Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 823018 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 15:41 - pre 39 meseci
Moram priznati da slike fale u postovima u kojima se traži pomoć ili savet u vezi kupljenog invertera.
Zar je toliko teško poslikati ambalažne kutije unutrašnje i spoljašnje jedinice na kojima su jasno istaknute njihove oznake i "product code" (tako bismo bili sigurni o kojoj klimi pričamo) , poziciju UJ i SJ,
jednostavnu skicu prostora i naznačenu poziciju UJ u njemu i detaljnije objašnjenje u vezi izolacije prostora. I sve to u jednom postu.
Nije dovoljno napisati "imam odličnu izolaciju", pa se nakon 20 razmenjenih postova napokon sazna da je pod "izolovan" tako što je u prizemnoj kući,
na "mrtvu"betonsku ploču postavljen red ambalažnog kartona i laminat preko njega (veoma česta situacija), čime se zapravo tokom cele zime u grejanom prostoru dobija "podno hladjenje".
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 21:49 - pre 39 meseci
Evo ja sam npr. postavio jako opsiran post https://www.elitemadzone.org/p3981155 jer smatram da se ne moze objasniti celokupna situacija oko prostora i uslova za grejanje u par recenica, @tvrdoglavi je izgleda jedini od korisnika(ne racunam moderaciju koji moraju da citaju postove)koji je procitao post i dao konstruktivan odgovor, pritom bio objektivan neforsirajuci nijedan brend iako znam sta perferira :) i ovom prilikom mu se zahvaljujem na tome, dosta toga sam procitao na forumu tako da se moze reci da sam "upoznao" mnoge korisnike i njihove probleme sa klima uredjajima.

Da skratim, izbor je pao na Gree Amber premium 12, klima montirana u ponedeljak, servis ozbiljan, montaza po svim protokolima, instalacija 5m, vakumiranje, izolacija instalacije, anti.vib. gume, klima je postavljena na mesto stare on-off klime (ako pogledate plan videcete na zidu desno od trpezarijskog stola a SJ na zidu od ograde terase sa spoljne strane.

Klima je dakle zmaj :) bljuje vatru ali bukvalno, bio sam skeptik i reko aj neka ugreje dnevnu sobu i kuhinju koja je u komadu 33m2 zatim sam iskljucio i radijator u predsoblju a susac u kupatilu postavio tek toliko da je topao da susi peskire i ostavio tako jedan dan da vidim sta se desava, medjutim vidim da ima snage pa sam joj otvorio i spavacu od 14m2 da vidim kako ce da se ponasa, klima je bukvalno pojela prostor od 56m2, klima je podesena na 25`C u dnevnoj gde je ona je 23,3`C na termometru koji je na stocicu 50cm od poda, drugi termometar u spavacoj je kod prozora na 1m od poda i pokazuje lepih 22,1`C tu malu razliku u temp potpomaze Mi Air Purifier 3H na night modu, ideja da ga stavim u pretsoblje je ta da malo prevrce vazduh tj olaksa sprovod toplog vazduha u spavacu i razlika u temp kad je ukljucen je +0.4`C u korist spavace.

Da jos napomenem, svi koji zele Amber da stave u 20m2 neka zaborave, nek se odluce za nesto slabije, klima trazi veci prostor i nije tacno da se gasi, evo ovde kod mene pri ovim mojim gubitcima koje imam fino modulira na prosek 620W ugasila se svega par puta ali to pripisujem mojim probama sa razlicitom temp u prostoru, i IFEEL radi kako treba, apsolutno je sve u najboljem redu sa klimom, nije zgoreg procitati upustvo pre upotrebe i skapirati modove kako rade i pod kojim uslovima a ne lupati po daljincu nasumice.

Vreme mi ne ide na ruku tako da cu sacekati neke duze minuse da iznesem utiske o potrosnji ali u odnosu na norveske ovo je jakoo velika razlika u potrosnji a protor je topliji za 1.5`C pri istim uslovima rada.

Ako nekog zanima, klima je podesena na 25`C, fan je na 1 brzini kad smo u dnevnoj na 2 kad spavamo a na 3 kad nismo u kuci temperaturu ne menjamo.

Pozdrav i svako dobro, ako nekog jos nesto zanima tu sam. :)
 
Odgovor na temu

MacakTom
Radnik
Gradska cistoca

Član broj: 345796
Poruke: 34
87.250.61.*



+13 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 22:08 - pre 39 meseci
Vlajko na koliko ti iskljucuje amber da li prebacuje zadatu temperaturu i kada iskljuci za koliko ti pada temperatura u prostoriji do ponovnog ukljucenja kod mene je to za nekih 2,5 stepena pa me malo to nervira?
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 22:34 - pre 39 meseci
Evo sad je npr ugasila, 2 put ...od 16h sam kuci, pre toga ne znam sta je radila, realno danas je pretoplo i juce u toku dana je bila ugasena na celih 1h 40min za to vreme je oborila temp u prostoru za 1,2`C, ali pre toga je bila na IFEEL na 24`C(daljinac kod termometra na stocicu) posle toga sam je vratio na 25 da cita sa senzora u UJ pa pretpostavljam zbog toga tolika zadrska, temperaturu ne prebacuje uvek mi se krece na 23,1-23,3-4, u 00h juce sam ponistio merac trenutno je ostalo jos nekih 40min do ponoci a merac je na 14,5kw, dakle zadovoljan sam, norveki bi bili na nekih 32-35kw za isti posao.

Da napomenem, kad ugasi ne duva hladan vazduh tako da mi je to ok, ventilator drzim na fiksnoj brzini jer stoji to da se zaleti kad je na auto fan na vecu brzinu kad se ponovo upali pa obara lagano u sledecih 1-2min brzinu fan-a, to je jedino sto mi je smetalo ali sa fiksnom brzinom fana se to resava.

Ako neko nije upucen, brzinu fana povecavam dok spavam i dok nisam tu zbog boljeg COP-a i gde mi pravi razliku od 80w po satu tako da nije za bacanje, nakupi se :) a jasno je da je fan na 1 zbog buke dok sam u prostoru.
 
Odgovor na temu

MacakTom
Radnik
Gradska cistoca

Član broj: 345796
Poruke: 34
87.250.61.*



+13 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 22:44 - pre 39 meseci
Kod mene se najbolje pokazala preko ifeel-a na zadatoj 23 ona iskljucuje na nekeih 23,8 a ukljuci na 21,5 i to mi ponekad smeta inace a spusta bar kod mene najnize bilo 510 wati sa temperaturom ispuha od 36,8c nize do sada nije htela inace je ugradjena u avgustu prosle godine.
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 22:52 - pre 39 meseci
Ti verovatno imas mnogo manje gubitke nego ja, ja sam video najnizu modulaciju na 580w kod mene ali je trajala kratko, jako su mi hladni podovi, verujem da cu se preporoditi sa potrosnjom kad neko bude stanvao ispod mene, za sad je a verujem jos ovu zimu prazan stan, sreca pa ne najavljuju neku ostru zimu ali morao sam nesto da preduzmem jer proracuni kazu da bi mi norveski pojeo oko 3000kw mesecno pri jacim minusima a to je 35-40k din tako da se klima ispati vec sad ako tako gledamo :)

Koliki prostor grejes sa njom i kakva ti je izolacija?

Da dodam, primetio sam da prilikom modulacije od ovih 580w je blago topao vazduh verujem ako bi isla jos nize da bi duvalo "prohladno" kao sto neki kazu, po mom misljenju bolje da ne duva tj ugasi nego da mi duva prohladno, ionako se sabira ucinak na kraju dana a kod mene je za danas 14,86kw dakle prosecna potrosnja/ modulacija 0.61kw.

[Ovu poruku je menjao VlajkoBG dana 25.12.2020. u 00:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MacakTom
Radnik
Gradska cistoca

Član broj: 345796
Poruke: 34
87.250.61.*



+13 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 22:57 - pre 39 meseci
Kuca je u pitanju 90 kvadrata stim sto u jednoj spavacoj imam i panasonica pa rade zajedno naravno sva vrata otvorena izolacija onako 10 cm vune na ploci i 8 stiropor na zidove bez izolovanog PODA.
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 23:04 - pre 39 meseci
I kolika ti je potrosnja i temperatura u kuci, jesi li zadovoljan?
 
Odgovor na temu

MacakTom
Radnik
Gradska cistoca

Član broj: 345796
Poruke: 34
87.250.61.*



+13 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 23:13 - pre 39 meseci
Temperatura u opsegu u dnevnoj kao sto sam napisao postavljena na 23 i ona varira iskljucuje na 23,8 a ukljuci na 21,5-6 tu u dnevnom boravku koji je oko 40+ neki kvadrat u globalu zadovoljan.Za sada od 1 decembra potrosila 266kw.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 23:16 - pre 39 meseci
Citat:
VlajkoBG:
u 00h juce sam ponistio merac trenutno je ostalo jos nekih 40min do ponoci a merac je na 14,5kw, dakle zadovoljan sam, norveki bi bili na nekih 32-35kw za isti posao.


Po ovom tvom opisu imao si cop izmedju 2,2 i 2,4.......to je u ovom periodu kad vani nije jako hladno katastrofalan rezultat.
Nadam se da si se dobro zeznuo u tom izracunu.

Klime od 500€ u ovim blagim uslovima rade cop 4 ili vise
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 23:38 - pre 39 meseci
@rovaccccc
ne znam sta da ti kazem, brojke su te koje vidis, evo covek @MacakTom kaze koliko je potrosio a to mu dodje ako podelis 11-12kw dnevno, druga stvar deklarisana merenja za cop se dobijaju pri max brzini fana na 20`C u prostoru, ja da trpim 800m3 vazduha na sat pri temp od 20`C u sobi a pri buci od skoro 60db nemam nameru sve dok ne bude -20 napolju a mozda ni tad a sve to da bih imao cop od 4,5 nemam nameru, soba je topla, udobnost maksimalna, potrosnja smesna u odnosu na norveske i ja sam zadovoljan :)
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 23:53 - pre 39 meseci
Kolega ti je na predzadnjoj stranici opisivao kako ima cop preko 4.
U fan brzini 2

Tvoja klima je bolja od njegove,veci izmjenjivac,bolji kompresor itd
Kako je moguce da ti imas toliko slabiji cop.

Ili tvoj racun nije dobar,ili njegov.

Prevelika razlika.
Ako na ovim vanjskim temp imas cop oko 2
Onda ces u minusima trosit kao sa grijalicama

 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.12.2020. u 23:56 - pre 39 meseci
@rovaccccc
brza racunica...evo krecem na spavanje, brzina fana na 2 (530m3)
dakle 530x1.2x(40-27)/3600=2.29/0.58=3.95cop
ispravi me ako gresim i nemoj napamet kad nemas sve parametre ispred sebe pomislice ljudi da pricas ozbiljno :)
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 00:08 - pre 39 meseci
Ja ne pricam.
Ja slusam vas dvojicu.
Pa mi bilo ne logicno kad ti sa boljom klimom od njeg govoris da imas cop tek mrvicu preko 2,a on preko 4.

Inace cop na osnovu kucnih mjerenja sam takodje racunao prije 5-6 godina,na ovom forumu,ali je cilj bio usporedba rada klime u razlicitim postavkama.Nije bas precizno da bi se prihvatilo kao rezultat.Prvo sto se mjeri jeftinim senzorima.A drugo sto se pretpostavlja da je podatak u spec tacan vezan za protok zraka.A vidjeli smo da spec nisu bas tacne.A trece zaprljanost filtera takodje utice na protok zraka.Tu se puno pretpostavlja.

Naglasavali smo da to moze posluzit samo otprilike.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 00:16 - pre 39 meseci

Citat:
VlajkoBG:
u 00h juce sam ponistio merac trenutno je ostalo jos nekih 40min do ponoci a merac je na 14,5kw, dakle zadovoljan sam, norveki bi bili na nekih 32-35kw za isti posao.


Ovdje bi onda bilo logicnije da bi norveskim trebalo 60ak kw za isti posao.
Zato sam rekao,nadam se da si se zeznuo u racunu :)
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 00:39 - pre 39 meseci
E drago mi je da se razumemo, upravo tako, merimo u kucnim uslovima jeftinim uredjajima, evo npr senzor temp mi je na 1`C oscilacije i dok merim menja za stepen gore dole, i ja sad uzmem vrednost koju najvise gledam na ekranu a ako uzmes primer ove gore racunice da pri istim uslovima razlika u temp bude (41-26) cop bi bio 4,56 :) tako da mozemo sve to macku o rep, nije to toliko precizno nego eto ovde mlatimo praznu slamu.

Ovo oko potrosnje norveskih sam mislio na ovu sobu od 33m2 a za ceo stan je u slicnim temp islo oko 44kw a najvise kad je isao minus u novembru jutarnji do -4 taj dan su tukli skoro 90kw, i sam znas da prostor nije gumica pa da se ponasa kako je zategnes, sve te temp razlike se desavaju u najmanje 24h pa sad zavisi dal je bilo na dan merenja vise dana pre toga u minusu ili u plusu, tako da su sva merenja u kucnim uslovima jako upitna a isto tako nemoj da sumnjas mnogo u njohova merenja jer koriste jako kontrolisane uslove koje ti u realnom zivotu neces imati ni u snovima.

A ja koliko sam razumeo da imamo iste klime :)))
 
Odgovor na temu

Jumper85

Član broj: 345914
Poruke: 14



+1 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 06:34 - pre 39 meseci
Nisam bas zadovoljan sa I feel, jer kada se ugasi mnogo joj vremena treba da se upali kao da se uspavala. Opadne dosta temperatura u kuci. Zato sam se odlucio da je zadata temp na UJ i sada odrzava odlicno u 0,5c. Setovana je temp na 23c i brzina 2. Amber je zmaj od klime, nadam se da ce tako ostati kada bude veci minus napolju.
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:2a89:3701:34bc:2bef..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 08:50 - pre 39 meseci
Citat:
VlajkoBG:
Ti verovatno imas mnogo manje gubitke nego ja, ja sam video najnizu modulaciju na 580w kod mene ali je trajala kratko, jako su mi hladni podovi, verujem da cu se preporoditi sa potrosnjom kad neko bude stanvao ispod mene, za sad je a verujem jos ovu zimu prazan stan, sreca pa ne najavljuju neku ostru zimu ali morao sam nesto da preduzmem jer proracuni kazu da bi mi norveski pojeo oko 3000kw mesecno pri jacim minusima a to je 35-40k din tako da se klima ispati vec sad ako tako gledamo :)

Koliki prostor grejes sa njom i kakva ti je izolacija?

Da dodam, primetio sam da prilikom modulacije od ovih 580w je blago topao vazduh verujem ako bi isla jos nize da bi duvalo "prohladno" kao sto neki kazu, po mom misljenju bolje da ne duva tj ugasi nego da mi duva prohladno, ionako se sabira ucinak na kraju dana a kod mene je za danas 14,86kw dakle prosecna potrosnja/ modulacija 0.61kw.

[Ovu poruku je menjao VlajkoBG dana 25.12.2020. u 00:03 GMT+1]


Kakvi norveski i ostali bkraci. Ti si za razliku od mene prije mene reagovao, kod mene se 2 sezone grijalo na njih. Ovi jaci zimski mjeseci od 150-200 eura trosili. Kuca 50tak kvadrata.
Ubacen Lomo Regular(pokasno, ne zivim vise tu ) i razlika drasticna. Oko 4 puta manje :)
Za te 2 sezone mogao jos 2 klime kupit :)
Zato sam i dalje organski alergican kad neko propagira grijanje konvektorima, i ostalim grijalicama 1 za 1.
Jedini slucaj koji licno znam gdje se grijalice isplate je kod sestre u malom stanu. 30tak kvadrata, ususkan sa svih strana, mali vanjski zid, sa svih strana se grije i 2 vertikale od grijanja u kupatilu. Bez ikakvog grijanja temp 20 u stanu kad je najhladnije. Njoj konvektor potrosi 15-20 eura za dogrijavanje.
Samo u takvom slucaju se isplati na njih grijat. Za nas 99 posto ostalih samo princip toplotne pumpe ima smisla
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 09:00 - pre 39 meseci
Citat:
MacakTom:
Kod mene se najbolje pokazala preko ifeel-a na zadatoj 23 ona iskljucuje na nekeih 23,8 a ukljuci na 21,5 i to mi ponekad smeta inace a spusta bar kod mene najnize bilo 510 wati sa temperaturom ispuha od 36,8c nize do sada nije htela inace je ugradjena u avgustu prosle godine.


Koliko u tom slucaju ocitavas temperaturu na displeju klime?
Koliko vidim ovde se ukljucivanje i iskljucivanje uporedjuje sa nekim sobnim termometrom, koji ne upravlja klimom.
Dvije iste klime u dva razlicita prostora sa dva razlicita termometra ce imati različite vrijednosti.
Koliko stepeni preko zadate temperature vam se klima gasi gledano u odnosu na ocitavanje sa senzora klime i sa I feel?
Kod mene je to uvije kad temperatura koju senzori ocitaju, bude visa za 2c.
Citajuci ovo da se kod tebe gasi na 23.8c a pali na 21.5c znaci da senzor daljinskog i sobni termometar ne ocitavaju istu temperaturu.
Kod mene kad je zadata 23c i I feel ocita 25c klima se ugasi.
Kada I feel ocita 22c klima se upali.
Razlika od 3c u ocitavanju nije mala pa zato i treba dugo vremena da se klima ponovo upali, pogotovo ako je dobra izolacija objekata.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 11:04 - pre 39 meseci
Citat:
rovaccccc:
Citat:
VlajkoBG:
u 00h juce sam ponistio merac trenutno je ostalo jos nekih 40min do ponoci a merac je na 14,5kw, dakle zadovoljan sam, norveki bi bili na nekih 32-35kw za isti posao.


Po ovom tvom opisu imao si cop izmedju 2,2 i 2,4.......to je u ovom periodu kad vani nije jako hladno katastrofalan rezultat.


Moze li samo kratko objasnjenje kojom si metodom na osnovu tog opisa dobio COP izmedju 2,2 i 2,4?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 823018 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.