Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1201343 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo19.03.2018. u 17:25 - pre 73 meseci
Temperaturnu sondu ntc koja regulira rad plamenika spoji preko relea koji će na određeno zadanoj temperaturi prebaciti njezino mjerenje preko el.sklopa koji će simulirati postignutu temperaturu određene diferencije a propocrionalno njoj rad dozatora,obrati se za pomoč možda zibelu,nešto slično i sa vremenskom sklopkom sam ja napravio na acc20 za regulaciju konstantne temperature polaznog voda kruga grijanja za dnevnu-zadanu konstantnu temperatura/nočnu-umanjenu/nižu konstantnu temperaturu za par stupnjeva od dnevne, ta razlika/diferencija se može mijenjati preko potenciometra kao i vrijeme rada original zadane i umanjene preko tajmera, ako se ne kužiš malo u elektroniku-elektrotehniku zaboravi što sam rekao i kani se posla oko ovakvih egzibicija
 
Odgovor na temu

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo19.03.2018. u 17:30 - pre 73 meseci
Mislim da je pomenuo da nema intervencije na gorioniku zbog garancije. Slabiji sam sa elektronikom pa ne kapiram moze li se to sto si napisao uraditi bez intervencija na gorioniku?
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo19.03.2018. u 22:25 - pre 73 meseci
Može ,samo se ntc prespaja po spomenutim modulima koje treba napraviti i tek onda spaja na mjesto upravljačke jedinice plamenika gdje bi se original direktno spojio ntc temperaturni osjetnik,isto vrijedi i za dozator ,tako da se baš ništa ne dira original upravljačka jedinica plamenika, po potrebi vrlo kratkim i jednostavnim načinom se ntc/dozator odspoji i direktno spoji na svoje original mjesto i nema fizičkih dokaza o ikakvom prespajanju/kemijanju


[Ovu poruku je menjao malden mb dana 19.03.2018. u 23:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo20.03.2018. u 00:16 - pre 73 meseci
Hmm, vidi vidi. Lepo je to znati.
Inace kakav bi se to relej koristio a da moze da ga ukljucuje i iskljucuje temperaturna sonda? Mozda bi mi ta informacija mogla nekada nesto znaciti.
Zibel, ako se ne varam, radi sa arduinom a bilo je i nekih ideja sa raspberryem sto potpuno zamenjuje pominjani notebook, ali tu vec treba programiranja.

Opet interesantno je sta je Zelja smislio sa tim kada je vec resio problem sa cestim paljenjem i gasenjem gorionika?
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo20.03.2018. u 07:51 - pre 73 meseci
Citat:
dusanmijat:
Upravo sam htio pitati šta se desi poslije ovog? " podpala ide normalno i sve snage do 70c onda termostat ukljucuje dozator a iskljucuje orginal regulaciju ."


Bas tako.Podpala ide normalno preko orginal regulacije cm gorionika .Proces traje normalno i mijenjaju se snage 3-4-5-6 Regulacija radi svoj posao na 70 c termostat aktivira rele i dozer prebacuje na nas rezim kojim mi komandujemo a ne regulacija.Odnosno ide se na cekanje dok temperatura ne pocne da pada ili se stabilizuje.Tako radi sve dok je potrebno da radi u tom rezimu i odrzava tih 70 c kad spane na 67 rele vraca na orginal regulaciju.Napominjem da je sve odredjeno koliko treba cekanje brzina ventilatoa Eto notebok i laptop nebi prikljucivo za stalno niti racunar sto kosta da regulira.Ali bi uradio test da se zna sta treba i sta fali.

Staznaja ovo sam osmislio zbog tebe.Pa bi te zamolio da malo sednes pored gorionika u radu sa kantom stopericom i digitalnim termometrom .Moze i onaj sa buvljaka 5 evra.Pa kad dosegne 70 ti skines cijev sa gorionika da ide u kantu pa kad pocne da pada nabijes na onu roru .Prostije ne moze jer ja bi to finije odradio.Pa ces da vidis dali to moze da radi a da se regulacija nekvari a odrzavanje imas .Nece gresku da pokaze ako ne pretjeras .One adaptere sa dozatora nekvaris samo ustekas i kad neces tako iztekas imas garanciju.A ti nemoj nista da diras nego samo skidaj roru i nabijaj.To ti je naprakticnije a regulacija nek radi svoje.Ona i onako ne moze da smanji nego samo podize.Pa javi sta si zapazio.


PS, ZA DM. Ako vec radis novi gorionik Sto ne stavis dozator da utiskuje pelet u gorionik odozdo da izvire ne da nasipa.Tim imas ciscenje tute i samo odredis primar sekundar .Dobijes manji protok kroz kotao i izbjegnes letenje pepela po izmjenjivacu.Ovu sam ideju ukrao iz tehnickog biroa .Ali eto ti radis tako ja samo dajem predlog.

Davno sam imao buderusov plavi gorionik sa predgrijavanjem nafte sto je kostao bogastvo a istu tu naftu sam mogao da predgrijem od temperature kotla i da crni gorionik radi kao plavi.


[Ovu poruku je menjao zeljezarapozitivni dana 20.03.2018. u 09:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo20.03.2018. u 08:11 - pre 73 meseci
Citat:
Staznaja:
Mislim da je pomenuo da nema intervencije na gorioniku zbog garancije. Slabiji sam sa elektronikom pa ne kapiram moze li se to sto si napisao uraditi bez intervencija na gorioniku?


A jesil vidijo kako je dozator ustekan u regulaciju.Mozel se istekat i ponovo ustekat a da se ispostuje garancija.
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo20.03.2018. u 18:50 - pre 73 meseci
Pozdrav za sve,treba mi mala pomoc,zapravo imam mbs 18kw,stavio sam cetvorokraki i radijatorsku pumpu,e sad hteo bih da povezem radijatorsku pumpu sa kotlovskom pumpom i da se pale obe u isto vreme na 45c,da li je to izvodljivo i kako?
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo20.03.2018. u 19:54 - pre 73 meseci
Nije problem povezati ali, na temi vezanoj za ove peći lijepo su ti obijasnili da je za to naj jednostavnije riješenje nalijegajući termostat. Ipak radijatorska pumpa bi se trebala uključivati na malo većoj temperaturi. Termostat je mehanički i teže će pobrljaviti nego elektronika na peći. Sretno
 
Odgovor na temu

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo20.03.2018. u 23:10 - pre 73 meseci
Zeljo, opet cu ti ponoviti, profesora ne mozes uciti. Kada naucis javi mi se da polazes, ja se isto tako javljam svojim profesorima.
Problem nemam tako da ga Ti ne moras resavati ali mi je zao da Ti i pored ATVa i nove regulacije ne mozes prelaznu ocenu da dobijes, dzabe promena imena.
Kada resis svoj problem javi mi se da popricamo.
Srecno...

[Ovu poruku je menjao Staznaja dana 21.03.2018. u 00:30 GMT+1]
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo21.03.2018. u 09:52 - pre 73 meseci
Citat:
malden mb:
Temperaturnu sondu ntc koja regulira rad plamenika spoji preko relea koji će na određeno zadanoj temperaturi prebaciti njezino mjerenje preko el.sklopa koji će simulirati postignutu temperaturu određene diferencije a propocrionalno njoj rad dozatora,obrati se za pomoč možda zibelu,nešto slično i sa vremenskom sklopkom sam ja napravio na acc20 za regulaciju konstantne temperature polaznog voda kruga grijanja za dnevnu-zadanu konstantnu temperatura/nočnu-umanjenu/nižu konstantnu temperaturu za par stupnjeva od dnevne, ta razlika/diferencija se može mijenjati preko potenciometra kao i vrijeme rada original zadane i umanjene preko tajmera, ako se ne kužiš malo u elektroniku-elektrotehniku zaboravi što sam rekao i kani se posla oko ovakvih egzibicija


Super objasnjenje.Samo ne znam sta je tu nesigurno i toliko komplikovano.Zibel je prije svega kulturan i obrazovan covjek pa nebi ga zamarao ovakvim stvarima.Meni je ovo sve jasno do detalja samo pojedinci kad vide moje ime u samom startu osude sve na provokaciju.A onda tu treba programi racunari i to je nesigurno kao sto je moderator napisao.



Samo nedaju odgovor zasto.Lako je napisati ne moze to tak i moje je najbolje.Kupi at i to je resenje.Aj da ponovo spomenem rad gorionika ekopela i gospodina Ultrenu sto objasni sve sa tim gorionikom.

Da postavim pitanje.Koliko kosta regulacija tog gorionika.Jel manje od at i svih dodatnih komponenti.ALI NEBITNO to je samo jedna od mogucnosti a ima ih mnogo.

Ja bi ipak simulirao dozator jer ima manje rizika.Tu tehniku dobro poznajem odnosno kuzim i mogu se samo zahfaliti na ovakvom odgovoru.


Ponavljam da se orginal regulacija neosteti samo se dzek ubode i nista se ne narusava od garancije.

[Ovu poruku je menjao zeljezarapozitivni dana 21.03.2018. u 11:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo21.03.2018. u 15:40 - pre 73 meseci
Predpostavljam da na forumu ima još kulturnih i obrazovanih majstora koji su shvatili poentu ove nadogradnje regulacije. Zabuna je nastala kad je napisano da termostat isključuje original regulaciju. Termostat ne isključuje regulaciju nego preko nekih releja za umnožavanje kontakata preusmjerava upravljanje dozatorom i ventilatorom. Osim termostata i releja potrebna su najmanje dva vremenska releja i regulator napona a ne samo potenciometar. Kad se to sve sagleda, poslužit će da dokaže da može i tako da radi ali nema nikakvu drugu opravdanost. Lakše je komplet elektroniku zamijeniti nekom koja je ispod 100€ i onda uživati. Ako neki majstor misli drugačije, neka se slobodno izjasni
 
Odgovor na temu

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo21.03.2018. u 18:58 - pre 73 meseci
sema modulacije na stranici 761
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
Odgovor na temu

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo21.03.2018. u 19:11 - pre 73 meseci
ovo je prva sema saljem novu, moje izvinjenje.... mnogo jednostavniju


[Ovu poruku je menjao toppelet dana 21.03.2018. u 21:30 GMT+1]
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo21.03.2018. u 22:46 - pre 73 meseci
Citat:
dusanmijat:
Predpostavljam da na forumu ima još kulturnih i obrazovanih majstora koji su shvatili poentu ove nadogradnje regulacije. Zabuna je nastala kad je napisano da termostat isključuje original regulaciju. Termostat ne isključuje regulaciju nego preko nekih releja za umnožavanje kontakata preusmjerava upravljanje dozatorom i ventilatorom. Osim termostata i releja potrebna su najmanje dva vremenska releja i regulator napona a ne samo potenciometar. Kad se to sve sagleda, poslužit će da dokaže da može i tako da radi ali nema nikakvu drugu opravdanost. Lakše je komplet elektroniku zamijeniti nekom koja je ispod 100€ i onda uživati. Ako neki majstor misli drugačije, neka se slobodno izjasni


ko razumije razumjece sta radi termostat a sta releji i dali se orginalna regulacija izbacuje iz funkcije a ne da se iskljucuje u smislu ugasi se .ne gasi se nego je u funkciji a dalje dozator komanduje

naravno da sam naveo da su komponente skuplje od regulacije i naveo da je orginal 80 € ko razumije skuzio je ko nije i ne moze da razunije.Samo sto puno regulacija pise da imaju modulaciju samo kakvu i kako moze da modulira na jedan stepen rijetko bogami.e toliko od mene sto nisam ni kulturan ni obrazovan prepostavljam da pojedinci to zele da pokazu.
 
Odgovor na temu

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo21.03.2018. u 23:14 - pre 73 meseci
Rešenje problema sa čestim paljenjem i gašenjem CM gorionika je zamena regulacije, kao što si rekao, ili korišćenje ATV što si takođe Ti napisao ovde na forumu. Svaka ti čast što si nam otvorio oči po pitanju toga. Obe verzije rešenja imaš i jedini si ovde kompetentan da to objasniš nama koji imamo CM gorionik ali ne i ostale komponente koje ti imaš. Moja malenkost iz predgrađa je našla način da kroz parametre problem svede pod prihvatljiv a u skladu sa finansijskim mogućnostima. O parametrima sam skoro pisao pa ne želim time da te zamaram.
Obzirom da si već rešio problem na dva načina traženje trećeg još komplikovanijeg mi nije bilo razumljivo, ali u svakom slučaju hvala za novoponuđenu mogućnost.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo22.03.2018. u 10:43 - pre 73 meseci
aj da vidimo i tu jednostavniju semu samo objasni onima sta je sta da nebi mene prozvali jer ja komplikovano objasnim pa eto reakcija
 
Odgovor na temu

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo22.03.2018. u 15:59 - pre 73 meseci
poslacu semu sa svim elementima u detalje,,,,oprobano i radi .ali je jedno sigurno da je od ovoga
mnogo bolja Naturela elektronika koja je oko 100 e ...prikaz rada ,displej u boji inace ugradena u
plamenike Burnit,,,,
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo22.03.2018. u 23:43 - pre 73 meseci
pomjeranja tri minute






[Ovu poruku je menjao zeljezarapozitivni dana 23.03.2018. u 10:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zeljezarapozitivni dana 24.03.2018. u 09:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
..57.149.cable.dynamic.cat.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo23.03.2018. u 11:43 - pre 73 meseci
Ne Željo u glavnom nisam ja radio jer bi to potrajalo ali mi je grejanje uradio drugar pre 30 godina. Uradio ga je onako kako sam ja zamislio. E sad izgleda da sam ja poslednjih 20 godina što se tiče grejanja prespavo. Šta je tu je, para nema a prioriteti su različiti. Grejanje radi, ali nije Spejs šatl u kotlarnici. Da ne davim previše.

Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

Bob78
Backa Palanka

Član broj: 338112
Poruke: 40
*.108.45.78.hallsys.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo24.03.2018. u 23:55 - pre 73 meseci
Pozdrav svima

Eto da podelim utiske posle prelaska na grejanje na pelet.Ugradjen je gorionik Eco Pell iz Guče.Zadovoljan sam kao prvo ljudima iz Eco Pell-a,ljubazni i profesionalni a takodje i proizvodom koji ima dosta podešavanja,kontrolni displej je odlično odradjen i u mnogome olakšava rad sa gorionikom.
E sad što se tiče potrošnje to ću utvrditi tek sledeće sezone pošto sam uzeo samo 15 vreća za probu a trenutno se grejem na struju,2 TA peći po 4kw i dve klime obične 9 i 12.Isplata se više struja kad je prelazni period,sa peletom dogrejem kad treba i kad ode u minus.
Do sledeće sezone treba da sredim instalaciju oko kotla jer je u lošem stanju.U planu je da zamenim ventile,postavim četvorokraki meš. ventil,ekspanzionu posudu,termometre i sigurnosni ventil.
Što se tiče kotla zadržao sam već postojeći Radijator-Zrenjanin za koji sam prvo mislio da je 35kw ali kad sam našao fabričke specifikacije za ovaj moj koji ima 7 članaka piše da je na koks 27,3kw a na čvrsto gorivo 15,4kw.Posle malo muke postavio sam sondu za temperaturu dima.Na 24kw temperatura je bila oko 300,zatim sam zatvorio 4 otvora od 12 i temperatura je pala na 240. Spustio sam početnu snagu na 21kw,ubacio šamotnu cev i temperatura je 170.Kako se snaga gorionika smanjuje tako i temperatura dima pada pa bude i oko 140.Pošto još nemam meš.ventil temperatura kotla je u rasponu od 40-50 .Pumpa je povezana na gorionik i uključuje se na 35.
To je što sam uspeo da istestiram sa tih 15 vreća a sledeće sezone ću se detaljnije pozabaviti podešavanjem gorionika i modifikaciom kotla.
Svaki savet je dobro došao,hvala.😁





[Ovu poruku je menjao Bob78 dana 25.03.2018. u 01:07 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1201343 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.