Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hibridna vozila DA ili NE?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Hibridna vozila DA ili NE?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 39261 | Odgovora: 206 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?15.02.2019. u 07:56 - pre 62 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ovo jeste totalno besmislen nevozački auto, bučan, nestabilan i neharmoničan, za čiju cenu mogu da biram vrhunsku limuzinu, pa čak i SUV (ako sam baš natripovan na njih, što lično nikada neću biti)


Ovo je novija platforma od Lexusa NX300 (baziran na starom RAV4). Evo mojih zapazanja o tom Lexusu, koga sam vozio:

- NEVEROVATNA tisina u kabini. Ne cuje se nista. Ni spoljna buka, ni buka od tockova, osim suma od podloge ponekad. Jedino cujes nesto tek preko 150, tad krece buka od vetra, ali kao kad vozis Passata na 100kmh, otprilike taj nivo.
- Stabilnost perfektna
- Ogibljenje se ne cuje, volan podesen perfektno
- Komande odlicne
- Motor i sam pogon SE NECUJU nikad, jedino kad sam cuo nesto je gas do daske na 130 pa do 180, tada mozes reci da se cuje benzinski motor koji ima rezak, prigusen zvuk.
- U voznji ne cujes nista, eventualno malo sum tockova ako je podloga gruba, ali to zavisi od guma.
- U voznji na struju ili na brzinama na magistrali u ovom vozilu NE POSTOJI zvuk koji cete ometati na bilo koji nacin. Kao da si u nekoj kapsuli koja je apsolutno izolovana od spoljnih uticaja.
- Auto je imao manji radijus polukruznog od Avensisa??

Mane kao i kod svakog SUV-a su naginjanje u krivinama, to je jednostavno tako i nema pomoci jer je u pitanju prosta fizika. CVT ostavlja mesta za polemiku, ali u ovakvim vozilima odlicno radi posao. Takodje ne znam koje su gume bile, ali cule su se na nekim grubljim podlogama.

Ovaj RAV4 je na novijoj i boljoj platformi.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1342 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?15.02.2019. u 11:08 - pre 62 meseci
Kad kažeš tiho, sa čim porediš?
Sa praTojotom i/ili nečim sličnim - ili sa pravim autom ovakve cene? Svako poređenje ovog anti-auta sa pravim autom je besmisleno.

Citat:
Darko Nedeljković: Sta znaci nevozacki auto?

Ako ne razumeš pitaj nekog iskusnog vozača, koji voli automobile i uživa u njima, da li bi po ovoj ceni kupio auto sa CVT menjačem i bez obrtomera.

Za ovu cenu se može kupiti premijum, brz, siguran, prostran i potpuno nečujan auto, sa kojim će se uživati u svakom minutu vožnje.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?15.02.2019. u 12:27 - pre 62 meseci
Uopšte mi nije jasna poenta obrtaljke kod automatskih menjača da se ne lažemo ima tu mnogo bitnijih stavki koje mogu da se naklavire među instrumente zar ne? Nemam neko pozitivno mišljenje o ovoj tojoti, jako sam suzdržan otkad sam naišao na podosta fušeraja kroz godine. Od kvarljivih kvaka do kvačila koje traje jedva 60.000 km i ne podleže garanciji (kao potrošni materijal) tj moraš da se sudiš za svoja prava. A nova zamenska 1500 evra (tadašnja cena) original 2500 evra u ovlašćenom servisu. I od mene prst dole za rav4.

Ovo kreni stani može da bude zanimljivo kod ekstremno štedljivih gradskih automobila ali ne i kod terenaca & putničkih limuzina. Barem po meni nem nekog smisla.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.speed.planet.nl.



+191 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?15.02.2019. u 13:13 - pre 62 meseci
Citat:
bordzija
Ovo kreni stani može da bude zanimljivo kod ekstremno štedljivih gradskih automobila ali ne i kod terenaca & putničkih limuzina. Barem po meni nem nekog smisla.


Potpuno se ne slazem sa tobom. Na nivou samo jednog jedinog automobila, za 10 godina 'radnog' veka tog vozila, sa sledecim parametrima:

- benzinac
- 11.000 kilometara godisnje gradske voznje
- prosecna potrosnja goriva od 10 litara na 100 kilometara
- prosecno 2,3 kg po litru goriva CO2 zagadjenje

bi samo jedan automobil ustedeo od 1,000 do 2,500 kilograma CO2 izbacenog iz auspuha (ustedeo bi i gorivo naravno). Na to slobodno dodaj jos jedno 50 do 100% vece zagadjenje nasih krntija kojima su svi moguci filteri poskidani.

(izvor: https://www.nrcan.gc.ca/energy/efficiency/transportation/21020)

E, sada - da postoji samo jedan jedini takav automobil, slozio bi se da nema mnogo smisla. Ali gotovo svaki moderni automobil, proizveden u poslednjih 4-5 godina ima start/stop sistem. U 2017 godini je prodato oko 85 miliona vozila. Pa ti pomnozi 85 miliona sa 1750 kilograma CO2 pa vidi da li to nesto znaci ili ne. Ti verovatno ne zivis na kiseoniku, pa ti je sve jedno koliko ga ima :-)
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?15.02.2019. u 18:29 - pre 62 meseci
Meni nema logike, pre neki dan sam gledao auto dok sam šetao ulicom, čim se zaustavio istog trenutka se ugasio, posle bukvalno jedne sekunde je kolona opet mrdala i on je verglao i krenuo, opet 2 metra i ugasios e. I tako u krug jedno trista puta u gužvi. Verujem da je uštedeo par kila magle.

To su sve ideje za prodavanje magle. Da to vredi nešto prosečna potrošnja tih automobila bi bila 2-3 litra nego je nikada veća. Tu bi hibrid trebao da dođe do izražaja ali i on troši mnogo više nego što je u TEORIJI. Znači mućak tehnologija, raznorazni gedžeti koji uglavnom i ne rade ali prodaju robu. Džidžebidže kako ih ja zovem.

Mamac za lakoverne.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.speed.planet.nl.



+191 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?15.02.2019. u 20:09 - pre 62 meseci
Potrosnja i jeste manja, naucno dokazano, ali samo za one koji su otvoreni da to vide :)
Ti svoje vozilo ostavi neka radi 24/7, koristio ga ili ne.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?16.02.2019. u 18:52 - pre 62 meseci
Mani me tih marketinških tehnologija, u laži su kratke noge, nije narod baš toliko blesav da kupuje nešto što se raspada brzo i rasklima naročito na našim prostorima gde se ceni svaki dinar. Ovde nemaju šta da traže te kosilice za travu koje odjednom troše manje, idu brže, duže traju i slično.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?16.02.2019. u 19:11 - pre 62 meseci
Nisam mislio ovde više da pišem ali odoh na sajt i vidim da je situacija još smešnija nego što sam mislio.

O invalidnom CVT menjaču ne bih dalje, ali ovaj auto koji košta 40+ hiljada € ima dve tone i goni se običnim atmosfercem od 2500 kubika + malecki motorić napajan iz metal-hidridne baterije!? (nije čak ni litijum-jonska)





Što se tiče najvećeg srpskog fetiša a to je potrošnja, ovo čudo ni u kom slučaju ne troši manje od limuzine sa turbobenzincem, a sa dizelom ga ne treba ni porediti.

Voleo bih da upoznam makar jednog ko je izbrojao 40+k € za ovu budalaštinu od auta.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?16.02.2019. u 19:14 - pre 62 meseci
@bordzija
@Nebojsa Milanovic

Svaka roba ima svog kupca....
Evo ja sam uslikao RAV4 pre par sati ( bio sam u zurbi , pa nisam stigao da potrazim vlasnika )


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn-gprs.nl.



+2282 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 08:23 - pre 62 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ako ne razumeš pitaj nekog iskusnog vozača...

Mogao sam da ti precutim ovo, ali necu, ne zbog sebe nego zbog tebe mozda ce ti znaciti informacija - potenciras da si ti vozac sa iskustvom, a ja bez iskustva, sto verujem da je obrnuto, pre toga isto tvrdis da vozac kakav si ti moze da oceni auto a da ga samo vidi na google, bez da sedne u njga, nije da sam sklon da merim ciji je duzi, ali eto, dugo smo na forumu a nismo se bas susretali po temama pa ako nije problem da mi u 2 recenice kazes o koliko stotina hiljada kilometara se radi ili ako si vozio neke trke/relije, cisto da znam sa kim razgovaram, da li sa nekim ko je ispod ili iznad mene po vozackom iskustvu.

Pitanje za izraz nevozacki auto je bilo pitanje lingvistickog tipa, jer nikada za sve ove godine nisam cuo pridev nevozacki, pretpostavljam da je izvucen iz bosanskog ili hrvatskog jezika a da se i tamo koristi lokalno, kao sleng na nekoj manjoj teritoriji. Cista radoznalost, bez zelje da se upustam u diskusiju o modelu koji nisam vozio. A sto se tice CVT menjaca iz ugla iskusnog vozaca tvrdim da bi ga vecina iskusnih vozaca rado vozila. Za posedovanje bih jos malo razmislio i informisao se danima, ali da uzmem iz rentakara automobil sa CVT menjacem i odem na neko putovanje - vrlo rado, radije nego sa bilo kojim drugim menjacem.

A izraz nevozacki mi je jos uvek besmislen, nevozacki automobil mi je podjednako besmisleno kao naprimer nejedacki hleb, nepucaki pistolj ili nepijacko pivo.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 10:47 - pre 62 meseci
Možda se pogrešno izrazio, za mene je svaki taj suv nešto nebulozno za vožnju, potpuno nikakav osećaj na putu. Voziš nešto što se naginje i klati, nemaš pojma šta može a šta ne može da isprati, samo očekuješ u nekom trenutku da se prevrneš. Skoro sam vozio neki hondin džip, skoro potpuno nov sa 50.000 km i uopšte mi se nije svidelo to škripuckanje, krckanje, te plastike koje su plastike. Nešto veliko sklopljeno od gomile plastike ako me razumeš. Uhvatiš se za volan koji se vrti kao perce, opet nikakav osećaj.

Mislim da su gradska suv vozila projektovane za ljude bez osećaja za vožnju.

Ta zapažanja se odnose na vožnju po putevima dok je izvan puta to sve sasvim nebitno i vozila dolaze do izražaja tj svojih kvaliteta kakvih takvih.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 12:08 - pre 62 meseci
@Darko

Odgovor je bio u skladu sa pitanjem i nije imao ličnu komponentu. Ako si iskusan vozač koji voli automobile i uživa u vožnji, onda vidiš i sam koji je ovo invalid od auta. Nije potrebno da voziš taj auto da bi to znao. Ako ne razumeš, možeš da pitaš nekog ko je takav.

A i izraz nevozački auto je sasvim jasan. Postoje automobili koji su vozački, namenjeni vozačima koji vole automobile, i postoje oni drugi auti, suprotni tome. Najbolji primer vozačkih auta su praktično svi BMW modeli, zatim Audi, itd.

Ovaj je suprotan tome.






 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn-gprs.nl.



+2282 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 12:09 - pre 62 meseci
Da, svako zna svoje, taj automobil donosi neku reputaciju vlasniku koja mu je mozda vazna, donosi bezbednost - kod sudara sa ovim niskim zna se ko ce da pogine, meni prija visoko sedenje, kod ovih nizih sve stezem zadnjicu jer imam osecaj da ce da zagrebe po putu :-D

Medjutim, u pravu si za to sto kazes, vozio sam jednom prilikom neko vozilo te vrste po onim krivcinama od Valjeva do Kosjerica za vreme sneznih padavina i subjektivni osecaj jeste upravo takav - uh, samo sto se ne prevrnuh... I tako sat vremena. Ali ja sam mislio da je to do mene, moj prvi automobil krajem proslog veka bio je Alfa33, ne znam da li postoji model sa nizim tezistem u sirokoj upotrebi i taj automobil je bilo nemoguce nageti u krivini, pa je ostao subjektivni stav u glavi da automobil treba tako da se ponasa, dok je realno stanje bezbednosti upravo obrnuto - moj rodjeni brat ceo zivot vozi te terence, juri po snegu i blatu, naginje se po krivinama i to mu ni najmanje ne smeta, dok ja uvek molim da uspori kad sam sa njim u automobilu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn-gprs.nl.



+2282 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 12:17 - pre 62 meseci
Nebojsa, pokusavam da usvojim te prideve nevozacki i vozacki, ali su mi jos uvek previse rogobatni, kao kad bi rekao nepusacke cigarete ili nenarkomanska droga. Jasno, neka droga je vise a neka manje omiljena medju narkomanima, ali to nije razlog da ovu koja je neomiljena nazivamo nenarkomanskom drogom. Bilo kako bilo, zadovoljan sam objasnjenjem i ubuduce kad naidjem na pridev nevozacki znacu sta je pisac hteo da kaze. Zahvaljujem na utrosenom vremenu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn-gprs.nl.



+2282 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 12:39 - pre 62 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: praktično svi BMW modeli, zatim Audi, itd.

Honda? A vecina ikada proizvedenih automobila na planeti su "nevozacki", jesam li ja to dobro propratio?
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 12:57 - pre 62 meseci
Presmijesni ste. Nastavljaju se tvrdnje da je svaki SUV kako rece, "nebulozan za voznju i ima potpuno nikakav osecaj za voznju 😀😂
To je sve podrzano od strane moderatora vw fanboy-a koji pominje "invalide od auta" i u njima "invalidne menjace" a sve je to nevozacki jer je SUV.
Nije ovi prvi put i nems veze sa hibridima, njemu je svaki suv takav... Nije ih vozio ali za tim i nema potrebe jer se vudi da su invalidni 😀

Jedino sto je dobro to je vag i bmw. A da li je to bas tako?

Slucajno, bas juce mi u servis dolazi touareg hibrid 2012 tsi i bas sam jutros o tome razgovarao sa Zarkom Silicem... Covjek ima problem jer ima autonomiju manju od 10 km na struji a potrosnju vecu od 17 litara...
Steta sto nije dizel jer je inace dobar auto za voznju...

Ja vozim toyotu rav4 staru 3 godine, doduse dizel, nije hibrid... Vozim je vec godinu ipo i nije mi jasno o kakvom naginjanju u krivinama i losim voznim svojstvima vi pricate...
Ja sam izuzetno zadovoljsn sa autom, u njemu je tisina i na vecim putnim brzinama, vozna svojstva ima fenomenalna, mali potrosac...
Ista je skoljka kao ova na slici koju je postavio @sasa022.
Mogu samo da konstatujem da vi pisete napamet o necemu o cemu pojma nemate... nisu mi poznati razlozi zasto to radite...
Jos samo da pocnete da mi editujete postove pa ds napustim firum kao sto sam napustio "auto elektroniku" na es-u prije 8 godina...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 13:07 - pre 62 meseci
@Darko

To je sad potpuno druga tema koju možemo da otvorimo i da poredimo aute po tom, za ljubitelje automobila vrlo važnom kriterijumu.

Honda je imala pokušaje pravljenja vozačkih auta, čak i malom pakovanju (imali smo i jedno lično iskustvo o tome), ali to nisu bili potpuni automobili.

Pravi vozački auto je onaj koju priža zadovoljstvo u vožnji, ali NE smanjuje svakodnevnu upotrebljivist, mogućnost lagodne i mirne/ekonomične vožnje, itd.

Noćas slučajno naleteh na klip u kome iskusniji vozač pokušava da objasni svežem vozaču (koji se, zanimljivo, smatra kompetentnim da čak i pravi klipove o autima!) da je Corsa OPC za 1.6 Turbo motor puno bolji i upotrebljiviji auto od Clia 2.0.



Naravno da je bolji, jer turbomotor u Corsi po želji omogućava i veoma mirnu, neko će reći gospodsku vožnju, dok nervoznog atmosferca u Cliju moraš držati u visokim obrtajuma da bi uopšte radio, što je robija u vožnji.

@Noćni

Mešaš razne kriterijume, Toyota RAV4 jeste jedan od popularnijih SUV vozila, ali naravno sa dizel motorom kakav i ti imaš, a ne sa amosfercem i CVT menjačem.

To je ono što je idiotski kod ovog auta o kome pričamo, a sama činjenica da je to SUV (koji se može voleti ili ne) je druga stvar koju ne treba mešati u priču o ovom hibridu.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 13:16 - pre 62 meseci
Ta hibridna ima daleko bolja ubrzanja nego ova moja jer je dosta jaca i ja i dalje ne znam o cemu pricas... Mozda ova na testu nije 4x4 pa to moze nekome da smeta i da zbog toga ima losija vozna svojstva ali ima takva hibridna i koja je 4x4.
Taj auto ima mnogo bolji motor i mnogo bolja ubrzanja i vozna svojstva od pasata tsi koji ti imas... doduse nisu ni za uporedjivanje jer je toyota 3 puta skuplji auto....
U ubrzanjima rade oba motora zajedno a inace to nije obican stariji tip motora nego sa atkinsonovim ciklusom i ima kompresiju i iskoriscenje skoro kao dizalel 14:1
Meni se konkretno na njoj ne svidja trapezoidni oblik blatobrana a nekom drugim neki drugi estetski detalji... ali o nekakvim naginjanjima i navodnim losim voznim svojstvima ne treba pricati ako nije iz licnog iskustva.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 13:24 - pre 62 meseci
Jeste hibrid startniji od Toyota dizela, ali to i dalje ne znači da je dobar za tu cenu, jer ti Toyota dizeli su smešno slabi (129KS koliko se sećam), ja ga samo zbog toga ne bi kupio ni za trećinu cene.

Da recimo ima motor 2.0TSI i nekoliko stotina kg manje, onda bi moglo nešto da se razmišlja. A Passat TSI je u svakom smislu zmaj za ovog invalida, tu tek nema poređenja, čak i nevezano od cene koja je nekoliko puta manja za Passata.

Ali to je druga tema, ne treba mešati priču limuzina vs. SUV u ovoj temi o hibridu.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?17.02.2019. u 13:34 - pre 62 meseci
Pazi, nisi dobro pricitao, osim sto je toyota brza rekao sam da ima mnogo bolji motor od tog pasata.
Ova moja, za koju ti kazes da je smesno slaba, ide 170 na 3.000 obrtaja i veoma se dobro vozi... doduse nisu svima kriterijumi isti... nisam imao nijedan kvar do sada.
Toyote dizele nazalost ne treba pominjati vise u Evropi jer su odustali od utrkivanja sa euro normama i prave se samo za druga trzista a ne i za evropu, tako da ova najnovija ne postoji dizel ima samo ta hibridna.
Jos uvijek postoji u ponudi landcruiser 2.8 dizel koja ima strahovito dobar motor ali vjerovatno ne zadugo.

edit: nema ta toyota hibrid 2 tone nego 1590 kg... ajde mogu da razumijem da se nekom ne svidja, ali zasto reci da ima 400 kila vise nego sto ima... skroz nejasno.
Isto tako ponovo kazes kako je tvoj pasat 1.8 tsi zmaj za ovu toyotu a ona je brza od njega i u medju ubrzanjima a i od 0 do 100 sto je lako provjeriti... Ti toyotu nisi ni vozio niti znas kako ubrzava ali ti nije problem da kazes kako je pasat zmaj za nju iako je sporiji... to stalno radis.

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 17.02.2019. u 15:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Hibridna vozila DA ili NE?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 39261 | Odgovora: 206 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.