Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107169 | Odgovora: 738 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 13:06 - pre 76 meseci
Citat:
ssi: Netacno, ateisti su zainteresovani za demokratiju, ljudska prava i postovanje istih.



Samo trubis bez prestanka iste gluposti. Aman covece daj primer jedne demokratske zemlje u kojoj vecinu stanovnistva cine ateisti i koja je primer postovanja ljudskih prava???

Kina i S. Koreja???

Sa druge strane Amerika za kojom toliko patis je visoko religiozna zemlja - poput Rusije, na dolarskoj novcanici pise "In God we trust"...
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 13:11 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: Samo trubis bez prestanka iste gluposti. Aman covece daj primer jedne demokratske zemlje u kojoj vecinu stanovnistva cine ateisti i koja je primer postovanja ljudskih prava???

Kina i S. Koreja???

Sa druge strane Amerika za kojom toliko patis je visoko religiozna zemlja - poput Rusije, na dolarskoj novcanici pise "In God we trust"...


Island i skandinavske zemlje, Slovenija.
 
0

Everback

Član broj: 337738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 13:16 - pre 76 meseci
Meni je drug Kim oduvek bio simpatičan. Kada se pogleda malo bolje ssi je u pravu. Amerika i Rusija stalno prave neke probleme. S. Koreanci veruju samo u nuklearke i Kima i nikoga ne diraju (osim možda J. Koreanaca, ali oni su njihovi. To je kao da diraju sami sebe, a pošto ne veruju u Boga, to i nije greh)
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 13:25 - pre 76 meseci
@ssi

Danska - Christianity is the dominant religion in Denmark. In January 2017, 75.9%

Norveska - About 71.5% of Norwegians were members of the Church of Norway in 2016

Svedska - 70% of adults continue to remain members of the Swedish Church

Island - 69.89% members of the Church of Iceland

Slovenija - In the 2002, around 10% of Slovenes declared themselves as atheists.



Nabrojao sam ti samo dominantne religije, to ne znaci da su ateisti ostatak stanovnistva, nego samo da ti pokazem kako ne da nisu vecina, nego ih ima zanemarljivo malo...

Pored toga Norveska i Island su hriscanske demokratije, nisu sekularne drzave poput recimo Rusije, S. Koreje ili Srbije. Odnosno imaju zvanicnu drzavnu religiju i religija utice na donosenje drzavnih zakona i propisa.
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 13:26 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: @ssi

Danska - Christianity is the dominant religion in Denmark. In January 2017, 75.9%

Norveska - About 71.5% of Norwegians were members of the Church of Norway in 2016

Svedska - 70% of adults continue to remain members of the Swedish Church

Island - 69.89% members of the Church of Iceland

Slovenija - In the 2002, around 10% of Slovenes declared themselves as atheists.



Nabrojao sam ti samo dominantne religije, to ne znaci da su ateisti ostatak stanovnistva, nego samo da ti pokazem kako ne da nisu vecina, nego ih ima zanemarljivo malo...

Pored toga Norveska i Island su hriscanske demokratije, nisu sekularne drzave poput recimo Rusije, S. Koreje ili Srbije. Odnosno imaju zvanicnu drzavnu religiju i religija utice na donosenje drzavnih zakona i propisa.


Los ti izvor podataka.

@bananaphone mogao si malo da "pojacas" argumente Saudijskom Arabijiom na primer.

[Ovu poruku je menjao ssi dana 22.12.2017. u 14:38 GMT+1]
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 13:48 - pre 76 meseci
Da li znas kako se zove partija kojoj pripada nemacka kancelarka Angela Merkel?

I nisam davao nikakve argumente, ja sam ti rekao koje zemlje imaju najveci broj gradjana koji se izjasnjavaju kao ateisti i odgovorio ti sa podacima o zemljama koje ti smatras da su dominantno ateistickim stanovnistvom. Svi podaci su sa wiki...
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 13:51 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: Da li znas kako se zove partija kojoj pripada nemacka kancelarka Angela Merkel?

I nisam davao nikakve argumente, ja sam ti rekao koje zemlje imaju najveci broj gradjana koji se izjasnjavaju kao ateisti i odgovorio ti sa podacima o zemljama koje ti smatras da su dominantno ateistickim stanovnistvom. Svi podaci su sa wiki...


CDU - Christian Democratic Union of Germany

https://en.wikipedia.org/wiki/...an_Democratic_Union_of_Germany


I sta sa tim ? Hoces da kazes da je to crkvena partija ?

Aha eno - svima uteruju veru tamo. Ko ne ide u crkvu ne moze da se zaposli.

Evo, vec uporedjuju Merkelovu sa Putlerom.

Mani se ti te evrope i lepo se pouzdaj u rusijiju i saudijsku arabiju.. to su vase idealne zemlje.


U medjuvremenu stize jos jedan lep primer hriscanske ljubavi:

http://www.021.rs/story/Info/R...lac-i-ubijanju-politicara.html

svi su oni isti, uz to se i cene medjusobno.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 14:01 - pre 76 meseci
Pa to je tvoje razumevanje, umesto sto prosipas sopstvenu pamet po forumu, mozes i da procitas sta je to hriscanska demokratija i koje to vrednosti zastupa stranka Angele Merkel.

Evo ti sa linka koji si ti postovao:

The CDU's policies derive from political Catholicism, Catholic social teaching and political Protestantism, as well as fiscal conservatism and national conservatism.


Ti si covek rodjen u pogresno vreme, da si se rodio pre 50g, dogurao bi do nekog partijskog komesara 100%.
 
+1

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 14:07 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: Pa to je tvoje razumevanje, umesto sto prosipas sopstvenu pamet po forumu, mozes i da procitas sta je to hriscanska demokratija i koje to vrednosti zastupa stranka Angele Merkel.

Evo ti sa linka koji si ti postovao:

The CDU's policies derive from political Catholicism, Catholic social teaching and political Protestantism, as well as fiscal conservatism and national conservatism.


Ti si covek rodjen u pogresno vreme, da si se rodio pre 50g, dogurao bi do nekog partijskog komesara 100%.


Pa zar pre par strana nismo razjasnili sta su to te "hriscanske vrednosti i ideje".Znas i sam da su to ideje nastale davno pre te religije.

Znam za sta se zalaze Merkel i CDU i znam da to nije neka praznoslavlje-putinoslavlje gluparija, nije ni blizu tome,
kako ti zelis da pokazes.


A opet razumem i tebe i potrebu za putin-ocinskom figurom.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 14:18 - pre 76 meseci
Ne zelim ja nista da prikazem, ja ti dajem mogucnost da se informises o odnosima religije, drzave i demokratije, bas u zemljama koje smatras idelom koji treba da sledimo. Svi argumenti koje sam izneo su citati sa wiki, odnosno opste poznati podaci, bilo kome ko zeli da ih procita.


BTW - ovo je situacija gde ljudi misle da ih zezam a ozbiljan sam :D. Stvarno su S. Korea i Kina drzave gde se vecina stanovnika izjasnjavju kao ateisti, a Norveska i Island su hriscanske demokratije, odnosno nisu sekularne drzave, i to mozes na wiki da procitas...

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 22.12.2017. u 16:20 GMT+1]
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 15:26 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: Ne zelim ja nista da prikazem, ja ti dajem mogucnost da se informises o odnosima religije, drzave i demokratije, bas u zemljama koje smatras idelom koji treba da sledimo. Svi argumenti koje sam izneo su citati sa wiki, odnosno opste poznati podaci, bilo kome ko zeli da ih procita.


BTW - ovo je situacija gde ljudi misle da ih zezam a ozbiljan sam :D. Stvarno su S. Korea i Kina drzave gde se vecina stanovnika izjasnjavju kao ateisti, a Norveska i Island su hriscanske demokratije, odnosno nisu sekularne drzave, i to mozes na wiki da procitas...

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 22.12.2017. u 16:20 GMT+1]


Hajde pojasni mi malo te odnose ?

Samo nemoj da mi kazes da demokratske zemlje moraju da budu crkvene despotije :), mada imam osecaj da cu to uskoro citati.

Kao one izlive "mudrosti" gde se govori kako su religijska dogma i nauka isto :)
 
0

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 15:40 - pre 76 meseci
Citat:
jovajovic100

Sada treba da verujemo tebi i Vremenu ! Nađi izvorni tekst

Ja se sećam vremena kad je Paja lupetao. Naravno ne mogu sa se setim od reči do reči jer tada nije internet bio kao danas.
Morali ste da slušate dojče-vele ili radio slobodna evropa.
Ali Paja se ućutao kad su ga upozorili da je to što lupeta podstrekivanje na zločin.
 
0

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 15:47 - pre 76 meseci
CDU pokazuje šta je cilj crkve: apsolutna moć.
Ali CDU istovemeno pokazuje i šta je suština crkve: politika mahanjem nebesima.
Ali CDU pokazuje i gde će crkva da završi: u real politici, kad-tad.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 15:54 - pre 76 meseci
Nema sta da pojasnjavam, izneo si neke tvrdnje, dao sam ti info sa wiki koji je dijametralno suprotan od tvojih ubedjenja, ne moze jasnije da bude, niti zahteva ikakav dodatni komentar sa moje strane. Kao sto vidis zemlje, koje su tebi, po tvojim sopstvenim recima uzor (Skandinavija), nisu zasnovane na ateizmu, one su dominantno hriscanske, a nisu nikakve depotije ili zaostale, zemlje su da pozelis da zivis u njima.

Zemlje koje su despotije i zaostale u smislu drustvenog uredjenja, poput S. Koreje i Kine - jesu zasnovane na ateizmu.


Kao sto ne razumes odnose demokratije i religije, tako ne razumes ni ono sto sam inicijalno napisao za nauku, porukicu imas ovde pa mozes ponovo da je procitas:

http://www.elitemadzone.org/t497695-7#3800697

Citat:
---
Ideje Hriscanske religije, u cijoj osnovi je "samo jedna istina" je upravo i nacin kako mi raspravljamo na ovom forumu, je i osnova svake danasnje nauke.
Dakle i ako mislis da su zapadna religija i nauka u filozofskom sukobu, gresis, one su deo istog nacina razmisljanja, i obe su sklone istim zastranjivanjima (dogme, jeresi itd). Jedino ko je u sukobu je nauka i crkva i to ne u nacinu kako se istina utvrdjuje, nego po tome cija je istina ispravna.
---

Dakle rec je o osnovnim idejama i nacinu razmisljanja, a ne o tome da je nauka i religija jedno te isto :D. Ali kontam da je ovo suvise apstraktno za tebe...
 
0

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 16:03 - pre 76 meseci
Kome se obraćaš?
Ako si nešto napisao meni evo par primedbi:

Napisali ste da je vas pravoslavaca u Srbiji 85%, nek je tako.
Katolika je 6-7%, muslimana 3-4%, ostalih religija 2-3%.

Sledi da je nas ateista maksimalno 1%.
Dakle mi smo ugrožena manjina.

Zato nas Zakon mora posebno da štiti.
Iz budžetskih sredstava našem vodji da se dodele nebeske kočije marke opel od 3000+ kubika, i hiljadu krilatih konja.
Da možemo da točimo gorivo na svakoj pumpi bar na poček.
Da imamo besplatnu struju i komunalije.

Da na RTS imamo svoj program na kome će naši sveštenici trubiti o Darvinu i poreklu vrsta dan i noć.

Da naši popovi drže predavanja deci kako se prave deca i to o trošku države uz redovne budžetske plate.

I sve ostalo što nam pripada.

PS. I da se naši hramovi redovno pred izbore izmalterišu, okreče i uredi dvorište sve na konto opštine.
A kad nam zatreba ekstra onda da se štampaju prigodne poštanske marke za izgradnju naših hramova i druge potrebe.
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 16:22 - pre 76 meseci
Citat:
Da naši popovi drže predavanja deci kako se prave deca i to o trošku države uz redovne budžetske plate.

Ne,sigurno ces to nauciti iz srpskog filma.Uostalom,da li ti znas sta je ateista?
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 16:27 - pre 76 meseci
@nemamstan - nije tebi upuceno, nego sisoju.

EDIT: Sad procitah tvoju porukicu, vidi - da ponovim 1000-ti put, ja sam ateista, ne verujem ni u sta sto je van coveka, nikakvu silu, bila on Bog, sudbina, tarot, horoskop ili neka treca prica...

Sa druge strane, necu da me to ogranicava u mojim pogledima na svet, dozvolicu sebi da koliko je to moguce, realno sagledam i pitanje religije i njenog uticaja na sve sfere zivota modernog coveka. Necu da mi komunisticka indoktrinacija kojoj smo svi bili izlozeni, bude jedini okvir iz kog mogu da gledam na svet...

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 22.12.2017. u 18:05 GMT+1]
 
0

Everbeck

Član broj: 337767
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 18:38 - pre 76 meseci
Olimpijske igre su magijski spektakl koji slavi paganske bogove. Kao takav ima veze sa religijom, ali suprotan je hrišćanstvu i hrišćanskim idejama. Originalna krilatica Olimpijskih igara je: Citius, altius, fortius! Nošenje i paljenje olimpijske baklje i vatre, a sa njima i čitave OI, nisu ništa drugo do služenje i slavljenje satane, načelnika palih, crnih anđela, koji se lažno izdaje za boga, tj. za tvorca i donosioca svetlosti. S obzirom da Rusija zastupa ideje pravoslavlja i hrišćanstva, predstavnici paganskih ideja žele po svaku cenu da spreče njeno učešće. Samo sile mraka neće uspeti u svojim zamislima, jer će Svetsko prvenstvo u fudbalu biti u pravoslavnoj Rusiji!
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 18:45 - pre 76 meseci
Citat:
Međunarodni olimpijski komitet (MOK) doživotno je danas suspendovao još 11 ruskih sportista jer su prekršili doping pravila na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju 2014. godine.

Dobro,ali ..
Citat:
Na Igrama u Pjongčangu moći će da učestvuju samo oni sportisti iz te zemlje koji su pozvani od strane komisije MOK-a, ali u neutralnoj formi, odnosno bez zastave i himne.


Pa ovo se izjednacuje sa nacistima.
 
+3

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 18:54 - pre 76 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Pa ovo se izjednacuje sa nacistima.

Ništa čudno.
SAD, koja je od WWII počinila zločina više nego sami nacisti, mislila je da njihovoj sili i volji kraja nema. Na njihovu žalost, Rusija se suprotstavila. Pošto na Rusiji ne mogu vojno, onda kao najveći bednici i podlaci rade to što rade.
U očaju pokušavaju da izmisle i nametnu monstuozne laži. Na žalost, veliki broj zemalja je svoju svest i savest bacilo pod noge tim bolesnicima.
Bez obzira na sve, Rusiju ništa neće zaustaviti na njenom putu, putu suprotstavljanja tom zlu!

[Ovu poruku je menjao mb57 dana 22.12.2017. u 20:19 GMT+1]
 
+7

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107169 | Odgovora: 738 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.