Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8753 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati28.09.2019. u 08:42 - pre 54 meseci
Predraže, naravno da mogu da ti pošaljem .doc format CV-a, (pre konvertovanja u .pdf)
na pregled i komentar.

Ako se @član ne ljuti, a ima volje/vremena da pogleda, mogu i njemu da pošaljem,
tim pre što je on u centru događaja, zna pravila pisanja, izgleda,
i koja je to: "Očekivana forma" CV-a od strane nemačke kompanije.

I naravno izvanrednom @Java Beograd, (ali samo uz njegovo odobrenje u PP)

Naravno da mi ne pada na pamet kičenje, širenje bez veze,
a tek mi ne pada na pamet laganje ili lažno "filovanj".

Iskreno,
ja ni ne znam šta bi lagao,
jer ni kompletan materijal još nisam uspeo da stavim na papir.
Nije lako u dva dana sabrati/nabrojati, i setiti se šta sam radio za 32 godine.

Spadam u osobe koje ni kuhinjski mixer, ne umeju da prošvercuju preko granice,
jer želim da ga prijavim.

Prošle godine, imao sam neprijatnost na SRB-HU graničnom prelazu,
jer sam prijavio laptop i želeo sam da ga pošto-poto upišu u pasoš.
Hteo sam da izbegnem plačanje carine prilikom povratka,
jer sam se tek pred granicu setio da nisam poneo račun.

Bili su fini, smireni, i jedva su me ubedili sa rečima:

-Gospodine, je ste vi krenuli na odmor? Onda molim vas nastavite i sretan put do banje,
laptopovi se odavno ne upisuju i nečete imati problema na granici kada se budete vračali.

(jes, mislim se u sebi, ne budte vi u smeni, a "nadrndani" kolega samo kaže: Parkiraj sa strane)

Možda sam preterano sumnjičav, ali takav sam, ne mogu sebe da menjam u ovim godinama.

Upravo zbog toga nisam sposoban da napišem CV na nemačkom za dva dana,
i da ga pošaljem nemcima, jer želim da bude lak zan čitanje, razumljiv, jednoznačan,
sa tačnim nazivima postrojenja (za 32 god.) --bez kičenja i filovanja, SAMO ISTINA!

Upravo zbog toga sam potražio pomoč prijatelja sa posla (radi u firmi u kojoj sam podivođač),
sa koijm sam sva ta postrojenja gradio/ispitivao/puštao u rad od A-do-Z.
On je pred penzijom, bio je na pregovorima barem 50 puta, obišau EU i ameriku uzduž i popreko.
Nesebično mi pruža pomoč oko tačnog naziva postrojenja,
mada nije ni njemu lako da se seti šta smo radili pre 25-30 godina.

Ne želim nikakvu "samohvalu", khhurčenje, dičenje,
jer i ovo što sam radio je preširoko za jedan CV.

Teško mi je da iz široke lepeze poslova odaberem/navedem onaj deo,
koji je nemačkoj kompaniji interesantan.

Slažem, preslažem, filtriram, a putokaz mi je delatnost i oblast interesovanja nemačke firme,
da ih ne opterečujem sa katalizatorima, reaktorima, MODBUS, PROFIBUS, FIELDBUS, TURKBUS
radioaktivnim meračima i ostalim "redudancijama" za njih možda neinteresantnim temama.

Eto.

I dalje sam Ful-otvoren da čujem mišljenje/a ostalih članova foruma.

Svako dobro.

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 28.09.2019. u 10:25 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati28.09.2019. u 13:22 - pre 54 meseci
Ako ne možete da se setite šta ste radili pre 25 godina, nemoj ni da navodiš detaljno te stvari, navedeš samo ŠTA si otprilike radio, koga zanima detaljna lista svakog posla koji si radio pre 25 godina?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati28.09.2019. u 13:42 - pre 54 meseci
@mjanjic,
Znam tačno šta sam radio, ali nemam više taj projekat u ormanu.
(istina, nekih projekata se i ne sečam, a bili su ogromni)

Mislim da ne mogu nemcu da napišem:
..tamo negde oko 19xx god. radio sam na projektu "Blending ON line" koji je
on line (u cevovodu, dok šiba gorivo sa 300-400 kubika na sat---dozira aditive u zavisnosti od protoka)

A želja mi je bila (u početku) da dam PRAVI NASLOV TOG PROJEKTA,
da ga prevedem na nemački, pa iz .doc pravac u .pdf.

Ništa loše, samo želim da budem istinit, jednoznačan i transparentan.

mjanjic,
Hvala Ti!

Pozdrav
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati28.09.2019. u 13:53 - pre 54 meseci
Citat:
mjanjic: Ako ne možete da se setite šta ste radili pre 25 godina, nemoj ni da navodiš detaljno te stvari,

Sečam se svega, samo ne znam pravo ime projekta,

Sečam se i:

-Turbinskih merača protoka (propeleri u cevovodu), Projekat EnergoInvesta-Sarajevo,
+kompenzacija sa DIP prekidačima na promenu temp. jer se ovde sve svodi na 15°C.

Ima tu još 100 điđa-biđa,
samo se treba setiti...

a ko će to da stigne,

Bojim se na ne "Ower-Clockujem" nemce,
ima da me šutnu, zanavek.---Jer neče da veruju u ono što pišem.

Toga se bojim.

Gosn. mjanjic,---HVALA Ti

pOz


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati28.09.2019. u 15:28 - pre 54 meseci
Njima je važno da si radio na toj-i-toj poziciji u Energoinvestu, a ne svaki detalj oko toga šta si radio, znaju oni šta je bio Energoinvest. U sitna crevca mora da se piše kad si radio za neke male firmice za koje oni nikad nisu čuli (mada u takvim firmama to i nije neka visoka tehnologija), za EI je dovoljno da navedeš samo otprilike šta si radio (pogon za to i to, laboratorija za to i to, projekat taj i taj, bilo koji info koji imaš, to je dovoljno).

Mada, opet ti kažem, mislim da je bitnije šta si radio u zadnjih 5 godina nego pre 25 ili 30 godina, jer će primiti pre nekoga sa malo skromnijim zmanjem, ali ko je radio sa aktuelnim tehnologijama.
Zato više prostora posveti tome, jer ako si pre 25 godina bio baja, zašto sad nisi baja na kvadrat? Eto, jedan naš IT-ijevac ima ponudu da pređe u Facebook, lokacija u Irskoj, a čovek im nije ni slao CV, njegova sadašnja pozicija u Srbiji i gostovanje na mnogim stručnim konferencijama govori mnogo više od bilo kog CV-a.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati28.09.2019. u 16:21 - pre 54 meseci
mjanjic,
Tačno!
Možda je bolje tako.

Da se ja manem šta sam radio pre ohoho godina,
nego je bitno šta sam radio pre 5-10 godina.

Nikad nisam radio u Energoinvestu, samo sam izvodio i sprovodio u delo njihove projekte.
U to vreme sam mislio da su njihovo projekti "tek onako".

A u odnosu na današnje, ovdašnje projekte ONI su bili Foster Weehler!

A Siemens, ABB, Baldor motora od 1.2MW-2MW, preko ferkventnih regulatora, Soft-Startera,
i njihove "Über-Spannung" , "Unter-Spannung", "Over-Load", "Over-Hit" zaštite,
zemljospojne, kratkospojne zaštite, diferencijalne zaštite,
do analizatora svega i svačega ima ohoho, i u 5 godina.

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 28.09.2019. u 17:46 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.vipmobile.rs.



+557 Profil

icon Re: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati29.09.2019. u 17:43 - pre 54 meseci
Citat:
Living Light:
... zbog toga što sam na hiljade radnih sati bio na tim postrojenjima,
od početka (od prvog ašova) izgradnje,
preko provere/testiranja pa do finalnog puštanja u rad,
i do konačne primo-predaje investitoru na koriščenje.

+ intervencije za vreme od 3 godine garantnog roka.


Ne znam da li će ovaj odgovor stići na vreme ali..na tvom mestu ja bih celu tu citiranu rečenicu stavio na početak cv-a, ili bar motivacionog pisma, deluje mi da veoma lepo a jezgrovito opisuje koji si tip radnika, inžinjera, laboranta šta već..
Ako moraš da biraš između projekata koje da navedeš možda ima smisla da baciš akcenat na te gde se spominju nemačke firme, ako ne znaju šta je Energoinvest sigurno znaju šta je Siemens.
Mislim da se besplatni alat gde direktno možeš da pišeš (prepravljaš, dodaješ, oduzimaš) u pdf formatu zove Skribd.
Napisao si da ne možeš da se setiš da si negde volontirao, ali volontiranje nije samo sa lopatom i ašovom, ovde na forumu si mnogim ljudima pomogao savetima, šemama i slično, da li te neko plaća za to? Ako ne, ja bih to nazvao volontiranjem.
Uzdravlje.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

TRUE RMS

Član broj: 337247
Poruke: 310



+40 Profil

icon Re: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati01.10.2019. u 20:55 - pre 54 meseci
Majore,
Tvoj odgovor je na vreme, zahvaljujem ti se iskreno.

Samo sam ja zakasnio, zbog zabrane pisanja,
da se još podrobnije konsultujem sa Vama, dobronamernima.

(moram ovako da se javim,
jer zabrana može da traje i do posle moje smrti, to se ne zna)

Hvala ti.
Robert.

Svako Dobro.

 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati30.10.2019. u 14:43 - pre 53 meseci
setih se ove teme… si zavrsio/poslao CV?
ima li kakav Rücklauf iz Dojclanda?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pisanje CV-a, sad imam zilion muka - Uopšte nisam mislio da če mi to trebati

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8753 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.