Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 837140 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.oriontelekom.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 18:34 - pre 40 meseci
Citat:
gfx: Moze li samo kratko objasnjenje kojom si metodom na osnovu tog opisa dobio COP izmedju 2,2 i 2,4?


Ocigledno je podelio potrosnju norveskog sa potrosnjom klime za 24h, nikakva nauka.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 19:26 - pre 40 meseci
Ocigledno je i da je pogresio. Cak je i sam shvatio, ali ti izgleda nisi.
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 19:42 - pre 40 meseci
Za ovako bistro objašnjenje metode određivanja COP-a nisam znao.
Da li mogu i ja tako da izračunam COP za moje klime ali sa aluminijumskim radijatorima?



- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 20:15 - pre 40 meseci
Ako izuzmemo greske u merenju i pretpostavimo da su isti temperaturni uslovi zasto covek ne bi mogao tako da izracuna COP?
Ako moze neko od ovih bistrijih da odgovori.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 20:22 - pre 40 meseci


Sinoc je bila reakcija na onaj post gdje covjek kaze potrosio 14,5 kwh dok mu za isti posao norveskom radijatoru trebalo 32-35 kwh.
Ali posle se on ispravio da to mozda i nije bas isti posao.
Tako da je to gotova stvar.

Meni da klima trosi samo upola manje od nekakvih el. radijatora,ja bi klime izbacio.
Pa nebi vise imao ni puhanje ni zvuk ni defrost :)



[Ovu poruku je menjao bakara dana 25.12.2020. u 22:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 20:39 - pre 40 meseci
Citat:
ZoranObradovic: Za ovako bistro objašnjenje metode određivanja COP-a nisam znao.
Da li mogu i ja tako da izračunam COP za moje klime ali sa aluminijumskim radijatorima?
Citat:
gfx: Ocigledno je i da je pogresio. Cak je i sam shvatio, ali ti izgleda nisi.


Pojasnite gree druzino da li postoji bistriji nacin od pomenutog?
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:2a89:3701:bd1f:ceca..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 20:39 - pre 40 meseci
Citat:
zoxor:
Ako izuzmemo greske u merenju i pretpostavimo da su isti temperaturni uslovi zasto covek ne bi mogao tako da izracuna COP?
Ako moze neko od ovih bistrijih da odgovori.


Mogul pokusat, a nisam bistar :)
Moglo bi na jako malom uzorku. Tj maloj sobi.
Grijalice koje isijavaju toplotu griju oko sebe puno vise a na daljnim dijelovima sobe je hladnije.
Eto gore bas od clana primjer, nastimana grijalica na 25, na drugom kraju prostora u visini poda 18c.
Klima zoxore vrti veliku kolicinu zraka(beze mi da ti ovo moram rec, al moram zarad primjera), tako da je efektivna grijna povrsina veca. Oko klime ce bit nesto toplije ali nece biti drasticna razlika. Znaci ja upalim konvektor na 25npr, trosi 2kw, njemu termostat pokazuje 25, a tamo na drugom dijelu kuce puno manje. Nema veze jer konvektor kaze da je 25.
Uradim isto sa klimom, klima recimo u istim uslovima trosi 1 kw, al cijela prostorija na 25, i logika kaze da je klima pokrila puno vecu kubikazu grijanjem tako da bi taj cop 2 u tom slucaju bio jako netacan.
Sa vise rasporedjenih konvektora ili grijalicom sa jakim puhanjem bi iole bilo preciznije. Nadam se da si shvatio sta zelim reci.


 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 20:49 - pre 40 meseci
Citat:
zoxor:
Ako izuzmemo greske u merenju i pretpostavimo da su isti temperaturni uslovi zasto covek ne bi mogao tako da izracuna COP?
Ako moze neko od ovih bistrijih da odgovori.


Zato što se COP tako ne računa . Ne trebs neka bistrina da se to utvrdi , jednostavno je samo pitaš google ds ti objasni šta je cop i kako se računa a ne računati ovakvim nekim načinom kako vi to zamišljate...

Naravno vi se znate koristiti internetom i znate kako da sračunate COP , ovim načinima samo želite prikszsti Gree uredjaje kao neku bofl robu koja troši kao obična grijalica pa vas molim da prestanete s ovakvim smicalicama...


Ne znam šta vam je to samo potrebsno da dolazite na temu i pišete ovakve provokacije i vi ste ti koji nažalost konstantno izazivaju trzavice ...

Imate svije klime ,pišite o njima , nema potrebe da dolazite i " računate COP " , gree klimama...
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:2a89:3701:bd1f:ceca..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:00 - pre 40 meseci
Hbg alene trose puno Greee. Meni je Lomo Regular samo 4 puta smanjio potrosnju u odnosu na konvektore, mozda je kod drugih japanskih marki 10 puta razlika. :)
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:08 - pre 40 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ne vrijedi ulaziti u raspravu.
Ratoborni su traze zrtvu :)





Ne donosi prerano zaključke kad ne znaš o čemu se radi. Više sam okrenuo na šalu. E sad, ko shvati, shvatio je.

Ko je ratoboran? Ko traži žrtvu? Uz dužno poštovanje tvom znanju, o čemu ti pričaš?
Ko god napiše nešto pozitivno o Gree klimi (bilo kojoj) vi ste utripovali da taj radi za Gree, novčano je nagrađen, ima korist od Gree.,trguje klimama, dobija klime za DŽ samo da je brane.... ili ne znam ni ja šta već.
Ja sam par puta lepo slikama dokumentovao kako kod mene rade Viole i G Tech.
Jesam nešto slagao? Jesam nekom rekao da kupe SAMO Gree i nijednu drugu? Jesam otišao na Forum o nekoj drugoj klimi i rekao da ljudi to ne kupuju zato što je Gree najbolja?
NISAM.
Zato, spustite malo loptu, komunicirajte kako dolikuje jednoj ozbiljnoj temi a ne samo da iznosite neke teorije zavere i pravite haos kad nema potrebe za tim.

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:12 - pre 40 meseci
Citat:
rovaccccc:
Citat:
VlajkoBG:
u 00h juce sam ponistio merac trenutno je ostalo jos nekih 40min do ponoci a merac je na 14,5kw, dakle zadovoljan sam, norveki bi bili na nekih 32-35kw za isti posao.


Po ovom tvom opisu imao si cop izmedju 2,2 i 2,4.......to je u ovom periodu kad vani nije jako hladno katastrofalan rezultat.
Nadam se da si se dobro zeznuo u tom izracunu.

Klime od 500€ u ovim blagim uslovima rade cop 4 ili vise

Upravo to smo rekli kolegi.
Jeftine stede i 4 puta na ovom vremenu u odnosu na grijace.

 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:19 - pre 40 meseci
Evo moj slucaj npr. ... meni ne samo da su ugradili i dali za dzabe klimu nego su mi dali jos 100k din samo da je uzmem i ako mi bas, bas nije tesko da napisem koju lepu rec na forumima i ako budem imao dovoljno pozitivnih odgovora da ce mi sl. god. ugraditi jos jednu u drugu sobu za dz ;)
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:20 - pre 40 meseci
Zorane tebe nisam jos svrstao u ove.
Ali ako treba nije problem.

Jesam li ja nenormalno komunicirao s nekim.
Sinoc smo pisali normalno dok ovi nisu poceli izlazit i dizat se na sve 4 :)

Realno upalo je u oko.
Svi sa klimama od 500€ trose 4 puta manje od grijaca.
Dolazi lik sa boljom klimom od lomo muse gtech i trosi samo upola manje od grijaca.

Isao je normalan razgovor.
Nesto ti ne stima,ili nije dobro izracunao uporedio sa radijatorima ili nesto s klimom ne stima.
Lik je rekao da ipak mozda nije to tako isti posao klima i radijatori.

I tu je prica zavrsena,mozda ipak pase sve.

Dok nisu ovi poceli izlazit,i okretat pricu na nekakve budalastine.
Sta je cilj,prijavljivat mene svako 5 min,da dobijem ban,sta li.

Trebali ste vi covjeku reci da mu potrosnja ili njegov racun nije u sklaadu sa ostalima
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:2a89:3701:ac32:d2f:..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:37 - pre 40 meseci
Relnost je da je to sve u pet deka. Gree, Midea i japanci u slicnoj klasi imaju slicne cop vrijednosti. Tvrditi da neka marka ima drasticno nizi cop od one koju posjedujem je cisti fanatizam. Eto ima i taj "nezavisni eurovent" za usporedbu, u koji su se mnogi kleli i uzimali Gree za manu dok ga i sam nije uradio, uredjaji slicnih klasa, slicnog pdesignh-a i scopa imaju jako slicne cop vrijednosti na datim temperaturama.
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:40 - pre 40 meseci
Ajmo ovako da probam da pojasnim, prvi put sam se uhvatio za neku dnevnu potrosnju koja ne moze nikako da bude merodavna za proracun i tu je moja greska i brzopletost, izvinjavam se.

ovako stoje stvari, racun za novembar je bio 19.788din sa norveskim i potroseno 1769kw, regularna potrosnja van grejne sezone se krece oko 360-380kw sto mu dodje nekih 2,5k din a sto mu dodje ako uzmemo srednje vrednosti radi lakse racunice da su norveski pojeli oko 1400kw, e sad ako uzmemo da je prosek za ovih 5 dana sa klimom 14,5kw dan za ceo stan dakle ista je povrsina koju su grejali i norveski stim sto dok su norveski grejali na termometru koji je na istom mestu temp bila 21,5`C sad je na njemu 23.2`C a klima je na 25`C podesena dakle skoro 2`C razlika, norveske sam spustio toliko da nije hladno u stanu jer je to najniza temperatura koju sam mogao da trpim sa 23`C mi je taman, nego ako pomnozimo 14.5x30 dana dobijamo 435kw tako da je razlika pa vi sad to zovite cop ili kako god ali to je to, naravno uzorak je jos uvek jako mali pa cemo sacekati da stigne racun za pun mesec ali opet i tad nece biti merodavan ako pogledamo prognozu za januar koji ce biti sa dosta hladnijih dana nego novembar, sve u svemu to je razlika vise od 3x dakle da ponovim, jako sam zadovoljan obzirom na moje gubitke prostora.
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:43 - pre 40 meseci
Citat:
rovaccccc:
Citat:
rovaccccc:
Citat:
VlajkoBG:
u 00h juce sam ponistio merac trenutno je ostalo jos nekih 40min do ponoci a merac je na 14,5kw, dakle zadovoljan sam, norveki bi bili na nekih 32-35kw za isti posao.


Po ovom tvom opisu imao si cop izmedju 2,2 i 2,4.......to je u ovom periodu kad vani nije jako hladno katastrofalan rezultat.
Nadam se da si se dobro zeznuo u tom izracunu.

Klime od 500€ u ovim blagim uslovima rade cop 4 ili vise

Upravo to smo rekli kolegi.
Jeftine stede i 4 puta na ovom vremenu u odnosu na grijace.



Mislim da se on zeznuo u proracunu, tj mozda bi mu konvektori potrosili 60kwh. Tesko da je cop 2.4.

Za novembar mesec gree viola koja greje 40m2 i gree muse koja greje 30m2 su potrosile oko 5000din. Viola radi 24/7 muse je radila kako je radila, palila se i gasila, ali sa slicnom potrosnjom. Muse trenutno ne koristim vec lozim.
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:51 - pre 40 meseci
@@@rovaccccc

malo mi je degutantno da se nazivamo "ovi" i "oni". Svrstaj me gde hoćeš, nije nikakav problem.
Samo hoću da Ti kažem da "ovi" nemaju nikakvu zlu nameru ako iznesu stanje sa klimama koje poseduju.
Ne branim nikoga, nisam ničiji drveni advokat (kako su me pojedinci jednom prilikom nazvali) samo znam da su iskreni i da hoće da pomognu.
Pozzz

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:51 - pre 40 meseci
Rovac ovo nije prvi put da ti " računaš COP" na gree klimama , da te podsjetim nedavno si @emaxx-u
" računao "COP za njegovu klimu uzimajući nominalne vrijednosti i nešto dijelio / oduzimao ..

Sad ti nisi početnik u temi klima i kazes da si već tu godinama i sad želiš reći da u stvari ti ne znaš kako se računa COP ? ili mozda smatraš da si pronašao novi način za izračun COP-a ?
Malo vjerovatno ..


Izračun COP-a je jako ozbiljna stvar iz razloga jer je osnov za energetsku učinkovitost uredjaja i odredjivanje energetske klase uredjaja i popisano EU direktivama i ti nije mala zezancija da varaš na eneregetsoj učinkovitosti uredjaja tako da zbilja nema potrebe da se sikiraš oko cop-a gree klima...
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 21:58 - pre 40 meseci
Citat:
Alen23: Rovac ovo nije prvi put da ti " računaš COP" na gree klimama , da te podsjetim nedavno si @emaxx-u
" računao "COP za njegovu klimu uzimajući nominalne vrijednosti i nešto dijelio / oduzimao ..

Sad ti nisi početnik u temi klima i kazes da si već tu godinama i sad želiš reći da u stvari ti ne znaš kako se računa COP ? ili mozda smatraš da si pronašao novi način za izračun COP-a ?
Malo vjerovatno ..


Izračun COP-a je jako ozbiljna stvar iz razloga jer je osnov za energetsku učinkovitost uredjaja i odredjivanje energetske klase uredjaja i popisano EU direktivama i ti nije mala zezancija da varaš na eneregetsoj učinkovitosti uredjaja tako da zbilja nema potrebe da se sikiraš oko cop-a gree klima...


Iz mog ugla nema veze da li je gree, ili neka druga klima, ovakvo poredjenje copa je merodavnno ako su isti uslovi. Dakle ako grejac trosi 1kwh i daje 1kw toplotne energije i radi 24h u prostoru i odrzava npr 25 stepeni, a klima za 24h odrzava istu temperaturu sa poteosnjom od 10kwh onda dolazimo do zakljucka da je cop 2.4. I dolazimo do zakljucka da je klima radila non stop na 400w.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.12.2020. u 22:02 - pre 40 meseci
Citat:
rovaccccc: Zorane tebe nisam jos svrstao u ove.
Ali ako treba nije problem.

Jesam li ja nenormalno komunicirao s nekim.
Sinoc smo pisali normalno dok ovi nisu poceli izlazit i dizat se na sve 4 :)

Moram i ja da pitam da mi objasnis koji su to "ovi i oni"?

i posle se cudite sto je nesto obrisano ili sto je neko izbacen...
Ako ne umete postovati druge ucesnike diskusije ja cu to da vam resim.

hvala!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 837140 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.