Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 833814 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 19:54 - pre 27 meseci
Hvala Alene, pa onda ipak nije ispravno nesto ili sa izolacijom ili sa klimom. Jer imas 5 komada istih i kazes da rade sa odstupanjem od 0,2 c sto je fenomenalno.
Ne znam onda, jeste da se kako je i normalno svakod dana malo otvori prozor, jedom ili dva puta, jer mi je i kuhinja u dnevnom i da se na taj nacin izgubi toplota, ponekad i samo aspirator u kuhinji ukljucimo, ponekad kada je dosta hladnije napolju dovoljno je da otvorimo ulazna vrata prema hodniku zgrade da se stan izvetri.
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 20:03 - pre 27 meseci
Citat:
romim:
Citat:
ZoranObradovic:
Citat:
romim:
Isto mogu da kazem da je opcija I feel beskorisna.


Ovo uopšte nije tačno, bar u mom slučaju.
Kod mene opcija I Feel radi ODLIČNO.


Zorane, mozes da kazes da kod tebe radi dobro, ali ne mozes da pises da uopste nije tacno i da me nazivas lazovom.
Ti imas jednu klimu i daljinski, a ja drugu klimu i daljinski.
Ustvari imam dvije i obje isto rade.
Generalno senzor u daljinskom salje ocitanje svako 10min, ali sam senzor sporo reaguje na promjenu temperature u prostoru.
Evo ti dva primjera.
Podesim klimu na 23c i ukljucim I feel. Daljinski sklonim u stranu da ne ide izduv prema njemu ali da ima opticku vidljivost.
Klima jedno vrijeme radi kako treba i u nekom trenutku osjetim hladnocu. Provjerim, klima radi na 90w, a I feel ocitava 24c. Ostavljam klimu da radi tako, u prostoru se sve vise osjeca hladnoca.
Nakon pola sata provjerim I feel i dalje pokazuje 24c.
Gasim I feel i provjwravam temperaturu, klima ocitava 21c.
Duvajuci hladan vazduh klima je rashladila prostoriju, ali I feel jos ne registruje tu promjenu.

Drugi primjer.
Ukljucen I feel, zadata 24c. Klima radila, otisla u defrost i ostala ugasena. Stoji tako sat vremena i ne ukljucuje se.
Provjwrim I feel ocitava 24c. Gasim I feel, klima ocitava 19c.

Tvoja klima vjerovatno ima drugaciji nacin rada i modulaciju pa I feel radi kako treba.
Kod mene je beskoristan.


Tako i moja Muse isto radi i fel , zoran obradovic ima Violu klimu a imam i ja u stanu violu i toje tenk od klime, u kucu stavio Muse i velika greska a kazu daje naslednik Viole
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 20:07 - pre 27 meseci
[
Citat:
kalin62: Definitivno Muse klima je jedno obicno g,,,no , prekljuce postavljena klima i isti problemi kao kod drugih clanova
jedino mi odgovara na fan 1 zadatu temperaturu je nebitno koja je od 22 do30c, ona tako radi non stop bez promene izduv stalno 45c potrosnja oko 630W , fan2 izduv ispod 40c potrosnja 350W prohladno i kao da duva kosava. gore modulira nego stara Midea on/off ,



Ima još članova kojima radi ok , sasvim normalno , pisali su o tome i na temi...
Sad kako ti to koristiš klimu ?
Klima nije televizor pa da s daljinskim šaltaš brzine i temperaturu kao kanale na tv-u i da očekuješ instant rezultate ..
Klima nije igračka pa da na klik bude ono štoo ti očekuješ , ne znam samo šta se zamaraš s tim..

Klimu upališ , postaviš tempersturu , odrediš fan , da li auto ili neki od fiksnih i to je sve... Smisao klime je da ti ugrije na zadatu i da je odrzava u tim granicama...


 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 20:20 - pre 27 meseci
Citat:
romim:
Citat:
ZoranObradovic:
Citat:
romim:
Isto mogu da kazem da je opcija I feel beskorisna.


Ovo uopšte nije tačno, bar u mom slučaju.
Kod mene opcija I Feel radi ODLIČNO.


Zorane, mozes da kazes da kod tebe radi dobro, ali ne mozes da pises da uopste nije tacno i da me nazivas lazovom.
Ti imas jednu klimu i daljinski, a ja drugu klimu i daljinski.
Ustvari imam dvije i obje isto rade.


Kao prvo, ja tebe uopšte nisam nazvao lažovom
Kao drugo, ti si napisao da je generalno opcija I Feel beskorisna a ja sam lepo napisao da nije tačno BAR U MOM SLUČAJU.
I kao treće, imam 3 klime (dve Viole i G Tech) i sve su mi na I Feel zato što sam ustanovio da mi je to bolja varijanta pošto nemam izolaciju u podovima.

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 20:22 - pre 27 meseci
Pa sad niko mi nije reko pozitivno, pa kod mene ne moze tako kako
Klimu upališ , postaviš tempersturu , odrediš fan , da li auto ili neki od fiksnih i to je sve

Zadam temperaturu 22c stavim fan1 izduv 45c potrosnja oko 600W i tako radi seo dan bez promene , a u kuci pakao 25c, na daljinas spustim za jedan stepen digne krilca duva malo prohladno tuse ukoci i vise se nepali, dok ne dignem za jedan onda krece ,


 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 20:42 - pre 27 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
Boki Rusic:
Alene, koja crna izolacija kad je sve sasvim normalno. I koja 3h, dok se ponovo upali prodje mnogo vise od 3h. Danas se nije ukljucivala celo prepodne, a ugasila se oko 9h. Ceo problem je u tome sto ona napravi 3c razliku bilo da otvaram vrata hodnika, vrata kupatila, cak i ulazna vrata stana (i to sam testirao). Pauza bude tada manja sto je normalno, ali razlika u T ostaje ista. Znaci gresi mnogo i ne drzi trazenu T. I ne znam zasto ima veze to sto je taj Nordik model u pitanju. Jer valjda i u nordijskim krajevima se ljudi greju sa inverterima na -5. Nije uvek -30 ni tamo. I po cemu se -5 u Norveskoj razlikuje od -5 u Srbiji. Hoce li na -5 u Norveskoj da radi i ne pregreva prostoriju ? Verovatno ce isto da radi. Jer serviser mi je rekao, kao te klime pokazuju svoju moc i tacnost tek ispod -10 zato sto su za nord krajeve. Malo mi sve to nelogicno. Ali ok, kazem nekako smo to nadomestili. Da nije dete, sto se tice nas dvoje ne bi bio problem.


Vidi , za razliku od drugih koji ti dijele savjete , ja tu klimu imam..Tačnije 5 takvih u različitim kvadraturama i izolacijama , tako da ti mogu reći da ta klima tako ne radi kako si ti opisao..Razumiješ ?!

E sad ako su ti serviseri rekli da je klima ispravna , nema šanse da se tako ponaša kako ti opisuješ !
Klima reaguje na promjenu temperature od 0.2° mjereeno na 1 metar od poda , o kakva 3° ti pričaš ?

Pisao si da ti klima gubi 3° za 3 sata , u izolovanim prostoru , na nekoliko postova , pa ti ja kazem da je to nemoguće , i meni je klima danas bila ugašena od 11 do 17 , a jel znaš koliko je prostor izgubio ? Ništa , 0.0° ...
Izolovan prostor ...
U čemu ie sad stvar kod tebe ? Razumijem da se klima ne upali 3 sata ili 7 sati , ali ne rzaumijem da ti temoperatura opadne 3,4,5° u izolovanom prostoru za to vrijeme jer to su gubici neomalterisane kuće na promaji ..

Druga stvar kako sam već rekao , ta klima ne pravi pauze da se osjeti pad skoro nikakav...



Boki, ovaj sto ti daje savjete, jednostavno je opcinjen Gree klimama.
Daleko je on i od servisera i od strucnjaka.
Ima par klima, a ostale gleda na slikama i youtube, hvata ljude po forumu da mu slikaju i posalju, cita manuale po internetu (ali nije dovoljno pametan da ih razumije).

Jedno, vrijeme smo i komunicirali sve dok nije zbog svoje opsesije poceo da me proziva po forumu jer mu se nije svidjelo ono sto sam rekao protiv Gree klima.
Iako je bio upucen u neke stvari jer sam mu licno rekao, a on se pravio lud kao da to ne zna, iako mi je u privatnoj komunikaciji rekao, to kod tebe nesto nije uredu.
Cak sam ga pustio da pise o Hansol klimi koju imam i ja i da tvrdi kako radi kako treba, a istu je gledao u poslovnom prostoru kod svog rodjaka.
I dok je on meni tvrdio kako ta klima radi kako treba na osnovu onog sto on vidi za sat vremena boravka u tom prostoru, ja sam znao da je tu klimu koju on gleda, jedan serviser skinuo iz svoje kuce i ugradio u taj poslovni prostor, jer nije bio zadovoljan radom iste.

Sve ce on tebi sad ispisati i napisati, ali do klime ne moze biti.
Prvo ti kaze da lazes, jer ta klima tako ne radi. Jer ti nisi sposoban sam da vjerujes svojim ocima, nego treba da vjerujes njemu.

Njemu ne moze biti jasno da ta klima koja pri vanjskoj temperaturi od 15c i od 0c ne moze da radi ispod 500w..
Prema tome i temperatura samog izduva je vise sto je vani toplije pa ce biti i visa od 40c.
Pri takvom radu, ta klima u prostoru od 40m2, dobro izolovanom, ne moze odrzavati temperaturu u 0.2c nego ce brzo pregrijati prostor za 3c i ugasiti se.
Kad se klima ugasi, zidovi i stvari kupe tu toplotu da se i oni zagriju.
Zato temperatura prostora brze opada.
Temperatura opada, zidovi se opet hlade, a senzor temperature sporo reaguje i nije uradjeno kako treba i klima se ne ukljucuje kad bi trebalo, iako je temperatura prostora ispod zadate temperature.
Tako kod tebe klima stalno radi u krug jer drugacije ne moze.
Samo bi ti radila bolje ili da je stan lose izolovan pa ima velike gubitke, pa ne moze da ga pregrijava i gasi se, ili da grijes prostor kao sto radi vecina od oko 70m2.

Vidis, navodi ti da je klima bila ugasena od 11 do 17 ali ti svjesno precuti da danas nije bila vanjska temperatura 0c nego je bila 15c.
Pa ti se hvali kako na 15c vani, prostor nije izgubio nista odnosno 0c, ali je onda pitanje, ako nije nista izgubio, zasto se u 17 klima upalila.

Boki, tvoj gazda je otisao u prodavnicu i rekao treba mi klima. Pitali ga koju ces. On rekao, zelim ovu.
Koliki je prostor. Pa oko 40m2.
E vama treba 12ka.
On kupio klimu, serviser ugradi i to je to.
E sad ti dosao i vidis da to nije to.
E onda dodje servis i kaze to je Nordik model.
Tvom gazdi to niko nije rekao kad je kupovao klimu. Jer to ni prodavci pojma nemaju.
Za svaku 12ku pise da je za 16 do 24m2 i nema nigdje napomena za koje geografsko podrucje.
Greska je uvoznika sto prodaje te modele ili sto ne naglasi za koje su podrucje itd.
Ko zna i raspita se, tu klimu postavi u 70m2, a ne kupuje 18ku kao sto bi trebalo po toj kvadraturi.
I onda nema tih problema koje ti imas, i javi se na forum i kaze kod mene sve radi dobro.
I onda si ti lud jer kazes da kod tebe radi lose i da imas probleme.

E tu nastupaju ovi "strucnjaci" sto imaju klimu a ostale gledaju po poslovnim prostorima, ili sat vremena kod poznanika, i nadju koju informaciju na internetu ali ne znaju da je desifruju, jer niti su serviseri niti inzinjeri.
To sto na osnovu papira i natpisa tvrde da je klima ista sa malom razlikom unutrasnje itd.
Nisu pismeni da znaju ima li razlike ili neke sitnice u hardveru ili mozda u softveru pa se te klime ne ponasaju isto.
Ne znaju da desifruju uslove za paljenje i, gasenje klime.
Ne znaju sta je offset i koja mu je vrijednost.
Ali znaju da prosipaju pamet i ubjedjuju ljude da ne trebaju vjerovati svojim ocima nego njima.
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 20:59 - pre 27 meseci
@ZoranObradovic

Jedno veliko IZVINI. Napravio sam previd. Ogradio si se iza zareza. Meni je upalo u oci ono UOPSTE nije tacno.
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 21:03 - pre 27 meseci
Romim
posteno, ja i ovo malo sto sam pored vas naucio , sad vise ne znam :)
Citacu ponovo sve ovo sto ste mi pisali danas.
Ne bi hteo da se na bilo koji nacin ovde prepucavamo, nego da iskusniji koliko stignu i mogu daju savete neiskusnima. Ali je cinjenica da si ti opisivao skoro pa tacno sve ono sto se od mog prvog javljanja ovde sta ce i kako ce klima da radi pre nego sto i poceo da bilo sta isprobavam u nadi da nece pregrevati stan. Bukvalno kao da si bio kod mene.
Hvala jos jednom svima.
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 21:44 - pre 27 meseci
Boki, tako bi trebalo, da se ljudi javljaju, razmjenjuju iskustva i slicno, medjutim na ovom forumu to nije tako.
Ovde imas nekw ljude sto i znaju, a imas i ove sto misle da znaju.
Oni sto znaju ti daju savjet i upute konkretno na problem koji moze biti.
Ovi sto misle da znaju ti objasnjavaju kako ti ne vidis dobro, kako ne znas rukovati klimom, kako ti nije dobra izolacija itd.
Ako kazes da je do klime, tesko tebi.
Daju ti savjete, pojacaj fan, digni krilca, ne diraj daljinski.
Zamisli da ti ne radi TV kako treba i onda ti servis kaze, podesi na kanal 6, pojacaj ton na 20 i ne diraj daljinski.

Klima kao i svaki uredjaj trebala bi da radi kako je korisnik odesi, na zeljenu temperaturu, sa zeljenim polozajem krilca i zeljenom brzinom ventilatora.
Te su opcije date korisniku na raspolaganje, i nigdje u manualu ili ti uputstvu za korisnike nema uslova koji se moraju aprovesti da bi klima pravilno radila i odrzavala temperaturu.
Medjutim citajuci objasnjenja strucnjaka, ne mozes ti podesiti klimu kako zelis i da tako i radi.

Ne znam kakvo je stanje kod drugih brendova, ali ocito da kod Gree ima dosta korisnika koji se zale na preciznost odrzavanja temperature i sam nacin rada.

Boki, nisam nikakav strucnjak niti se pretjerano razumijem niti istrazujem, ali i sam imam problem sa klimom, pa sam citajuci forume, iskustva drugih korisnika, i samim svojim zapazanjima, rekao svoje misljenje tebi, koje se ispostavilo tacno.
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 22:17 - pre 27 meseci
Ovo je maksimum izduv a napolje 6c , u kucu kao daje kosava kako duva brzo



 
Odgovor na temu

Komša

Član broj: 345613
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter05.01.2022. u 23:12 - pre 27 meseci
Zašto Alanu rušite sneška.. A novi sneg ko zna kada će?

Elem, gree je uspeo 2X da napravi krš od istog modela klime.Ne može to svako preduzeće.

Šta kažu, nordic model? Ne znam da li smešnije to ili kada "popravljaju" klime zamenom daljinskog :lol:
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter06.01.2022. u 00:28 - pre 27 meseci
"Ima još članova kojima radi ok , sasvim normalno , pisali su o tome i na temi...
Sad kako ti to koristiš klimu ?
Klima nije televizor pa da s daljinskim šaltaš brzine i temperaturu kao kanale na tv-u i da očekuješ instant rezultate ..
Klima nije igračka pa da na klik bude ono štoo ti očekuješ , ne znam samo šta se zamaraš s tim..

Klimu upališ , postaviš tempersturu , odrediš fan , da li auto ili neki od fiksnih i to je sve... Smisao klime je da ti ugrije na zadatu i da je odrzava u tim granicama..."

Alene jeste da nisi ovo meni pisao i savetovao, ali kao da jesi.
Pa ja to brate i hocu. Da upalim, postavim T, fan i da uzivam posle toga a ne da mozgam sta i kakve magije treba da radim. Smisao klime jeste da je to sto si napisao, da ugreje na zadatu i da je odrzava. Ali ova nece, nego i pretera u grejanju ili opet kazem, mozda ja ne znam da rukujem sa njom. Ako tu ima nesto posebno da se rukuje, pa valjda i one americke domacice znaju samo da pritisnu daljinski i operu filtere. Nisam neki mnogo skolovan covek, ali za toliko valjda znam.

Posteno, tesko covek moze da te razume. Nekom savetujes da radi egzibicije sa klimom, nekom da nista ne pipa jer je to u stvari poenta da se grejes inverterom. Jednom kazes da svaka klima mora da se detaljno prouci, postave svi parametri kako treba, drugi put kazes da se nista ne dira. Kazes da ti je klima mirovala ceo dan kao kod mene danas, i da nisi izgubio nista od temperature u stanu, a onda se ponovo ukljucila. Evo i ja pitam kako se ukljucila ponovo a nisi izgubio nista od toplote ? Kod mene se ukljuci mogu tacno da ti kazem, posto sam vec 100 puta to probao. Onda kad T na sobnom termometru bude stepen pa i vise od 1c manja temperatura nego sto sam zadao.

Bmliga, nit smrdi, nit mirise, kako kazu kod mene na selu.

[Ovu poruku je menjao Boki Rusic dana 06.01.2022. u 01:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Boki Rusic dana 06.01.2022. u 01:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter06.01.2022. u 07:25 - pre 27 meseci
Citat:
kalin62:
Pa sad niko mi nije reko pozitivno, pa kod mene ne moze tako kako
Klimu upališ , postaviš tempersturu , odrediš fan , da li auto ili neki od fiksnih i to je sve

Zadam temperaturu 22c stavim fan1 izduv 45c potrosnja oko 600W i tako radi seo dan bez promene , a u kuci pakao 25c, na daljinas spustim za jedan stepen digne krilca duva malo prohladno tuse ukoci i vise se nepali, dok ne dignem za jedan onda krece ,





Nisi se sjetio da spustiš temperaturu na klimi za par stepeni i dobiješ željenu sobnu !? Nije neobično da klima prebacuje sobnu , tačan rad zavisi od puno faktora , pisao sam o tome neki dan.. Moguće i da je prebacila od tog silnog šaltanja fanova , kad prestaneš da se igraš s time i pustiš klimu da radi , javi se s utiscima..

Gledam ti i ovu potrošnju , konstantno , cijeli dan 600w, ispuh je 45° , znači usis ti je nekih 28-29° , pri toj brzini fan- a to ti je cca 2kw toplote po satu ili 14.5 kwh u 24 sata!

O kakvom prostoru se radi koji griješ ?
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter06.01.2022. u 07:27 - pre 27 meseci
Citat:
Komša:

Elem, gree je uspeo 2X da napravi krš od istog modela klime.Ne može to svako preduzeće.




Istina , i još su uspjeli da to bude najprodavaniji model klime na području bivše yu... Šta misliš da su još uspjeli da naprave "dobar" model klime ?😂..
Vidim da je počelo popularno kmečanje ne sumnjam da će i novi model da ima garantiran uspjeh..
Kme-kme
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter06.01.2022. u 07:57 - pre 27 meseci
@kalin62

Ne diraj je, ujeda hahahaha
Ti imas problem sto saltas brzine fana, a i prostor ti nije cemu, hahaha

@Komša

Sad si n.....o, to nisi smio napisati, cuj klima nije dobra.
Kako ti koristis klimu?
Saltas li je ili je ne diras?
A kakav ti je prostor?

@BokiRusic

Probaj sa onim ventilatorom sto sam ti predlagao. To ti jedino moze malo ublaziti problem. Ostalo je sve prazna prica. Jedino pravo rjesenje je druga klima za taj prostor.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter06.01.2022. u 08:01 - pre 27 meseci
Citat:
Boki Rusic:
Kod mene se ukljuci mogu tacno da ti kazem, posto sam vec 100 puta to probao. Onda kad T na sobnom termometru bude stepen pa i vise od 1c manja temperatura nego sto sam zadao.



Eto ga , već imamo napredak , klima se prvo palila kad je sobna 3 ili 4 manja od zadane na klimi , sad se već pali na jedan stepen... Vidiš da moji savjeti imaju efekta..Još koji post dok napišeš biće to u pola stepena...

Još ostaje da vidimo kako taj tvoj izolirnai stan , koga griju susjedni u zgradi upjeva da ima gubitke od 1° po satu ..


Citat:
Boki Rusic:
Kazes da ti je klima mirovala ceo dan kao kod mene danas, i da nisi izgubio nista od temperature u stanu, a onda se ponovo ukljucila. Evo i ja pitam kako se ukljucila ponovo a nisi izgubio nista od toplote ?



A gdje sam ja to napisao mirovala ? Malo pažljivije čitaj , kako piše , napisao sam ugašena , a ugašena nije isto što i mirovala..Ako se baš pitaš kako se uključila , pa upalio sam je na taster On , logično... No i tad nije krenula s radom već tek tamo kasnije , ne znam ni ja sad ne pratim to više jer nemam ni potrebe , ne osjećam nikakve promjene u sobnoj temperaturi...
Pored toga sto je bila ugasena i balkonski prozor je bio otvoren na kant cijelo to vrijeme
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter06.01.2022. u 11:27 - pre 27 meseci
@BokiRusic

Druze ne vrijedi ti ulaziti u rasprave, pogotove ne sa ovim likom. Da mu je tata osnovao Gree ne bi ih vise branio nego sto to sad radi.

Vidis da covjek ne moze da razlikuje sta je 1c ispod zadate temperature, a sta je ukupna razlika od 3c do 4c.
Da zna uslov rada klime, znao bi o cemu pises.
Tebi klima radi upravo kako i treba, gasi se na 2c preko zadate temperature, a ukljucuje se na 1c ispod zadate temperature, ili malo vise kako si rekao.
To u zbiru bude tih 3c do 4c

Inace "strucnjak" koji ti savjetuje da podesis klimu i da je ne diras, zaklinje se da je to zlatno pravilo da klima radi ispravno da klimu nikad ne gasis, kaze sad da nije mirovala nego je bila ugasena.
To ti je prvi savjet koji cujes, ne gasi klimu.
Znaci "strucnjak" druge savjetuje da ne gase klimu, a on je gasi.
Boki, nije vrat, nego sija.
Mislis li Boki da se "strucnjak" malo zapetljao u lazi :D
Hm... ili moze biti stavrno da je ugasio, jer kako kazu na 15c modulacija ne ide ispod 600w i klima grije ko luda.
Mada, vjerovatno ona i tad reaguje na 0.2c i drzi temperaturu u 0.5c

Zamisli ti taj objekat grijanje ugaseno, prozor otvoren na kant, a gubitci 0c.
Puno li je, pa i kad je vani 15c.
Cekaj, hm... nigdje ne pise da je bilo vani 15c.

Sta mislis ti Boki?
Je li puno ovo, da malo odvadimo?
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter06.01.2022. u 11:30 - pre 27 meseci
Alene, uz svo duzno postovanje, zamolio bih te da me jednostavno batalis i ne dajes vise bar meni nikakve savete.

Izvrces moje reci, izvrces svoje reci, cas pricas jedno cas drugo, koliko sam iscitao ovu temu a i neke druge tvoj stav je vrlo vrlo promenljiv ali jedno ostaje isto. Favorizujes jednu marku klime po cenu da lazes ljude i menjas stavove. Meni to ne treba i zabole me da li na klimi pise SDDDR, VNJJ67, 3*^%%@. Recimo nisam ja nikada rekao da T padne za 3-4c ispod zadate, nego da ova klima prebaci za 2-3c pa se iskljuci pa se ponovo ukljuci kad bude ne manje od 1c od zadate. Ti si to izvrnuo ne znam iz koje pobude. Ali ok, to je moj problem te nemas zasto ti da se mucis vise oko toga.

Znaci mimoidji me ako mozda jos nesto napisem ovde. Nemas potrebe da se mucis i odgovaras mi. Meni je to beskorisno. Ukapirao sam to kada sam malo vise iscitao tvoja razlicita izlaganja.

Znaci mene batali.

Zahvaljujem ti i zelim sve najbolje.

Romime bukvalno smo pisali u isto vreme !





[Ovu poruku je menjao Boki Rusic dana 06.01.2022. u 12:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter06.01.2022. u 16:23 - pre 27 meseci
Nema potrebe da se penušaš, a i malo pažljivije čitaj moje pisanje..
Prvo ja ne favorizujem jednu marku ja pišem o klimi koju imam , a ti si na GREE temi , pa o čemu će da se piše na GREE temi već o GREE klimama ?
Za ostale klime imaš druge teme a nećeš vidjeti da ja pljujem tamo i glorificiram gree...

Da , oprosti na previdu , zaboravio sam već je li po sobnom , po klimi , prebacuje , podbacuje no nije ni bitno , Napisao sam ti da je i dalje bitno da se otkrije kako u izolovanom stanu gubiš 3°..
Znači ključan trenutak je upravo taj gubitak od 3° u 3 sata , tvoj prostor izolovan , stan , imaš grijanje od susjednih stanova .. U tim uslovima kad bi ugasio grijanje čitav dan ne bi izgubio više od 1-1.5°... Teorija da imaš pothladjen prostor takodjer otpada jer u tom slučaju bi 3° izgubio za 30 minuta a i grije se , nisi jučer počeo da griješ, griju i susjedni stanovi.....
Drugo kod tvoje klime u trenutku gasenja teperatura je 4° veća od zadane , pali se ponovo kad opadne 2° ...Zrak kod klime je topliji nego na mjestu gdje je sobni termostat i kao takav on se brze hladi i naravno kako se brze hladi klima brze i reaguje u odnosu na pad sobne , kod tebe nekako naopako to sve..
Kod mene taj pad od 2° gore kod klime na sobnom je samo 0.2-0.3° , vidiš razliku , plus to traje jako kratko mozda 15-20 minuta , ( negdje u prijašnjim postovima sam ti okačio sliku ) , nekad i manje nekad i više u zavisnosti od vanjske , ali sobna ostaje unutar zadane , nema priče o nekakvim satima i opadanju sobne od 3°...
Treće napisao sam ti i da koristiš iFeel , no ti kazeš da i s njim imaš iste oscilacije , mada masa ljudi koristi iFeel i nemaju neke zamjerke oko oscilacije sobne...




[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 06.01.2022. u 17:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter07.01.2022. u 17:33 - pre 27 meseci
Srećan Božić svima koji slave!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 833814 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.