Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?

elitemadzone.org :: MadZone :: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 41890 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?14.04.2004. u 22:11 - pre 243 meseci
Citat:
McKracken:
Prsut je vrsta sunke i ne dimi se na isti nacin kao prsuta.

e da sam juce umro, ovo ne bi znao...ko bi rekao da i na madzone moze da se nauci nesto novo :) i nadasve korisno, kao velikom pokloniku suhomesnatih proizvoda i mrzitelju makrobiotike.

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net



+4 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?14.04.2004. u 23:48 - pre 243 meseci


Pa kad u tvom kraju smjesu za kulen stavljaju u tanko crijevo... U mom kraju ta smjesa ide u debelo crijevo, pa kulen bude k'o vekna hljeba. Razlika je drastična.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.vdial.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 00:04 - pre 243 meseci
haha u debelo crevo.
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 00:10 - pre 243 meseci
Poz,
Kulen stvarno spada u kobasice ali ije bitno

Sto se tice prsute, moram da pobijem Krakena, ali prsuta je i svinjska i govedja. Na Zlatiboru se prave i jedna i druga podjednako. Mada, moram da pohvalim, definitivno je najbolja Uzicka kobasica, za one koji nisu probali, bosanski sudzuk podseca na tu kobasicu ali je mnogo losiji. Pravi se od mesavine vise vrste mesa (svinjce, krava, ovcica:) ) Ko prodje kroz Ue, preporuka da kupi, nece se pokaje:))
Poz
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 00:28 - pre 243 meseci
Nisam ni rekao da svinjska prsuta nije prsuta..

Ali ne moze da se poredi sa govedjom Ili medvedjom...

(doduse, stvar ukusa je u pitanju)
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.252.85.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 11:59 - pre 243 meseci
Citat:
McKracken:
pecenica == vrsta prsute

?!??!?
da malo ne promasi lokaciju
vise bi se reklo da je prsuta imitacija pecenice
a pravilno osusena pecenica (svinjska naravno) je jedna od najlepih vrsta susenog mesa
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 13:22 - pre 243 meseci
pecenica jeste vrsta prsute, ali prsuta nije vrsta pecenice :)
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 14:02 - pre 243 meseci
medvedja pecenica?
mckracken gde se bre ubijaju medvedi radi mesa?
mislim, zar medved nije ugrozena vrsta ili tako neko s*****?

reci jos samo da si jeo orlovski kulen, pa da te labelujemo propisno :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 15:33 - pre 243 meseci
Citat:

mislim, zar medved nije ugrozena vrsta ili tako neko s*****?


Jeste, ako se zove "Panda" ili "Polarni medved" - a ako ne.. slobodan je za odstrel.. pogotovu ona vrsta sto je u Bosni zovu "medjed" - je li tako?


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 15:34 - pre 243 meseci
Ne medvedja pecenica, vec medvedja prsuta...

Daleko bilo da su medjedi ugrozena vrsta.. Inace, sta mislis sta rade lovci kad utepaju medu? Ostave pola tone mesa da propadne?

 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 15:55 - pre 243 meseci
ne 'ri da ubijaju medvede ko muve?
jbt ja sam mislio da se oni bas ono, komplikovano razmnozavaju (dugo traje and shit), te da su samim tim u proredjenom broju, a inace mislim da postoji vise vrsta medveda koji su ugrozeni od onih koji nisu ugrozeni...

inace sta se radi od preostalim 480kg mesa?
nemoj mi reci da postoje i medvedje shnicle, chorbe i chvartzi?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 16:07 - pre 243 meseci
Nije bas ko muve :) ali zagine po koji meda ... Inace, od jednog medveda moze da se napravi dosta prsute :)

 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 16:15 - pre 243 meseci
je li, mckracken, jel znas koji je to kalibar? :)
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?15.04.2004. u 18:48 - pre 243 meseci
U Japanu se gaje madvedi po farmama. Jedino sto su u strasno ocajnim uslovima, cak mislim da su Nemci za vreme II sv. rata bolje postupali sa Jevrejima nego Japanci sa medvedima:((
Poz
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?16.04.2004. u 00:17 - pre 243 meseci
Citat:
McKracken:
Nisam ni rekao da svinjska prsuta nije prsuta..
Ali ne moze da se poredi sa govedjom :) Ili medvedjom...
(doduse, stvar ukusa je u pitanju)

Govedja prsuta je suvise suva i tvrda za moj ukus, svinjskaje u bas kako treba, ali to zavisi od konkretne svinje i goveceta, kao i od vestine onog koji priprema, ipak mislim svinjska prsuta je u proseku bolja. Kako to da niko ne vidi ociglednu razliku izmedju sunke i prsute - sunka je cela noga od zivotinje ne teze od 100 kg (jer se teza ne moze kvalitetno osusiti), dok je prsuta odseceno parce mesa. Mnogo su slicnije pecenica i prsuta, "sirovina" je ista, tu je razlika samo u nacinu pripreme.
Citat:
nemoj mi reci da postoje i medvedje shnicle, chorbe i chvartzi?

Naravno, medved je po ukusu skoro identican teletu, ali malo bolji, pa se svo meso upotrebljava.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?16.04.2004. u 19:55 - pre 243 meseci
ma hebes ti to.
ne bi jeo medveda nikada.
mislim, meni se veganska ideja svidja i sve to, samo sto povrce tastes like shit and all, pa ipak zderem mesishte, ali samo ribu, piletinu i svinjetinu. ostalo mogu i da preskocim.
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?16.04.2004. u 20:53 - pre 243 meseci
Kad sam bio manji citao sam western romane od Karl Maja gde su stalno jeli medvede. Tamo se kaze kako su kod medjeda najukusnije njegove sape i to tek posto ih napadnu crvi! Mmm zvuci ukusno zar ne? :)
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?19.04.2004. u 02:01 - pre 243 meseci
Prvo, u Vojvodini se najbolje prave proizvodi od svinje!!!
Drugo, svaki mesozder ce se smejati vasem neznanju, kad pricate o pecenici. Pecenica je peceno prase!!! Mada sam ja za to cuo tek pre par meseci i bilo mi je smesno, ali ja nisam pravi mesozder, pa se ne racunam. Kobasica se u Sremu pravi od tankog creva i u nju se stavlja puno belog luka i ljute paprike. Mora da bude bas ljuta ili nije kobasica. E kulen dodje nesto kao posebna vrsta kobasice u malo debljem crevu i po definiciji nije ljut. To vam dodje kao neki specijalitet, mada mene ne odusevljava. Suvi vrat za sebe govori. A prsut, e to je vec stvar kako se u kom kraju definise. Mi ovde jedemo sunku uglavnom, koja je uvek preslana pa samo pijes vode ili spricera kako ko voli.

[Ovu poruku je menjao BluesRocker dana 19.04.2004. u 22:43 GMT]
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?19.04.2004. u 02:36 - pre 243 meseci
Citat:
BluesRocker:
Pecenica je peceno prase!!!

Znači, sendvič sa pečenicom = sendvič sa celim prečenim prasetom. Ja bih dao čak i 100 dindži (sendvič sa pršutom, kulenom i sl. košta oko 50) za takav sendvič, s tim što bih verovatno bacio hleb a zadržao unutrašnjost.
Citat:
BluesRocker:
E kulen dodje nesto kao posebna vrsta kobasice u malo debljem crevu i po definiciji nije ljut.

Da kulen nije ljut, pa to mi nikad neće biti jasno. Kako si do tog zaključka došao stvarno pojma nemam, moguće da si jeo hurku pa mislio da je to kulen.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?19.04.2004. u 14:03 - pre 243 meseci
Verovatno u sendvic sa prsutom stave celu prsutu. A u sendvic sa suvim vratom stave ceo vrat. Jeo sam kulen nekoliko puta i nikad nije bio ljut, bar ne kao kobasica.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Razlika izmedju prsute, suvog vrata, pecenice i kulena?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 41890 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.