Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lada termostat curi, diht masa?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Lada termostat curi, diht masa?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48943 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 12:40 - pre 62 meseci
Prijatelj vozi neku ladu 110 i muku muči, voda curi na sve strane pomalo ali na termostatu najviše. Koliko smo zaključili samo u vožnji curi. Koliko sam ja gledao na internetu taj deo unutra tj poklopac termostata ima tanki gumeni obruč dihtung koji je istrulio verovatno i sada piški antifriz. Koliko sam zvao te gumice nema ali se zato menja ceo taj deo i košta oko 5000 dinara što je skuplje od cele lade.

Pitanje, jel može crvenim ili crnim silikonom da se predihtuje taj deo poklopca u kome se nalazi termostat?



To je taj deo, poklopac ima imbuse:
https://m.kupujemprodajem.com/...1-112-50434390-oglas.htm#start

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 15.02.2019. u 13:52 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 14:09 - pre 62 meseci
Citat:
bordzija:
Pitanje, jel može crvenim ili crnim silikonom da se predihtuje taj deo poklopca u kome se nalazi termostat?



Ja sam letos na feliciji menjao ulozak termostata koji se srafi na kuciste...nesto slicno kao na toj ladi. I kostao je otprilike..pa toliko kao i taj termostat. Samo nisam ga kupio u prodavnici delova za skode, vec sam nasao "renomiraniji" u Euroautu...Probajte i vi tamo da nadjete. Iako je imao taj "O" prsten, za svaki slucaj stavio sam i crveni silikon namenjen za takve stvari (pise na tubi)...Kod silikona je najvaznije da se nabaci na suvu povrsinu (ociscenu) i kad se poklopcem stagne da se ne naliva odmah tecnost vec da se pusti da se silikon osusi. Tek kad se silikon "zapekne", onda se naliva tecnost i pali motor...I jedno krucijalno pitanje: Ko je veca cicija..ti ili prijatelj???
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 14:27 - pre 62 meseci
Ma daj kakva cicija, svaki deo na toj ladi je po 50 evra nenormalno skupi delovi a sve se isto raspada non stop. Sve neki krš delovi imitacije, da počupaš kosu bacajući pare. Neko paljenje 50 evra, neki motorić 50 evra, hladnjak 50 evra. Sve je crklo što može da crkne na tom autu, po nekoliko puta a nije dobacila ni 80.000 km. Ja veći bofl u životu nisam vido gadi mi se sama pomisao nešto da mu pomognem.

Mislio sam da se to otvori, očisti, prosuši i krkne taj silikon, trebalo bi da je zavari. Termostat radi ok ali samo curi voda, zbog jedne gumice po meni je ludilo davati tolike pare za ceo deo.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 14:37 - pre 62 meseci
A sta vam drugo preostaje nego da probate. Samo onako kako sam napisao. A da vazna napomena...Znaci kad nabacis silikon na kuciste, nemoj odmah da stavljate poklopac, vac da se silikon malo sasusi, da ta "salama" malo dobije cvrstine. Onda stegnite poklopac i opet sacekajre da se osusi sasvim...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 15:39 - pre 62 meseci
Citat:
bordzija:Koliko sam ja gledao na internetu taj deo unutra tj poklopac termostata ima tanki gumeni obruč dihtung koji je istrulio verovatno i sada piški antifriz. Koliko sam zvao te gumice nema ali se zato menja ceo taj deo i košta oko 5000 dinara što je skuplje od cele lade.

Pitanje, jel može crvenim ili crnim silikonom da se predihtuje taj deo poklopca u kome se nalazi termostat?


Sve je ovde relativno, i nezahvalno je bilo šta savetovati.

Aj' ti blago nama prvo skini to kućište termostata, ona dva-tri imbusa odšrafi pa da onda bude jasno da li je dihtung istrulio ili ne, ili je nešto drugo u pitanju.

Nisam nikad posedovao Ladu, pa ne znam ništa oko snabdevenosti rezervnim delovima, ali preporučujem da se malo bolje raspitate, i ti i prijatelj. Te, takozvane o-ring gumice su manje-više standardizovane, i koriste za sve i svašta. Siguram sam da se nude i van prodavnica auto delova. Izmeri dimenziju pa traži po dimenziji.

Na primer: http://www.bghidromatik.com/19/zaptivke.html
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 16:15 - pre 62 meseci
Evo našao sam rusa koji to rasklapa i menja, jasno se vidi nov deo i ta gumica na koju skreće pažnju:



Dok sam preveo na ruski majko mila.. Koja fekalija od auta
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 16:28 - pre 62 meseci

Eto...vidis da i Bacuske imaju isti problem, a ne kukaju toliko . A termostat koji sam zamenio skoro da je isti kao ovaj Ladin . Sto pise Java...probajte da nadjete gumicu...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 16:32 - pre 62 meseci
Au , bas si se namucio sa prevodom

Snimak se zove " Zamena termostata vaz 2110" ali Cirilicom Vaz 2110 je naravno ime automobila , LADA 110 je za izvoz .

Inace to je Promasen auto , i retko je gde zalutao koji primerak . U Srbistanu nesto malo posle 2000. i to da kazem su kupovali samo seljaci

Valjda se ljudi secali one stare dobre , od Fiata 124 , pa mislili to ima neke veze medjusobne . Zato su delovi retki i skupi , jer je model redak , pa ljudi rasture krntiju i krcme delove mazohistima
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 16:48 - pre 62 meseci
Citat:
ademare
Inace to je Promasen auto ,


Zasto "promasen" auto??? Imao ga moj komsija - taksista...I s njim je pogodio svaki kvar koji je mogao da se nadje na automobilu . Skuplje su ga kostale sve moguce popravke nego lizing na koji ga je kupio. MIslim da je rekao, da ga je auto na kraju kostao 16000evra, sa sve popravkama...Ne, u stvari, kad ga je prodao bio je u minusu 16000evra...Ma dok ne kupi neki Hyundai i20..nema voznje (Bordzija )
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 17:32 - pre 62 meseci
Pa da al na ćirilici isto hahaha kad bi mi palo na pamet nikada, ja kucao na engleskom ništa.

Evo jedan bolji snimak, ovaj maže i diht masu dodatno. Nebi da menjam taj deo jer je originalni prva ugradnja i ispravan je, ovi novi koliko čitam stalno crkavaju ljudi promene po 3-4 dok ne nalete na neki koji je ok.
Samo da pojurim ovu gumicu i stvar rešena.



Pogledajte koje blato izlazi iz tih lada!

Ovaj maže diht masu i tamo gde se navlače creva? U jednom servisu su mi rekli da to nikako ne sme da se radi. Jel radio to neko?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 18:38 - pre 62 meseci
Citat:
bordzija

Ovaj maže diht masu i tamo gde se navlače creva? U jednom servisu su mi rekli da to nikako ne sme da se radi. Jel radio to neko?


Pa to ne treba da se radi iz vise razloga: 1. razlog je jer moze da se desi da se deo silikona vremenom odvoji i da kao "embolus" zacepi kanal u bloku. 2. razlog je prakticniji. Ako se desi da crevo mora da se ponovo skida, vremenom hoce toliko da zapekne da moze da se pocepa ili mora da se sece, pa mora da se menja celo crevo i to predstavlja dodatni posao koji ne mora...Dovoljno je deo na koji se crevo natice da se finom smirglom ovlas ismirgla (ne da se prave duboki risovi) koliko da se skine kamenac, stavi se nova selna, dobro stegne i to je to...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?15.02.2019. u 18:48 - pre 62 meseci
Tako nesto i ja mislim ali vidim da ovi rusi mažu li mažu ko besni sva ta creva, po meni je dovoljno malo masti da se navuče lakše i to je to kasnije dotegne ako treba. teoretski mislim da ta diht masa drži otprilike onoliko koliko traje termostat na tom kršu. Vidim da svi menjaju li menjaju po nekoliko komada ovde kod nas samo kukaju koji valja ne valja pa na kraju nijedan ne valja kada malo bolje razmisliš. Jedino da ti se posreći sa tim ladinim fuš delovima a skupi ko otrov da ne veruješ, ja baš jednom pitao kada je nešto crklo da se uplašiš i istrčiš iz radnje vrišteći hahaha
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?16.02.2019. u 14:16 - pre 62 meseci
Moze samo oring da se naruci, pa dodaj malo silikona za dihtovanje glave, i to je vise nego dovoljno.

Cemu kuknjava, valjda bi bilo bolje da je plastican i da se raspadne kada crkava...
Ovako bar dolivanjem rashladne mesavine moze da se stigne donekle
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?16.02.2019. u 15:06 - pre 62 meseci
Nema oring posebno da se kupi a mene zabole da tražim, ima samo ceo polutermostat 1500 dinara nonejm. Svi kažu očistiti i namazati diht masu kakav oring auto je ionako za bacanje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?16.02.2019. u 17:02 - pre 62 meseci
Proba ne boli.
Ako ortak neće da se potroši za 1.500 din, onda probajte varijantu: skinem - očistim do sjajnog i čistog metala - diht masa - ušrafim - pratim šta se dešava

Ako: pratim šta se dešava = curi, onda jbg ili 1.500 din, ili stvarno bacite auto u đubre.


A realno, šta je to 1.500 din, deset litra goriva. Ako nema para za 10 litara goriva, onda stvarno treba da batali auto.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?16.02.2019. u 17:07 - pre 62 meseci
Mada, ja i ne znam kakva je "diht masa". Kapiram šta je silikon, ali bemliga ta diht masa, to nikad nisam koristio.



Creva se pre montiranja namažu vazlinom, na delu koji naleže, da bi se lakše navukla. Ne tehnička mast ili ulje, pošto su agresivni za gumu. Potrebna je još i ispravna šelna i - to je to. Ne stezati šelnu konjski, nema potrebe, može da se pocepa crevo.
Ludi rusi mogu da mažu creva i lepkom, njihova stvar.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?16.02.2019. u 17:33 - pre 62 meseci
Ma nisu ti rusi toliko ludi, ta creva su od neke krdžave sintetičke gume, tvrda su kao betonska nema šanse da ih lako navučeš a samim time ni stegneš šelnom. Dotežeš pomalo, crevo balavi i taman kada misliš da si stegao pukne šelna. Nemam baš vazelina, pre sam uvek imao onaj mali iz apoteke po alatu. Ide šta ima, deterdžent za sudove. Ma da se sklepa samo i zakotrlja. Diht masa tj silikon otporan na više temperature i otporan na antifriz.

Zanimljivo je da sva ta creva puštaju pomalo dok je hladan motor a kad se zagreje onda nabrekne i stane. Potpuna glupost od automobila.

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?16.02.2019. u 17:49 - pre 62 meseci
Jel to ženina lada ili drugarova? Ubi se ti oko nje, kao da je tvoja!

Evo možda ti ovo skrati muke.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?16.02.2019. u 17:51 - pre 62 meseci
Seci uši krpi dupe, sirotinjo i bogu si teška!

Da to je to. Ovih dana se to radi samo da drugi drugar prosledi do mene pa ja dalje :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Lada termostat curi, diht masa?16.02.2019. u 17:53 - pre 62 meseci
Pa da, to je zapravo silikon. Kad se malo progugla "gasket maker" onda se dobije gomila rezultata.
I - da, ima gomila slika (doduše reklamnih) gde se umesto zaptivke, kao, sasvim uspešno koristi crveni "gasket maker" silikon.

Zaptivka za vodenu pumpu i za poklopac termostata se na Jugiću pravila od kartona - korica obične sveske.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Lada termostat curi, diht masa?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48943 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.