Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107167 | Odgovora: 738 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 00:32 - pre 76 meseci
Citat:
mb57:
Pa teško da je bio polunemac pošto je njegova majka...?
Roditelji ženen kralja Aleleksandra: Marija od Edinburga, Ferdinand Rumunski
Marija od Edinburga:
Roditelji: Marija Aleksandrovna, Alfred od Saks-Koburg i Gota
Ferdinand Rumunski:
Roditelji: Leopold, Prince of Hohenzollern, Antonija od Portugalije
Pa onda ići još unazad....
Ima tu svašta, sem nemačke krvi.

I ono što je najbitnije. Žena je "njiva" a otac seme. Zato rodoslov i ide po ocu.
Zato su svi ruski carevi bili pravoslavne vere!


uf uf. Svi ruski carevi su naravno bili pravoslavne vere jer je to u opisu radnog mesta.

Medjutim seme koje su sejali bilo je svapsko a ne rusko. Jelisaveta Petrovna je poslednji Romanov koji je vladao Rusijom, i ona je kci Petra Velikog. Nj je pak nasledio njene sestre sin Petar III ciji je otac bio cist Nemac tacnije Holstajn Gotrop dinastija koja se od njega pocinje zvati Holstajn-Gotrop-Romanov.

Sto je jos zanimljivije svi nejgovi potonji naslednici po cistoj muskoj liniji sve do Nikole II zenili su Nemice ili Dankinje, tako da je Nikola drugi bio mozda 1/32 Rus.


 
0

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 04:27 - pre 76 meseci
Emmy, po niku rekao bi da si žensko. Po vokabularu, kao i ssi, teška alapača koja usta ne zatvara. Nema te sile koja bi tebe naterala da ućutiš. Tvoja mora biti poslednja bez obzira na količinu gluposti koju pišeš. Da, i obavezno moraš da prozoveš i opljuneš Rusiju. Bez toga tvoj život nema smisla!
Tvoja opsednutost Rusijom je fascinantna? Čudi me da se nisi posvađala sam ssi-jem po tom pitanju, jer je i on opsednut Rusijom.
Ubeđen sam da ste obe ili oboje istetovirali na svom telu i lik Putina! Stvarno sam ubeđen!


 
+2

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 06:46 - pre 76 meseci
Nebitno je sta su bili po poreklu, carevi ili kraljevi, kako im je dunulo da se zovu, bitno je da se prema zlocinima aktuelnog vladara pogresno definise ocena DRZAVE, naroda ili regiona. Kao da je narod nesto odlucivao?

Sto je pomalo devijantna logika, besmislena, kao sto se jasno vidi.

Tako da, bananafone, iskoristi elasticno svoje poznavanje cinjenica, i kreni da ih povezujes...to je razlika izmedju wikipedije i pameti.
 
+1

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 07:09 - pre 76 meseci
Ti razno razni carevi odavno ne vladaju. U stvari nisu ni zivi, tako da nisu vise ni bitni.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 07:27 - pre 76 meseci
Citat:
vladd:
Nebitno je sta su bili po poreklu, carevi ili kraljevi, kako im je dunulo da se zovu, bitno je da se prema zlocinima aktuelnog vladara pogresno definise ocena DRZAVE, naroda ili regiona. Kao da je narod nesto odlucivao?

Sto je pomalo devijantna logika, besmislena, kao sto se jasno vidi.

Tako da, bananafone, iskoristi elasticno svoje poznavanje cinjenica, i kreni da ih povezujes...to je razlika izmedju wikipedije i pameti. :)



Jako je bitno sta su bili carevi i u kakvom su odnosu bili medjusobno i prema narodu kojim su vladali. Ostalo je marketing napravljen da bi se odrzala jedinstvena nacija i da bi se njom vladalo bas kroz manipulacije koje narod i danas guta poput ovaca.

Ostalo se slazem 100%.
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 07:41 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: Jako je bitno sta su bili carevi i u kakvom su odnosu bili medjusobno i prema narodu kojim su vladali. Ostalo je marketing napravljen da bi se odrzala jedinstvena nacija i da bi se njom vladalo bas kroz manipulacije koje narod i danas guta poput ovaca.

Ostalo se slazem 100%.


Nije bitno, jer ih odavno nema.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 10:54 - pre 76 meseci
@ssi

Bitno je zbog 2 razloga:

1. Ima ih itekako - ali to je nebitan razlog, nije bitno da li konkretno pomenute familije vladaju, ili su sad neke druge u pitanju.

2. Osnovni principi vladavine su potpuno isti i danas, i bez obzira ko vlada, mozemo pogledati unazad u Rimsko Carstvo i izvuci neke paralele sa nacinom kako je svet organizovan danas. Ili procitati Republiku od Platona, sto bi ti rekao - kupusaru napisanu pre ±25 vekova i videti vrlo jaku slicnost sa danasnjim uredjenjem sveta i drzava u Europi...
 
+1

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 11:01 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: @ssi

Bitno je zbog 2 razloga:

1. Ima ih itekako - ali to je nebitan razlog, ali to je nebitan razlog, nije bitno da li konkretno pomenute familije vladaju, ili su sad neke druge u pitanju.

I šta sad, jel bitno ili nije bitno?
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 11:05 - pre 76 meseci
Jesi li ti muzičar?
 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 11:32 - pre 76 meseci
Citat:
belbeg:
Citat:
bananaphone: @ssi

Bitno je zbog 2 razloga:

1. Ima ih itekako - ali to je nebitan razlog, ali to je nebitan razlog, nije bitno da li konkretno pomenute familije vladaju, ili su sad neke druge u pitanju.

I šta sad, jel bitno ili nije bitno?


Nebitno je u smislu natezanja sa ssi-jem i dokazivanju na forumu da li bas te familije konkretno i danas vladaju svetom, odnosno pisanja kilometarskih postova koje niko nece ni da pogleda, a bitno je za razumevanje trenutne situacije u svetu na principijalnom nivou...
 
0

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 11:39 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: Nebitno je u smislu natezanja sa ssi-jem ...

Koliko sam uspeo da pročitam, ovde neki kažu da on(a) baš voli to "natezanje"?
 
+2

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 11:52 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
belbeg:
Citat:
bananaphone: @ssi

Bitno je zbog 2 razloga:

1. Ima ih itekako - ali to je nebitan razlog, ali to je nebitan razlog, nije bitno da li konkretno pomenute familije vladaju, ili su sad neke druge u pitanju.

I šta sad, jel bitno ili nije bitno?


Nebitno je u smislu natezanja sa ssi-jem i dokazivanju na forumu da li bas te familije konkretno i danas vladaju svetom, odnosno pisanja kilometarskih postova koje niko nece ni da pogleda, a bitno je za razumevanje trenutne situacije u svetu na principijalnom nivou...



znaci imamo sledece @bananaphone principe:

nauka = crkvena/religijska dogma

naucni metod= crkvena/religijska dogma

monarhija = demokratija

rusija = najnaprednija drzava na svetu
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 12:20 - pre 76 meseci
ssi ima svoja predubedjenja o tome kako svet izgleda, koja su za njega ultimativne i nepromenjive istine - dogme.

Kad mu pokazes na najbanalnijim primerima, da nije u pravu, emotivno se izcrpljuje, ne ume racionalno da se ponasa, vredja sagovornika i potpuno izvrce cinjenice, ne bi li racionalizovao dogme u kojima zivi.

To je princip o kom pricam, a deo je zapadnog nacina razmisljanja kom smo mi svi skloni. Taj nacin razmisljanja je doveo do naucnog metoda i velikog napredka u nauci, ali isto tako dovodi do dogmi u kojima manje ili vise zivi veliki broj ljudi.

Ovo sto si napisao - nije ono sto sam rekao, napisao i mislio, nego upravo primer kako sam sebi pravis odstupnicu-racionalizaciju (kroz karikiranje i izvrtanje onog sto sam rekao) od realnih i istinitih stvari koje si mogao da procitas u mojim postovima, ne bi li i dalje staja cvrstvo na svojim dogmama.
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 13:08 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: ssi ima svoja predubedjenja o tome kako svet izgleda, koja su za njega ultimativne i nepromenjive istine - dogme.

Kad mu pokazes na najbanalnijim primerima, da nije u pravu, emotivno se izcrpljuje, ne ume racionalno da se ponasa, vredja sagovornika i potpuno izvrce cinjenice, ne bi li racionalizovao dogme u kojima zivi.

To je princip o kom pricam, a deo je zapadnog nacina razmisljanja kom smo mi svi skloni. Taj nacin razmisljanja je doveo do naucnog metoda i velikog napredka u nauci, ali isto tako dovodi do dogmi u kojima manje ili vise zivi veliki broj ljudi.

Ovo sto si napisao - nije ono sto sam rekao, napisao i mislio, nego upravo primer kako sam sebi pravis odstupnicu-racionalizaciju (kroz karikiranje i izvrtanje onog sto sam rekao) od realnih i istinitih stvari koje si mogao da procitas u mojim postovima, ne bi li i dalje staja cvrstvo na svojim dogmama.


Ja samo pokusavam da pojednostavim tvoje reci, ali ne uspevam, ipak to nisu stvari za obicne ljude.

Nego reci nama sta to nije "zapadni nacin razmisljanja" ? Nesto rusko ?
 
0

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 13:16 - pre 76 meseci
ruskih careva nema ali sta se promenilo u Rusiji sustinski ?

Koja je vaistinu razlika izmedju ruskih cara, komunistickih diktatora ili Putina ?

Rusija je esencijalno nedemkratska drzava i to je izvor svih njenih problema.
 
0

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 13:23 - pre 76 meseci
Citat:
Emmy: Rusija je esencijalno nedemkratska drzava i to je izvor svih njenih problema.

Pošto sam više puta službeno boravio u Rusiji, i tamo ostajao i po par meseci, a nisam primetio bilo kakvu diktaturu i tome slično, voleo bi da navedeš na osnovu čega iznosiš navedene tvrdnje?
Ako može konkretno, bez uvijanja u tvoje predrasude.
 
+2

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 13:29 - pre 76 meseci
@ssi - nemoj da pojednostavljujes i objasnjavas proste citate ili linkove ka wiki.

Do tipa 2012-te godine po ustavu zakonu Norveske minimalno pola ministara je moralo da pripada drzavnoj crkvi (Protestantska - Hriscanska), kao sto su i svi monarsi morali da pripadaju toj religiji. Daleko pre toga su zauzeli liberalne stavove o recimo pravima gay osoba, ili o abortusu.

Dakle nije drzava koja je napravljana na ateizmu, kao sto si ti mislio - a ipak je drzava za pozeleti. Odnosno pogresio si, moguce je imati drzavu sa jakim religijskim zakonima koja ce biti demokratska liberalna i napredna drzava u kojoj bi i ti pozeleo da zivis.

Sad ti jednostavnim recima - reci da li sam u pravu sto se Norveske tice ili nisam.
 
+1

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 13:52 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: @ssi - nemoj da pojednostavljujes i objasnjavas proste citate ili linkove ka wiki.

Do tipa 2012-te godine po ustavu zakonu Norveske minimalno pola ministara je moralo da pripada drzavnoj crkvi (Protestantska - Hriscanska), kao sto su i svi monarsi morali da pripadaju toj religiji. Daleko pre toga su zauzeli liberalne stavove o recimo pravima gay osoba, ili o abortusu.

Dakle nije drzava koja je napravljana na ateizmu, kao sto si ti mislio - a ipak je drzava za pozeleti. Odnosno pogresio si, moguce je imati drzavu sa jakim religijskim zakonima koja ce biti demokratska liberalna i napredna drzava u kojoj bi i ti pozeleo da zivis.

Sad ti jednostavnim recima - reci da li sam u pravu sto se Norveske tice ili nisam.


Nisi, norveska nije drzava kojom upravlja crkva.

Kao sto neko gore rece tamo mozda samo stariji ljudi idu u crkvu. Tako da su ti neki tvoji podaci o tome da norveska ima 90% vernika ili sta si vec napisao,
netacni.

To sto je neko % populacije zaokruzio nesto na nekoj anketi ne znaci nista.

Nego nisi rekao sta to nije "zapadni nacin razmisljanja" ... izbegavas...

[Ovu poruku je menjao ssi dana 25.12.2017. u 15:10 GMT+1]
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 15:08 - pre 76 meseci
Ne izbegavam, nego ne možemo da se složimo oko banalnih stvari tipa - da Norveska nije država izgrađena na ateizmu nego na religiji, a treba sad da pričamo o nekoj filozofiji pogotovo posle tvojih par postova koji namerno karikiraju, u cilju omalovažavanja, ono sto sam prethodno napisao...

Zašto bi ulagao trud i objašnjavao nešto komplikovano nekom ko nije otvoren da nauci nešto banalno?

 
0

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !25.12.2017. u 15:23 - pre 76 meseci
bananatralala,

mesas prijatelju sobodu veroispovesti i religioznost ljudi.

Da, protestantska radna etika je takva da su ih ucili da ce ih Bog pogoditi munjom ako vide da ne rade. Ja sam to cuo u Norveskoj...

Ali danas u Norveskoj biti religiozan je totalni OUT kao i u vecini Evrope. Rusije, Amerike ako hoces.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107167 | Odgovora: 738 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.