Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107165 | Odgovora: 738 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 13:37 - pre 76 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

mene su ispirali sa marksizmom i komunistickim parolama te partizanskim pesmicama...

U srednjoj školi si imao samo Političku Ekonomiju. Ali tu nije bilo ispiranja mozga kako ti kažeš nego rekapitulacija različitih škola političke ekonomije. I sada da bilo gde proučavaš političku ekonomiju u istorijskom pregledu bi imao Marksizam. Da li je to "ispiranje mozga"?

Što se tiče "partizanskih pesmica". Jedina "pesmica" koja se obavezno učila u školi je bila "Hej Sloveni".

Citat:
ssi
Citat:
Branimir Maksimovic: "Ti si ovde našao da pljuješ po svom ocu?"

Gde si ti video da pljujem po svom ocu? Pljujem po komunizmu koji je primorao mog oca da bude takav!
Nije moj otac jedini, ni poslednji kome su ispirali mozak....



Kako su mu to isprali mozak ?

Pa ispirali su mu mozak isto tako kako danas ispiraju mozak: Dobio je posao u lokalnoj ispostavi partije na vlasti.

Imajući na umu da "iver ne pada daleko od klade":
Sutra da se vrati komunizam unuk će da nahebe jer će morati sa pravoslavlja da predje u marksiste.
Unuka će maltreturati "tatin sin" a krivac će biti SNS.
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 13:40 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: Osnova Hriscanske religije je bazirana upravo na filozofiji grckih mislioca - do pre 100g ako si hteo da citas Platona ili Aristotela morao si da znas bar latinski... Sta mislis zasto je to tako?


Svaka zloupotreba je moguca.

Ja mogu sutra da zloupotrebim Ajnstajna i Rendgena, i stvorim crkvu
koja propoveda da je gama zracenje i smrt od istog put u "raj".

Ili recimo ...hm Ničea.



@Branimir Maksimovic

da ja krenem, pozivajuci se na Svetog Alberta Anstajna & Rendgena da propovedam da su gama zraci zdravi,

da li bi mi verovao ?

Ili bi mozda poverovao ateistickim - matrijalistickim lekarima i nazvao me budalom ?


Citat:
Branimir Maksimovic:
"Ateisti su racionalni. Mi cemo prihvatiti tu tvoju veru...religiju... kada dobavis dokaze."

To je klasicna ateisticka mantra, nista sto pre nisam video na alt.atheism.... u slucaju i da dobavim dokaze, isto ne bi verovali, ne brini. Dokazi prihvatljivi ateistima su jedino oni
koji utvrdjuju *materijalizam* ;)...
Ali padate na svesti i umu... dolazite do takvih nebuloza da tvrdite da je svest i um iluzija ... zato sto to ne moze da se stavi pod materijalisticki mikroskop...




Postoje dva "dokaza" koja mozes da izneses

- knjiga-mudroseraj iz bronzanog doba ili ko zna kada

- "pa eto vidis sve oko nas"

i to je manje vise to sto se dokaza tice.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 13:52 - pre 76 meseci
Citat:
nemamstan:
Citat:
Branimir Maksimovic

mene su ispirali sa marksizmom i komunistickim parolama te partizanskim pesmicama...

U srednjoj školi si imao samo Političku Ekonomiju. Ali tu nije bilo ispiranja mozga kako ti kažeš nego rekapitulacija različitih škola političke ekonomije. I sada da bilo gde proučavaš političku ekonomiju u istorijskom pregledu bi imao Marksizam. Da li je to "ispiranje mozga"?

Što se tiče "partizanskih pesmica". Jedina "pesmica" koja se obavezno učila u školi je bila "Hej Sloveni".


Ti ces da mi kazes sta sam imao u srednjoj skoli? Nisam mislio na srednju nego na osnovnu, jos dok je Tito bio ziv. Samo kad se setim kolko samo samo vremena trosili na pripremu za slet i za mahanje zastavicama i docek diktatora.
U srednjoj sam imao *marksizam*, svakako da je rec marksizam bila u imenu predmeta.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 13:53 - pre 76 meseci
Citat:
ssi: Postoje dva "dokaza" koja mozes da izneses

- knjiga-mudroseraj iz bronzanog doba ili ko zna kada

- "pa eto vidis sve oko nas"

i to je manje vise to sto se dokaza tice.



Mudroseraj iz gvozdenog doba su upravo Platon i Aristotel na kog se pozivas, a na cemu je bazirana Hriscanska religija.

Pre xy strana sam upravo pokusao to da ti objasnim ali nije bilo sanse, kao sto ne verujem da sad postoji ikakva sansa da pomeris sopstvene dogme..
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 13:56 - pre 76 meseci
"@Branimir Maksimovic

da ja krenem, pozivajuci se na Svetog Alberta Anstajna & Rendgena da propovedam da su gama zraci zdravi,

da li bi mi verovao ?

Ili bi mozda poverovao ateistickim - matrijalistickim lekarima i nazvao me budalom ?"

Da te potsetim zracenje se koristi kao metod lecenja protiv raka... ;)

"
Postoje dva "dokaza" koja mozes da izneses

- knjiga-mudroseraj iz bronzanog doba ili ko zna kada

- "pa eto vidis sve oko nas"

i to je manje vise to sto se dokaza tice.
"

Uzmi recimo vidovitost i bio-energije. Fakat, a materijalisti tvrde da ne postoji...
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 13:58 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
ssi: Postoje dva "dokaza" koja mozes da izneses

- knjiga-mudroseraj iz bronzanog doba ili ko zna kada

- "pa eto vidis sve oko nas"

i to je manje vise to sto se dokaza tice.



Mudroseraj iz gvozdenog doba su upravo Platon i Aristotel na kog se pozivas, a na cemu je bazirana Hriscanska religija.

Pre xy strana sam upravo pokusao to da ti objasnim ali nije bilo sanse, kao sto ne verujem da sad postoji ikakva sansa da pomeris sopstvene dogme..


Ma pazi, baci link na vernike da potvrdi svoju neveru ;p

 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 13:59 - pre 76 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
....
Uzmi recimo vidovitost i bio-energije. Fakat, a materijalisti tvrde da ne postoji...


Nema dokaza, nema objasnjenja za mehanizam delovanja istih.

Citat:
bananaphone:
Citat:
ssi: Postoje dva "dokaza" koja mozes da izneses

- knjiga-mudroseraj iz bronzanog doba ili ko zna kada

- "pa eto vidis sve oko nas"

i to je manje vise to sto se dokaza tice.



Mudroseraj iz gvozdenog doba su upravo Platon i Aristotel na kog se pozivas, a na cemu je bazirana Hriscanska religija.

Pre xy strana sam upravo pokusao to da ti objasnim ali nije bilo sanse, kao sto ne verujem da sad postoji ikakva sansa da pomeris sopstvene dogme..



Moja Crkva Atoma je zasnovana na tvrdnjama Albert Einstein-a i Wilhelm Röntgen-a

sto zanci da gama zracenje i smrt od istog sigurno vodi u raj zar ne ?


 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:05 - pre 76 meseci
"Nema dokaza, nema objasnjenja za mehanizam delovanja istih."

Nema dokaza, a sve jedno su fakat... nema ni objasnjenja ni dokaza za svest i um, to ne znaci da ne postoje (kako misle materijalisti)...?


 
0

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:14 - pre 76 meseci
belbeg se registrovao 14.12.2017. a vec bi da igose, banuje i sprovodi cistke i gusi slobodno izrazavanje.

"Brate" ako ti je do toga idi u Rusiju to je idealna zemlja za tebe.
 
0

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:15 - pre 76 meseci
Najprevođenije knjige u istoriji čovečanstva (istraživanje BBC-a, Guardian, 2003 godine):

1. Imperijalizam kao najviši stadij kapitalizma - Lenjin
2. Manifest komunističke partije - Marks i Engels
3. Biblija
4. Volt Diznijevi stripovi, bajke, šta li
5. Romani Agate Kristi
...

Po rezultatima tada rađene ankete (objavljenim u Guardian-u), Karl Marks je, ubedljivo na prvom mestu - najveći mislilac drugog milenijuma.
 
+1

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:17 - pre 76 meseci
Citat:
Steve Lonmo: Najprevođenije knjige u istoriji čovečanstva (istraživanje BBC-a, Guardian, 2003 godine):

1. Imperijalizam kao najviši stadij kapitalizma - Lenjin
2. Manifest komunističke partije - Marks i Engels
3. Biblija
4. Volt Diznijevi stripovi, bajke, šta li
5. Romani Agate Kristi
...

Po rezultatima tada rađene ankete (objavljenim u Guardian-u), Karl Marks je, ubedljivo na prvom mestu - najveći mislilac drugog milenijuma.


doduse praksa ga malkico demantuje, al sta mari...
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:19 - pre 76 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
"Nema dokaza, nema objasnjenja za mehanizam delovanja istih."

Nema dokaza, a sve jedno su fakat... nema ni objasnjenja ni dokaza za svest i um, to ne znaci da ne postoje (kako misle materijalisti)...?




Dobro, upotrebi "vidovitost" i pogodi brojeve neke nagradne igre.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:19 - pre 76 meseci
Marks je pogresio sto je mislio da postoji kolektivna svest proletarijata, tj da ce pojedinac da radi za drustvo, a ne za sebe. Tu se gadno zeznuo...

"Dobro, upotrebi "vidovitost" i pogodi brojeve neke nagradne igre. "

Vidovitost nije gledanje u buducnost, vec u proslost i sadasnjost. Znaci dolazenje do postojecih informacije, ne onih koje ne postoje.Svi koji tvrde da znaju buducnost - lazu i prevaranti su.
 
0

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:25 - pre 76 meseci
Kolektivna svest, rad za društvo, zajedništvo, solidarnost... su temeljne ideje izvornog hrišćanstva.
 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:26 - pre 76 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Najprevođenije knjige u istoriji čovečanstva (istraživanje BBC-a, Guardian, 2003 godine):

1. Imperijalizam kao najviši stadij kapitalizma - Lenjin
2. Manifest komunističke partije - Marks i Engels
3. Biblija
4. Volt Diznijevi stripovi, bajke, šta li
5. Romani Agate Kristi
...

Po rezultatima tada rađene ankete (objavljenim u Guardian-u), Karl Marks je, ubedljivo na prvom mestu - najveći mislilac drugog milenijuma.



Hahaha - uz duboki naklon Marksu kao misliocu, pa nije broj prevoda jedne knjige ultimativna ocena filozofije koju tekst zastupa :D :D :D

Ispade da je cetvrdi najveci mislilac drugog milenijuma Paja Patak a odmah iza njega Poaro :D :D :D
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:28 - pre 76 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Kolektivna svest, rad za društvo, zajedništvo, solidarnost... su temeljne ideje izvornog hrišćanstva.


Postoji velika razlika izmedju hriscanstva i marksizma. Dok je po hriscanstvu covek u startu pokvaren, i treba da ceo zivot radi na tome da se popravi, po marskizmu je dovoljno da si golja pa da budes savrsen ;p
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:39 - pre 76 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Marks je pogresio sto je mislio da postoji kolektivna svest proletarijata, tj da ce pojedinac da radi za drustvo, a ne za sebe. Tu se gadno zeznuo...

"Dobro, upotrebi "vidovitost" i pogodi brojeve neke nagradne igre. "

Vidovitost nije gledanje u buducnost, vec u proslost i sadasnjost. Znaci dolazenje do postojecih informacije, ne onih koje ne postoje.Svi koji tvrde da znaju buducnost - lazu i prevaranti su.




 
0

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:46 - pre 76 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

Samo kad se setim kolko samo samo vremena trosili na pripremu za slet i za mahanje zastavicama i docek diktatora.
U srednjoj sam imao *marksizam*, svakako da je rec marksizam bila u imenu predmeta.

Bio si u ekipi za slet?
Tvoj matori je bio krupna zverka?

Da ti kažem da ja nisma bio ni na jednom sletu niti me je bilo ko pozvao a kamoli terao.

U srednjoj školi nisi imao Marksizam osim ako si išao u neku "specijalnu" za buduće "diktatore".
Osim toga "politčka ekonomija" i "marksizam" koji su se držali kao opšti predmeti su bili predmeti iz kojih se ocena poklanjala. Razlog je bio jednostavan - da bi se marksističe ideje lakše širile.



Citat:
Branimir Maksimovic

Svi koji tvrde da znaju buducnost - lazu i prevaranti su.

Evo ga gde tvrdi da zna šta će biti:
Citat:
Jevanđelje po Luki:

23:43 I reče mu Isus: Zaista ti kažem danas, bićeš sa mnom u raju.

Lažov zar ne?
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 14:54 - pre 76 meseci
"Bio si u ekipi za slet?
Tvoj matori je bio krupna zverka?"

Ja sam bio mali, to su vezbali 7aci i 8aci. Nije bio moj otac velika zverka nego deda. On je na cuvenoj fotografiji demonstracija 27. marta u prikolici i kum na svadbi mu je bio Rudi Cajevec.

Evo ga gde tvrdi da zna šta će biti:
Citat:
Jevanđelje po Luki:

23:43 I reče mu Isus: Zaista ti kažem danas, bićeš sa mnom u raju.

Lažov zar ne?

Ne znam, buducnost mozes da predvidis na osnovu sadasnjosti i proslosti ali da je sigurno znas, ne moze.
 
0

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !27.12.2017. u 15:02 - pre 76 meseci
deda ti se vozikao sa Cajevcem, a vi posle propali ! Sta bi tek bilo sa vama da je oso kralj. Uhuuu...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107165 | Odgovora: 738 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.