srbiji i Srbima. Prica o izbeglicama je pocela sa ratnim sukobima na teritorijama gde su ti ljudi ziveli. Hebiga Sirija, Avganistan i Irak su ratne zone i danas i ti ljudi koji su izbegli su stvarno pobegli od rata. Ko je doneo taj rat i zasto u njihove zemlje, kontam da bi bar mi trebali da razumemo.

Sa druge strane imas veliki otpor prema izbeglicama bas u zemljama koje su direktno donele rat u zemlje iz kojih su izbeglice pobegle i koje im drze moralne lekcije kako nije lepo sto samo muskarci dolaze i kace se o nase lepe kamione, ili su nezahvalni ili imaju smartfonove itd itd...

Shvatas - licemerje prve klase :D

Meni samo smeta sto mi Srbi koji smo prosli kroz ±slicnu pricu, samo mnooogo blazu, gutamo istu licemernu fasisticku foru koja nam je plasirana sa zapada... Sto bi jedan Iracanin iz zemlje koja je prebogata naftom, isao preko pola sveta kroz pustinju i prasumu, davio se u moru i kacio se o kamion da bi na crno cistio klozete u Nemackoj i da bi svi pisali po njemu, i da bi ga ti nazivao ekonomskim migrantom i prevarantom?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 13:24 - pre 77 meseci
Po čemu je fašistički nazvati ekonomskog migranta pravim imenom? Izgleda da je politički korektno žmuriti pred činjenicama i posipati se pepelom pred rekama izbeglica, a tome nas (vas) uče i na tome insistiraju baš oni koji neće viđati izbeglice u svom kvartu, kao što je lepo primetio Braksi, već to ostaje za običan plebs, dok će humane, empatične, otvorenog-uma patricije i dalje živeti daleko i od Sirijaca i od običnog građanstva. Ali će da vas napujdaju da branite njihove folove srčanije i uverenije nego autori tih ideja.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 13:33 - pre 77 meseci
@Slobo - sta se desava, zena ti je provalila sifru za madzone i sad ostavlja komentare u tvoje ime?

Citirao si Braksija kao izvor mudrosti, a mene kao primer politicke korektnosti :D :D :D
Vreme je da se malo prosetas i presaberes :D :D :D
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 13:52 - pre 77 meseci
Citat:
Braxi:

Da li bi dusebriznici poput Dalibora i Banane pristali da se izbeglice smeste u njihovom kvartu ako drzava tako odluci ?


N.I.M.B.Y. - Ne u mom dvoristu - https://www.youtube.com/watch?v=S1Gzpkq-rx0
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 13:57 - pre 77 meseci
Citat:
bananaphone:
Sto bi jedan Iracanin iz zemlje koja je prebogata naftom, isao preko pola sveta kroz pustinju i prasumu, davio se u moru i kacio se o kamion da bi na crno cistio klozete u Nemackoj i da bi svi pisali po njemu, i da bi ga ti nazivao ekonomskim migrantom i prevarantom?

Mozda zato sto vidi da tamo ima vec dovoljno njegovih sunarodnika koji su od Nemacke napravili takvo mestasce da on moze da se oseca kao kod kuce, i sto zna i vidi da ce ih biti sve vise i da ce njegov novi dom vremenom sve vise liciti na njegovu izvornu domovinu.
Ili mozda zato sto mu najvisi zvanicnici te drzave neprestano upucuju poruke dobrodoslice?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 14:15 - pre 77 meseci
Citat:
Shadowed:
Dakle, kao sto vidimo, niti DaliborP tvrdi da su svi ok, niti SlobaBgd da niko nije. Onda, bolje umesto da jedni drugima kontrirate, lepo vidite koliko se zapravo razlikuju ti procenti koji su negde izmedju. Mozda vam se stavovi i ne razlikuju toliko koliko mislite :)

Salis se?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
93.186.70.*



+10246 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 14:33 - pre 77 meseci
Kakve su to "ratne izbeglice" koje pošto-poto traže (zahtevaju !) da se domognu bogate zapadnoevropske zemlje, pa zarad tog cilja jurišaju golim rukama na bodljikavu žicu, nezaštićenim očima na suzavac ?
Valjda, ako su ratne izbeglice, onda bilo kuda, samo da se mirno spava i da ima šta da se pojede.

Čuj, Finska im nije nešto baš po volji, a džeparac u Austriji im je mali.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 14:40 - pre 77 meseci
Citat:
Java Beograd: Valjda, ako su ratne izbeglice, onda bilo kuda, samo da se mirno spava i da ima šta da se pojede.

Jasno, zna se valjda kako izbeglica treba da se ponasa. Da ostane u susednoj zemlji(jordan, turska) i da radi sa motikom iskljucivo da bi se prehranio i nista drugo. I kad se zavrsi rat da se vrati kuci. "Prave" ratne izbeglice su ostale u kampu:

 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 14:46 - pre 77 meseci
Citat:
bananaphone:@mb57 - da da, a kako bi bilo da diskutujemo o temi na koju si se javio, a ne o tome kakav sam ja oksimoron :D?

Da si oksimoron, potvrđuješ pisanjem!
Nisam se javio na temu, temu sam ja pokrenuo!
Znači, ni slovom nisam protiv ugroženog naroda (izbeglica), nego govorim da se međudržavne granice prelaze na graničnim prelazima sa ispravama!
Nemoguće je da su skoro svi ostali bez dokumenata a gotovo svi koji su ostali bez istih, tvrde da su iz Sirije?!
Čak i to da zanemarimo, ne može se granica prelaziti divljački, kako su to oni ili neko drugi zamislio!
Posebna je priča o toj, tobožnjoj, Evropskoj brizi za taj narod! Koji cinizam! Pa EU je slepo podržavajući politiku SAD-a proizvela taj ekzodus!
Irak, Libija i Sirija su do mešanja SAD-a i EU u unutrašnje stvari i na kraju agresije, živeli bolje nego mnogi Evropljani!
Na žalost, zapadna sredstva informisanja brišu pamćenje i nameću svoju istinu.
Zato sam ubeđen da je sve ovo jedna teška manipulacija!

P.S. Šta traži američka armija na teritoriji Sirije? Ko ih je tamo pozvao i sa kakvim pravom su tamo.
Zašto manipulišu sa stradanjem civila i egzodusom?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 15:28 - pre 77 meseci
@mb57 - ako preskocimo deo sa prelaskom granica, jer uz svu dobru volju taj deo izgleda ne mogu da ti objasnim.

Sa ovim drugim se slazem i upravo to govorim, sad su svi nasli da moralisu kakve su izbeglice i kako su nekulturni u prevozu, pljuju po ulicama, nece da jedu hranu koju im dobri EU samaricani daju, jednom recju nezahvalnici, a niko ne govori o tome - otkud oni u hebenoj EU??? Ko to ratuje u njihovim zemljama, zasto ljudi beze iz svojih zemalja i uopste prelaze granice ko indijanci, da bi bili zadnja rupa na svirali tamo negde u Nemackoj?


@Java - ista prica, isto pitanje, da li isto mislis o izbeglicama iz ex-YU?
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 15:42 - pre 77 meseci
Citat:
bananaphone: @mb57 - ako preskocimo deo sa prelaskom granica, jer uz svu dobru volju taj deo izgleda ne mogu da ti objasnim.

Znam da ne možeš pa se nemoj ni truditi.
Da bi sebi objasnio, pokrenuo sam temu. Na žalost, više ima prepucavanja nego smislenih komentara.

Francuski političar Bernar Karajon tvrdi da američki milijarder mađarskog porekla stoji iza celog projekta dolaska izbeglica u Evropu.

- Više od 100 nevladinih organizacija propagira i podstiče naseljavanje migranata sa Bliskog istoka i iz Afrike u Evropi. Trećinu njih finansiraju Evropska unija i "Otvoreno društvo" Džordža Soroša, koji ima mrežu fondacija i partnera u više od 100 zemalja sveta - navodi Karajon, nekadašnji poslanik u francuskom parlamentu.

Kao jedan od dokaza za to on navodi da je Soroševa fondacija "Otvoreno društvo" sa američkom organizacijom "Institut za migracionu politiku" nedavno objavila izveštaj sa naslovom: "Angažman tokom dobrodošlice: Kako privatno sponzorstvo može da ojača naseljavanje izbeglica po Evropskoj uniji". Taj izveštaj odobrava plan Evropske komisije da uz pomoć sponzora i NVO raseli izbeglice po zemljama članicama EU.

- Iza plana nemačke kancelarke Angele Merkel da primi sve izbeglice zapravo stoji američka organizacija "Inicijativa za evropsku stabilnost". Ona je zahtevala od Nemačke da primi više izbeglica, da im izda vize i pusti ih da se slobodno kreću po zemlji. Iza te organizacije takođe stoji Soroš - tvrdi Karajon.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 16:37 - pre 77 meseci
To je spekulacija u koju mozes samo da verujes ili ne verujes. Ali eto posto vidim da te interesuju ove stvari, evo ti stari clanak iz novina koji sam postovao na drugoj temi a koji na nakakav nacin ide uz tu pricu u koju ti verujes: http://www.telegraph.co.uk/new...financed-by-US-spy-chiefs.html
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 16:50 - pre 77 meseci
@bananaphone,

koliko godina imaš?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 17:01 - pre 77 meseci
Ako imas nesto da kazes po pitanju onog sto sam napisao - izvoli :D
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 17:14 - pre 77 meseci
Pa moje pitanje je u kontekstu tvog pisanja.
Ubeđen sam da si mlad, do 30 godina. U dobu u kome si ubedio sebe da mnogo znaš i ostaje ti još da ubediš i okolinu u to i BINGO!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 17:20 - pre 77 meseci
Nemoj vise, ubi ga argumentima.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 17:23 - pre 77 meseci
Citat:
DaliborP: Nemoj vise, ubi ga argumentima.

Da mi kaže neko pametan pa da se zamislim?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 17:28 - pre 77 meseci
Opet ti kazem, nebitno je ko sam ja i koje su moje ambicije i gde lezi moj BINGO, koliko godina imam i sta hocu od zivota i ovog foruma ti ne mozes da znas...

Ili pisem nesto sto je tacno ili pisem nesto sto nije tacno. Ili se slazes ili se ne slazes, ili znas bolje ili ne znas...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Orban Viktor Vs George Soros

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57391 | Odgovora: 359 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.