Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 837770 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 14:28 - pre 39 meseci
Za one koji nisu bas najbolje razumeli, mora ovako...
Citat:
gfx:
@Reksys

Potpuno si u pravu, i to je SVIM kolegama koji su imali probleme sa svojim klimama PRVO savetovano ovde... servis, uvoznik, reklamacija...

Samo... sa servisom/uvoznikom se ne moze komunicirati na ovako prizemnom nivou kakav je ovde vec vidjen, jer ti u suprotnom klima vrlo lako postane "vencani drug", i (u)spomenik na vlastitu glupost.

Za servis je ipak potreban odredjeni nivo kulture u komunikaciji, i makar minimalna tehnicka pismenost, sto sa forumom (ocigledno) nije slucaj.


Kada se ovo samo malo pazljivije procita, jasno se vidi da je ovo jedan licni GENERALNI stav, i najbolji moguci savet SVIM nezadovoljnim korisnicima, i kolegama koji misle da imaju problem sa svojim uredjajem, u kom nit' je ko poimence prozvan, nit" se na koga posebno mislilo pri pisanju istog.

Ko god da se, u bilo kom delu jedne tako jasno napisane forme, sam prepoznao, ili osetio licno prozvanim, ima mnogo veci licni, nego problem sa pravilnom percepcijom tri prosto prosirene recenice.


 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 15:29 - pre 39 meseci
Rexsys @ sleep smanjuje prvi sat T za 1° , onda nakon sat vremena za još jedan stepen temperaturu , i onda odrzava ..Program traje 8 sati nakon kojeg se vraća na početnu T... Turbo je turbo , gas do daske..
Kod tebe ima samo sleep 1 , kod nekih modela ima sleep 1 , 2 , 3 , gdje su malo različite postavke ali princip je isti...
Jel koristiš Ifeel ili bez Ifeel rade klime..
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 15:59 - pre 39 meseci
@Reksys

Ako sam dobro svatio bolji majstori su odsekli spojeve i varili?
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 16:28 - pre 39 meseci
Citat:
zoxor:
@Reksys

Ako sam dobro svatio bolji majstori su odsekli spojeve i varili?


Dobro si shvatio :-)

A javio se da kaze meni koju pametnu
 
Odgovor na temu

vladimir1981
Vladimir Šaponjić
Komercijala
Nelt
Priboj

Član broj: 340876
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 16:42 - pre 39 meseci
Pošto je "gree advokat i inženjer" Alen lepo objasnio princip rada senzora i koju temperaturu pokazuje, recite Vi meni zasto se meni tako brzo hladi senzor a samim tim pali klimu iako oko klime termometar pokazuje 27c a zadata na klimi 22
Alfa Commo 15
Stan 65m2
4 radijatora
120x60
120x60
110x60
60x60
Sušač
Caleffi antikondenzacioni ventil na 55C

 
Odgovor na temu

Reksys

Član broj: 109372
Poruke: 60
217.16.136.*

ICQ: 148


+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 18:50 - pre 39 meseci
Citat:
Alen23:
Rexsys @ sleep smanjuje prvi sat T za 1° , onda nakon sat vremena za još jedan stepen temperaturu , i onda odrzava ..Program traje 8 sati nakon kojeg se vraća na početnu T... Turbo je turbo , gas do daske..
Kod tebe ima samo sleep 1 , kod nekih modela ima sleep 1 , 2 , 3 , gdje su malo različite postavke ali princip je isti...
Jel koristiš Ifeel ili bez Ifeel rade klime..

Sad trenutno ne koristim ifeel jer mi dobro rade i tako tj podesim temp i realna je uvek +2stepena. A koristio sam neko vreme i tada moram da namestim na klimi tacnu temp koja se gadja sa termometrom. I to sma koristio neko vreme, ali berg je u decjoj sobi pa unuka ga nekad skloni kad trazi igracke i slicno i onda nema kontakt sa uj pa radi obicno ali tad je pretoplo. A nemam gde da ga stavim da ga ne dohvati tj ako ga stavim na orman tamo je temp veca i nije to to.
REKsys
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 18:51 - pre 39 meseci
Ako ti je otvor za instalaciju kraj senzora i nije dobro zatvoren, to moze biti uzrok.
Ne znam da li mozes to provjeriti termoketrom.
Ja imam sondu koju mogu provuci kroz otvore do samog senzora da mjerim temperaturu.
Ako to nije uzrok onda zovi servis
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 18:56 - pre 39 meseci
@Reksys
Dakle po ovom sto si napisao kod tebe je situacija ista kao i kod mene su ti temperatura kod klime i sobna temperatura jednake.
Pretpostavljam da je i modulacija niska?
 
Odgovor na temu

vladimir1981
Vladimir Šaponjić
Komercijala
Nelt
Priboj

Član broj: 340876
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:03 - pre 39 meseci
Citat:
romim:
Ako ti je otvor za instalaciju kraj senzora i nije dobro zatvoren, to moze biti uzrok.
Ne znam da li mozes to provjeriti termoketrom.
Ja imam sondu koju mogu provuci kroz otvore do samog senzora da mjerim temperaturu.
Ako to nije uzrok onda zovi servis


Moram nabaviti termometar sa sondom pa izmeriti T kod senzora

Alfa Commo 15
Stan 65m2
4 radijatora
120x60
120x60
110x60
60x60
Sušač
Caleffi antikondenzacioni ventil na 55C

 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:11 - pre 39 meseci
Citat:
Reksys:
Citat:
Alen23:
Rexsys @ sleep smanjuje prvi sat T za 1° , onda nakon sat vremena za još jedan stepen temperaturu , i onda odrzava ..Program traje 8 sati nakon kojeg se vraća na početnu T... Turbo je turbo , gas do daske..
Kod tebe ima samo sleep 1 , kod nekih modela ima sleep 1 , 2 , 3 , gdje su malo različite postavke ali princip je isti...
Jel koristiš Ifeel ili bez Ifeel rade klime..

Sad trenutno ne koristim ifeel jer mi dobro rade i tako tj podesim temp i realna je uvek +2stepena. A koristio sam neko vreme i tada moram da namestim na klimi tacnu temp koja se gadja sa termometrom. I to sma koristio neko vreme, ali berg je u decjoj sobi pa unuka ga nekad skloni kad trazi igracke i slicno i onda nema kontakt sa uj pa radi obicno ali tad je pretoplo. A nemam gde da ga stavim da ga ne dohvati tj ako ga stavim na orman tamo je temp veca i nije to to.


Pretpostavljam da ti klima sa isključenim i feel-om stalno radi prvom brzinom turbine, izuzev kad startuje nakon defrosta?
 
Odgovor na temu

Reksys

Član broj: 109372
Poruke: 60
217.16.136.*

ICQ: 148


+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:24 - pre 39 meseci
Citat:
zoxor:
@Reksys

Ako sam dobro svatio bolji majstori su odsekli spojeve i varili?

Nisu niata sekli. Samo su ubacili cevi u lulice od uj i tu zavarili. A ne znam da li su bolji. Samo su pedantniji. Obe klime rade...
REKsys
 
Odgovor na temu

Reksys

Član broj: 109372
Poruke: 60
217.16.136.*

ICQ: 148


+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:35 - pre 39 meseci
Citat:
ETNAPR:
Citat:
Reksys:
Citat:
Alen23:
Rexsys @ sleep smanjuje prvi sat T za 1° , onda nakon sat vremena za još jedan stepen temperaturu , i onda odrzava ..Program traje 8 sati nakon kojeg se vraća na početnu T... Turbo je turbo , gas do daske..
Kod tebe ima samo sleep 1 , kod nekih modela ima sleep 1 , 2 , 3 , gdje su malo različite postavke ali princip je isti...
Jel koristiš Ifeel ili bez Ifeel rade klime..

Sad trenutno ne koristim ifeel jer mi dobro rade i tako tj podesim temp i realna je uvek +2stepena. A koristio sam neko vreme i tada moram da namestim na klimi tacnu temp koja se gadja sa termometrom. I to sma koristio neko vreme, ali berg je u decjoj sobi pa unuka ga nekad skloni kad trazi igracke i slicno i onda nema kontakt sa uj pa radi obicno ali tad je pretoplo. A nemam gde da ga stavim da ga ne dohvati tj ako ga stavim na orman tamo je temp veca i nije to to.


Pretpostavljam da ti klima sa isključenim i feel-om stalno radi prvom brzinom turbine, izuzev kad startuje nakon defrosta?

Pa ventilator mi je na auto. Vevi deo kad odrzava temp je tiha, dakle radi manjom brzinom, isto je tako sa ifeel ili bez. Doda brzinu kad luftiramo stan, a i kad su bili oni minusi radila je u vecim brzinama. A da xini mi se da ubrza posle defrosta, ali su oni brzi a temp mi tad ne padne vise odnpola stepena. I ubrza ventilator kad povecamo temp za 3-4 stepena tad gruva vrelo ni jako.
REKsys
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:39 - pre 39 meseci
@ETNAPR
Zasto pretpostavljas da radi prvom brzinom?
Zbog razlike u temperaturi?
 
Odgovor na temu

Reksys

Član broj: 109372
Poruke: 60
217.16.136.*

ICQ: 148


+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:40 - pre 39 meseci
Citat:
romim:
@Reksys
Dakle po ovom sto si napisao kod tebe je situacija ista kao i kod mene su ti temperatura kod klime i sobna temperatura jednake.
Pretpostavljam da je i modulacija niska?

Nisam te razuovo prvo. Temp na termometaru je ista koju sam zadao na klimi tj - 2 zbog offseta. Odrzava tu temp koju sam zadao. A kad radi prvom brzino modulacija je nista tj greje mlako a ako poveva brtinu onda raste i temperatura izduva. Posto su mi klime stavljene da ne duvaju direktno u mesta za sedenje i slicno gde se ouno boravi ne primecuju se tj ne smeta temp. Krilca su usmerena najčešće u pod. Nadam se da sam uspwo objasniti.
REKsys
 
Odgovor na temu

Reksys

Član broj: 109372
Poruke: 60
217.16.136.*

ICQ: 148


+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:42 - pre 39 meseci
Citat:
romim:
@ETNAPR
Zasto pretpostavljas da rasi prvom brzinom?
Zbog razlike u temperaturi?

Ne zbog razlike u temp nego je u prvoj brzini baš tiha. Pa posto je na auto to je verovatno prva, jer ima samo tri brzine ostale su mnogo jače.
REKsys
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:44 - pre 39 meseci
Citat:
Reksys:
Citat:
ETNAPR:
Citat:
Reksys:
Citat:
Alen23:
Rexsys @ sleep smanjuje prvi sat T za 1° , onda nakon sat vremena za još jedan stepen temperaturu , i onda odrzava ..Program traje 8 sati nakon kojeg se vraća na početnu T... Turbo je turbo , gas do daske..
Kod tebe ima samo sleep 1 , kod nekih modela ima sleep 1 , 2 , 3 , gdje su malo različite postavke ali princip je isti...
Jel koristiš Ifeel ili bez Ifeel rade klime..

Sad trenutno ne koristim ifeel jer mi dobro rade i tako tj podesim temp i realna je uvek +2stepena. A koristio sam neko vreme i tada moram da namestim na klimi tacnu temp koja se gadja sa termometrom. I to sma koristio neko vreme, ali berg je u decjoj sobi pa unuka ga nekad skloni kad trazi igracke i slicno i onda nema kontakt sa uj pa radi obicno ali tad je pretoplo. A nemam gde da ga stavim da ga ne dohvati tj ako ga stavim na orman tamo je temp veca i nije to to.


Pretpostavljam da ti klima sa isključenim i feel-om stalno radi prvom brzinom turbine, izuzev kad startuje nakon defrosta?

Pa ventilator mi je na auto. Vevi deo kad odrzava temp je tiha, dakle radi manjom brzinom, isto je tako sa ifeel ili bez. Doda brzinu kad luftiramo stan, a i kad su bili oni minusi radila je u vecim brzinama. A da xini mi se da ubrza posle defrosta, ali su oni brzi a temp mi tad ne padne vise odnpola stepena. I ubrza ventilator kad povecamo temp za 3-4 stepena tad gruva vrelo ni jako.


Da , klima ti radi logično, sa očigledno fabrički postavljenim offsetom +3, a kod tebe je verovatno temperaturna razlika po visini u prostoriji maksimalno
1 stepen, zbog čega je i mali pad temperature u sobi nakon defrosta. Ništa više ne diraj, za grejanje jedne prosečne prostorije to su dobre postavke
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:45 - pre 39 meseci
@Reksys
Malo me zbunjujes. Nemoj mijesati offset kad objasnjavas.
Ako si podesio na klimi 23c i to, stoji na, displeju, koliko pokazuje sobni termometar?
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:46 - pre 39 meseci
Citat:
romim:
@ETNAPR
Zasto pretpostavljas da radi prvom brzinom?
Zbog razlike u temperaturi?

Zato što mu prebacuje zadatu za 2 stepena
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:52 - pre 39 meseci
Citat:
vladimir1981:
Pošto je "gree advokat i inženjer" Alen lepo objasnio princip rada senzora i koju temperaturu pokazuje, recite Vi meni zasto se meni tako brzo hladi senzor a samim tim pali klimu iako oko klime termometar pokazuje 27c a zadata na klimi 22

Vladimire, na tvoju sreću ili žalost, klima ti radi očekivano, s obzirom na termički most-neizolovan plafon i plus debelu neizolovanu armirano-betonsku gredu/serklaž na tom spoljnom zidu kojeg si izolovao s unutarnje strane stiroporom. Zamoli nekog da ti IC termometrom izmeri temperaturu plafona neposredno uz taj zid sa stiroporom i onu gredu sa leve strane klime u vreme kad klima pauzira
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.01.2021. u 19:54 - pre 39 meseci
Biće da zbog nečeg drugog prebacuje ..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 837770 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.