Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 833883 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.cpe.sn.co.rs.



+21 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter31.07.2021. u 23:54 - pre 33 meseci
Citat:
Reksys:
Ali ovako je.kod.mene.
[/url]


Pokusavam da pronadjem tvoj model klime ali nema je van Srbije.Ukucam oznaku tvoje klime, sa slike i nema je , van Srbije u ponudi.
 
Odgovor na temu

dule va
Sam svoj gazda
Valjevo

Član broj: 335421
Poruke: 50
185.143.121.*



+6 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.08.2021. u 06:55 - pre 33 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
gti2:
@Bathory
Nisam pobornik Gree klima i njihovih derivata, ali mogu da ti kažem jedno:
svaka klima pa i najgori krš mora da ohladi 17m² stambenog prostora.


Pa i ova klima ohladi ali kompresor radi stalno !!!
Zar nije bolje da napise punu oznaku unutrasnje--vanjske jedinice .Jedino tako moze da se vidi, koji je to model , Berger klime.
Takvi trgovacki nazivi , Muso,Viola,Berger ....i sl , nisu od velike koristi.

Bas tako prijatelj i ja smo porucili isti model iz radnje u istom danu a dobili razlicite spoljne. 😀
viadrus+centrometal cppl35,termoglave,4 kraki mesni ventil,kuca 130m2 dve etaze bez izolacije
pvc stolarija .
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..4bd:1401:411a:c9dd:a0cc:c574



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.08.2021. u 11:18 - pre 33 meseci
Probl ti sto kompresor stalno radi kod inverter klime u hladjenju?
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..4bd:1401:411a:c9dd:a0cc:c574



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.08.2021. u 11:31 - pre 33 meseci
Offtopic, jel vi ostali imate problema sa ovim forumom u zadnje vrijeme. Meni na mobitelu,sve bijelo i razbacano, slike uglavnom nmz otvorit itd?
 
Odgovor na temu

MatejkoMaki
BiH

Član broj: 343354
Poruke: 29
*.res.bb.93157193206.dslon.ws.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.08.2021. u 20:24 - pre 33 meseci
Ja već odavno imam takav problem. Uglavnom sam na mobitelu, ali tako je i kada sam na laptopu. Ali otvorim neku postavljenu fotografiju i kada se vratim nazad forum onda izgleda onako kako treba. Međutim od juče, prekjuče ne mogu otvoriti postavljene fotografije.
Nisam dugo pisao. Evo me sa jednim pitanjem. Da prvo podsjetim... Gree lomo regular (BiH). Želio bih da mi neko objasni kako se skida vertikalni usmjerivač vazduha na spoljnoj jedinici. Nije mi prvi put da rastavljam spoljnu radi čišćenja, ali sa ovakvim sistemom se prvi put susrećem. Pokušao sam ali ne shvatam šta i kako treba. Na silu ne smijem. Kod druge klime u drugoj sobi je to jednostavno. Nije Gree pa da ne spominjem koja je.
I evo kratki osvrt na hlađenje u proteklom periodu. Veoma, veoma zadovoljan. Da ponovim... U pitanju je nešto više od 40 kvadrata otvorenog prostora. Orijentacija istok jug. Ali zimi grije nešto manje jer se dio hodnika zatvara. Prošle godine je kupljena nekad u avgustu i nisam imao priliku mnogo je koristiti na hlađenju. Ovo ljeto joj je udarno.
 
Odgovor na temu

MikiBL
Banja Luka, RS, BiH

Član broj: 345013
Poruke: 60
79.143.163.*



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.08.2021. u 21:36 - pre 33 meseci
I kakav je utisak tog grijanja sa Lomo Regular? Kako je modulisala, tj. da li se često gasila, kakav je izduv pri minimumu, koliko je bučna, defrost....?
Pokušaj nam malo detaljnije iznijeti svoje utiske, kao i za hlađenje
 
Odgovor na temu

MatejkoMaki
BiH

Član broj: 343354
Poruke: 29
*.res.bb.93157193206.dslon.ws.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.08.2021. u 05:38 - pre 33 meseci
Prezadovoljan sam kako je lomo regular grijao prošlu zimu. Naročito u onom periodu kada su temperature išle u minus. Pronađi moje postove. Već sam sve pisao. Da ne ponavljam...
I hladi... Eto ne znam šta bi tu još trebao pisati. Mjerne instrumente nemam pa da pratim tu modulaciju. A i ne zanima me. Uključim, postavim temperaturu (27, 28 sad u hlađenju), auto fan i to je sve. U stanu ugodno.
I što se tiče grijanja, a evo i sad hlađenja ne primjećujem veću potrošnju struje.
 
Odgovor na temu

Reksys

Član broj: 109372
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 148


+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.08.2021. u 08:58 - pre 33 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
Reksys:
Ali ovako je.kod.mene.
[/url]


Pokusavam da pronadjem tvoj model klime ali nema je van Srbije.Ukucam oznaku tvoje klime, sa slike i nema je , van Srbije u ponudi.


Ovo ti je,po meni, identična klima kao Gree lomo.
Imam obe pa sam ih uporedjivao vizuelno, sve je isto na sitom mestu zajedno sa daljincem, samo mi se cini da je plastika unutrasnje kvalitetnija kod gree...
I obe mi dobro odradile zimo, a boga mi i sad dobro obavljaju posao.
Mada sad samo gree lomo pokriva oko 40 kvadrata, ona se nalazi u dnevnoj pa se i najvise koristi.Setovana na 25 step, a naravno u drugoj sobi je 27... bez obzira koliko je napolju.
REKsys
 
Odgovor na temu

Bathory
Vojvodina

Član broj: 147553
Poruke: 73
*.dynamic.a1.rs.



+4 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter04.08.2021. u 09:53 - pre 32 meseci
@gti2
Može da ohladi, ali na 25°
Ništa nije prljavo jer klima je nova,
montirana novembra meseca,
dakle nije radila ni tri meseca,
a za to vreme prao sam spoljnu jedinicu jednom
A unutrašnju svako dve nedelje.

Toplotni gubici jesu veliki, ali pre nje sam imao
Vox on off klimu koja je mogla da ohladi i tu sobu i još jednu pored
Ako otvorim vrata.

Ostale su još dve varijante:
1 klima je slaba i nije 12 kao što piše nego verovatno slabija
2 možda je izašlo nešto freona, videćemo kada bude da se radi servis

Neko je pitao za model pa da napišem.
Spoljna jedinica: BER12QB-G19 WIFI/O
Unutrašnja jedinica: BER12QB-G19 WIFI/I


[Ovu poruku je menjao Bathory dana 04.08.2021. u 11:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.08.2021. u 00:46 - pre 32 meseci
Citat:
dule va:
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
gti2:
@Bathory
Nisam pobornik Gree klima i njihovih derivata, ali mogu da ti kažem jedno:
svaka klima pa i najgori krš mora da ohladi 17m² stambenog prostora.


Pa i ova klima ohladi ali kompresor radi stalno !!!
Zar nije bolje da napise punu oznaku unutrasnje--vanjske jedinice .Jedino tako moze da se vidi, koji je to model , Berger klime.
Takvi trgovacki nazivi , Muso,Viola,Berger ....i sl , nisu od velike koristi.

Bas tako prijatelj i ja smo porucili isti model iz radnje u istom danu a dobili razlicite spoljne. 😀


Bilo bi od velike koristi kada bi testirali obe klime, tj kako moduliraju na hladjenju i kad dodje zima na grejanju. Ja moju muse nisam na grejanju nikada uhvatio ispod 630w, a na hladjenju ispod 420w. Ako ne moze nize ugasi se kod grejanja, a kod hladjenja ugasi kompresor, ali i dalje duva unutrasnja.
 
Odgovor na temu

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.cpe.sn.co.rs.



+21 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.08.2021. u 20:24 - pre 32 meseci
I to se zove " inverter "-- 420 w, gasi kompresor i izduvava ventilator a na gejanju 630 w !? To mu dodje kao 1/2 , on--off klima.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.08.2021. u 21:42 - pre 32 meseci
Više kao 2/5
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.08.2021. u 22:24 - pre 32 meseci
Citat:
mirkobatocina:
I to se zove " inverter "-- 420 w, gasi kompresor i izduvava ventilator a na gejanju 630 w !? To mu dodje kao 1/2 , on--off klima.


Meni zaista nije jasno zasto tako radi. Bas hladno duva, ili jako toplo. Pa me zanima da li novi modeli bolje moduliraju.
 
Odgovor na temu

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.cpe.sn.co.rs.



+21 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter07.08.2021. u 22:59 - pre 32 meseci
Sta tu nije jasno !? Gree , radi odlicno ! Kada se uporedi koliko "toplote" izbaci Gree i tu kolicinu "toplote " , uporedis sa Japanskim proizvodjacima , onda ti je sigurno jasno, da je cenovna klasa klima uredjaja potpuno razlicita.E sad' , koliki je uticaj defrost,pali--gasi ... i itd , ima uticaj na konfor .... ??? Pa " brate " , zar si ocekivao da platis malo a da dobijes modulaciju Japanca ? Budimo realni !!!
Ako hoces Japanskog proizvodjaca koji bolje modulira, onda platis visu cenu u nabavci.Vrlo prosto .
Najveci problem kod grejanja klimom su korisnici istih.Prvo i osnovno pravilo je a ima ih vise :

- jedna "soba" , jedan klima uredjaj.
- svaka " soba ", ima razicite prioritete grejanje -- hladjenja i na osnovu toga , treba rasporediti finansije.
- sto se tice finansija , uvek treba napraviti poredjenje sa drugim nacinom grejanja --- radijatori,cevi,kotao...itd.
- Uvek treba razmisljati i o modelima u velicini 07 , 09 btu .

To su neka osnovna pravila a i sledece pravilo, je mnogo vazno :

- Kupis(platis) Fiat a hoces da bude Audi --- i posle Fiat , nije dobar auto !!!


 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.08.2021. u 12:02 - pre 32 meseci
Au al si se raspisao, a nista ne napisa. Posedujem gree violu gde sam vise puta pisao na ovom forumu. Na hladjenju spusta do 110w, na grejanju 300w tako da je kod nje modulacija solidna da se ne pali i ne gasi cesto, nije kao kod Japanca, ali prihvatljiva, midea dosta nisko modulira kao i gree lomo ili neki bergen modeli...
 
Odgovor na temu

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.cpe.sn.co.rs.



+21 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.08.2021. u 16:11 - pre 32 meseci
Za Gree klime , to ti sigurno verujem ! A sta ti je to "viola " ?
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:34bd:1401:b107:a8a1..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.08.2021. u 17:37 - pre 32 meseci
Opet ti poceo divljat, mlatis praznu slamu a nista ne kazes. Svijet nije crn-bijel, ima boljih japanskih modela od kineskih ali i obratno.
Poseban su ti trn u oku vidim Gree i Midea, iz kojeg razloga nez, ali cudno mi da se odrastao covjek tako ponasa u manirima djeteta "moja igracka je bolja od tvoje"
Ebale vas klime, ove su mi teme i omrzle vise od tog prepucavanja.
 
Odgovor na temu

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.cpe.sn.co.rs.



+21 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.08.2021. u 19:46 - pre 32 meseci
Ajde ti objasni , sta je to model klime " Viola " ? Koliko razlicitih venjskih jedinica ima , sa razlicitim oznakama ? Sada je 2021 godina a i dalje se koriste Marketinski-- Trgovacki nazivi za klime ! Ja poznajem ljude , koji nisu zadovoljni modulacijom te "Viole ".

Ja kada kupim Kinesku klimu , bicu bez komentara i naravno zadovoljan.Meni nisu potrebni Eurovent sertifikati, za Kineze.Ljudi prave klime za male pare.Platis malo i dobijes pristojan kvalitet koji radi posao , za tvoje uslove koriscenja.
Sada je i bolja situacija -- tu je i Kineski HISENSE , tu je i HAIER.Dobro dosli i drugi Kineski proizvodjaci.Ovo ovde se pretvorilo u sektu Gree--Midea i to sa Evropskim sertifikatom i Marketinskim imenima , bez zelje da se napise pun naziv i oznaka vanjske jedinice.

@EmaXX Nismo deca i nema potrebe da pisemo bajke.

 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.08.2021. u 21:09 - pre 32 meseci
Ti opet prosipaš šuplju priču o nazivima , mrdni malo mozgom , odvoji nekoliko dana vremena pa pročitaj komplet gree temu..
Na ovoj temi imaš sve , ali bas sve objašnjeno , rečeno , uslikano , snimljeno , o gree klimama koje se prodaju na ovim prostorima..Imaš i servisne manuale s u detalje preciznim sadrzajem hardvera , komplet oznake vj / uj bas sve..

Za " Violu " recimo , imaš na temi talan naziv vj / uj , servisni manual sa spec hardvera , opise , slike , video , komentare , zadovoljstvo korisnika , sve živo..

Sad ako je tebi mrsko čitati ili slabo kontaš niko ti tu ne može pomoći , tvoj problem ali makar ne smaraj ostale svojim nebulozama kad sve imaš na temi da pročitaš što te zanima...

 
Odgovor na temu

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.cpe.sn.co.rs.



+21 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.08.2021. u 22:47 - pre 32 meseci
Neka ljudi procitaju i nesto drugacije.Pusti ljude da procitaju , pa neka svako filtrira u svojoj glavi. Lepe ti one slike o vrednosti SCOP,SEER.Ajde , ako mozes i broj " diplome " i podatke sa zvanicnog sajta ovlascene institucije , Evropske asocijacije.Ove nalepnice nisu bas merodavne ali bas lepo izgledaju , onako Evropski.
Sigurno i ta "Viola" i ostali modeli imaju te " diplome " , Evropske asocijacije !!!

Ajde pusti prepucavanje , neka ljudi pisu o losoj modulacji,o svom nezadovoljstvu s' klimom , drugacijim oznakama unutrasnj.--vanjska......itd.....i o svom uzivanju u koriscenju i radu istih.

Nemoj da smaras, ako neko uputi kritike , pusti ljude da napisu svoj stav..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 833883 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.