Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 833672 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mujkoni
nemma
nema

Član broj: 309649
Poruke: 21
217.71.57.*



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.05.2020. u 22:16 - pre 48 meseci
Koliko m2 ti griješ sa hansolom?
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
31.223.144.*



+12 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.05.2020. u 22:37 - pre 48 meseci
ja sa 2 hansola ali 9-ke grijem nekih 46m2 , osrednja izolacija i alu 5-komorna bravarija
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
31.223.144.*



+12 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.05.2020. u 22:41 - pre 48 meseci
Vrati se na stranicu 25 tu sam detaljno opisao za korisniku EmaXX sve što se tiče rada hansol jedinica pročitaj bit će ti mnogo jasnije sve oko hansol jedinica
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.05.2020. u 23:43 - pre 48 meseci
Trebinjac, jesi li možda ispratio, koja je najniža modulacija hansola?
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
31.223.144.*



+12 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.05.2020. u 01:06 - pre 48 meseci
jesam u mene na 9-ki watmetar je zabilježio 173W to je najniže zabilježena modulacija
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.05.2020. u 19:33 - pre 47 meseci
Snaga i niska modulacija. I za mujkonija 2 hansola, puna kapa. To je relativno mala kvadratura koju bi bez problema "počistio" i
regular/viola/muse
 
Odgovor na temu

Serggio
Srdjan Bukvic
SU

Član broj: 19503
Poruke: 171
85.222.185.*

ICQ: 71785636


+5 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.05.2020. u 19:35 - pre 47 meseci
Da napisem nesto o hansolu 12ka, (koju imam u stanu koji izdajem) podstanar mi slikao slike juce klime i vidim da je iz 2012te, malo mi neverovatno da i nakon 8 godina novi model klime koji sam porucio za novi stan Gree g-thech po ceni od oko 80k dinara ispada losiji od te iz 2012. slazem se da je jaca serija, ali valjda neka tehnologija napreduje, da se ponudi nesto novo za skoro celu deceniju u svetu rashladnih uredjaja...recimo gas R32 je neka novina i kao bolji je, ali nista znacajno i radikalno.
Inace hansolom12kom grejem skoro ceo stan od 2012.te ..to je nekih 50m2 i mogu reci da sam vrlo zadovoljan i sa toplotom i potrosnjom el energije, i klima odlicno radi i danas kao i prvog dana kad je ugradjena, evo par slika sa nazivom oznake i modela...posto drugih tehnickih podataka o tacnoj potrosjni, kad radi defrost na koliko i ostalo nemam :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..94.218.pools.vodafone-ip.de.



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.05.2020. u 20:08 - pre 47 meseci
Nema tu nekog velikog tehnoloskog napretka zadnjih godina. Sad je taj neki trend najvise da se kite plusici da se ugodi zapadnom trzistu sa ekoloskom normom. A recimo r32 je sastavni dio r410. Prije je bio klasifikovan kao zapaljiv, pa su mu promijenili klasifikaciju u blago zapaljiv. Najveca prednost je sto je manje stetan za ozonski omotac, nista specijalno nije efikasniji od r410. Jos se polemise, ja sam nasao podatke od 4 do 8 posto.
Hansol im je bio proboj na trziste, premijum model prije U Crowna, dosta su je i namjenili za skandinavsko trziste, tako da je sigurno top kvalitet.
Kaze momak kojem sam je preporocio, stigla mu, ceka montazu, kaze iskilavio se dok je u garazu unio, a monter koji mu treba doc je vec izrazio nezadovoljstvo zbog kilaze :)
 
Odgovor na temu

Aristotel111

Član broj: 343338
Poruke: 14
31.223.139.*



+4 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.05.2020. u 21:48 - pre 47 meseci
Pozdrav da se i ja javim kao novi vlasnik Gree hansol 12. Klima je tek stigla i čekam servisere da dodju i postave istu.. grijaću stan od 49kvadrata odlično izolovan.
https://ibb.co/RbmVKs4
 
Odgovor na temu

Aristotel111

Član broj: 343338
Poruke: 14
31.223.139.*



+4 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.05.2020. u 21:53 - pre 47 meseci
Citat:
EmaXX:
Nema tu nekog velikog tehnoloskog napretka zadnjih godina. Sad je taj neki trend najvise da se kite plusici da se ugodi zapadnom trzistu sa ekoloskom normom. A recimo r32 je sastavni dio r410. Prije je bio klasifikovan kao zapaljiv, pa su mu promijenili klasifikaciju u blago zapaljiv. Najveca prednost je sto je manje stetan za ozonski omotac, nista specijalno nije efikasniji od r410. Jos se polemise, ja sam nasao podatke od 4 do 8 posto.
Hansol im je bio proboj na trziste, premijum model prije U Crowna, dosta su je i namjenili za skandinavsko trziste, tako da je sigurno top kvalitet.
Kaze momak kojem sam je preporocio, stigla mu, ceka montazu, kaze iskilavio se dok je u garazu unio, a monter koji mu treba doc je vec izrazio nezadovoljstvo zbog kilaze :)

Da upravo na tvoju preporuku.. siguran sam da nema greške,jer su i oni potvrdili da je klima top.. hvala na preporuci.
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter09.05.2020. u 23:08 - pre 47 meseci
Aristotele...bilo bi dobro da postaviš ovde tačne oznake unutrašnje i spoljne jedinice.
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
*.dyn.telefonica.de.



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.05.2020. u 06:47 - pre 47 meseci
Citat:
Aristotel111:
Citat:
EmaXX:
Nema tu nekog velikog tehnoloskog napretka zadnjih godina. Sad je taj neki trend najvise da se kite plusici da se ugodi zapadnom trzistu sa ekoloskom normom. A recimo r32 je sastavni dio r410. Prije je bio klasifikovan kao zapaljiv, pa su mu promijenili klasifikaciju u blago zapaljiv. Najveca prednost je sto je manje stetan za ozonski omotac, nista specijalno nije efikasniji od r410. Jos se polemise, ja sam nasao podatke od 4 do 8 posto.
Hansol im je bio proboj na trziste, premijum model prije U Crowna, dosta su je i namjenili za skandinavsko trziste, tako da je sigurno top kvalitet.
Kaze momak kojem sam je preporocio, stigla mu, ceka montazu, kaze iskilavio se dok je u garazu unio, a monter koji mu treba doc je vec izrazio nezadovoljstvo zbog kilaze :)

Da upravo na tvoju preporuku.. siguran sam da nema greške,jer su i oni potvrdili da je klima top.. hvala na preporuci.


Pozdrav dobro nam dosao u Gree family. Samo nije fer, ti odmah uzeo top model, a nas ovde ima masa sa sirotinjskim modelima, ne ide tako da nas preskaces :) Poslikaj kad je postave i iskustva podijeli, mozda nekome pomognes u izboru. Ona druga klima sto si htio uzet za 1300km(650 eura) stvarno nije ni do nokta ovoj, tako da mi je lako bilo preporucit kad sam je ugledao na akciji skoro za istu cijenu.

Etnapr
Uplodovao je sliku sa oznakom gore u postu, sa sanyo komoresorom je. To je taj model koji je na rasprodaji kod nas. U service manualu stoji da je ovaj kompresor u njoj:

https://ibb.co/68Z7vMn


[Ovu poruku je menjao EmaXX dana 10.05.2020. u 08:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aristotel111

Član broj: 343338
Poruke: 14
31.223.139.*



+4 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.05.2020. u 08:30 - pre 47 meseci
Upravo kao sto je emaxx napisao,postavio sam oznaku vanjske jedinice Gwh12tb-s3dna1d/o sanyo kompresor.. unutrašnja jedinica sa oznakom Gwh12tb-s3dna2d.. naravno postavljam slike cim postave serviseeri.. Emaxx tebi hvala sto si podjelio svoje iskustvo i tako meni olakšao u odabiru modela..naravno nisam se libio da uzmem ovaj model,jos kada sam vidio da je na akciji..podjelicu svoje iskustvo svakako jer tako cu mozda i ja nekom pomoci u odluci..Ps ako mi legnu jos neke pare mozda kupim ovaj model i za sprat kuce,ali ok to je još sve na dugom štapu.. odlučio sam se za ovaj model jer je bio na akciji,a svakako sam planirao neki drugi model da kupim koji je 1300km drugog proizvodjača ali sam se odlučio za ovaj model jer je ipak Hansol bar za klasu iznad..
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.05.2020. u 10:06 - pre 47 meseci
Citat:
Serggio:
Da napisem nesto o hansolu 12ka, (koju imam u stanu koji izdajem) podstanar mi slikao slike juce klime i vidim da je iz 2012te, malo mi neverovatno da i nakon 8 godina novi model klime koji sam porucio za novi stan Gree g-thech po ceni od oko 80k dinara ispada losiji od te iz 2012. slazem se da je jaca serija, ali valjda neka tehnologija napreduje, da se ponudi nesto novo za skoro celu deceniju u svetu rashladnih uredjaja...recimo gas R32 je neka novina i kao bolji je, ali nista znacajno i radikalno.
Inace hansolom12kom grejem skoro ceo stan od 2012.te ..to je nekih 50m2 i mogu reci da sam vrlo zadovoljan i sa toplotom i potrosnjom el energije, i klima odlicno radi i danas kao i prvog dana kad je ugradjena, evo par slika sa nazivom oznake i modela...posto drugih tehnickih podataka o tacnoj potrosjni, kad radi defrost na koliko i ostalo nemam :)


Pobrkao si ovdje klase uredjaja , gtech , iako novi model , nije ista klasa uredjaja kao Hansol , njehov pandan ti je Amber Nordic ili U crown ako porediš s danasnjim klimama..Čisto sumnjam da će se dvostupanjski /dvocilindrični kompresori brzo spustiti u cjenovni rang "za raju "...

Makedonci pišu da im dolazi novi model Gree Soyal , to bi bila zamjena za u-crown koliko sam vidio..
Oznaka je GWH12AKC-K6DNA1A
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.05.2020. u 10:18 - pre 47 meseci
Citat:
EmaXX:
Alene bil mogao postavit test raporte od Ucrowna 12ke i 9ke i Hansola 12 uporedo. Jedan clan razmislja o kupovini pa se vaga izmedju ove 2. I ako nadjes razinu zvuka od U Crowna jer je planirana za spavace. Hoce covjek premium modele.
Dao sam mu link foruma cita nas, vjerovatno ce se i registrovat.


Emaxx @ ima već na predhodnim stranicama test reprort od sve tri klime , hansol s ovom cijenom koju ima sad u Bih je daleko bolja kupovina od ucrown ..
 
Odgovor na temu

mujkoni
nemma
nema

Član broj: 309649
Poruke: 21
217.71.57.*



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.05.2020. u 22:17 - pre 47 meseci
Instalirane 2je hansol 12ke
Upustvo je stvarno šturo
Šta mu znači ova jelkica i kuća nacrtana
Jel auto mode dobar?
Ifeel sam skontao da daljinski postane termostat koji isključuje klimu
Hocel bit problema što imam 2 daljinska lol ista

Generalno ako ima savjeta bujrum :)
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..94.218.pools.vodafone-ip.de.



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.05.2020. u 22:31 - pre 47 meseci
Ako ti nije mrsko postavi ovde slike instalacije vanjskih i unutrasnjih. Mi smo vec pisali u pm, zanima me sta ostali misle. Meni se recimo nije svidjelo i to sam ti rekao, sto nema 3 metra instalacije i antivibranta. Sta mislite hocel mu bit problem kraca instalacija, masivne su ovo klime?
Trebinjac de ti malo napisi na kojim postavkama rade kod tebe, koja je duzina instalacije itd?
 
Odgovor na temu

mujkoni
nemma
nema

Član broj: 309649
Poruke: 21
217.71.57.*



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.05.2020. u 22:33 - pre 47 meseci
https://photos.app.goo.gl/d983AB6LEJjR7Yj66
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
87.116.177.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.05.2020. u 23:59 - pre 47 meseci
Citat:
EmaXX:
Ako ti nije mrsko postavi ovde slike instalacije vanjskih i unutrasnjih. Mi smo vec pisali u pm, zanima me sta ostali misle. Meni se recimo nije svidjelo i to sam ti rekao, sto nema 3 metra instalacije i antivibranta. Sta mislite hocel mu bit problem kraca instalacija, masivne su ovo klime?
Trebinjac de ti malo napisi na kojim postavkama rade kod tebe, koja je duzina instalacije itd?

valjda nece opet nekome smetati sto iznosim svoje misljenje.

generalno, ja sam pristalica da svaki inverter ide na minimum 3m, da li ce u konkretnom slucaju to da se odrazi na rad, tesko je reci, i tesko dokazati i uporediti. bilo bi super da je bar jedan montiran na 3, a drugi ne, pa da se to moze uporediti.
sto se slika tice, kao prvo, vidim da je ovlasceni servis po kombiju, i s moje tacke gledista nedopustive su neke stvari:
1. merdevine bez zastite gore naslanjeti na fasadu, posebno ako je stiroporska, potpuno neozbiljno i neposteno prema kupcu
2. crevo letnjeg kondenza se po meni ne stavlja u kadu, jer tako svu prljavstinu od leta, i od pranja unutrasnje jedinice ubacuje u kadu sto ce u perspektivi moguce dovesti do losijeg oticanja kondenza iz tacne zimi.
3. nosaci koji nisu pocinkovani, i posebno sto su vareni, su kao prvo podlozni propadanju mnogo vise i prenosenju vibracije na varu mnogo vise nego oni koji su zglobni i pocinkovani
4. nedostatak amortizera vibracije kod invertera po meni neozbiljno, nece uticati na rad klime ali hoce na buku u prostoriji.
5. vidim da su na jednoj klimi iskrivljeni zadnji delovi koji nalezu na nosac, da li je tako stiglo ili je iskrivljeno pri montazi, nije bas reprezentativno.

i ne preterano bitno, ali ovlasceni serviser u farmericama i duksu, malo neozbiljno, ali dobro, to nije krucijalno.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter13.05.2020. u 07:18 - pre 47 meseci
Citat:
EmaXX:
Ako ti nije mrsko postavi ovde slike instalacije vanjskih i unutrasnjih. Mi smo vec pisali u pm, zanima me sta ostali misle. Meni se recimo nije svidjelo i to sam ti rekao, sto nema 3 metra instalacije i antivibranta. Sta mislite hocel mu bit problem kraca instalacija, masivne su ovo klime?
Trebinjac de ti malo napisi na kojim postavkama rade kod tebe, koja je duzina instalacije itd?



http://gree-bulgaria.com/wp-co...er/GWH09TB-S3DNA1D_TSM_184.pdf

Evo service manuala od hansol , strana 122 piše da minimalna instalacija treba biti minimum 3 metra ( za nove uredjaje sa r32 koji su prednapunjeni do 5 metra nema tog minimuma ) , antivibranti mogu se i naknadno staviti ako bude bilo potrebe..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 833672 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.