Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 837281 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dule va
Sam svoj gazda
Valjevo

Član broj: 335421
Poruke: 50
87.116.162.*



+6 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.10.2021. u 20:53 - pre 30 meseci
Postavio sam, nalazi se na 155 strani....
viadrus+centrometal cppl35,termoglave,4 kraki mesni ventil,kuca 130m2 dve etaze bez izolacije
pvc stolarija .
 
Odgovor na temu

mantic87ja
Niš

Član broj: 346680
Poruke: 2
212.178.228.*



+1 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 05:48 - pre 30 meseci
Zdravo forumaši! Prvi put ću se grejati korišćenjem Gree Muse 12-ice koju sam skoro ugradio. Interesuju me iskustva korisnika ovog Gree modela, koji su mnogi pljuvali, a drugi hvalili. U svakom slučaju, pošto ne mogu da iščitam celu temu, zamolio bih iskusne korisnike ovog modela da podele svoje mišljenje vezano za podešavanja klime u toku zimske sezone. Verovatno je već bilo dosta polemisanja na ovu temu, svako podešava po svojim afinitetima i u zavisnosti od vremenskih uslova, ali pošto sam amater na ovom polju, značilo bi mi provereno iskustvo drugih.

Trenutno eksperimentišem sa klimom, tj. uključio sam "I feel" funkciju, FAN je podešen na AUTO. Pre nego odem na spavanje samo setujem SLEEP mode i to prvi sa oznakom broja 1 pored simbola meseca, u uputstvu ni ne piše šta označavaju ti brojevi, jer može pisati i broj 2 ili 3.

Čitao sam o tome da treba resetovati "I Feel" funkciju pomoću daljinskog na neki način, jer ovako fabrički podešena loše modulira i ima neki OFFSET od 3 stepena celzijusa, pa ne postiže podešenu temperaturu već se ranije gasi. Ja nisam imao tih problema za ovih par dana grejanja. Svako ima neku svoju priču...

Kažem amater sam što se invertera tiče, pa ko je voljan neka podeli svoja iskustva sa podešavanjima modova u zavisnosti od vanjske temperature i vlažnosti i kako okvirno postići neku optimalnu potrošnju.

Inače, sa Muse inverterom planiram da grejem dnevnu sobu, spojenu sa hodnikom, klima je usmerena prema hodniku, ukupna površina max. 40 kvadrata. Kao backup varijanta je šporet na drva, jer se tako grejem godinama, nego ove sezone želim da probam koliko bi Muse mogao da zagreje i potroši u toku meseca, pa ću videti možda budem i kombinovao.

Hvala unapred na odgovorima, ukoliko su ljudi već pisali o ovome, ne zamerite, ima mnogo postova i do sada nisam našao ono što me zanima, pa možete da pišete i privatno da ne spamujemo druge.
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 08:45 - pre 30 meseci
Stigla klima :)
Nakon dugog predomišljanja i biranja, odluka je pala na Bergen Pine Profi - BER12QC LCLH-G19WIFI. Klima je potpuno ista kao Lomo Regular.. Ima grijače kompresora i oplate vj.

P.S. Nisam još slikao uj, čim slikam, postavljam ovdje :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 15:11 - pre 30 meseci
Vala dvije godine je uzimaš 😀, neka ti je sa srećom... Jest to je vanjska od lomo /muse /fairy /supra , nisam znao da ima i od bergena varijanta QC... Lomo nema grijač kompresora , vjerovatno nema ni taj bergen ..Javi utiske..
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 15:17 - pre 30 meseci
Citat:
mantic87ja:
Zdravo forumaši! Prvi put ću se grejati korišćenjem Gree Muse 12-ice koju sam skoro ugradio. Interesuju me iskustva korisnika ovog Gree modela, koji su mnogi pljuvali, a drugi hvalili. U svakom slučaju, pošto ne mogu da iščitam celu temu, zamolio bih iskusne korisnike ovog modela da podele svoje mišljenje vezano za podešavanja klime u toku zimske sezone. Verovatno je već bilo dosta polemisanja na ovu temu, svako podešava po svojim afinitetima i u zavisnosti od vremenskih uslova, ali pošto sam amater na ovom polju, značilo bi mi provereno iskustvo drugih.

Trenutno eksperimentišem sa klimom, tj. uključio sam "I feel" funkciju, FAN je podešen na AUTO. Pre nego odem na spavanje samo setujem SLEEP mode i to prvi sa oznakom broja 1 pored simbola meseca, u uputstvu ni ne piše šta označavaju ti brojevi, jer može pisati i broj 2 ili 3.

Čitao sam o tome da treba resetovati "I Feel" funkciju pomoću daljinskog na neki način, jer ovako fabrički podešena loše modulira i ima neki OFFSET od 3 stepena celzijusa, pa ne postiže podešenu temperaturu već se ranije gasi. Ja nisam imao tih problema za ovih par dana grejanja. Svako ima neku svoju priču...

Kažem amater sam što se invertera tiče, pa ko je voljan neka podeli svoja iskustva sa podešavanjima modova u zavisnosti od vanjske temperature i vlažnosti i kako okvirno postići neku optimalnu potrošnju.

Inače, sa Muse inverterom planiram da grejem dnevnu sobu, spojenu sa hodnikom, klima je usmerena prema hodniku, ukupna površina max. 40 kvadrata. Kao backup varijanta je šporet na drva, jer se tako grejem godinama, nego ove sezone želim da probam koliko bi Muse mogao da zagreje i potroši u toku meseca, pa ću videti možda budem i kombinovao.

Hvala unapred na odgovorima, ukoliko su ljudi već pisali o ovome, ne zamerite, ima mnogo postova i do sada nisam našao ono što me zanima, pa možete da pišete i privatno da ne spamujemo druge.



Nema tu nikakvih podešavanja , eventiualno vidiš da li da koristiš auto fan ili neku od brzina fix fan-a ako griješ više prostorija ...Krilca ja drzim gledani na daljinskom u položaju ravno , tako ne puše dole u pod...Peri filtere često , kad je upališ ostavi je da radi ..Mozes i probati iFeel , vidi šta ti više paše...
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 15:26 - pre 30 meseci
Citat:
Alen23:
Vala dvije godine je uzimaš 😀, neka ti je sa srećom... Jest to je vanjska od lomo /muse /fairy /supra , nisam znao da ima i od bergena varijanta QC... Lomo nema grijač kompresora , vjerovatno nema ni taj bergen ..Javi utiske..


Hahah.. hvala hvala.

Kod uvoznika na sajtu pise da ima grijac, negdje sam video na yt da je neko rasklapao vj od lomo regular, i ima grijac kompresora, valjda bi i ova trebala imati posto su potpuno iste?? O tom po tom.. Možda su na R32 modelima stavili 😆

Kačim product fiche pa Alene vidi jel isto sve kao na lomo r.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 21:09 - pre 30 meseci
Klima montirana, odlicno grije. Ali ne znam sta se desava..
Postavljena je na 23°C i na quiet rezimu. Mada ne smanjuje brzinu kompresora iako je u quiet modu (sto je cudno) i idalje puše vreo vazduh. Stisnem temp dugme na daljinskom da proverim unutrašnju temp (temp prostorije) i pokazuje 24... Pustio sam je jos malo da radi mada od toga nema vajde jer ne smanjuje kompresor niti išta, pa sam spustio temp na 22°C i tad se komplet ugasila. Šta li je sad ovo? Nece nisko da modulira?

Edit: Evo proslo malo vremena i radi kao On/off, gasi se.. Slican problem kao sto su neki imali sa muse. Sta da radim?

[Ovu poruku je menjao _dzo.ni_ dana 09.10.2021. u 22:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 21:33 - pre 30 meseci
Zar nije receno na temi da sve te klime rade isto.Lomo regular ,muse,fairy itd.....naviknut ces se
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 21:40 - pre 30 meseci
Rovac iskren da budem u zadnje vrijeme i nisam nesto bas pratio forum detaljno.. I sta sad izgleda da ce raditi kao On/off u prelaznom periodu a? Bizarno mi je da tuce 60+°C pri zadanoj temp od 22°C, Tprostorije=23°C (prekrkala), Tvanjska=7°C..
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 21:50 - pre 30 meseci
Nisu taj problem imali NEKI nego SVI koji su hteli da priznaju.
To je što je, ili se pomiri sa tim ili je vrati dok je još nova (ako misliš da će ti to smetati).
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 21:59 - pre 30 meseci
Nije to u zadnje vrijeme.
Vec dugo se pisalo o tome.
Godinu dvije.
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 22:27 - pre 30 meseci
Postoji li neki nacin bar malo da modulira jer je ovako skoro pa neizdržljivo u prostoriji dok radi, a kad se ugasi, prodje malo vremena pa hajmo jovo nanovo.. zaleći pa opet
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.10.2021. u 23:28 - pre 30 meseci
Ako otkriješ način, mnogi će ti biti zahvalni
 
Odgovor na temu

mantic87ja
Niš

Član broj: 346680
Poruke: 2
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.10.2021. u 06:19 - pre 30 meseci
@Allen23 Hvala na odgovoru. Kopao sam po netu i našao ovaj koristan link za sve korisnike Gree Muse i Fairy modela(verovatno i ostalih sličnih):
https://www.google.com/url?sa=...g=AOvVaw1_d2t99XcfsGbOLtyMCuOy

Jedino uputstvo gde su u detalje objašnjene funkcije sa daljinskog upravljača, koje nisu objašnjene ni u uputstvu Energy Net-a koje se dobije uz kupljenu klimu. Ovde recimo piše kakva je razlika u okviru 3 različita SLEEP moda, pa ko je zainteresovan može da pročita.

Ja za sada preko dana koristim "I feel" funkciju, FAN je na AUTO, automatski je uključena funkcija zdravlja (simbol jelkice). Pred spavanje samo uključim SLEEP mod i za sada sam samo koristio prvu varijantu, ujutru se probudim sa postignutom temperaturom, a klima ili prede ili se uopšte ne čuje jer cele noću umereno održava ovu temperaturu koju smanjim sa 23 preko dana na recimo 20 preko noći, jer je unutrašnja jedinica u dnevnoj sobi. Primetio sam nekoliko bagova kod klime o kojima sam pisao Energy Net-u, pa se ovih dana javljam sa tim detaljima i njihovim odgovorom, ali za sada sam zadovoljan ovim Muse novijim modelom koji je inače proizveden juna tekuće godine kako piše na unutrašnjoj i spoljašnjoj jedinici.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.10.2021. u 08:11 - pre 30 meseci
@rovacccc/gti2

mozda bi ste vas dvojica mogli coveku da pomognete i napisete kako recimo tvoja licno (@rovacccc) ili klime koje ugradjujes (@gti2) moduliraju po ovakvom (prelaznom) vremenu... da covek zna sta mu je ciniti, i da li i uredjaji drugih brendova sada rade kao on/off klime ili moduliraju "po zelji korisnika".

nije ovo jedini forum koji se bavi klimatizacijom i uredjajima, ima ovde sasvim dovoljno ozbiljnih mesta gde takodje postoje korisnicii "koji zele da priznaju i iskreno pisu" i kako im rade i Fuji, Mitsu, Panasonic, ja mogu da napisem koju i o Mideama, pa cisto da uporedimo kako sa cije strane izgleda "priznavanje i iskreno pisanje".



 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.10.2021. u 08:22 - pre 30 meseci
Ne mogu da kažem ništa o klimama koje ugrađujem (što se tiče moduliranja) jer na terenu nemam ni vremena, a ni merač potrošnje.
Mogu da kažem za Fujitsu da na grejanju ide do 200W, a na hlađenju i niže od toga. Za moju Muse sam pisao zimus da se gasi i na -4⁰C.
Vivax AERI (Midea), sudeći po zvuku kompresora isto može da radi na maloj snazi.
Ugradio sam ih dosta, čak i imam jednu, ali nisam merio minimum.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.10.2021. u 08:39 - pre 30 meseci
Nije stvar u merenju potrosnje, o tim stvarim mogu ja da napisem (i pisao sam cele prosle jeseni i zime) dosta toga jer imam dve Midee Mission (I i II), imam dve Gree klime, i na instutu gde radim imam nekoliko Fujitsua od kojih je jedan direktno kod mene u kancelariji, ali ovde ne govorimo o potrosnji vec o nacinu rada na ovim prelaznim periodima, a sa tim si kao (pretpostavljam) iskusan serviser itekako upoznat.


Ali posto ti nemas vremena da propratis, a ni merac potrosnje uz sebe, evo par iskustava korisnika "koji zele da priznaju i iskreno pisu" s radom (za pocetak) FUJI klime na prelazima...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.10.2021. u 09:00 - pre 30 meseci
Ja se jos ponadao da nece duvati vreo vazduh i kad je u plusu vani bez potrebe, ali eto. Tako je kako je.. Da li vredi pokusati azurirati softver preko aplikacije?
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.10.2021. u 09:26 - pre 30 meseci
@gfx

Upravo je potrošnja i jedina merodavna.
Džabe ti i klima sa minimumom od 100W ako je staviš u malu i/ili dobro izolovanu prostoriju, gasiće se naravno.
Problem je što se neke klime gase i kad prođe prelazni period...
Moja se gasi jako retko jer iz 30m² greje i ostalih 60m².
 
Odgovor na temu

dule va
Sam svoj gazda
Valjevo

Član broj: 335421
Poruke: 50
87.116.162.*



+6 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.10.2021. u 09:51 - pre 30 meseci
Gree muse sam stavio na fiks brzinu 4, u toku rada menja temp izduva, (retko kada se ugasi) ... Da li bi rezultat grejanja
bio isti a potrosnja manja ako bih koristio Fan Auto?
viadrus+centrometal cppl35,termoglave,4 kraki mesni ventil,kuca 130m2 dve etaze bez izolacije
pvc stolarija .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 837281 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.