Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 822624 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.01.2022. u 20:13 - pre 26 meseci
Evo jedan kolega na klix s lomo regular ili je ovo fairy ,nije ni bitno ista je klima , javlja identičan problem kao s muse..
Evo šta piše , slika...


Ono što sam primjetio je da imaju dvije verzije ovog novog modela s starim wifi v3.7 i s novim v1...
Evo na slici od ambalaze piše da ima nova verzija wifi..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 09.01.2022. u 21:25 GMT+1]




Ne kazem sad da je wifi problem ali moguće da je problem s ovim modelom s verzijom wifi v1 , na koju ne znam da li se neko i uspio povezati , ako jeste neka javi ,jer koliko sam upratio svi koji su se javljali imali su wifi v1 ..
Sad koliko sam uspio razaznati iz pisanja ove brzine 2 i 3 ne reaguju na komandu , znači klima nastavlja da puše s fan 1 ??? Jel tako ?

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 09.01.2022. u 21:35 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:348a:5e01:a8aa:2ab:..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.01.2022. u 22:09 - pre 26 meseci
2 i 3 reaguju kako sam skontao al zakucavaju na nekih 350w-400w. Ona bi po pravilu trebala pojacavati ili smanjivati input bez obzira na zadati fan. Naravno u nekim brzinama je veci u nekima je manji maksimalni/minimalni input, ali u svakom slucaju ne bi trebao biti konstantan vec varijabilan
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.01.2022. u 22:38 - pre 26 meseci
Citat:
Alen23:
Evo jedan kolega na klix s lomo regular ili je ovo fairy ,nije ni bitno ista je klima , javlja identičan problem kao s muse..
Evo šta piše , slika...


Ono što sam primjetio je da imaju dvije verzije ovog novog modela s starim wifi v3.7 i s novim v1...
Evo na slici od ambalaze piše da ima nova verzija wifi..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 09.01.2022. u 21:25 GMT+1]




Ne kazem sad da je wifi problem ali moguće da je problem s ovim modelom s verzijom wifi v1 , na koju ne znam da li se neko i uspio povezati , ako jeste neka javi ,jer koliko sam upratio svi koji su se javljali imali su wifi v1 ..
Sad koliko sam uspio razaznati iz pisanja ove brzine 2 i 3 ne reaguju na komandu , znači klima nastavlja da puše s fan 1 ??? Jel tako ?

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 09.01.2022. u 21:35 GMT+1]


Etoo i kod mene sve isto na Muse proizvodnja 07/2021 , ta slika isto kao kod mene cak isti barkod ,
to za wifi nikako ne mogu da povezem sa daljinski
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.01.2022. u 12:05 - pre 26 meseci
Citat:
EmaXX:
2 i 3 reaguju kako sam skontao al zakucavaju na nekih 350w-400w. Ona bi po pravilu trebala pojacavati ili smanjivati input bez obzira na zadati fan. Naravno u nekim brzinama je veci u nekima je manji maksimalni/minimalni input, ali u svakom slucaju ne bi trebao biti konstantan vec varijabilan


Da tako je , pogotovo u situacijama gdje je veća razlika izmedju zadane na klimi i sobne , onako kako je to @kalin62 slikao..Klima u tom slučaju mora dati svoj maksimum u bilo kojoj brzini , tako se moja ponaša , od fana 1 do turbo , autofana svejedno sta da odaberem na razliku u temperaturi reaguje maksimumom na ispuhu i u snazi...
Ovde se dešava da pri odredjenim brzinama klima ne moze ispuniti svoju glavnu zadaću a to je da ugrije prostor , sad odrzavanje sobne moze raditi na ovaj ili onaj način ali primarno zagrijavanje nema kompromisa...

Ovo za reakciju fana-a , znam da zablokira u snazi pa sam pomislio da ne reaguje i na komandu tj da ne pojača fan , pa da ostavi uredjaj u nekakvom safe modu , s minimlanom snagom , pa bi imalo i neke logike i zamjena daljinskog , ali nije to u pitanju izgleda...
Gledam na klimakonc u ponudi su izbacili ove nove 24 kilske fairy/lomo/muse i pinovo nude stare 31 kilske..Znakovito ?!

Kalin62
Jesi uspio da se povežeš s gree app na klimu ..
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.01.2022. u 17:12 - pre 26 meseci
Danas sam iskoristio jer sam se vratio sam u Beograd da od jutra malo istestiram izolaciju stana i gubljenje T. Klimu smo ostavili pre 4 dana da radi na 19C. Jutros je oko 8.30h bilo 20C u stanu na sobnom zivinom termometry. Napolju minus 2C pokazivao telefon. Klima kada sam stigao nije radila. Oko 9h sam pojacao na 24C. Krilca prema podu, fan na auto. Klima se odmah startovala. Duvala je skoro vrelo. U 12.35h se klima iskljucila a na sobnom je bilo 26,5. Iskljucio sam klimu tada. Trenutna oko 17.30 kada sam izasao iz stana je bila na sobnom malo ispod 23C. Kada se vratim oko 20h videcu kolika je tada. Klima fakticki ne radi ceo dan. Tj od 12.35

[Ovu poruku je menjao Boki Rusic dana 10.01.2022. u 18:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.01.2022. u 20:21 - pre 26 meseci
Evo me. Ukratko jos jednom.
- povrsina 35m2 (na momente jos 10m2, znaci oko 45-46m2)
- 4 dana nismo bili tu
- klima ostavljena na 19C
- posle 4 dana, danas ujutru oko 8.30h, T u stanu je bila 20C (zivin termometar)
- klima je tada mirovala
- oko 9h je pojacavam na 24, autofan, klima pocinje bas jako da duva vruc vazduh i tako radi non stop do iskljucenja
- u 12.35 klima se sama iskljucuje, termometar pokazuje da je preko 26 (oko 26,5) u stanu
- onda klimu iskljucujem potpuno na daljinskom
- oko 17.30 sobni termometar pokazuje malo ispod 23
- u 20.50h kad sam ponovo usao sobni pokazuje malo vise od 22C (22,5)
- danas prepodne sam nekoliko puta otvarao vrata predsoblja i kupatila, zbog ciscenja stana, ali to je mislim minimalno bilo. Mozda da je ukupno 15-20tak min bilo fakticki 46m2 otvoreno izjedna. I to posle iskljucenja klima. Normalno da je tih 10m2 bilo dosta hladnije nego u dnevnom. Jer oni nisu grejani. Prozore i balkonska vrata nisam otvarao. To cu kasnije veceras zbog provetravanja.
- znaci za 3 i po sata je klima povecala temperaturu za 6,5C (20-26,5) u 35m2
- a za oko 8 i po sati ta povrsina od 35m2 (20 tak min i 46m2) izgubila oko 4-4,5C (26,5-22,5) , ako dobro racunam.

Jesu ovo normalni gubici na trenutnim minusima napolju ? Moze li inverter klima da ovakve gubitke nadoknadjuje tacno ili zbog necega oko svega ovog brljavi ? hvala
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.01.2022. u 20:32 - pre 26 meseci
Citat:
Boki Rusic:
Danas sam iskoristio jer sam se vratio sam u Beograd da od jutra malo istestiram izolaciju stana i gubljenje T. Klimu smo ostavili pre 4 dana da radi na 19C. Jutros je oko 8.30h bilo 20C u stanu na sobnom zivinom termometry. Napolju minus 2C pokazivao telefon. Klima kada sam stigao nije radila. Oko 9h sam pojacao na 24C. Krilca prema podu, fan na auto. Klima se odmah startovala. Duvala je skoro vrelo. U 12.35h se klima iskljucila a na sobnom je bilo 26,5. Iskljucio sam klimu tada. Trenutna oko 17.30 kada sam izasao iz stana je bila na sobnom malo ispod 23C. Kada se vratim oko 20h videcu kolika je tada. Klima fakticki ne radi ceo dan. Tj od 12.35

[Ovu poruku je menjao Boki Rusic dana 10.01.2022. u 18:23 GMT+1]

Pa kod tebe to bre greje , kod mene na autofan em duva prohladno em malo trosi
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.01.2022. u 21:01 - pre 26 meseci
Ne mogu ja da se zalim da ne greje jer ko luda bljuje vruc vazduh. I to na svakoj zadatoj temperaturi bukvalno vatru bljuje do zadnjeg momenta pre gasenja. Mi je uvek i drzimo na najmanji izduv zbog toga. Danas sam na autofan sve ovo gledao, i na auto fan ona vrlo vruce duva. Na to ne mogu da se zalim, cak bi po meni to trebalo da bude malo manje vruc vazduh, ali kazem greje nenormalno. Problem je sto ne odrzava tacnu T, mnogo se kasno gasi. Dok je ponovno paljenje koliko toliko normano. I uvek napravi veliku razliku. Izgleda da svaka ima svoje bubice. Nisam bas pratio, koju ti imas ?
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.01.2022. u 21:49 - pre 26 meseci
@romim
Mislim da sam dosta toga razumeo sto si pisao i zahvaljujem ti. Hocu samo jos ovo da vidim i pokusam da razjasnim i shvatim da mozda stvarno nije do gubitaka koje ima ovaj stan. Pa da zbog toga ovako radi ovaj Gree Muze. Poz Bojan
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.01.2022. u 21:58 - pre 26 meseci
Citat:
Boki Rusic:
Ne mogu ja da se zalim da ne greje jer ko luda bljuje vruc vazduh. I to na svakoj zadatoj temperaturi bukvalno vatru bljuje do zadnjeg momenta pre gasenja. Mi je uvek i drzimo na najmanji izduv zbog toga. Danas sam na autofan sve ovo gledao, i na auto fan ona vrlo vruce duva. Na to ne mogu da se zalim, cak bi po meni to trebalo da bude malo manje vruc vazduh, ali kazem greje nenormalno. Problem je sto ne odrzava tacnu T, mnogo se kasno gasi. Dok je ponovno paljenje koliko toliko normano. I uvek napravi veliku razliku. Izgleda da svaka ima svoje bubice. Nisam bas pratio, koju ti imas ?

Ma moja ne daj boze , Gree Muse
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.01.2022. u 23:16 - pre 26 meseci
30C ? Pa zasto toliko ? Kad bi je ja tako namestio mogao bi prase da pecem 2m od nje :)
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.01.2022. u 23:19 - pre 26 meseci
kod mene to ne reaguje samo fan 4 daje naj jacu toplotu
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.01.2022. u 00:15 - pre 26 meseci
Citat:
Boki Rusic:
@romim
Mislim da sam dosta toga razumeo sto si pisao i zahvaljujem ti. Hocu samo jos ovo da vidim i pokusam da razjasnim i shvatim da mozda stvarno nije do gubitaka koje ima ovaj stan. Pa da zbog toga ovako radi ovaj Gree Muze. Poz Bojan


Boki nema potrebe da se zamaras izolacijom. Bitno je da nije losa, a prema pisanju, nije.
Problem sa Gree klimama je sto razliciti modeli jacine 12 se ponasaju i rade razlicito.
Imas modele koji rade sa minimalnom snagom od 170w a imas modele kojim je minimum 500w ili cak i vise.

Ti nisi kupovao tu klimu, nego se nasla u stanu.
Problem sto kod tebe u stanu ne moze biti stalno temperatura 24c je sto ta klima ne moze da radi sa 300w ili 200w, nego radi sa 500w i duva vazduh 45c.
Taj model klime nije za tako mali prostor od 35m2 ili za dobro izolovan prostor.
Znaci za tvoj prostor treba klima 12ka, ali je problem sto se svaka 12ka ne ponasa isto nego imaju razlicit nacin rada.
Klima bi trebala da prilagodjava snagu prema potrebama tvog prostora za toplotom.
Medjutim potrebe tvog prostora su manje nego sto tvoja klima moze da pruzi.
Recimo tvom prostoru treba 250w ali klima ne moze da radi ispod 500w.

Kod mene klima moze raditi i isod 170w i duva vazduh od 28c za razliku od 40c i vise kod tebe.
Za druge brendove ne znam ali Gree modeli su programirani da se ugase kada klima postigne 2c visu temperaturu od zadate, a ponovo se ukljucuje kada temperatura prostora bude 1c niza od zadate.

Da imas klimu koja moze raditi na nizoj snazi i duvati vazduh od recimo 30c, ona bi radila dugo i odrzavala zadatu temperaturu.
Ovako tvoja klima duva vruce i ne moze da smanji temperaturu i snagu dok ne pregrije ta 2c i ne ugasi se.

Sa tom klimom tu veliku razliku temperature ne mozes rijesiti, jedino mozes probati malo ublaziti podesavanjem brzine ventilatora i okretanjem krilca.
Moj ti je savjet da probas da je drzis na fan 1 ili 2 a ne na autofan.
Na autofan kad postigne temperaturu ima najmanji protok vazduha a samim tim izduv bude najvreliji.
Emaxx je spominjao da na autofan stalno drzi izduv 40c i ne moze nize.
Imas sa prethodnih par strana takodje pisanje da na quiet klima radi na 600w i duva vrelo, dok na fan 1 i 2 radi na 350w i duva topal vazduh.

Jednostavno izgleda da nije lako kupiti klimu, tipa odes u, radnju i kazes hocu tu i te snage, bar za ove kineske modele. Mada svaki brend ima neke svoje prednosti i mane i nijedan nije idealan.
Treba se dobro, raspitati.
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.01.2022. u 02:41 - pre 26 meseci
Citat:
Alen23:
Evo jedan kolega na klix s lomo regular ili je ovo fairy ,nije ni bitno ista je klima , javlja identičan problem kao s muse..
Evo šta piše , slika...


Ono što sam primjetio je da imaju dvije verzije ovog novog modela s starim wifi v3.7 i s novim v1...
Evo na slici od ambalaze piše da ima nova verzija wifi..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 09.01.2022. u 21:25 GMT+1]




Ne kazem sad da je wifi problem ali moguće da je problem s ovim modelom s verzijom wifi v1 , na koju ne znam da li se neko i uspio povezati , ako jeste neka javi ,jer koliko sam upratio svi koji su se javljali imali su wifi v1 ..
Sad koliko sam uspio razaznati iz pisanja ove brzine 2 i 3 ne reaguju na komandu , znači klima nastavlja da puše s fan 1 ??? Jel tako ?

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 09.01.2022. u 21:35 GMT+1]


Problem je i sa verzijom koja ima firmware 3.7 i 1.0. Proverio sam. Klime rade isto. Razlika je sto na 1.0 ne moze da se vidi kolika je temperatura u prostoriji. Na fan 1 radi skoro pa konstantno na 600w. Fan 2 i 3 duvaju prohladno i rashladjuju prostor, jer kompresor zakuca na jednu frekvenciju kompresora, 4 greje toplije, ali ne povlaci vise od 600w sto je malo za toliku jacinu duvanja pa opet ne moze da podigne temp, mogla bi samo da odrzava, ali kada je npr napolju 3 stepena, 5 povuce maksimum iz uticnice oko 1500w i greje i samo na toj jacini sada moze da zagreje prostor na neku vecu temp, tipa sa 22 na 24 stepena. Cak ni auto ne moze da zagreje. Novi daljinski nista ne menja, tacnije na fan 2 radi i dalje kao na fan 1, na fan 3 radi kao fan 4 i tako kinezi misle da prikriju felerican rad kod ove klime, ali ni to ne pomaze jer na auto klima prebaci na fan 4 i ne uspeva da odrzava zadatu kada je hladno kao sada, a i duva prohladno. Sada kada je minus 3 klima ne uspeva da odrzava temperaturu u 32m2 izolovanog prostora i onda mora da se pali peta brzina. To sto se muse klime prodaju je samo zbog dobrog marketinga i dobrog rabata koji se daje serviserima, a da ne pominjem gree violu i gree lomo r410 gas koje su u Srbiji dobro poznate kao klime koje dobro greju pa se novi modeli dobro provlace.
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.01.2022. u 08:15 - pre 26 meseci
Citat:
romim:
Citat:
Boki Rusic:
@romim
Mislim da sam dosta toga razumeo sto si pisao i zahvaljujem ti. Hocu samo jos ovo da vidim i pokusam da razjasnim i shvatim da mozda stvarno nije do gubitaka koje ima ovaj stan. Pa da zbog toga ovako radi ovaj Gree Muze. Poz Bojan


Boki nema potrebe da se zamaras izolacijom. Bitno je da nije losa, a prema pisanju, nije.
Problem sa Gree klimama je sto razliciti modeli jacine 12 se ponasaju i rade razlicito.
Imas modele koji rade sa minimalnom snagom od 170w a imas modele kojim je minimum 500w ili cak i vise.

Ti nisi kupovao tu klimu, nego se nasla u stanu.
Problem sto kod tebe u stanu ne moze biti stalno temperatura 24c je sto ta klima ne moze da radi sa 300w ili 200w, nego radi sa 500w i duva vazduh 45c.
Taj model klime nije za tako mali prostor od 35m2 ili za dobro izolovan prostor.
Znaci za tvoj prostor treba klima 12ka, ali je problem sto se svaka 12ka ne ponasa isto nego imaju razlicit nacin rada.
Klima bi trebala da prilagodjava snagu prema potrebama tvog prostora za toplotom.
Medjutim potrebe tvog prostora su manje nego sto tvoja klima moze da pruzi.
Recimo tvom prostoru treba 250w ali klima ne moze da radi ispod 500w.

Kod mene klima moze raditi i isod 170w i duva vazduh od 28c za razliku od 40c i vise kod tebe.
Za druge brendove ne znam ali Gree modeli su programirani da se ugase kada klima postigne 2c visu temperaturu od zadate, a ponovo se ukljucuje kada temperatura prostora bude 1c niza od zadate.

Da imas klimu koja moze raditi na nizoj snazi i duvati vazduh od recimo 30c, ona bi radila dugo i odrzavala zadatu temperaturu.
Ovako tvoja klima duva vruce i ne moze da smanji temperaturu i snagu dok ne pregrije ta 2c i ne ugasi se.

Sa tom klimom tu veliku razliku temperature ne mozes rijesiti, jedino mozes probati malo ublaziti podesavanjem brzine ventilatora i okretanjem krilca.
Moj ti je savjet da probas da je drzis na fan 1 ili 2 a ne na autofan.
Na autofan kad postigne temperaturu ima najmanji protok vazduha a samim tim izduv bude najvreliji.
Emaxx je spominjao da na autofan stalno drzi izduv 40c i ne moze nize.
Imas sa prethodnih par strana takodje pisanje da na quiet klima radi na 600w i duva vrelo, dok na fan 1 i 2 radi na 350w i duva topal vazduh.

Jednostavno izgleda da nije lako kupiti klimu, tipa odes u, radnju i kazes hocu tu i te snage, bar za ove kineske modele. Mada svaki brend ima neke svoje prednosti i mane i nijedan nije idealan.
Treba se dobro, raspitati.

U teoriji mozda je tako i treba da bude u prakci neverujem , a to 500w i duva vazduh 45c.ne verujem mozda ako je u plusu
Te klime su krs i kako moja ima problem da digne temperaturu tako njegova samo nabiva. ja mislim dasu ovo dobre klime ali sa elektronikom nesto debelo zeznuli ,
jedino stoje dobro kod ove klime je buka , toliko je tiha da dobro mora da pogledas dali radi verovatno zato ne greje, ovo sto napisa @filip555 tako je kod mene
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.01.2022. u 08:44 - pre 26 meseci
Filipe , po tome šta ti pišeš to nije feleričan rad tu klima pri odredjenim brzinama ne radi skoro nikako..Ako je priimarni zadatak klime da zagrijava prostor i ti joj daš naredbu podizanjem temperature ona mora pri svim brzinama da daje svoj maksimum , tako radi stari muse a ovo , kako ti opisuješ ovde , je skoro pa neupotrebljiv uredjaj..
" Zaključana " snaga pri svim brzinama , povećanje snage isključivo na fan 4 ili 5 i opet je i tu zaključana prema dole , pa neće valjda narod sjediti ispred klime s daljinskim i šaltati brzine dok se soba ne ugrije pa onda opet spuštaj na brzinu za odrzavanje , pa tu ti treba onda vozač klime da bi imao upotrebljiv uredjaj..Daleko je to od rada starog muse , aki se to uopšte moze i nazvati radom jer radi uz asistenciju korisnika...

Sad s obzirom da kako kažeš mijenjaju daljinske i s tim načinom pokušavaju rješiti problem indikativno je da isti i priznaju , jer malo je vjerovatno da je klima zamišljena da tako radi a sumnjam i da će korisnici biti bez prigovora jer ljudi kupuju uredjaj da se griju a svako zna jel klima grije ili ne grije , tako da tu niti 100 marketinga , rabata i servisera ne pomaže..

Šta ti planiraš sa svojom klimom , da je zadržiš ili ?
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.01.2022. u 09:30 - pre 26 meseci
@kalin62

Da, mislio sam na 45c kada je vani u plusu recimo 5c.
Generalno koliko dana imamo u sezoni da je minus.
Naveo sam primjer u grubo jer nijedan model nije skroz isti.

Evo ti primjer kod mene,
prostor se nije grijao juce od 21 00 do 07 00 jutros.
U 07 00 ukljucena klima,
trenutno je - 3, unutrašnja podesena na 23c,
Kod mene je offset podesen na 3c, a koliko znam i na vasim klimama je toliko.
Klima radi na 840w (grijac tacnec80w) i izduv je 41c, fan je low ili ti prva crtica a druga brzina.
Grije 37m2

Druga ista klima grije 25m2 i trenutno je potrosnja 660w (grijac tacne 80w)

Slazem se sa tobom i mislim da svi problemi imaju veze sa elektronikom i softverom.

@filip555

Bilo bi dobro kad bi naveo tacne temperature izduva kao sto navodis potrosnju.
Nekako mi je to sve pisanje od oka i tesko se moze sta zakljuciti.
Po tvom pisanju, a mom iskustvu, ja bih zakljucio da ti izolacija nije bas tako dobra.
Jer ako ja grijem na - 3 37m2 sa 840w, to je previse da tvom prostoru od 32m2 treba 1500w.
Izmjeri precizno pa napisi podatke, onda ce ti ostali pomoci u poredjenju sa svojim klimama da li je to dobro ili nije.

Prema vasim pisanjima kod vas brzina ventilatora diktira kojom ce snagom klima raditi.
To je mozda neki novi softver i pokusaj da regulisu rad klime na drugi nacin.
Koliko sam citao Fujitsu ima neki svoj nacin sto se tice brzine ventilatora.

Kod mene brzina ventilatora ne igra nikakvu ulogu sa modulacijom.
Izmedju najmanje i najvece brzine ventilatora razlika u modulaciji bude u 20tak wati niza sto je brzina ventilatora veca.

Sto se tice daljinskog, mislim da je to teska nebuloza. Daljinski moze da lose radi u smislu slabog odziva na komande ili los rad I feel.
Daljinski ne moze imati nikakvu ulogu sa samim nacinom rada klime, modulacijom i snagom grijanja.

Nazalost, sve su to firme i servisi koji znaju samo ugraditi, ali ako postoji problem ne znaju ni ispitati niti rijesiti. Cast izuzetcima, ali ti su vrlo rijetki.

Ima vas vise sa iatim modelom pa izmjerite detaljnije modulaciju, izduv i vanjsku temperaturu pa cete i sami znati da li vam klime rade isto, a i pomoci cete drugima koji budu citali.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.01.2022. u 09:33 - pre 26 meseci
Citat:
Alen23:

Filipe, po tome šta ti pišeš ...

Šta ti planiraš sa svojom klimom , da je zadržiš ili ?


Pa cekaj, ako covek za svoj uredjaj sam lepo napise...

Citat:
filip555:

Sto se mene tice ja sam zadovoljan ovom klimom, kada je minus duva na auto, u glavnom fan 1 u 32m2, a kada je toplije fix fan 2 i odrzava u stepen za razliku od stare muse koja je tezak krs, prebacivala za dva stepena, palila se i gasila, na fan 1 drzala na 900w


...ne razumem zasto bi je vracao? Bitno je da je covek zadovoljan i da ima klimu koja nije krs kao stara Muse. Ima i dva daljinca, pa moze da vezba i dvorucno komandovanje, sto nije lose za zagrevanje zglobova u ovom zimskom periodu. Sa ovom klimom nekima bi moglo zatrebati i dosta dodatnih fizickih aktivnosti da odrze telesnu, a kamoli prostornu temperaturu, pa valja biti utreniran i spreman cak i za to. Ali, zadovoljstvo uvek, i pre svega... pa i po svaku cenu


.



[Ovu poruku je menjao gfx dana 12.01.2022. u 10:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.01.2022. u 13:36 - pre 26 meseci
Citat:
romim:
Citat:
Boki Rusic:
@romim
Mislim da sam dosta toga razumeo sto si pisao i zahvaljujem ti. Hocu samo jos ovo da vidim i pokusam da razjasnim i shvatim da mozda stvarno nije do gubitaka koje ima ovaj stan. Pa da zbog toga ovako radi ovaj Gree Muze. Poz Bojan


Boki nema potrebe da se zamaras izolacijom. Bitno je da nije losa, a prema pisanju, nije.
Problem sa Gree klimama je sto razliciti modeli jacine 12 se ponasaju i rade razlicito.
Imas modele koji rade sa minimalnom snagom od 170w a imas modele kojim je minimum 500w ili cak i vise.

Ti nisi kupovao tu klimu, nego se nasla u stanu.
Problem sto kod tebe u stanu ne moze biti stalno temperatura 24c je sto ta klima ne moze da radi sa 300w ili 200w, nego radi sa 500w i duva vazduh 45c.
Taj model klime nije za tako mali prostor od 35m2 ili za dobro izolovan prostor.
Znaci za tvoj prostor treba klima 12ka, ali je problem sto se svaka 12ka ne ponasa isto nego imaju razlicit nacin rada.
Klima bi trebala da prilagodjava snagu prema potrebama tvog prostora za toplotom.
Medjutim potrebe tvog prostora su manje nego sto tvoja klima moze da pruzi.
Recimo tvom prostoru treba 250w ali klima ne moze da radi ispod 500w.

Kod mene klima moze raditi i isod 170w i duva vazduh od 28c za razliku od 40c i vise kod tebe.
Za druge brendove ne znam ali Gree modeli su programirani da se ugase kada klima postigne 2c visu temperaturu od zadate, a ponovo se ukljucuje kada temperatura prostora bude 1c niza od zadate.

Da imas klimu koja moze raditi na nizoj snazi i duvati vazduh od recimo 30c, ona bi radila dugo i odrzavala zadatu temperaturu.
Ovako tvoja klima duva vruce i ne moze da smanji temperaturu i snagu dok ne pregrije ta 2c i ne ugasi se.

Sa tom klimom tu veliku razliku temperature ne mozes rijesiti, jedino mozes probati malo ublaziti podesavanjem brzine ventilatora i okretanjem krilca.
Moj ti je savjet da probas da je drzis na fan 1 ili 2 a ne na autofan.
Na autofan kad postigne temperaturu ima najmanji protok vazduha a samim tim izduv bude najvreliji.
Emaxx je spominjao da na autofan stalno drzi izduv 40c i ne moze nize.
Imas sa prethodnih par strana takodje pisanje da na quiet klima radi na 600w i duva vrelo, dok na fan 1 i 2 radi na 350w i duva topal vazduh.

Jednostavno izgleda da nije lako kupiti klimu, tipa odes u, radnju i kazes hocu tu i te snage, bar za ove kineske modele. Mada svaki brend ima neke svoje prednosti i mane i nijedan nije idealan.
Treba se dobro, raspitati.

Mislim da sam te razumeo u potpunosti. I logicno je sve to, znaci ova klima mnogo jako greje bez obzira u kakvom je prostoru. I logicno je da onda duva tako vruce uvek. Po tome ce ona mnogo manje vremenski da radi u toku dana jer brzo postize temperaturu. Klima koja duva manje vruc vazduh bi radila duze, sve mi to jasno sada.
Ali meni na kraju krajeva to i ne smeta, neka ona radi samo sat vreme dnevno, medjutim pitam zasto se onda ne iskljuci na vreme ? Zasto toliko mnogo prebaci temperaturu ? Pa nisu ti senzori temperature mnogo velika filozofija u danasnje vreme. Znaci kada temperatura bude gore kod klime 24,5 zasto se ne ugasi klima. Sta u tom trenutku komanduje da ona nastavi da radi ? Mozda neka elektronika unutra ili mozda neispravni taj senzor koji su hteli da menjaju pa su odustali. Jer je upravo to problem sto ona mnogo prebaci bezveze temperaturu i sto na taj nacin bezveze napravi veliku razliku bespotrebno
 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.01.2022. u 13:50 - pre 26 meseci
Citat:
romim:
@kalin62

Da, mislio sam na 45c kada je vani u plusu recimo 5c.
Generalno koliko dana imamo u sezoni da je minus.
Naveo sam primjer u grubo jer nijedan model nije skroz isti.

Evo ti primjer kod mene,
prostor se nije grijao juce od 21 00 do 07 00 jutros.
U 07 00 ukljucena klima,
trenutno je - 3, unutrašnja podesena na 23c,
Kod mene je offset podesen na 3c, a koliko znam i na vasim klimama je toliko.
Klima radi na 840w (grijac tacnec80w) i izduv je 41c, fan je low ili ti prva crtica a druga brzina.
Grije 37m2

Druga ista klima grije 25m2 i trenutno je potrosnja 660w (grijac tacne 80w)

Slazem se sa tobom i mislim da svi problemi imaju veze sa elektronikom i softverom.

@filip555

Bilo bi dobro kad bi naveo tacne temperature izduva kao sto navodis potrosnju.
Nekako mi je to sve pisanje od oka i tesko se moze sta zakljuciti.
Po tvom pisanju, a mom iskustvu, ja bih zakljucio da ti izolacija nije bas tako dobra.
Jer ako ja grijem na - 3 37m2 sa 840w, to je previse da tvom prostoru od 32m2 treba 1500w.
Izmjeri precizno pa napisi podatke, onda ce ti ostali pomoci u poredjenju sa svojim klimama da li je to dobro ili nije.

Prema vasim pisanjima kod vas brzina ventilatora diktira kojom ce snagom klima raditi.
To je mozda neki novi softver i pokusaj da regulisu rad klime na drugi nacin.
Koliko sam citao Fujitsu ima neki svoj nacin sto se tice brzine ventilatora.

Kod mene brzina ventilatora ne igra nikakvu ulogu sa modulacijom.
Izmedju najmanje i najvece brzine ventilatora razlika u modulaciji bude u 20tak wati niza sto je brzina ventilatora veca.

Sto se tice daljinskog, mislim da je to teska nebuloza. Daljinski moze da lose radi u smislu slabog odziva na komande ili los rad I feel.
Daljinski ne moze imati nikakvu ulogu sa samim nacinom rada klime, modulacijom i snagom grijanja.

Nazalost, sve su to firme i servisi koji znaju samo ugraditi, ali ako postoji problem ne znaju ni ispitati niti rijesiti. Cast izuzetcima, ali ti su vrlo rijetki.

Ima vas vise sa iatim modelom pa izmjerite detaljnije modulaciju, izduv i vanjsku temperaturu pa cete i sami znati da li vam klime rade isto, a i pomoci cete drugima koji budu citali.

Na 840w bilo bi idealno kad bi radila ,kod mene oko 600w ili 1500-1750 w radi neka zlatna sredina nema
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 822624 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.