Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1221946 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo08.02.2022. u 21:23 - pre 27 meseci
Pa on i sada može da drži kotao non stop uključen, bez gašenja i da mu radi na najmanjoj snazi(da bi što manji gubitci bili u odžak) . Takođe, može da napravi od lima usporivače- turbulatore i da ih ubaci u srednju pregradu. Ušteda će biti fantastičana.Pumpe na keca obavezno, a termo glave otvorene na 4-4,5.
Sugurno ima neko peć CM za pelet sa u okruženju, sa vertikalnim promajama u zadnjoj komori. Tu su turbulatori, slikaj i pravi...za prvu pomoć. Posle sezone u radove.
Par radijatora moraju biti skroz otvoreni zbog protoka.
Ako treba slika turbulatora, da potražim.

[Ovu poruku je menjao Taradrina dana 08.02.2022. u 22:39 GMT+1]
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 07:32 - pre 27 meseci
gml
izvini ja sam testirao centrometalov kotao nove generacije koji ima u gornjem delu kotla kutijaste otvore u koje idu turbolatori, testirao sam sa feroli gorionikom nove generacije i citerm gorionik na pelet,radi vrlo dobro ,jos imam taj kotao jos on je 20kw sa 60l vode,odlicna kolicina vode drug ga koristi na 160 kvadrata sa gorionikom na ulje koji sam ja napravio,u sustini slazem se sa tobom da stara generacija kotla nije bas dobra ,novija je jako vrlo dobra

[Ovu poruku je menjao skrseni dana 09.02.2022. u 08:57 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 08:10 - pre 27 meseci
[quote]Taradrina:
Pa on i sada može da drži kotao non stop uključen, bez gašenja i da mu radi na najmanjoj snazi(da bi što manji gubitci bili u odžak) . Takođe, može da napravi od lima usporivače- turbulatore i da ih ubaci u srednju pregradu. Ušteda će biti fantastičana.Pumpe na keca obavezno, a termo glave otvorene na 4-4,5.
Sugurno ima neko peć CM za pelet sa u okruženju, sa vertikalnim promajama u zadnjoj komori. Tu su turbulatori, slikaj i pravi...za prvu pomoć. Posle sezone u radove.
Par radijatora moraju biti skroz otvoreni zbog protoka.
Ako treba slika turbulatora, da potražim.

Sve pogresno

kotao sto nema snagu ili radi na maloj snazi potrosi previse a nema grejanja. Dimni gasovi nisu jedini parametar . Dimni gasovi su mali kod pojedinaca sto zatvore dimnjacu .Ali nema izmjene toplote pa ni grejanja. To dali pumpa treba na keca nije bitno bitno je da je radijator proizveo dovoljno snage .A nece proizvesti ako ga pola nema .Ili je pola hladan . Turbulatori su proslost i fuseraj.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 08:24 - pre 27 meseci
Citat:
skrseni:
gml
izvini ja sam testirao centrometalov kotao nove generacije koji ima u gornjem delu kotla kutijaste otvore u koje idu turbolatori, testirao sam sa feroli gorionikom nove generacije i citerm gorionik na pelet,radi vrlo dobro ,jos imam taj kotao jos on je 20kw sa 60l vode,odlicna kolicina vode drug ga koristi na 160 kvadrata sa gorionikom na ulje koji sam ja napravio,u sustini slazem se sa tobom da stara generacija kotla nije bas dobra ,novija je jako vrlo dobra

[Ovu poruku je menjao skrseni dana 09.02.2022. u 08:57 GMT+1]


Ako sad zakacim sliku vidjeces sta pricam .Cumuras nece bez promaje da grije .Ako stavis da nema zuga nece da grije .A ovi novi kotlovi na najvisoj taci idu na izmenjivac sa velikom temperaturom .Posle ono skinu sa umanjenim cugom .Samo cist izmenjivac prenosi tem na vodu .Koliko izlazi na dimnjacu nije toliko bitno Ako nije vodu ugrejalo .
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 08:32 - pre 27 meseci
Citat:
Goranto:
Citat:
mmxx: zamolio bih VAs da mi pomognete sa predlozima i crtezima i specifikacijom sta sve treba obezbediti


Ako uzmeš pametnu pumpu trebaš i termoglave na radijatorima.



Pirocanac deder objasni kako radi ta pametna pumpa .'? Ja sam imao ideju da pravim regulaciju sa obicnom pumpom sa tri brzine pa me interesuje tvoje misljenje Ili daj neku pametnu da procitamo sta je tu pametno . Mozel se sa brzinom protoka mijenjati temperatura u kuci.
 
Odgovor na temu

mmxx

Član broj: 124716
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 08:50 - pre 27 meseci
Citat:
skrseni:
gml
izvini ja sam testirao centrometalov kotao nove generacije koji ima u gornjem delu kotla kutijaste otvore u koje idu turbolatori, testirao sam sa feroli gorionikom nove generacije i citerm gorionik na pelet,radi vrlo dobro ,jos imam taj kotao jos on je 20kw sa 60l vode,odlicna kolicina vode drug ga koristi na 160 kvadrata sa gorionikom na ulje koji sam ja napravio,u sustini slazem se sa tobom da stara generacija kotla nije bas dobra ,novija je jako vrlo dobra

[Ovu poruku je menjao skrseni dana 09.02.2022. u 08:57 GMT+1]



Ja vec imam turbulatore ugrađene to dolazi sa Centormetalovim PELET Setom,
https://youtu.be/4bvuknEQnEM

nisma planirao AT zbog manjka prostora u kotlovnici, a to iskljucivo preporucuju kod peci na drva dok za pelet bas i nije tako, mada sad kad budem ovo sve radio stavicu da prigusim klapnom izlaz dima na dimovodnu cev koja je fi 160 bar za pola tj. cca fi 80 mm

kasnije malo kad uhvatim vremena skiciracu svoj plan razvoda kako sam to zamislio pa komentarisite..

hvala na dosadasnjim komentarima
 
Odgovor na temu

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 09:05 - pre 27 meseci
mmxx
super dal si napravio klapnu na izlazu kotla koji gorionik imas ili mislis da postavis na pelet
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 09:09 - pre 27 meseci
Ipak se vidi da kotao ima izolaciju od pepela .A da naprimjer tresne dva tri puta na dan one spurale nebi bilo te izolacije. E tu se stedi a i plamen na izmjenjivac ne daleko nego na najvecoj temperaturi .
 
Odgovor na temu

mmxx

Član broj: 124716
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 09:20 - pre 27 meseci
Citat:
skrseni:
mmxx
super dal si napravio klapnu na izlazu kotla koji gorionik imas ili mislis da postavis na pelet


Nisam napravio klapnu iza na peći, vec sada cu kad budem radio skinem dimovodnu cev i na nju cu da montiram..
Imam orginalni Centrometalov Pelet gorionik 35KW (podesavanje od 20/25/30/35KW po želji) sto ide na ovu peć..

A ovo sa pepelom sto ga ima u peći na stenkama peći , samo ne znam koja peć to nema..
 
Odgovor na temu

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 09:28 - pre 27 meseci
gml
da tacno je da cumuras radi na promaji ali ako stavis gorionik na pelet ulje nafta gas ,moras da usporis kretanje tolote da neode na cunak, i usporis kretanje tople vode na cevima i to ako su crne cevi , bakar izolovati ,pristupis balansiranju sistema ,stavi 4 mes i dve pumpe pa da vidis kako fercera,pelet najbolje radi sa baferom ,15kg peleta zagreje 800l vode ,osnovni uslov je da imas dobru izolaciju,prozori .toplotne preseke na terasama,3puta po 3kw grejaci stavis u bafer i da zagreje nocu najeftinije izlazi sve je koliko imas para da se igras u sistemu,plamen treba ustelovati ,zmajdin je bio dosta puta kod mene i ja kod njega i dosta smo uporedjivali plamene .plamen na pelet i plamen na ulje.malo ljudi zna da napravi plamen,plamen moze da bude veliki i da negreje a i moze da bude mali i da przi, postavka mislim viadrus 8 rebra i dva bafer je kod zmajdina on je to grejao sa njegovim super gorionikom po meni najbolje je grejenje da radijatori stalno greju,meni pali gasi sistem i bas ne ide na pelet ja trenitno imam stadlera 25kw cevasti na tecna goriva sa 90 l vode,i nekog grka isto cevasti,plus centrometal i bergen kamin 18kw,koji mislim da zakacim kad kupim bafer 800l,imam odvojeno grejanje dva 3 mesa sa seltronom dva hetona hid skretnicu tri pumpe ,tako da prici nikad kraja,od velike energije mozes da napravis cudo a od male nista stavite ljudi dobru izolaciju to je po meni uslov prvi za pelet ,odvojite etaze,stavite 4 mes sa dve pumpe i obicne nalegajuce termostate,pa posle motore i reg po spoljnom senzoru ,zagrejte kucu barem 3 dana pa se onda igrajte
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 09:37 - pre 27 meseci
Nema peltek lambda .Sam se cisti .Samo cujes tak tak ito koliko hoces na dan .Moze to da se cisti nije neki posao ali kad neocistis ode sve na odzak. Imao sam takav stroj pa znam .Radi dobro samo trosi malo vise .Ja samo pricam da uvijek postoji bolje.

Na kucama rade izolaciju a u kotlu ne skidaju izolaciju.Negdje je dobra izolacija negdje nije. Puno toga sam pokusavao i sve je moguce
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 09:48 - pre 27 meseci
[quote]skrseni:
gml
,moras da usporis kretanje tolote da neode na cunak, i usporis kretanje tople vode na cevima i to ako su crne cevi ,

Kako bi ti resio kretanje toplote u radijatorima .Da radijator bude citavom povsinom topao .POLAZ 50 POVRAT 48 .??????????
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 10:31 - pre 27 meseci
Citat:
Taradrina:
Pa on i sada može da drži kotao non stop uključen, bez gašenja i da mu radi na najmanjoj snazi(da bi što manji gubitci bili u odžak) . Takođe, može da napravi od lima usporivače- turbulatore i da ih ubaci u srednju pregradu. Ušteda će biti fantastičana.Pumpe na keca obavezno, a termo glave otvorene na 4-4,5.
Sugurno ima neko peć CM za pelet sa u okruženju, sa vertikalnim promajama u zadnjoj komori. Tu su turbulatori, slikaj i pravi...za prvu pomoć. Posle sezone u radove.
Par radijatora moraju biti skroz otvoreni zbog protoka.
Ako treba slika turbulatora, da potražim.

[Ovu poruku je menjao Taradrina dana 08.02.2022. u 22:39 GMT+1]

Kad sam jesenas napisao da kod mene to tako radi bio sam napadnut od skoro svih...no nema veze.
Ovo što piše ovaj expert nemam snage da komentarišem jer ni on sam ne zna šta piše tim pre što samog sebe demantuje...
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 11:07 - pre 27 meseci
Ekspert je tebi sve dobronamjerno pokusao da objasni .Kod podpale nema dima a i onu sondu zakaciti plasticnom stezaljkom .NEIDE.
Ako se razumijemo nemora da se svadjamo .
 
Odgovor na temu

mmxx

Član broj: 124716
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 11:37 - pre 27 meseci
Citat:
mmxx:

Ja vec imam turbulatore ugrađene to dolazi sa Centormetalovim PELET Setom,
https://youtu.be/4bvuknEQnEM

nisma planirao AT zbog manjka prostora u kotlovnici, a to iskljucivo preporucuju kod peci na drva dok za pelet bas i nije tako, mada sad kad budem ovo sve radio stavicu da prigusim klapnom izlaz dima na dimovodnu cev koja je fi 160 bar za pola tj. cca fi 80 mm

kasnije malo kad uhvatim vremena skiciracu svoj plan razvoda kako sam to zamislio pa komentarisite..

hvala na dosadasnjim komentarima




EVO SLIKA MOG PLANA ZA NADOGRADNJU INSTALACIJE SA 4-MIŠ VENTIL, PUMPAMA.. BESPOVRATNIM VENTILIMA, SMO NE ZNAM STA JOS I GDE DA STAVIM OD VENTILA, TERMOMANOMETARA , OZRACNIKE..
PISITE PREDLOGE, HVALA...

https://postimg.cc/QKZXPhSq
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 12:53 - pre 27 meseci
Nigdje ja sebe ne demantujem .To je tvoj zakljucak ali moje licno misljenje je da ti grijanje i nemas i to sto imas nista nevalja jer osim sto dimi negrije i ne moze grijati tako sto si sve zatvorio i sve ti pokazuje pogresno jer sonda ne prenosi pravu temp .Mora biti u cauri a kotao imati cug a to ti nemas.

To je odgovor za sasu od eksperta.
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 13:15 - pre 27 meseci
[quote]mmxx:
Nevalja ti plan nista .Evo najbolje seme pa izvadis sta ti stima .Ovo je strucnjak radio pa pogledas.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmxx

Član broj: 124716
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 14:06 - pre 27 meseci
@gml hvala na šemama,
verujem da ce biti od pomoći, samo ne znam sta mu je ovo duguljasto "burence" ispod mesajuceg ventila ?
vidim da je povrat hladne vode sa dva dovoda.. pretpostavljam da je to akumulacija povrata pa da ide dalje u peć.. ?? Ako može pomoć da vidim gde cu to kupiti..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 14:37 - pre 27 meseci
gml
prvo treba videti cinjenicno stanje instalacije ,pa onda diskutovati to 40kw - 50 kw kotao i koji je kotao druze
 
Odgovor na temu

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2022. u 14:44 - pre 27 meseci
gml
ta sema je srksonova sa njegovog bloga
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1221946 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.