Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1220268 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.01.2020. u 18:53 - pre 52 meseci
[quote]evropea 2:
Citat:
mali genije:
Citat:
litavski: SREĆNA NOVA GODINA!
Po mom iskustvu i shvaćanju, kondenzacija dimnjaka grejanja peletom je skoro "nemoguća misija"
A.T. (ja ga nemam al je u planu) bez obzira i ako ima modulacije gorionika po meni A.T. pruža komfor, koji kao i svaki komfor nešto košta.
Ko je u mogućnosti da ga ugradi neće pogrešiti. Inače od 1.01.2020 prešao sam da grejem na pelet, pre toga sam koristi z. gas.
Razočaranje totalno, Grejanje peletom po ceni peleta od 200 EU (sada cena kod nas) po toni skuplje od gasa min 20% sva sreća kupio pelet po 180 EU letos
O komforu da i ne pričamo. Kad sam rešio da pređem na pelet pre 4 godine bilo je tona peleta oko 130-140 EU tona, gas skuplji 10-20 %, (NAVLAKUŠA)
Inače potrošnju neću da komentarišem jel mislim da tu utiče dosta faktora, kod mene obrni okreni bez 1000 EU za sezonu.
POZDRAV

Ja bih te zamolio da mi objasnis kakav to konfor pruza A.T........Inace jeftinije grejanje od gasa nema:-)[/quote

AT je navlakusa kao i pelet.Ja komfor kod AT apsolutno nevidim.Spominju ga oni sto ga nemaju ili imaju los gorionik ili los kotao.Naravno svako odlucuje o svom nacinu.Ako iole ima nekog proracuna AT je suvisan i bespotreban u kontrolisanim sustavima grejanja.Pa ko voli nek izvoli.Ja sam probao i nevidim nikakvu prednost AT.

Ma ja znam da je navlakusa za dobro uradjen sistem jer nema smisla grejati 500-100l vode da bi iz njega grejao sistem u kom ima 100l:-)
A.T. ima smisla u pasivnim kucama gde mozes energiju da akumuliras po jeftinoj tarifi i da je koristis preko dana po potrebi..
 
Odgovor na temu

Snjezanna
Vitez

Član broj: 341637
Poruke: 41
77.77.217.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.01.2020. u 18:54 - pre 52 meseci
Nisam računala nego onako od oka :)
Koliko se može računati za 100 l PTV?
PZEC hvala, razmotrit ću prijedlog pa se javim sa pitanjima.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.01.2020. u 19:01 - pre 52 meseci
Citat:
Snjezanna: Nisam računala nego onako od oka :)
Koliko se može računati za 100 l PTV?
PZEC hvala, razmotrit ću prijedlog pa se javim sa pitanjima.

Odokativnom metodom si promasila:-)....svaki bojler za PTV sadrzi izmenjivac toplote i svaki proizvodjac na osnovu povrsine razmene toplote
izmenjivaca i temp vode npr.90c napise snagu izmenjivaca u kw,tako da ti je jedino to merodavno.
 
Odgovor na temu

Snjezanna
Vitez

Član broj: 341637
Poruke: 41
77.77.217.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.01.2020. u 19:06 - pre 52 meseci
Komplikovano je to za mene :)
Koliko je približno za bojler od 100 Litara.
PZEC, zašto skretnica, zar ovako vezan AT ne mijenja skretnicu + mora još 1 pumpa a gledala sam da i od ovih smanjim za 1,da 1 pumpa ide za oba sprata, jer tako onda ide i 1 regulacija. Naravno, ako je to izvodivo.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.01.2020. u 19:10 - pre 52 meseci
Citat:
Snjezanna: Komplikovano je to za mene :)
Koliko je približno za bojler od 100 Litara.

Zavisi od tipa bojlera i proizvodjaca....odaberes bojler i procitas njegove karakteristike..
Ako vec razmatras o kupovini takvog bojlera onda kupi sa dva izmenjivaca jer nije velika razlika u ceni,a na njega onda mozes dodati i solarne kolektore kad se za to ukaze prilika
 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.01.2020. u 19:18 - pre 52 meseci
Citat:
Snjezanna:
Sad sam računala sa 2 kw potrošnje PTV-a (100 litara) gubitci su cca 6 kw pri vanjskoj temperaturi +10, a 17 kw pri vanjskoj temperaturi - 15. Jel to znači da bi meni kotao od 18 kw (6-18) mogao raditi bez AT?


PTV troši 2 kWh toplinske energije za 1 sat, za 100 litara treba 6 kWh ili 3 sata rada, to za grijanje vode od 20-65°C.
Matematički to je 1,5 kg peleta ili 6 kWh struje, što je jeftinije to koristi.
Ako nije PTV spojen na sustav centralnog grijanja onda ne treba topla voda u kotlu od 65°C, za podno grijanje dovoljno do 35°C.
Kotao bi trebao grijati vodu na 50°C, pad temperature kroz krug grijanja 5°C, povrat u kotao 45°C. Bitno je da kotao proizvede toliko energije koliko treba da se zadovolje potrebe održavanja, ako to nije moguće onda je AT dobro riješenje.
Način spajanja koji sam predložio prije s 3 HS na jednoj cijevi je dobar, majstor rekao da je prejednostavan.
Prilažem shemu grijanja da mogu ljudi s ovog foruma komentirati shemu, ovdje razumiju spojeve u odnosu na forum u HR.
https://i.postimg.cc/cH29Xj7d/CPG2K.jpg
Krug grijanja PTV može i ne mora raditi, ako radi temperatura tople vode iz kotla bi trebala biti 65°C, ako ne radi PTV kotao može isporučiti 50°C.
Za podno grijanje koje radi stalno, 24 sata dnevno, gubitci su daleko manji od grijanja s radijatorima na način grijem pa ne grijem.
I radijatori koji griju manjom temperaturom tople vode 24 sata dnevno trebaju daleko manju količinu toplinske energije za održavanja nego kada bi svaki dan grijali prostor od zatečene temperature od 15-18°C do 22-23°C.
Po izračunu koji sam već naveo za 200 m2 kotao od 12 kW je previše, uz neku optimalnu modulaciju sa 6 kWh može se održavati prostor.
Zamisli da je samo 6 kWh za 1 sat, 24 X 6 = 144, to je 36 kg peleta, kolika bi bila cijena grijanja za sezonu.
Pošto imaš manje krugove onda će i toplinska energija isporučena krugu biti veća, to je dobro.
140 litara u svim krugovima neki normalni protok ( 1 litra po krugu za minut ) može biti 1200 litara za 1 sat. 1200 X razlika temperature 5°C = 6 kWh.

 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.01.2020. u 19:34 - pre 52 meseci
Citat:
Snjezanna:
Komplikovano je to za mene :)
Koliko je približno za bojler od 100 Litara.
PZEC, zašto skretnica, zar ovako vezan AT ne mijenja skretnicu + mora još 1 pumpa a gledala sam da i od ovih smanjim za 1,da 1 pumpa ide za oba sprata, jer tako onda ide i 1 regulacija. Naravno, ako je to izvodivo.


HS zbog toga da se topla voda od 60°C iz povrata bojlera ne vrati u dno AT, bez obzira na vezu s 2 ili 4 cijevi u AT raslojavanje tople vode je loše i AT stvara gubitke. Samo ona voda koja se ne može iskoristiti za tijela koja griju prostor se može vratiti u donju zonu AT.
Ako tvoj majstor ne razumije skretnice koje primjenjujem umjesto obične HS, može se promjeniti prethodno prikazana shema na način da se postavi jedna HS i tako izbjegne ugradnja AT.
Shema 2 kruga i PTV s HS https://i.postimg.cc/wBNBV9fw/CPG2KHS.jpg

[Ovu poruku je menjao pzec dana 03.01.2020. u 08:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Snjezanna
Vitez

Član broj: 341637
Poruke: 41
77.77.217.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.01.2020. u 20:56 - pre 52 meseci
Jel prihvatljiva ideja da se oba sprata snabdijevaju jednom pumpom, radi jednostavnije i jeftinije regulacije? Jel u ovoj šemi ima razlike u debljini cijevi il je to samo tako na crtežu?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.01.2020. u 21:39 - pre 52 meseci
Citat:
Snjezanna: Jel prihvatljiva ideja da se oba sprata snabdijevaju jednom pumpom, radi jednostavnije i jeftinije regulacije? Jel u ovoj šemi ima razlike u debljini cijevi il je to samo tako na crtežu?

Bolja je varijanta sa dve pumpe i dva mesna ventila kako je nacrtano(iz sopstvenog iskustva)
 
Odgovor na temu

Snjezanna
Vitez

Član broj: 341637
Poruke: 41
77.77.217.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.01.2020. u 21:44 - pre 52 meseci
Otvoreni je sistem gradnje sa stubištem iz dnevnog boravka za spavaću i dječije sobe na spratu pa sam mislila da u dnevnom boravku bude termostat koji će raditi u kombinaciji sa vanjskim osjetnikom dok smo mislili da prostorije na spratu dodatno regulišemo elektromagnetnim ventilima.
 
Odgovor na temu

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.01.2020. u 00:59 - pre 52 meseci
Čovek,kao neko „inteligentno“Biće,traži oslonac,potvrdu svoje misli,nesiguran je do „smrdila“,a „pametna modulacija“ iza sebe ne traži ništa.Iza nje stoji Čovek i ima li logike da je sigurna.Filosofija jeste ali nema više načina dokazati da je AT ta potpora,potvrda,sigurnost u grejanju,naročito kod čvrstog goriva.Inercija je nepremostiva a AT je taj amortizer.Tendencija male zapremine kazana Kotla to još više potencira.Male snage gorionika daju i malu temperaturu plamena,celog ložišta,koja je nedovoljna za detaljno sagorevanje plinova u gorivu.AT omogućava visoke temperature.
Termoelektrane jesu veliki zagađivači ali neuporedivo manji prema Domaćinstvima jer se energent sagoreva na visokim temperaturama gde velika većina toksina sagori.Koncentracija CO i CO2,idrugih toksičnih materija, je na užem arealu pa je time manji broj Ljudi ugrožen ali i Mi van reona Termoelektrana smo,čini mi se,jednako ugroženi,možda i više jer imamo mnogo više toksina u dimu.
Sagorevanje Drva,Peleta,na malim snagama,znači zagađenje okoline a nama,značajnije,udarac po džepu,jer To ne sagori potpuno.Trošak je mali jer i Mi malo trošimo i baš nas briga za zagađenje ali dugoročno može da se uštedi.Nije daleko dan kad će i da oporezuju zagađenje od strane domaćinstva…
Nebitno za našu priču o ceni,visoka temeratura plamena=visok stepen iskorišćenja,a to se postiže šamotiranjem,utopljavanjem,ložišta,plamena,i radom na najvišoj snazi gorionika.Modulacija(mudolacija) je zamazivanje očiju za skupe pare(s`g su skupe pare,oskudacija). AT može da posluži i za Solarno,nema od njega štete.Njegovi gubitci si makar jednaki sa dobitcima!!
Zagledajte se malo u Dimnjake u okolini.I oni na pelet se razlikuju po boji,intenzitetu,strukturi,neki su „nevidljivi“.
Grejem na Drva ali sam,spram Komšija,nevidljiv!!! I štedljiv!To košta!
Dubioza,da bi uštedeo moraš da platiš,uložiš.Ali vredi narodna:“štedim bele pare za crne dane“.Ovi mlađi to ne razumeju a ni „Drti“,podosta.
 
Odgovor na temu

evropea 2
zavarivac
Sakramentski

Član broj: 340056
Poruke: 279
5.152.238.*



+168 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.01.2020. u 07:40 - pre 52 meseci


AT je navlakusa kao i pelet.Ja komfor kod AT apsolutno nevidim.Spominju ga oni sto ga nemaju ili imaju los gorionik ili los kotao.Naravno svako odlucuje o svom nacinu.Ako iole ima nekog proracuna AT je suvisan i bespotreban u kontrolisanim sustavima grejanja.Pa ko voli nek izvoli.Ja sam probao i nevidim nikakvu prednost AT.
[/quote]
Ma ja znam da je navlakusa za dobro uradjen sistem jer nema smisla grejati 500-100l vode da bi iz njega grejao sistem u kom ima 100l:-)
A.T. ima smisla u pasivnim kucama gde mozes energiju da akumuliras po jeftinoj tarifi i da je koristis preko dana po potrebi..[/quote]

Bas tako ali reklama je cudo.Jedna laz izrecena vise puta postane istina.Ako mozes da kontrolises energiju zasto onda da se proizvodi ono sto netreba.Pa mozda trebadne ali to se vremenom i topi i rizikuje da nestane.Svi majstori sto nemaju resenja onda kazu AT a kad se upasuju druge stvari onda je jasno da netreba.Ima tu mnogo stvari sto se trebaju razjasniti .
 
Odgovor na temu

OliverS
Muamer Avdić
muxa
Zenica

Član broj: 341498
Poruke: 81

Jabber: OliverS


+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.01.2020. u 08:21 - pre 52 meseci
Citat:
pzec:

Po priloženoj shem br. 1, AT je ugrožen spojem povratnog voda iz PTV ( bojlera ), nema zaštite hlađenja AT od kotla u stanju mirovanja.
Shema br. 2, isto nema zaštitu hlađenje AT od strane kotla u stanju mirovanja, povrat iz PTV u razdjelnik nije riješio problem lošeg raslojavanja tople vode u AT. Umjesto razdjelnika može se koristi HydroLink ili kombinacija hidraulička skretnica sa pripadajućom crpkom plus razdjelnik.
Jedan izvod iz razdjelnika se u pravilu ne dijeli na 2 kruga, razdjelnik mora imati toliko izvoda koliko i potrošača.


Kažu da je jutro pametnije, al kod mene izgleda i ne baš :)
Ponovo čitam vaše komentare pa moram priznati da mi nije baš najjasnije to hladjenje kotla u stanju mirovanja?
Gledam uputstva za montažu Thermoflux i Centrometal (Peltec šema 15) i čini mi se da je to otprilike kao što je Snjezanna nacrtala.
Još nešto, na šemama centrometala poslije AT ili HS nije nacrtan razdjelnjik nego cijev većeg promjera. Jel to može tako da se radi i ako može koliko veći promjer cijevi mora biti od ovog koji ide iz AT-a ili HS-e?


[Ovu poruku je menjao OliverS dana 03.01.2020. u 09:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao OliverS dana 03.01.2020. u 09:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.01.2020. u 09:42 - pre 52 meseci
Hlađenje AT a ne kotla, kotao otvoren krug prema AT, hladi AT kada ne radi crpka kotla, zaštita je nepovratni ventil koji ne dozvoljava cirkulaciju u pravcu AT i kotao.
Naravno da se može spojiti i po shemama koje proizvođači kotlova prilažu uz svoje proizvode, te sheme se mogu doraditi detaljima kao što je taj nepovratni ili slično. PelTec shema br. 15 je za HS i nema potrebe za tim dodatnim ventilom. Shema je u redu i može se spojiti po tome kako je prikazano. Snjezanna je ispustila HS u svojem nacrtu napajanje krugova iz AT u razdjelnik i to nije bilo dobro, velike razlike temperature vodu iz povrata, ugrožavaju raslojavanje AT.
Ta cijev većeg promjera je isto kao i razdjelnik, isto kao i ona cijev što sam objašnjavao na mojim shemama, debljina cijevi je bitna da se uspori protok kruga.
Debljina cijevi od 2 cola za odvajanja prema krugovima, odvajanje na 1 col i nakon crpke, redukcija na debljinu cijevi kruga.
Povrat iz kruga bi trebao biti isti kao i polazni vod po pitanju debljine i dužine ulazno izlazne cijevi iz razdjelnika ili te cijevi.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.01.2020. u 14:00 - pre 52 meseci
Citat:
Snjezanna:
Otvoreni je sistem gradnje sa stubištem iz dnevnog boravka za spavaću i dječije sobe na spratu pa sam mislila da u dnevnom boravku bude termostat koji će raditi u kombinaciji sa vanjskim osjetnikom dok smo mislili da prostorije na spratu dodatno regulišemo elektromagnetnim ventilima.

Jedan termostat na dve etaze nije dobro resenje svaka etaza treba da ima svoj termostat,elektro magnetni ventili se ne koriste za to sto tebi treba...za to se koriste aktuatori koji se montiraju na razdelnik......
 
Odgovor na temu

OliverS
Muamer Avdić
muxa
Zenica

Član broj: 341498
Poruke: 81

Jabber: OliverS


+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.01.2020. u 16:40 - pre 52 meseci
Citat:
OliverS:

Druga ideja koja mi se javila je da bojlere isključim iz sistema i da ih grijem na struju (možda sa opcijom solarnog zagrijavanja). Obzirom da je ostatak sistema podno grijanje, mišljenja sam da bi bojleri remetili taj sistem, jer zahtjevaju veću temperaturu od ostatka sistema. Ili kad su već cijevi dovedene do njh da ih spojim na sistem podnog a dogrijavam na struju po potrebi, uz ugradnju nekog ventila koji bi spriječio grijanje sistema na struju.



Molim mišljenje o ovoj ideji
 
Odgovor na temu

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.01.2020. u 19:33 - pre 52 meseci
Rekao sam da pojedine postove neću komentarisati,ali moram. Ovde je napisano Ama baš sve kako nije dobro. 2” cevi do razdelnika,a 1” posle,a kotlić 18kw? Pa majstori kada predlaže te AT dajte i proračun koliko L je AT potreban,i zašto? AT od 300L je veće bure za kupus i bez veze se bacaju pare.AT ozbiljan sa separatorom(ako je potreban )je cca700-800L.
Moje mišljenje je da je moguće sve skockati bez AT sa dobrom hidrauličnom šemom bez AT,i jednom regulacijom polaza za prizemlje,a termo glave na sprat po prostorijama. Tim pre jer je stepenište unutar kuće i objekat je kao stan dupleks.
Da napomenem,PTV ako je zagrejan na 60° ili više,mora imati prema potrošačima 3mix ventil za spuštanje T ,t.j.zaštitu od opekotina i pumpu u recirkulaciji.
Ima čovek sve šeme na svom blogu,a nisam rekao da su i ove neupotrebljive uz male izmene.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.01.2020. u 20:06 - pre 52 meseci
Da li ima neko da mi preporuci dobrog majstora za grejanje za Beograd, naselje Borca? Imam grejanje na pelet centrometal sa AT-om i dva 3-kraka esbe mesna ventila ( grejem dve odvojene etaze) koja su pocela u poslednje vreme da brljave, tipa ioako ih skroz zatvorim oni guraju toplu vodu u sistem, sta moze da bude problem?

Saljem slike ako ima neko strucan da pogleda i kaze u kom bi polozaju trebali da budu da greju ka kuci oko 50-55-60stepeni?

https://ibb.co/L9YN6D4

https://ibb.co/hMrXYbc

hvala unapred na odgovoru

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao shando90 dana 03.01.2020. u 21:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

evropea 2
zavarivac
Sakramentski

Član broj: 340056
Poruke: 279
5.152.238.*



+168 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo04.01.2020. u 05:22 - pre 52 meseci
Citat:
evropea 2:


AT je navlakusa kao i pelet.Ja komfor kod AT apsolutno nevidim.Spominju ga oni sto ga nemaju ili imaju los gorionik ili los kotao.Naravno svako odlucuje o svom nacinu.Ako iole ima nekog proracuna AT je suvisan i bespotreban u kontrolisanim sustavima grejanja.Pa ko voli nek izvoli.Ja sam probao i nevidim nikakvu prednost AT.

Ma ja znam da je navlakusa za dobro uradjen sistem jer nema smisla grejati 500-100l vode da bi iz njega grejao sistem u kom ima 100l:-)
A.T. ima smisla u pasivnim kucama gde mozes energiju da akumuliras po jeftinoj tarifi i da je koristis preko dana po potrebi..[/quote]

Bas tako ali reklama je cudo.Jedna laz izrecena vise puta postane istina.Ako mozes da kontrolises energiju zasto onda da se proizvodi ono sto netreba.Pa mozda trebadne ali to se vremenom i topi i rizikuje da nestane.Svi majstori sto nemaju resenja onda kazu AT a kad se upasuju druge stvari onda je jasno da netreba.Ima tu mnogo stvari sto se trebaju razjasniti .
[/quote]

I samo jos da dodam da sa kotlom zapremine 60-70 l vode sto greje 52 radijatora sa zapreminom nekih 300 l vode odoka.Nista nije tacno u litrima samo su prepostavke da je toliko. Bez ikakvih problema drzim sistem na 45 c. i prostorije 24 c.Da grejem 1000 l AT ili 300 l da bi peglao nepada mi napamet.

Mislim da graditelji prave najvece greske sto urade caure za NTC i li osjetnike toplote prije pustanja u rad.Problem je neizbjezan.Provereno. !!!! Kad se osjetnici toplote pravilno pozicioniraju dobije se amortizer bez potrebe za peglanjem. Naravno igra sa parametrima mora da postoji. Najvise gube oni sto podizu i spustaju sistem ucestalo. Jednostavno lakse je dogrijavat nego sve iz pocetka.
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo04.01.2020. u 10:01 - pre 52 meseci
Pasivna kuća nema 5 cm stiropora.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1220268 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.