Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 108685 | Odgovora: 738 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 15:39 - pre 77 meseci
Citat:
SlobaBgd:Nemojmo se zavaravati, to što država nešto finansira (ili podržava) nije merilo ni koliko je to nešto dobro ni koliko je važno za sreču il blagostanje društva. Uglavnom je finansiranje iznuđeno, nametnuto, ili je maska za neke mutne, ne obavezno kriminalne ali često nekorektne aktivnosti. I tu govorim o svakoj državi i svakom društvu, čak i o Švajcarcima koji organizuju referendum maltene i kada odlučuju o boji ograde lokalne škole.

Slazem se, kad sam rekao da je "dobro" sto drzava daje finansijska sredstva crkvi, mislio sam da je to dobro za drzavu tj vlast, sto ne znaci da je automatski dobro za sve. Sto se tice podrske crkvi to je vise politicka odluka nego socijalna. Crkva i dalje ima podrsku medju narodom, pa samim tim nijedna vlast ne zeli previse da se zamera crkvi. Ali to je vec politika. Ja sam vise pricao o slobodi izbora za pojedinca, koji ima prava i da bude gay a i da sledi neku religiiju i nema niko pravo da mu "objasnjava" kako njegova sloboda treba da izgleda i da mu govori da se drzi svoja 4 zida.
 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 15:48 - pre 77 meseci
Citat:
ssi:Naravno da postoji pritisak da se svako prikljuci drzavnoj crkvi.

Kakav pritisak? Nikad nisam cuo za takav primer. Evo ja se nisam nikad prikljucio, niti sam iskusio nikakav pritisak od strane crkve da se prikljucim.

Opet mogu da povucem paralelu sa onim desnicarima koji se bude protiv gay populacije - ko je ikad cuo za su homoseksualci vrsili pritisak da im se neki heteroseksualac prikljuci? Niko nikada.

Smesno je sto svaka tvoja izjava te sve vise ukopava, zar ne vidis da su ti stavovi u potpunosti poklopljeni sa najgorim desnicarima koji bi sve zivo da zabranjuju.
 
0

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 16:18 - pre 77 meseci
Citat:
belbeg

Ne razumem kakav je ovo forum kada se dopušta ovoliko trolovanje i vređanje, posebno od strane ssi-ja?

Daj citiraj tu uvredu baš me zanima koga je uvredio?


Citat:
DaliborP

Sto se tice podrske crkvi to je vise politicka odluka nego socijalna.

Upravo tako.

Medjutim ovo ti nije tačno:
Citat:
DaliborP

Crkva i dalje ima podrsku medju narodom

Da crkva ima podršku u narodu ne bi morala da bude na državnoj sisi!

Citat:
DaliborP

Kakav pritisak? Nikad nisam cuo za takav primer. Evo ja se nisam nikad prikljucio, niti sam iskusio nikakav pritisak od strane crkve da se prikljucim.

Probaj da sa školskog zida skineš sliku onog popa pa ćeš popiti otkaz. Naravno da nije pritisak - samo otkaz.
 
+1

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 20:19 - pre 77 meseci
Hmm "nemamstan" zašto svoje stambeno pitanje uzimaš kao nadimak na forumu? Jel si već tolikio toga ispucao da je to jedino što ti pada na pamet?

Naš Sisi je u pravu što se nekih stvari tiče. Zašto bi svi mi morali da finansiramo pravoslavnu crkvu iz razloga što je neko rekao da se time odražava srbstvo i patriotizam?

Mislim, dovoljno sam star da uvidim tu promenu koja je se desila u našem društvu. Od ljudi koji su "jašili popve" do onih koji se krste kad prodju pored crkve (a inače ušli par puta u nju).

To nije bila neka razumljiva, postepena promena veće se sve odigralo da kažeš preko noći! I mnogi od tih "velikih vernika" bi sutradan ponovo zajašili popove samo ako politička klima vodi u tom smeru!

Ovako... dete ti je okarakterisano kao izdajnik ukoliko ne prihaveti neke gluposti u koji ni sam ne veruješ. Ako saharaniš nekog bez popa koji te odere za taj i ovako nemili i skup dogadjaj ljudi će te gledati kao antihrista.

Na slavu moraš da zoveš popa da ti osvešta vodicu i pritom uzme lepe pare i ako je već sasvim dobro plaćen za to. (slava je inače običaj koji bi trebali da zadržimo bez obzira na religiju i društvo u kome živimo. Jer je jako lep, koristan i predatira samo hrišćanstvo. Takodje za razliku od nekih drugih stvari stvarno doprinosi našem nacionalnom identitetu)

Ovakava pitanja u politici niko nema hrabrosti da pokrene jer će taj odmah biti okarkterisan kao "strani plaćenik", "protiv Srbstva" itd. I ako su u realnosti takva pitanj upravo u interesu Srpskog naroda.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 20:29 - pre 77 meseci
"Na slavu moraš da zoveš popa da ti osvešta vodicu i pritom uzme lepe pare i ako je već sasvim dobro plaćen za to."

Hm, meni dolazi pop ali ne trazi nikakve pare? Ja mu naravno ostavim 500 dinara, da ne bi ispao mufljuz ;)
 
+1

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 20:57 - pre 77 meseci
Pa tako svi rade. Ostave 500 din (mnogi i više) da ne ispadnu ... (šta god već). E sad u malom i sirotnjskom mestu koje pop obidje za manje od pola dana, to su lepe parice.

To je običaj koji je ostao iz komunistčkog vremena, kada je to stvarno bilo ptrebno. Danas ... ne znam. Dodje mi da probam da mu dam 100 din da vidim dal će da dodje sledće godina. Ineče ovde kod nas popove šalju po kazni. Zadnji nam je otišo jer je bio skoro pa otvoreno gej, a i mazno je neke ikone iz crkve. (tj, odno ih na restauraciju )
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 21:39 - pre 77 meseci
Citat:
dusanboss:
Zašto bi svi mi morali da finansiramo pravoslavnu crkvu iz razloga što je neko rekao da se time odražava srbstvo i patriotizam?


Da li i islamska zajednica na čelu sa Zukorlićem, katolici sa nadbiskupom Hočevarom ili jevrejska zajednica sa rabinom Isakom Asielom "odražavaju srbstvo"? Prosečno informisan čovek dobro zna da država Srbija finansira sve ove verske zajednice, naravno, proporcionalno zastupljenosti u stanovništvu. Ako ti se to ne dopada, najmanji je problem da na izborima zaokružiš onu listu koja u svom programu ima ukidanje finansiranja verskih zajednica. Ako nema takve, niko ti ne brani da sam osnuješ jednu, pobediš na izborima i ostvariš svoje vlažne snove.

Citat:
dusanboss:
Mislim, dovoljno sam star da uvidim tu promenu koja je se desila u našem društvu. Od ljudi koji su "jašili popve" do onih koji se krste kad prodju pored crkve (a inače ušli par puta u nju).


Izgleda da nisi dovoljno star da uvidiš jednu drugu činjenicu. Svaka verska organizacija ili crkva ima neka interna pravila i unutrašnje ustrojstvo. Ako ti se to ne dopada, odeš na bogoslovski fakultet, diplomiraš i postaneš sveštenik u svom mestu, pa zabraniš prisustvo na liturgiji bivšim ili sadašnjim komunistima. Ako ti je to malo, odeš u manastir, zamonašiš se, pa jednog dana, posle dvadesetak ili trideset godina(ne može brže) postaneš vladika i to sprovedeš u delo na teritoriji cele eparhije. Ako ti je i to malo, kandiduješ se za patrijarha, pa lepo zabraniš sve što ti se ne dopada. Ništa lakše.

Citat:
dusanboss:
Ako saharaniš nekog bez popa koji te odere za taj i ovako nemili i skup dogadjaj ljudi će te gledati kao antihrista.


Ne znam zaista zašto je to problem, ako sebe ne vidiš kao hrišćanina.

Citat:
dusanboss:
Na slavu moraš da zoveš popa da ti osvešta vodicu i pritom uzme lepe pare i ako je već sasvim dobro plaćen za to. (slava je inače običaj koji bi trebali da zadržimo bez obzira na religiju i društvo u kome živimo. Jer je jako lep, koristan i predatira samo hrišćanstvo. Takodje za razliku od nekih drugih stvari stvarno doprinosi našem nacionalnom identitetu)

Ovakava pitanja u politici niko nema hrabrosti da pokrene jer će taj odmah biti okarkterisan kao "strani plaćenik", "protiv Srbstva" itd. I ako su u realnosti takva pitanj upravo u interesu Srpskog naroda.


Ja verujem u crveno leteće bodljikavo prase i patrijarh sam Praseće crkve. Moji vernici redovno dolaze u crkvu, ne plaćaju ništa, ni za slave, ni za krštenja ni za sarane. Jedini je problem za sada to što nas je malo, pa država ne daje ništa što se tiče para. Nadam se da će se i to uskoro promeniti, jer mi, praseća crkva doprinosimo srbskom identitetu, ma šta to značilo.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 21:44 - pre 77 meseci
"Ja verujem u crveno leteće bodljikavo prase i patrijarh sam Praseće crkve"

Sto tako malo inventivnosti? Ne moraju sve religije da budu organizovane na isti kalup ;)
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 22:16 - pre 77 meseci
Čika Bradzi ne vidim sebe kao hrišćana. Zna se kako se sharnjujemo mi "stare komunjare". Ja insistram da budem sahranjen bez zvaničnog prisustva bilo kakvog sveštenog lica!
I to danas, u vreme kada mi takve stvari mogu doneti samo zlo, a ne onomad kada je neko zbog toga mogao da napreduje.

Kažu da se ličnost oblikuje u prvih 5 g života. Ja sam to vreme uglavnom provodio sa dedom koji je bio vredan i poštovan čovek u selu. Radio je kući kao kovač (ranije u kombinatu) i bio je poštovan u selu. 3 mandata je biran za predsednika sela. Kažu da nije bio član partije ipak bilo je tragova Komunizma u našem domu, ništa previše. Nije se moglo bez toga tad, a i mislim da je deda verovao u neke ideja marksizma.

Drugi baba i deda su mi bili veoma pobožni i crkveni ljudi u vreme kad se to obijalo o glavu.

Ponosan sam na svoje korene i na činjenicu da su mi preci razmišljali svojom glavom i nisu slepo tračali tamo gde vetar duva.

Koliko god neki mrzeli i kritikovali taj komunizam ipak ne može se raći da je u potpunosti bio loš. Neke ideje (ne sve) komunizma (slobodarske kako ih podrugljivo ovde nazivaju :)) su idalje aktuelne i donekle prihvatljive.

Jedno mogu da tvrdim ... Za sve ove što su došli posle (socijalisti, pa tako dalje) te "komunjare" su bili gospoda! Barem što se tiče vremana koje pante živi sugradjani


https://www.youtube.com/watch?v=Y9xxwPvEWYA


[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 21.12.2017. u 23:28 GMT+1]
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 22:30 - pre 77 meseci
Citat:
Bradzorf012:

Ja verujem u crveno leteće bodljikavo prase i patrijarh sam Praseće crkve.


Hahha ! A mora da bude crveno prase? Pa ne lažu ljudi kad kažu da ste starra k..... . I nadam se da shvatate da vas u opšte ne osudjujem kad kažem to!


https://www.youtube.com/watch?v=0MIbdJTbTRo

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 21.12.2017. u 23:57 GMT+1]
 
0

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 23:03 - pre 77 meseci
@dusanboss:

Pre nego si što si rešio da komentarišeš, mogao si bar malo da proguglaš i informišeš se.
Slava ne "predatira" rano hrišćanstvo i za slavu se ne sveti vodica
Ostatak tvog komentara nisam imao snage da čitam.
Teško identitetu koji ćeš ti čuvati na ovakav način.


 
+3

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 23:35 - pre 77 meseci
belbeg ako hoćeš konstruktivan dilaog ja sam tu. Trolovanje me ne zanima.
 
0

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 23:39 - pre 77 meseci
@dusanboss:

Nisam mogao biti konstruktivniji.
Budi ljubazan i pojasni mi u čemu se sastoji moje trolovanje?
 
0

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 23:41 - pre 77 meseci
Citat:
belbeg

za slavu se ne sveti vodica

Ti bi trebalo da "proguglaš i informišeš se":
Citat:
„Vodovod” obeležio krsnu slavu

uz slavski kolač, žito, sveću i svećenjem vodice.

 
0

Everbeck

Član broj: 337767
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 23:47 - pre 77 meseci
Da li bi država finansirala NVO koja se zalaže za to da Rusija učestvuje na OI pod svojom zastavom?
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !21.12.2017. u 23:51 - pre 77 meseci
Citat:
belbeg:
@dusanboss:

Nisam mogao biti konstruktivniji.
Budi ljubazan i pojasni mi u čemu se sastoji moje trolovanje?


Kažeš voda se ne sveti za slavu. A kad se sveti? Uoči slave?

Drugo slava jeste bila običaj starih Južnih Slovena. Tada su naši preci (inače višebožci) uzimali boga zaštitnika kuće i proslvljali dan njemu u čast. Verovatno prinosili žrtvu u vidu praseta ili jareta, što i dan danas radimo. Kada je hrišćanstvo inplemetirano nisu mogli tek tako i u potponosti da se odreknu svih običaja stare religije. Očigledno da je slava boga zaštitnika bila vemo značajan običaja tako da su morali na neki način da ga zadrže. Stari bogovi su zamenjeni novim svecima. I to nije slučaj samo god nas, u mnogim predelima stari bogovi su postali novi sveci. Tako da je bog rata postao Arhangel Mihailo, bog gromova Sveti Ilija itd...
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 06:51 - pre 77 meseci
Hm, pa ti si živa enciklopedija, hvala ti što si mi otvorio oči.
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 09:23 - pre 77 meseci
Citat:
Everbeck:
Da li bi država finansirala NVO koja se zalaže za to da Rusija učestvuje na OI pod svojom zastavom?


Ne, zato sto se NVO bave drzavom i drustvom u kojem se nalaze, a ne tudjim.
 
0

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 10:13 - pre 77 meseci
Citat:
dusanboss:
Citat:
belbeg:
@dusanboss:

Nisam mogao biti konstruktivniji.
Budi ljubazan i pojasni mi u čemu se sastoji moje trolovanje?


Kažeš voda se ne sveti za slavu. A kad se sveti? Uoči slave? :)

Drugo slava jeste bila običaj starih Južnih Slovena. Tada su naši preci (inače višebožci) uzimali boga zaštitnika kuće i proslvljali dan njemu u čast. Verovatno prinosili žrtvu u vidu praseta ili jareta, što i dan danas radimo. Kada je hrišćanstvo inplemetirano nisu mogli tek tako i u potponosti da se odreknu svih običaja stare religije. Očigledno da je slava boga zaštitnika bila vemo značajan običaja tako da su morali na neki način da ga zadrže. Stari bogovi su zamenjeni novim svecima. I to nije slučaj samo god nas, u mnogim predelima stari bogovi su postali novi sveci. Tako da je bog rata postao Arhangel Mihailo, bog gromova Sveti Ilija itd...

Do pojave Hrišćanstva, svi narodi na tlu Evrope a i šire, bili su mnogobošci. Kako onda, samo Srbi slave slavu?
Svi Hrišćani slave tzv imendane, i pravoslavni i katolici. Srbi su to posebno pod Turcima "preveli" u slave jer je to bio način da se sačuva vera pod Turcima, koji su rušili crkve, uzimali danak u krvi, prevodili u islam. Slava je tada dobila posebno značanje u našem narodu i kao takva se i održala. Danas, pod naletom svega što se dešava, u cilju brisanja identiteta, Crkva je ta koje bode oči pristalicama "novog poretka", jer otvoreno ustaje protiv zla koje nam se natura. Onda je savim "normalno" što se dopušta neviđeno izvrtanje činjenica i otvoreno prozivanje i vređanje svih i svega što ima veze sa duhovnošću, crkvom, tradicijom.
Iz tvog pisanja, vidi se da si već velikim delom prihvatio tu priču i potpuno je "normalno" što onda pišeš to što pišeš.
Na sreću, u Srbiji su takvi kao ssi, nemamstan....pa i ti, apsolutna manjina. Daće Bog da uskoro i država shvati zlo koje nam se potura uvijeno u plašt ljudskih prava i kao Rusija zabrani sve NVO finansirane iz inostranstva kao i sve manifestacije gde se devijacija želi nametnuti kao ponos i normalno (gej i lgbt).

Citat:
Kod drugih naroda pravoslavnih, oni slave svoj imendan ili svoj rođendan, a mi, eto, slavimo svoju slavu. U stvari, slava je i imendan i rođendan, ali ne pojedinca, nego cele porodice, celog plemena. Rođendan duhovni, kad su naši preci postali hrišćani, ušli u Crkvu Božiju i na taj način rođeni duhovno. I imendan, jer su se od tada nazvali hrišćani i do danas to bili.

Njegova Svetost Patrijarh Srpski, Gospodin Pavle

Iz knjige „Život po Jevanđelju"



 
+1

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !22.12.2017. u 10:32 - pre 77 meseci
Citat:
Kod drugih naroda pravoslavnih, oni slave svoj imendan ili svoj rođendan, a mi, eto, slavimo svoju slavu.

Pavle

Taj se bori za srbstvo tako što će pola srbstva poslati u pakao.
Za divno čudo on sedi u raskošnoj fotelji kojom će u raj zajedno sa "svojima".

Iako njegov božo propoveda da to treba biti pola/pola.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 108685 | Odgovora: 738 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.