Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?

elitemadzone.org :: TechZone :: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?

[ Pregleda: 11517 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoranjoza
Apatin

Član broj: 329604
Poruke: 20
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?04.02.2019. u 20:18 - pre 62 meseci
Pozdrav, imam 2 sobe u kući koje imaju čerpić na 3 tri strane zida. U spoljašnjim zidovima je uvedena izolacija u vidu podsećanja zida i kondor. Zidovi su suvi, ima mesta gde otpada malo malter (kreč) kreceno je par puta za 50 godina..
Dole ću beton od 5cm za kuhinju i dnevnu.
Plafon gips.
Hocu da sredim zidove iznutra, oni spolja su namalterisani sa žicom.
Razmišljam da uradim nešto ovako:
1.Oguliti ono što otpada, pa mrežica I gips lepak. (onaj kao za ispunu)
2.stirpor 2-3cm pa mrežica lepak
3.mrezica I lepak samo nakon gubljenja onog što otpada
4.žica I malter
5. Stirodor mrežica I lepak?

Ili vi imate neke bolje predloge?


Zoran
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?04.02.2019. u 20:26 - pre 62 meseci
Ja sam uradio mrezicu i lepak za plocice.Posle gletovanje.Ispalo je zadovoljavajuce.Stirodur plus ali lomim se ove godine da li rusiti ili krpiti.

Nista nije u vinklu i to me izludjuje.E sad,od 1934. sta ocekivati.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dsl.tropolys.de.



+2509 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?04.02.2019. u 20:40 - pre 62 meseci
Ako je zid suv a neravan stavi mrežicu i lepak ( onako kao što ide preko stiropora ).
Stiropor/stirodur u suštini ne treba pošto su zidovi verovatno debeli 80cm :)
Ako je baš, baš neravno kao kod Lava onda zalepi gips ploče

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?04.02.2019. u 21:08 - pre 62 meseci
Citat:
zoranjoza:

Ili vi imate neke bolje predloge?



Stavi gips ploce i na zid, jeftin je i jednostavno ces dobiti i izolaciju i perfektno ravan zid.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?05.02.2019. u 07:35 - pre 62 meseci
Ja bih preporučio ono šta sam i sam uradio: roštilj od pocinkovanih profila na zid, koji će imati funkciju nivelacija neravnina zidova u svakom pravcu, staklena (mineralna) vuna, parna brana (najlon) i gips ploče.
I onda bude: ravno, toplo, suvo. Odlično za krečenje.

Edit: nisam to radio na zidu od čerpića, več na zidu od cigala.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 05.02.2019. u 09:55 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?05.02.2019. u 15:43 - pre 62 meseci
Citat:
Edit: nisam to radio na zidu od čerpića, več na zidu od cigala.

Da,ogromna razlika od zida gde su cigle.I krucijalni deo ako je to na selu,misevi.Te stetocine burgijaju svuda a zurka

u tom aluminijumskom rostilju je onda pogubna.
 
Odgovor na temu

zoranjoza
Apatin

Član broj: 329604
Poruke: 20
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?05.02.2019. u 17:46 - pre 62 meseci
E jbg svako drugačije kaže, da li možemo da se složimo oko ovih predloga Šta bi bilo najbolje?
Zoran
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?05.02.2019. u 17:53 - pre 62 meseci
Ako lepis i ne dozvoljavas supljine.Evo ja sam za gipsane ploce.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?05.02.2019. u 18:07 - pre 62 meseci
Neće miševi u staklenu vunu. Ni insekti. Staklena vuna je previše agresivna.

Tako sam čuo. Miševe nisam ni imao.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?05.02.2019. u 18:16 - pre 62 meseci
Lose cuo,miseve nisi imao.BAD za savetovanje.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?05.02.2019. u 18:39 - pre 62 meseci
Slazem se i ja za miseve nemaju oni nista protiv vune, a i staklene vune vise nema sve su sad ekoloske mineralne (sto ne znaci da da ne prase)

U sustini ne verujem da mu ispod gipsa treba neka narocita konstrukcija niti izolacija, samo lepiti gips direktno na zid sa sto manje zazora.
naravno podrazumeva se da je zid ispod zdrav.

Gips je definitivno najbolje resenje za tebe, soba ce ti biti topla i ususkana.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zoranjoza
Apatin

Član broj: 329604
Poruke: 20
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?05.02.2019. u 20:28 - pre 62 meseci
Znaci samo sipam "bote" ispune na gips ploču i direktno lepim na zid ili da pravim konstrukciju od profila pa šrafim?
Nema miševa kod mene. Niko u komšiluku nema "hranu" I za miševe, kukuruz i slično. Niti neko drži živinu.

Jel radio neko nesto od mojih predloga a da je prošlo više od 5 godina, kako se pokazao sa vremenom?
Zoran
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?06.02.2019. u 07:49 - pre 62 meseci
Varijanta sa pocinkovanim profilima je malo skuplja, ali omogućava termičku izolaciju. nadodaje na zid oko 4 cm - za toliko se prostor umanjuje. https://www.youtube.com/watch?v=8kf5m0lu8aI
Varijanta sa GKP direkno na zid, je malo jeftinija i nema termičku izolaciju. https://www.youtube.com/watch?v=5QVVnHI8xYk

Naravno, ima još stotine klipova na YT.

Ja sam radio ono prvo, sa konstrukcijom. Mislim, ja lično, ne majstori. Pre desetak godina na nekoliko zidova. Nema šta, stoji pa stoji.

Meni je lično bila najvažnija termo izolacija, ništa drugo, zato sam i radio. Zid je već bo izmalterisan.
Takođe, lakše mi je bilo sa UD - CD profilima, laganica mogu da nivelišem, ispravljam GKP kako hoću.
Ovo sa gipsom, direktno na zid me je malo "plašilo", jer kad jednom malo više utisnem, onda je komplikovano popravljati.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?06.02.2019. u 09:08 - pre 62 meseci
Citat:
Znaci samo sipam "bote" ispune na gips ploču i direktno lepim na zid ili da pravim konstrukciju od profila pa šrafim?


Tvoja kuca,tvoja odluka.Evo vidis Java me podseti na jednu moju rodjaku,sta god da joj pricas,ona samo cuje sebe i nikog drugog.

Za profil i tiplovanje sam proveri da li ti je potreban hilti ili ce sa ukucavanjem cekicem.Ako ima cvrste podloge,ti stavi sa profilima

ako nema,nemaa ti druge nego gips.Tu si ustedeo na glet masi posto kad je neravan zid odlazi dosta.Ima i druga varijanta da prvo

saniras-ucvrstis taj zid sa mrezicom i lepkom.Vidi sta ti je isplativo,i naravno mogucnosti odlucene ka materijalu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?06.02.2019. u 10:30 - pre 62 meseci
Ovog sam gledao i ranije, i ne znam ni ja koliko puta sam gledao ovaj klip covek odusevljava kojom vestinom i brzinom lepi gips:


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ravnanje(malterisanje) zida or čerpića?

[ Pregleda: 11517 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.