Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1220066 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo11.02.2022. u 21:50 - pre 26 meseci
Zato da kotao ne treba stalno raditi,duže ostaje u stanju mirovanja, iz veče snage brzo se spušta u manju jer lako nadoknađuje razliku polaza i povrata i u minimalnoj snazi manje radi da bi održavao potrebne polazne t., polaz kruga grijanja je konstantno 55, polaz kruga ptv je minimalno 56, radna minimalna t.kotla je 60, t.radijatora se pojačavaju po potrebi prostorije, to sve je moguče a da kotao uopče ne radi i ne dolazi do pada polazne zadane t. baš nikada ni u jednom krugu ni u kotlu bez obzira na potpalu do potrebne snage rada kotla,hs služi za peglanje kotlovskog kruga i potrebe razdjelnika, temperatura u kotlu i temperatura u hs tj.njihova razlika utječe na dodatni rad 4putnog u kotlovskom krugu da bi kotao mogao lagano raditi u snagama kako sam opisao, naravno da takav lagani rad u modulaciji itekako za krajnji rezultat daje malu potrošnju peleta, kad je osjetnik bio samo direktno na kotlovskom polazu bez znanja t. u hs 3putni u polazu kruga grijanja je uz paralelni rad 4putnog u kotlovskom teže stabilizirao onih zadanih 55, bilo je šetanja 53/54/55/56/57/58 do stabilizacije na 55, sad kad je zamijenjeno mjesto ticala i stavljeno na hs te prilagođene pidt postavke na 3putnom on vozi a da se temperatura polaza ne miče sa zadane, jel sad jasnije da je hs potreban u 1.shemi i zbog čega je tu gdje je, u 2. shemi za tih konstantnih i stabilnih 55 uz drugačiji način rada kotla sa pelet plameniko.za to peglanje služio je at 200 litara





[Ovu poruku je menjao malden mb dana 11.02.2022. u 23:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo11.02.2022. u 22:23 - pre 26 meseci
A što mešamo potrošnju sa ovim finim radovima.Pa nemože to sve da uštedi 30%...Potrošnja peleta=potrošnja objekta.Ovim finim radovima i štelovanjem sagorevanja se još uštedi.Ako je to sve ofrlje hoće da je velika potrošnja peleta.Ko je iole zainteresovan nema zime,objekat je srazmerno snabdeven energijom.
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo11.02.2022. u 22:40 - pre 26 meseci
Kao i obično
Kad nema konkretnog odgovora onda je tu filozofski
Tek kad bi raščlanili korak po korak to peglanje između HS i razdjelnika i njihov uticaj na rad četvorokrakog... E to bi bio horor
Da ne šiljimo dalje jer prosječan ložač će te razumjeti isto kao da je tekst na Hebrejskom
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo11.02.2022. u 22:49 - pre 26 meseci
Tko zna shvtit če i pomoči če sebi, tko ne zna a vjeruje blago njemu jer si može pomoči, tko ne zna i ne vjeruje nema mu pomoči ma koliko da filozofirao o bilo čemu, eto moje sheme su za primjer i uz ilustraciju tekstualno obrazložene ,pa tko si radi kotlovnicu i treba pomoč može odavde krenuti


[Ovu poruku je menjao malden mb dana 12.02.2022. u 00:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 07:49 - pre 26 meseci
Ko zna i prati, vidjeće da je kod tebe prioritet da se povrat u kotao ne promjeni, da ti je polaz ka radijatorima uvijek isti (od silne regulacije se ne reguliše bitna stvar) da ti je potrošnja 30 kg/24h, da su radijatori često, do pola skoro hladni. Napiši još prosječan broj startovanja kotla u 24h pa neka ljudi zaključe šta je to za primjer?
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 08:22 - pre 26 meseci
Sinoč kad sam išao u kotlovnicu pogledati podatke za ptv vidio sam da mi je kotao radio u 1. snagi od cca.4kW, da je temperatura kotla bila 78 i rasla prema zadanih 80 a temperatura d.plinova 67, u kuči je bilo 22, kotao se pali i radi onoliko koliko je njemu potrebno da bi meni bilo toplo onoliko koliko ja na radijatorskom termostatskom ventilu nafrljim, može mi biti u svakoj prostoriji viša temperatura, da bi ja uvijek imao 120 litara tople vode, a za to sve potrošim maksimalno ne konstantno 30 kg/24 sata peleta za 180mkv objekta bez termičke izolacije, nema nikakve silne regulacije več postoji samo ona koja je potrebna i koju sam isprogramirao prije 3 godine tj.kod prvog puštanja u pogon i nemam potrebe da se više ičim zamaram, bitno je da u spremniku ima peleta a ja šarafim termostatski na radijatoru po želji i perem se u toploj vodi, o tome treba čitati jer to se može upravo po shemi koju preporučam

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 12.02.2022. u 09:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 08:41 - pre 26 meseci
Još jedna realna pikanterija
Voda u kotlu 78 a dimni plinovi 67😂😂
Da slučajno Peltec lambda nije i toplotnu pumpu ugradio u dimnjaču ili imaš opet neko konkretno objašnjenje?
Možda je mjerenje d.p na vrhu dimnjaka? Saberi 2 i 2 pa onda nešto napiši ali smisleno
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 08:53 - pre 26 meseci
Ja ne pričam Hebrejski ali neznalicamo koja ne žele učiti nema pomoči i spuštanjem na njihov nivo diskusije vrijeda se znanje, več sam stavljao fotke a neznalice i dalje glume nevjerne Tome
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 09:12 - pre 26 meseci
Nećemo ili hoćemo se vrijeđati to ćemo mi izabrati (ti si već izabrao)

Ko vrijeđa struku ako napiše da kotao radi a dimni plinovi hladniji od vode kojoj d. plinovi prenose toplotu?
Objasni tu situaciju, ne meni nego onima koji vjeruju a neznaju
Da ne budeš u zabludi ni ti ni drugi
Laže ti termo element bar 30%
Razlog traži sam
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 10:22 - pre 26 meseci
nikoga ja ne vrijeđam, niti imam namjere, vrijeđaš se sam eksponirajući na sav glas svoje neznanje pišuči gluposti, ne vidiš svrhe tople vode maksimalno 55 u sanitarnom bojleru samo je jedan predzadnji primjer tvojeg neznanja, sad i ovaj da kako mogu biti dinmi plinovi hladniji od temperature kotla, ti si totalna neznalica i dibidus sveze grijanja,to nije vrijeđanje to ti sam dokazuješ svojim pisanjem, došao sam doma i prije tuširanja sam išao pofotkati stanje trenutnog rada kotla, evo slika govori više od tisuću riječi, PelTec18 lambda je kvalitetan kotao sa velikom stvarnom iskoristivošću, podatke koje ti ne možeš shvatiti se poklapaju sa trenutnom fotkom jer je kotao radio u manjoj snazi pa je i plamen bio slabiji a time i t.dimnih plinova manja. pametni shvaćaju i znaju, koristio sam malu brzinu blende pa se na fotki može zamijetiti rad pumpe kotlovskog i kruga grijanja smij se i dalje svojoj gluposti:






[Ovu poruku je menjao malden mb dana 12.02.2022. u 11:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 10:31 - pre 26 meseci
To je lako pokazat samo cak na displej i gotovo. Ali jedno sam sebi raskantao da se HS moze staviti posle mesnog kad imas vise pumpi.Meni se desavalo kad sam smanjivao razliku polaza i povrata da mi nekako varirao pritisak te automatske ozrake cujem da siste a vremenom i pritisak se smanji . Onda kad sam nekoliko vertikala razdvoijo dobio sam bas skoro citavu povrsinu radijatora toplu .I Fala gi Pirocanac na iscrpnom objasnjenju. Mislim da sam postigao zeljene wat bez da pojacavam broj radijatora.

 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 10:41 - pre 26 meseci
netko je čorav i kod zdravih očiju a glup pri zdravoj pameti, takvome pomoči nema, žalosno što mu se dopušta da pokušava zaglupljivljati i druge svojim neznanjem
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 10:57 - pre 26 meseci
Lijep ti je displej ali za selfi
To zadovoljava ego ljudi koji pate od mnogih nedostataka
I na tarabi svašta nacrtano ali kad pipneš ono suvo i hladno
Da dokažeš svoju "vrlu" pamet konkretno i sažeto objasni kako su dimni plinovi hladniji od vode a kotao je u radu?
Posavjetuj se sa svojim vrsnim termodinamičarom jer i kod njega ide topla voda sa polaza u hladniji povrat a sve sa radijatorskom pumpom na polazu
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 11:20 - pre 26 meseci
Meni je displej relevantan iz razloga sto izmenjivac ostane dole i voda nezraci svoju toplotu u dimnjacu .To je ista ta prica kao i kod ekomajzera.Na toj udaljenosti naravno da ce u dimnjak ici veoma malo.Ako je neko gledao presek tok kotla lako je zakljuciti zasto je tako. Da je osetnik toplote odma na izlazu izmjenjivaca bila bi temperatura dragcija.
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 11:25 - pre 26 meseci
Evo polako ču pisati da ti lakše shvatiš, PelTec ima odvojenu samočisteču komoru za plamen koji radi u kontroliranim uvjetima, odvojene dimovodne kanale sa samočistečim turbulatorima u kojima se hladi dim predajuči toplinu okolnim stijenkama te još mali prolaz do dimnjače na kojoj je lambda i senzor t.dimnih plinova, za tvoje znanje ovo je ipak previše da bi shvatio kako se maksimalno iskoriste topline dimnih plinova koje napuštaju ložište kotla, kad bi ti prezentirao drugi kotao koji ima inox dodatak za još veču iskoristivost dimnih plinova zvan kondenzacijski pelet kotao čiji dimni plinovi ne prelaze ukupno cca.50 na izlazu dimnjače rekao bi sa svonim znanjem da ni to ne postoji, da bi se ovakvo nešto shvatilo ne treba biti školovani termodinamičar več samo pametan čovjek koji zna ono što i o čemu priča, zakapaj se i dalje svojim neznanjem i smij se svojim napisanim glupostima, gml osjetnik je tamo gdje dim napušta kotlao i gdje se više taj dim ne koristi za grijanje več je čisti otpad, za razliku puno skupljeg pelet kotla koji ima još na dimnjači jako skupi inox dodatak koji dodatno koristi več tu ionako nisku temleraturu dimnih plinova takva tehnologija zvana kondenzacijski pelet kotlovi ovakvim neznalicama nije vrijedno ni spominjati jer neče vjerovati da takvo što uopče može postojati na tržištu jer nije napravljeno u njegovom dvorištu



[Ovu poruku je menjao malden mb dana 12.02.2022. u 12:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 11:44 - pre 26 meseci
Ja tako i tvrdim .Sasvim mi je jasno gdje je osjetnik toplote dimnih gasova .Posle klackalica ima komora od kuda dim ventilator istjera u dimovodnu cijev .Izmjenjivac sa spiralama je ostao dole a da nazovemo kolektor tu nema nista samo oduzima hladnim stjenkama i tu se izgubi tih sedam stepeni. Meni je jasno ali sticajem okolnosti i prevelikom cijenom peleta nemam namjeru da ulazem u takav kotao ma da mi se bas svidja.

[Ovu poruku je menjao gml dana 12.02.2022. u 13:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 11:49 - pre 26 meseci
Dobro shvačaš princip PelTec lambda kotla a sigurno nisi visokoškovana osoba vezano za grijanje, kako to kako to, pomozi ovakvim "genijalcima" koji ismijavaju postoječu tehnologiju i omalovažavaju svojim neznanjem njihove korisnike
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 12:10 - pre 26 meseci
Kao neznalica moram ti reći da si konjina ne osedlana
3 puta te pitam da objasniš gdje se izgubila razluka temperarure i zmeđu dima i vode? Ako ti sav vazduh u ložištu prolazi kroz plamen, čemu je predao tu svoju toplotu prije izlaska u dimnjaču? Nemoj gledati u displej već budi praktičar pa izmjeri prave vrijednosti na pravom mjestu.
Uputi me na naučni rad gdje je objašnjeno da u prirodnim uslovima toplota prelazi sa hladnijeg na topliji medij
Kondezacijski kotao nemoj spominjati dok ga ne instaliraš i slikaš pored Pelteca
 
Odgovor na temu

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 12:57 - pre 26 meseci
Pored Želje i MB je najozbiljniji kandidat da samo čita, a da nepiše ništa. Pišu nebulozne stvari. Ako bi NEKO pokušao da napravi isto, ONI bi mu rekli da to nije dobro.
Dođe mi da ljuljnem 4000 eura za Peltech, samo da i meni povrat iz radijatora bude veći nego što ide T prema radijatorima. Tu je izgleda glavna prednost.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo12.02.2022. u 13:11 - pre 26 meseci
Evo još jednog čoravog kod zdravih očiju, na fotki se lijepo vidi na cijevnim pokazivačima kolika je temperatura kruga polaza a kolika je povrata, te temperature nemaju veze sa temperaturom u: razdjelniku/hs/kotlovskom krugu/u samom kotlu/u krugu ptv, ima tu malo višre mjerenih temperatura pa neznalice se lako pogube gledajuči samo fotku kamo li razumijevanje samog rada cijelog sistema, ja svoje argumente potkrijepljujem/dokazujem činjenicama koje neznalice jalne na tuđe znanje i postignuti uspjeh poriču bez obzira što vide na vlastite oči, molim još jednom pogledati kolika je t. polaza a koliko povrata kruga grijanja, molim da neznalice jalne na tuđe znanje ne izvrču prikazane činjenice i ne zavaravaju svojim lažima ostale članove, ako je potrebno ponovno ču staviti istu fotku iz bliske prošlosti na kojoj se vide spomenute temlerature pa da demantiram lažove koji izvrču činjenice, molio bi moderatore da zaštite ostale članove od ovakvih koji gledajuči priloženu fotku na kojoj se jasno vide vrijednosti govore da to nije tako kako je prikazano tj izmišljaju i lažu te vrijeđaju onoga tko je stavio spomenutu fotku




[Ovu poruku je menjao malden mb dana 12.02.2022. u 14:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1220066 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.