Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Arapski pozdrav nastao 2013.

elitemadzone.org :: MadZone :: Arapski pozdrav nastao 2013.

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48709 | Odgovora: 312 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.26.01.2018. u 21:21 - pre 76 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ta tri prsta kod njih znace "win, victory, love".

Koji je to dijalekat arapskog? Bostonski?
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.26.01.2018. u 22:43 - pre 76 meseci
Čuveni muslimanski altruizam. Recipročni.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.26.01.2018. u 23:28 - pre 76 meseci
Citat:
Braxi:
Citat:
Bradzorf012:

Hidromorfon

Nisam imao tu čast da razgovaram sa vama.


nisam bas siguran




Verovatno jeste , ali Zasto da ne ??

Kada sam @ Bradzorf012 ima svoj najmanje jedan dupli nalog , sa koga , upotrebljavajuci , Najogavnije reci , direktno Vredja sagovornike , koji eto ne vole njegov Komunizam i ostale Izame , kojima se klanja .

Po onoj narodnoj , ko se maca laca , od maca i strada ! Neko je odlucio da iskoristi upravo to isto da registruje nalog i da istim metodama deluje kao sam Bradzorf012 ! Neka malo vidi kako je to lepo

Ciji je to nalog , nemam pojma i ne zanima me , samo znam da moj nije .

Ja ipak necu nikada registrovati dva naloga , dovoljan je ovaj jedan da u pristojnoj komunikaciji razmenimo stavove . Al ko igra Prljavo , to mu se cesto vrati kao Bumerang
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.26.01.2018. u 23:34 - pre 76 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Rasizam i ksenofobija, zašto ne reći i fašizam su neke od odlika srBskog društva, a to se vidi i na forumu. Indikativno je da to dolazi od ljudi koji su deklarativno protiv ovih pojava, a sami su nosioci tih ideja i svetonazora(što bi rekli braća kroasani). Evo poslednjeg primera.
Citat:
jovajovic100:
Biće to tako sve dok Cigani imau veća prava od ostalih građana Srbije .
Probajte vi da vozate auto bez tablica i tehničkog .


Evo dokaza da su Srbi stariji fašisti od Musolinija koji je izmislio fašizam i :

Narodna priča
"Bilo jednom sedmoro braće. Živjeli su složno. Nikada se nisu rastajali. Zajedno su išli u lov. Zajedno su mogli uloviti i živog medvjeda, vuka, tigra. Jednom su i lava ulovili.
Prošlo je mnogo godina. Braća su odrasla. Oženili su se. Svaki je sebi sagradio kuću. Sve manje su se družili. Zatim su se počeli i svađati.
Bojeći se da mu se sinovi grdno ne zavade, otac ih pozove i reče im:
"Djeco moja, dođite sutra meni! Svaki neka donese po jedan prut!"
Sutradan sinovi dođu ocu i donesu sedam prutova. Otac sveže prutove u jedan snop i reče sinovima:
"Djeco moja, hoću vidjeti jeste li snažni. Koji će od vas slomiti ove prutove?"
Sinovi su poslušali oca. Ali ni jedan od njih nije mogao prelomiti snop. Onda starac razveže snop i reče sinovima:
"Probajte sada!"
Sinovi uzmu svaki po jedan prut i prelome ga lako.
Tada im otac reče:
"Djeco moja! Vi ste kao ovih sedam prutova. Biti ćete snažni samo ako budete složni!"

Izraz fašizam je nastao od italijanske reči fascio koja znači snop pruća . To znači da je narod potpuno
svesno propagirao fašizam stotinama godina pre njegovog artikulisanog pojavljivanja na početku 20 veka.
Fašizam je ustvari državno uređenje ekstremne desnice koje radikalno ograničava ljudska prava radi
veće stabilnosti i bržeg napretka. Fašizam se protivi komunizmu, konzervativizmu, demokratiji,
individualizmu, liberalizmu, materijalizmu, pacifizmu i političkom pluralizmu.
Naziv potiče od italijanske reči fascio – svežanj pruća sa sekirom u sredini, simbol centralističke
vlasti u Rimskom carstvu. Fašizam je generički pojam koji označava ideologije, političke pokrete i
organizacije kao i vladavinske pokrete koji su po svojoj funkciji, te metodama političkog delovanja
srodni italijanskom fašizmu.
Fašizam je ime dobio po pokretu koga je u Italiji osnovao Benito Musolini i koji je bio na vlasti do
1922. do 1943. godine. Fašizam je poslužio kao inspiracija za mnoge druge pokrete u Evropi i svetu pre
Drugog svetskog rata, od kojih je najpoznatiji nacionalsocijalizam koji je vladao Nemačkom od 1933. do
1945. godine. Fašistički režimi i pokreti su se razlikovali od zemlje do zemlje, ali im je zajednička
bilo stavljanje države iznad pojedinca i njegovih prava, politički sistem izgrađen oko jedne stranke i
jednog vođe, te korporativni ekonomski sistem kome je cilj bio postići harmoniju između različitih
društvenih klasa.
Fašizam je generički pojam koji označava ideologije, političke pokrete i organizacije kao i vladavinske pokrete koji
su po svojoj funkciji, te metodama političkog delovanja srodni italijanskom fašizmu.

To znači da pojedinac može da bude fašista samo u okruženju države koja je fašistička . Prema tome , ako ste vi
fašisti onda sam i ja fašista . Ja nisam fašista , a nadam se ni vi . Mada bi prutić bio dobar za neke ...

Interensantno je da se reč FAŠINA jako puno koristila u Srpskom jeziku do pre dvadesetak godina . Koristila se
kao naziv snopova pruća koji su se uglavnom koristili za dreniranje temelja i za obaloutvrde . Pojavom geotekstila
i ekologije fašine su potisnute u drugi plan .

Postavljanje fašina :


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.26.01.2018. u 23:57 - pre 76 meseci
"Izraz fašizam je nastao od italijanske reči fascio koja znači snop pruća "

A ja mislio da potice od reci "simbol"....
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 00:04 - pre 76 meseci
Što se tiče ksenofobije , Bradzorf012 je potpuno u pravu . Ja patim od ξένοςφόβος , jer se izuzetno plašim
vanzemaljaca , naročito Marsovaca i Venerijanaca . Od ovih naših sunarodnika Roma ili ti Cigana stvarno
nemam razloga da se plašim ako se ne bave mutnin radnjama .

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 07:30 - pre 76 meseci
Voliš dakle transparentne cigane.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 08:44 - pre 76 meseci
Citat:
jovajovic100:
To znači da pojedinac može da bude fašista samo u okruženju države koja je fašistička .


Ne znam kako bilo ko moze iz gore napisanog teksta izvuces ovakav zakljucak. Pa kako je nastala fasisticka drzava? Ko ju je stvorio?


Evo sta kaze Umberto Eko - 10 cinjenica vecitog fasizma, ne znam da li ti nesto od ovog deluje poznato :D


"Kult tradicije", a tradicionalizam implicira odbacivanje moderne. Poštovaoci tehnologije su kako fašisti tako i nacisti, dok je tradicionalistički mislioci obično odbacuju kao negaciju tradicionalnih duhovnih vrijednosti. Međutim, iako je nacizam bio ponosan na svoja industrijska dostignuća, njegov modernizam je ležao tek na površini jedne ideologije koja se temeljila na krvi i tlu. Odbijanje modernog svijeta kamufliralo se kao odbijanje kapitalističkog načina života, ali u prvom redu radilo se o odbijanju duha iz 1789. g. (1776. g. naravno). Prosvijećenost, vijek uma, važi kao početak modernog izopačenja. U tom smislu, fašizam se može definirati kao iracionalizam.

"Kultu akcije zbog akcije", akcija mora uspjeti prije mišljenja ili u potpunosti bez mišljenja. Otud kultura postaje sumljiva čim ima kritičke stavove. Nepovijerenje prema svijetu intelekta uvijek je bio simptom fašizma, od Geringovog otvorenog stava: "Kada čujem riječ kultura mašim se za pištolj", do česte upotrebe izraza kao što su "debilni intelektualci", "jajoglavci", "jalovi snobovi", "fakulteti su gnijezda crvenih". Službeni fašistički intelektualci uglavnom su bili angažirani u napadanju moderne kulture i liberalne inteligencije zbog izdaje tradicionalnih vrijednosti.

"Neslaganje kao izdaja" Nijedno sinkretističko vjerovanje ne može podnijeti analitički kritiku. Kritički duh dovodi razlike, a uviđanje razlika je znak modernizma. U modernoj kulturi znanstvena zajednica cijeni neslaganje kao način unaprjeđenja znanja.

"Strah od razlike", Ur-fašizam ojačava i pridobiva podršku time što iskorištava i raspiruje prirodni strah od različitog. Prvi znak jednog fašističkog ili predfašističkog pokreta upravo je strah od došljaka. Ur-fašizam je tako, po definiciji, rasistički.

"Fašizam je nastao iz individualne ili socijalne frustracije", stoga je tipičnim obilježijima povijesnog fašizma pripadao apel frustriranoj srednjoj klasi, klasi koja je trpjela ekonomsku krizu ili osjećaj političkog poniženja. U naše vrijeme, kada su stari "proleteri" postali malograđani fašizam sutrašnjice naći će svoju publiku u toj novoj većini.

"Opsesija zavjerom" Ljudima koji osjećaju da im je oduzet njihov društveni identitet, ur-fašizam kao jedinu privilegiju dodjeljuje činjenicu da su rođeni u istoj zemlji. Ovo je korijen nacionalizma. Osim toga, jedini koji narodu mogu priuštiti njegov identitet jesu njegovi neprijatelji. Tako u korijenima ur-fašističke psihologije leži opsesija zavjerom, po mogućnosti međunarodnom. Pristaše se moraju osjećati opkoljenim. Najlakši način rješavanja problema zavjere je poziv na ksenofobiju.

"Pacifizam je trgovina s neprijateljem" On je loš, jer život je stalna borba. To vodi Armagedonovom kompleksu. Kako neprijatelji moraju da budu pobijeđeni, nužna je jedna odlučujuća bitka nakon koje će pokret zavladati svijetom. Takvo "konačno rješenje" implicira iznova jedno razdoblje mira, novo zlatno doba, što proturiječi načelu neprestanog rata. Nijednom fašističkom vođi nikada nije pošto za rukom da riješi taj problem.

"Prezir prema slabijem" - Elitizam, koji je u osnovi aristokratski, tipičan je aspekt svake reakcionarne ideologije, a aristokratski i militaristički elitizmi po krvi podrazumijevaju prezir prema slabijem. Ur-fašizam može zagovarati samo pučki elitizam. Svaki građanin pripada najboljem narodu na svijetu, članovi partije najbolji su među svim građanima, a svaki građanin može (ili bi morao) pristupiti partiji. Ali patriciji ne mogu postojati bez plebejaca. U stvari, Vođa, koji zna da mu moć nije demokratski data nego je silom uzeta, također zna i da je njegova snaga osnovana na slabosti masa, koje su toliko slabe da zaslužuju gospodara. Kako je grupa hijerarhijski organizirana (prema vojnom modelu), svaki od podređenih vođa prezire svoje podčinjene, a svaki od njih, nadalje, prezire one koji su njemu podčinjeni. Upravo to pojačava svijest o masovnom elitizmu.

"Selektivni/kvalitativni populizam" - Ur-fašizam je zasnovan na selektivnom populizmu, na jednom, takoreći, kvalitativnom populizmu. U demokraciji građani imaju individualna prava, ali građani u cjelini imaju politički utjecaj samo s količinskog aspekta, jer pojedinac se mora povinovati odlukama većine. Za ur-fašizam individue kao individue nemaju prava, a Narod se poima kao kvaliteta, kao monolitni entitet koji izražava Zajedničku Volju. Kako niti jedna velika količina ljudskih bića ne može imati zajedničku volju, Vođa se nadaje kao njihov tumač. Izgubivši moć demokratskog delegiranja, građani ne djeluju nego se od njih traži da igraju ulogu Naroda. Upravo zbog toga narod nije ništa drugo do teatralna izmišljotina.

"Novogovor", je izmislio Orwell u 1984, kao službeni jezik Ingsoca, engleskog socijalizma. No, elementi ur-fašizma zajednički su različitim oblicima diktature. Svi nacistički ili fašistički udžbenici služili su se osiromašenim vokabularom i elementarnom sintaksom, s ciljem da ograniče sredstva za kompleksno i kritičko razmišljanje.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 08:50 - pre 76 meseci
Bokte, pa 90% ovih Ekovih teza prepoznajem u politici EU!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:02 - pre 76 meseci
@bananaphone

Citat:
Otud kultura postaje sumljiva


 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:12 - pre 76 meseci
Fasizam je ekstremni oblik nacionalizama gde se sve stavlja pod kontrolu drzave, a ova pod kontrolu partije, a ona pod kontrolu vodje oko koga se gradi kult. Fasizam imamo danas u Rusiji pod Putinom. Ja znam da to mozda izgleda grozno nekima jao kako to Rusija i fasizam, ali, nazalost stanje je jos gore. U Rusiji je zapravo na vlasti KGB sekta koja vlada po principu Juznoamericke fasisticke hunte.

Za razliku od Hitlera i Musolinija koji su imali jako ideologiju i jak socijalni program i koji su zato privukli ogroman broj ljudi, Putin kao i ostale vodje fasistickih hunti nema nikakvu ideologiju. Malo nesto koketira sa pravoslavlje, malo sa Staljinizmom, carizmom kad mu sta zatreba, a ideja je beskrajno bogacenje sebe i hunte na konto drzavnih resursa.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:12 - pre 76 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Bokte, pa 90% ovih Ekovih teza prepoznajem u politici EU!


Ih! Kako sad to, ja sam mislio da je Eko ovo napisao samo za Srbiju :D
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:21 - pre 76 meseci
@ Braxi

Naucili su Rusi za vreme Staljina dosta gestapovskih i Mengeleovskih metoda od nacista i obrnuto. I jedni i drugi su sprovodili cistke i genocid.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:27 - pre 76 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @ Braxi

Naucili su Rusi za vreme Staljina dosta gestapovskih i Mengeleovskih metoda od nacista i obrnuto. :) I jedni i drugi su sprovodili cistke i genocid.


pogromi i cistke kakve je Staljin sprovodio, u Nemackoj nikada nisu postojale. Koliko je Hitler ubio Nemaca ili ih poslao u logor ?

A cistke i gulage nije izmislio Staljin. Koliko su carevi ljudi slali ljudi u Sibir... Tako se to uvek radilo u Rusiji.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:29 - pre 76 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
@bananaphone

Citat:
Otud kultura postaje sumljiva


:)


Copy-paste - prvog prevoda na srpski jezik na koji sam naisao :D

Ako postavim link - niko ga ni ne otvori, tekst na engleskom mislim da ne bi procitalo 5% ucesnika foruma...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
105.158.28.*



+2283 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:31 - pre 76 meseci
Hmm, a nema ni 10 poruka iznad od kad me neko ubedjivao da znaci nacizma nemaju prolaz u Rusiji? Ja se ponovo vracam na ono sto tvrdim od pocetka - nacizma ima u svakoj drzavi na svetu, ali se on ne predstavlja kukastim krstovima.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:39 - pre 76 meseci
@Braxi

Procitaj o "noci dugih nozeva" kad je pobijeno vodjstvo SA, Kristallnacht i cistki koje su usledile nakon toga, pre svega svestenstva ali i svih drugih politickih neistomisljenika koji su zavrsavali u konclogorima dalje, procitaj o "Schwarze Kapelle" tj. otporu Hitleru unutar samog Wehrmachta, i brojnim pokusajima atentata na njega, nakon kojih su sprovodjene cistke, u kojima je stradao i feldmarsal Rommel 1944. tako da nisi bas u pravu.

Da dodam, Jevrejima u Nemackoj su oduzeta prvo gradjanska prava, pre no sto su podvrgnuti prisilnoj emigraciji i masakru, tako da se i oni mogu smatrati Nemcima, tj. gradjanima Nemacke.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:41 - pre 76 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @Braxi

Procitaj o ...



:D :D :D
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:44 - pre 76 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @Braxi

Procitaj o "noci dugih nozeva" kad je pobijeno vodjstvo SA, Kristallnacht i cistki koje su usledile nakon toga, pre svega svestenstva ali i svih drugih politickih neistomisljenika koji su zavrsavali u konclogorima dalje, procitaj o "Schwarze Kapelle" tj. otporu Hitleru unutar samog Wehrmachta, i brojnim pokusajima atentata na njega, nakon kojih su sprovodjene cistke, u kojima je stradao i feldmarsal Rommel 1944. tako da nisi bas u pravu.


prijatelju prosto nisi u pravu. Bilo je uvek cistki i kod Musolinija i Franka i svakog drugog diktatora. Ali razmere koje je to doseglo u Rusiji za vreme Staljian uporedive su samo sa onim Maovim u Kini. Govorimo o milionima nekad i potpuno nevinih ljudi za razliku od nacista koji su se obracunavali sa istaknutim neistomisljenicima.

Cak je i kod nas Tito bio neuporedivo gori cak i od Hitlera.

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Arapski pozdrav nastao 2013.27.01.2018. u 09:52 - pre 76 meseci
@ Braxi

Gresis u sledecem, u SSSR ili SFRJ/FNRJ mogao si se praviti da podrzavas komunizam i partiju, i ne bi ti falila dlaka s glave, u nacistickoj Nemackoj, kao homoseksualac, invalid ili mentalni bolesnik, bez obzira na nacionalnost bio bi ubijen, a ako bi bio okarakterisan kao Jevrejin nista te nije spasavalo. Zaboga, nakon 1945. mnogi su industrijalci pristajali da "dobrovoljno" ustupe svoju imovinu partiji, i neretko bi to bilo dovoljno da ostanu u zivotu. Neki su cak i nadzirali proizvodnju u svojim bivsim fabrikama kao ljudi sa iskustvom!

Citat:



Ime „Tvornica čokolade i bombona Pionir“ preduzeće je dobilo 1.11.1948. godine Rešenjem Vlade NR Srbije i kao takvo upisano je u registar.

Iskustvo i bogato znanje vezano za izradu bombona i čokolade bivšeg vlasnika Josipa Rufa dobro je došlo u vremenu izrazitog nedostatka kvalifikovanih kadrova, pa je on imenovan 1947. godine da vrši funkciju tehničkog rukovodioca fabrike. Ali, kasniji razvoj događaja potvrdiće da u novim društvenim uslovima za bivše „kapitaliste“ nije bilo mesta. Porodica Ruf ostaje u Jugoslaviji do 1950. godine, kada se iseljava u Izrael.[11]


sa https://suistorija.wordpress.c...ci-ipar-es-iparosok/josip-ruf/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Arapski pozdrav nastao 2013.

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48709 | Odgovora: 312 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.