Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tajni život rektorata

elitemadzone.org :: MadZone :: Tajni život rektorata

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35619 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 07:49 - pre 75 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

To kad je bila plata 1000 maraka bilo je u vreme Ante Markovica kad se zapravo trosila devizna stednja gradjana

Ti ćeš da mi kažeš kolika mi je bila plata 10 godina pre Ante Markovića?
Nemoj izmišljati ono što ne znaš.

A devizna štednja?

Nikakvu deviznu štednju ja nisam dobijao nego se proizvodilo u tri smene.
Proizvodnja, a ne kockarnice. Fabričke hale su bile pune radnika a ne kladionice.

Znam da je tebi teško da stekneš predstavu šta to znači proizvoditi jer te je tata u to vreme spremao za sletove "štafete mladosti".
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 07:53 - pre 75 meseci
Cobane, plata je bila mizerna, svaki stranac je mogao da te kupi sa sve prazilukom koji si poneo, da ti se nadje uz put za Beograd...
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 07:59 - pre 75 meseci
Ja se ne stidim muže krava a ti jedino čime imaš da se pohvališ to su "sletovi mladosti" koje si ti u medjuvremenu napustio preletajući u "srpstvo, pravoslavlje, patriotizam i demokratiju".
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 08:02 - pre 75 meseci
Pravoslavlje i patriotizam sam napustio 1987, kad su komunjare preuzele stafetu. Kad sam video da su oni isti koji su zabranjivali sprske pesme i slavljenje srpske nove godine, poceli da Srbuju, odmah sam znao da nam se ne pise dobro...
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 08:02 - pre 75 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Pa nemoj Stevo tako, vidiš da im ne ide statistika, čim ih priupitaš nešto konkretno, crno na belo, kreću da vrdaju. Ne znaju oni ni šta je prosek, ni šta je medijana, ne znaju ni šta su slobode i prava građana, samo gusle, srboslavlje, samo domaćinski. Kakve te sad banovine spopale, pa zar to nije bila Srbija? Hej, kopiraju ovde nekakve cene u kraljevini, pošto je bilo kilo asfalta, pruge, hidrocentrale, kilo fiće ili juga, to je valjda palo sa marsa. Hej, pa u tom raspalom sfrjotu, neposredno pre njihovog krvavog pira, plata radnika u fabrici je bila hiljadarku maraka i više. Ne smem ni da tražim podatke o platama inženjera, lekara, visokoobrazovanog kadra.
Šta ti je ironija? Napraviš kontrarevoluciju, sprovedeš u delo sve što si planirao, a onda pošto vidiš da si napravio spanje, optužiš za sve one koje si poseko. Jeste, jeste, turci su krivi.


Izmeri temperaturu , vlada grip , mora da imaš 41C sa obzirom kako lupaš .

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 08:30 - pre 75 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

Pravoslavlje i patriotizam sam napustio 1987

Kako si 1987 mogao napustiti "Pravoslavlje i patriotizam" koga tada nije bilo nego se pevalo "druže Slobo mi ti se kunemo"?

Nego, iznesite vi poker aparate iz kockarnica i uvedite krave. A ovi što sada bacaju novac na kockanja zaposlite da čiste izmet, hrane, peru i muzu krave.
U svakoj varošici ima po 10-tak kockarnica. To je 10-tak krava po kockanici i ukupno 5000 litara mleka dnevno ali pravog i punog kajmaka.

Pa će svima biti dobro i svi će nešto profitirati.

A i ti ćeš okusiti mleko sa više od 4% mlečne masti. Pa prenesi unucima,
da ti unuci jednog dana po forumima ne bi izmišljali da se mleko sa 4% mleče masti kupovalo od devizne štednje.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 08:30 - pre 75 meseci
Nije SFRJ povećala poljoprivrednu proizvodnju zato što je Tito sedeo na tronu , već zato što se tehnologija
obrade u svetu drastično promenila . Nismo mi smislili traktor , već smo kupili licencu od Fergusona . Sredsta
za zaštitutu i đubriva su se uvozila ili opet radila uz licencu . Kao i kola . Onda je to sve davano na povoljne
kredite koji nisu praktično ni otpćeni jer ih je uvek pojela inflacija koja je bila izuzetno visoka . Da ne pričam
koliko je vojska progutala para . To su mile godine međunarodnog prosperiteta koji se prelivao i kod nas , ali
mi to nismo umeli da iskoristimo . ( Mislim na Srbiju )

Pogledajte našu tužnu samoupraljačku istinu :










Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 08:35 - pre 75 meseci
nemamstan: "Kako si 1987 mogao napustiti "Pravoslavlje i patriotizam" koga tada nije bilo nego se pevalo "druže Slobo mi ti se kunemo"?"

E kad je drug Sloba postao gospodin, i kad su njegove slike osvanule na svim frizerskim radnjama, to je bio pocetak kraja pravosljavlja i patriotizma...
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 08:51 - pre 75 meseci
Citat:
jovajovic100

Nije SFRJ povećala poljoprivrednu proizvodnju zato što je Tito sedeo na tronu , već zato što se tehnologija
obrade u svetu drastično promenila .
A tako to, zar ne?

Ako je tako onda i danas važi da "se tehnologija obrade u svetu drastično promenila",
Šta vas "patriote i pravoslavce" sprečava da promenite "tehnologiju obrade" i da umesto uvoza mleka iz Slovenije sa 3.2% mlečne masti ("alpsko mleko" pogledaj u samoposlugama) unapredite proizvodnju u Srbiji na veći nivo nego što je bila u vreme Tita? Recimo 4.1% za početak!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 08:55 - pre 75 meseci
Ne razumem se uopste pa zato pitam, kakve veze ima procenat mlecne masti sa kvalitetom proizvodnje?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 08:57 - pre 75 meseci
Imam ja jednog daljeg rođaka koji malo-malo kad se napije i kad se baci u samosažaljenje, krene sa pričom "je l' znaš ti ko su bili moji deda i praMdeda, kakva je naša loza, pa naše je bilo sve od Pančevačkog mosta do Novog groblja, nego su nam komunisti oteli, još pre rata (sic!), a mi smo bili gazde, treba da nam vrate halu Pionir..." Samo još da nauči kao pravi kapacitet, taj internet i te komijutere, pa će i on da vadi tabele i statistike kojima će dokazivati da je hala Pionir njegova i da su on i preci mu bili neko jako moodo.

Patetično i sažaljenja vredno. Ali vrlo uobičajeno.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 09:04 - pre 75 meseci
Citat:
nemamstan:
Citat:
jovajovic100

Nije SFRJ povećala poljoprivrednu proizvodnju zato što je Tito sedeo na tronu , već zato što se tehnologija
obrade u svetu drastično promenila .
A tako to, zar ne?

Ako je tako onda i danas važi da "se tehnologija obrade u svetu drastično promenila",
Šta vas "patriote i pravoslavce" sprečava da promenite "tehnologiju obrade" i da umesto uvoza mleka iz Slovenije sa 3.2% mlečne masti ("alpsko mleko" pogledaj u samoposlugama) unapredite proizvodnju u Srbiji na veći nivo nego što je bila u vreme Tita? Recimo 4.1% za početak!


Prvo, mleko sa vise mlecne masti je jeftinije jer je nezdravo. Drugo, da li si uporedio mleko iz vremena SFRJ sa onim sa zapada? Ne cini li ti se, ako jesi, da je u nasem mleku bilo vode?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 09:09 - pre 75 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Imam ja jednog daljeg rođaka koji malo-malo kad se napije i kad se baci u samosažaljenje, krene sa pričom "je l' znaš ti ko su bili moji deda i praMdeda, kakva je naša loza, pa naše je bilo sve od Pančevačkog mosta do Novog groblja, nego su nam komunisti oteli, još pre rata (sic!), a mi smo bili gazde, treba da nam vrate halu Pionir..." Samo još da nauči kao pravi kapacitet, taj internet i te komijutere, pa će i on da vadi tabele i statistike kojima će dokazivati da je hala Pionir njegova i da su on i preci mu bili neko jako moodo.

Patetično i sažaljenja vredno. Ali vrlo uobičajeno.


Pateticno je tvoje trolovanje, Slobo. Ali nisi ti tako los kao nemamstan koji me nazvao cobaninom, misleci da ce me tako uvrediti, a tek tad sam provalio da je sam cobanin koga bas takav epitet vredja. A mojima su oteli to sto su oteli i tu nema nista pateticno zato sto
je to *cinjenica*. I nisam hteo da zalazim u dalju pricu, nego je sama tekla kako je tekla iz razloga sto ste trolovi i niste u stanju da vodite normalnu diskusiju. Ali ajde kad sam vec zagrizao trulu jabuku da vam ne ostanem duzan...
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 09:35 - pre 75 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

Ali nisi ti tako los kao nemamstan koji me nazvao cobaninom

Nisam te nazvao čobanom nego sam napisao nešto drugo

Citat:
nemamstan

Kakve veze ima Koreja i činjenica
da bi ti sada bio polupismen čoban na nekoj planinčini
da nije bilo Tita.





Citat:
bojan_bozovic

Prvo, mleko sa vise mlecne masti je jeftinije jer je nezdravo. Drugo, da li si uporedio mleko iz vremena SFRJ sa onim sa zapada? Ne cini li ti se, ako jesi, da je u nasem mleku bilo vode?

Prvo, evo ti litar mleka sa 2.8% mlečne masti a ti mi daj litar tog "nezdravog" sa kajmakom :)

Drugo, ako kupiš 1000 litara "alpskog" mleko sa 3.2% mlečne masti
i dodaš 1000 litara savske žabokrečine
dobiješ 2000 litara "srpskog pravoslavnog" mleka
koje je uz to i "veoma zdravo" jer ima samo 1.6% mlečne masti!
A cena tog od 1.6%? Paaa mora biti skuplje od običnog mleka jer je poprskano "svetom vodicom" :) :)


No, da pojednostavimo: ako je Srbija prosperirala ukidanjem socijalizma i uvodjenjem popova u škole
zašto onda bar to mleko nije bolje nego je lošije u odnosu na vreme socijalizma?
Sada, kad smo raskrinkali sve zavere šta/ko nas sprečava da imamo bolje mleko?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 09:39 - pre 75 meseci
Ako ne znas sta ce masnoce da urade tvojim krvnim sudovima, to zato sto si neobavesten. Najbolje je mleko ne ni sa 1.6% MM vec potpuno obrano. Ovde toga i nema vec je minimum 0.5%, a o aflatoksinu da ne goorim, to je opstepoznato.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 09:49 - pre 75 meseci
Ja znam šta može da uradi to mleko sa 4% mlečne masti. I to sam iskusio na sopstvenoj koži!
Evo, 2 i po sata gimnastike/na dan kao da mi je 15 godina.
Eto - to je ta šteta :)


Što se tiče aflatoksina - to je postsocijalistički sindrom. Upravo - "pravoslavci, patriote, demokrate i srpstvo" su obesmislili stručnost i kontrolu kvaliteta paušalnim odredjivanjem dozvoljene količine aflatoksina u mleku.
Ako se ne varam trenutna dozvoljena stopa aflatoksina je iznad granice koju je preporučila struka. Dakle više se trujemo aflatoksinom. A ko je sada odgovoran? Tito?



A sad moram da se isključim na par sati jer me čeka 20 kilometara da opružim noge.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 09:58 - pre 75 meseci
Vidi nemamstan, vecina nema vremena za 2.5 sata gimnastike dnevno i morali bi da vode racuna o tome cime se hrane, a sto se aflatoksina tice, to ide na dusu SNS, ne moju, ja za to odgovoran nisam!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 10:05 - pre 75 meseci
Citat:
nemamstan:
Ja znam šta može da uradi to mleko sa 4% mlečne masti. I to sam iskusio na sopstvenoj koži!
Evo, 2 i po sata gimnastike/na dan kao da mi je 15 godina.
Eto - to je ta šteta


Imaš Imlekovo mleko sa 3,8% u svakom boljem supermarketu, ako ti je baš toliko stalo do mleka.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 10:12 - pre 75 meseci
@jovajovic100 - cisto radi osnovnog razumevanja citanja grafika koje si postavio.


1978 - godine - uzimam tu godinu posto je USD bio ±2DM - pre toga je bio jaci, a posle 1978 je slabio u odnosu na marku.

Iz tvog grafika plata u SFRJ je bila oko 500DM - odnosno oko $250 - odnosno oko $3000 godisnje.

E onda odes na https://data.oecd.org/natincome/net-national-income.htm

Onda vidis da je u Zapadnoj Nemackoj 1978 zarada bila oko $8244 - odnosno otprilike 2.75 puta veca nego u SFRJ.


Onda kazes - ok - sad je u Srbiji prosecna zarada 450 Eura a u Nemackoj 2270 Eura - dakle prosecan Nemac zaradi otprilike 5x vise od prosecnog Srbina danas.


Ako bi plate bile skalirane na one iz 1978 godine iz SFRJ, prosecan Srbin bi zaradjivao 2270/2.75 = 825 Eura mesecno.


E vidis druze - to je taj napredak koji mi danas u Srbiji uzivamo u odnosu na SFRJ. SFRJ nije bila savrsena - nije bila ni dobra, nek je bila tesko srranje, takve ocene su stvar subjektivnog misljenje i generalnog osecanja populacije. Iz tih tvojih grafika vidimo da ako uzmemo Nemacku kao referencu, prosecan gradjanin SFRJ, imao duplo veca primanja 1978 od prosecnog gradjanina Srbije danas. Tako da ako je 1978 prosecan gradjanin imao razloge da bude nezadovoljan, danas treba da uzme kanap i da se obesi.

I da se razumemo ovo su samo primanja, ako uvedes u ovu statistiku cenu stanovanja, kupovine nekretnine itd, sto je danas kategorija koja ucestvuje itekako u rashodima, dok je pre bila daleko manja - uglavnom nepostojeca, onda tek shvatis u kolikom smo mi k* danas u odnosu gde smo bili 1978.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Tajni život rektorata29.01.2018. u 10:25 - pre 75 meseci
"Onda vidis da je u Zapadnoj Nemackoj 1978 zarada bila oko $8244 - odnosno otprilike 2.75 puta veca nego u SFRJ."

Nemoguce. 1978 smo bili beda. Ne znam o kakvim to samo 2.75 puta manjim platama pricas kada je svaki svaba kad dodje ovde bio gazda... sto se ne moze reci za danas...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Tajni život rektorata

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35619 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.