Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838509 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
31.223.144.*



+12 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.04.2020. u 21:53 - pre 48 meseci
evo kako izgleda daljinac od hansola , krilca mogu osim gore dole da idu i ručno i automatski i desno i lijevo




[Ovu poruku je menjao Trebinjac dana 29.04.2020. u 23:06 GMT+1]


i da ne zaboravim u pikovima snage-potrošnje mjerač je zabilježio najmanje moduliranu od 184w a maximalno moduliranu 1978w

ovo su podaci za ovu balgu zimu

[Ovu poruku je menjao Trebinjac dana 29.04.2020. u 23:15 GMT+1]
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..92.074.pools.vodafone-ip.de.



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.04.2020. u 21:53 - pre 48 meseci
Citat:
Trebinjac:
Ajde da probam da malo podijelim iskustvo sa Hansol jedinicama koje imam , ja sam prije nekih otprilike 18 -19 mjeseci kupio dvije hansol 9-ke sa sanyo kompresorom i one modele gdje kod 9-ke težina vanjske jedinice ravno 43kg, te jedinice imaju EEV i skoro pa troredni izmjenjivač toplote , sad da me ostali ne cimaju da objasnimkako skor pa troredni , tako što puna dva reda koja se nastavljaju i na bočne strane a trći red ne ide bočno ali ide skoro 80% površine pozadi sa sve bakarnim cijevima.
ja sam kupio model tih klima koji je proizveden 2017-te i to su modeli hansola kada je opciona kupovina bila sa WI-FI podrškom ,znači mogao sam da platim skuplje da imam wi-fi upravljanje ili da prođem jeftinije i da kupim bez toga u sklopu opcije bez wi-fi takođe ide minus opcija sa prikazom vanjske temperature , što je kod kasnije prodavanih modela hansola bilo sve skupa po defaltu (naravno pričam za tržište BiH) a ostale opcije su indentične.
Toliko su gabaritne spolja i izgledaju i teže mnogo da me većina koja ih pogleda na prvu kaže to je 18-ka imam problem da ih ubijedim da je riječ o 9-ki.
Sad da malo ti približim kako rade hansoli tihi u radu , i to veoma tihi pošto je 7 stepena regulacija ventilatora ja ih kada održava temperaturu sa auto moda ventilatora ja ne čujem da uopšte puše to skine otprilike možda čak i manje nego što je prva brzina ,što se tiče konkretno grijanja a to je ono što vjerujem te najviše zanima s obzirom da si u Minhenu stvari stoje ovako zimu 2018-2019 nisam imao mjerače potrošnje tako da nisam uspio te zime da izmjerim potrošnju i da je posmatram kako moduliše i koliki su pikovi minimale i maximale u grijanju ,ali mogu da kažem uopšte kako je to radilo u uslovima u januaru kada je kod mene u par dana bilo ozbiljnijeg minusa mislim nekoliko dana je tada bilo -7-8C da b i pik bio na 2 dana kada je bilo minus 11 , e tad sam je baš posmatrao kao radi ona grije nesmanjenim intezitetom a temperatura je namještena na +24 radi neprestano nikad ne ide u off samo i dalje radi sa minimalnim izduvavanjem i rijetko rijetko ide u defrost tada na minus 11 sam primjetio 2puta i to nake 3 minuta zaustavi izduvavanje potpuno zatvori krilca i na vanjskoj jedinici očigledno promijeni smjer kreanja fluida u kompresoru pojača buku i rad kompresora i to traje neka 3 ili malko više minuta i odma se vraća u normalan rad .
Moram da napomenem da ja živim na jugu tačnije u Trebinju i u nas zime po geografskom položaju nisu naročito oštre u smislu minusne temperature , ali su zato ubitačne zbog izrazitog udara sjevernog suhog ii hladnog vjetra često i olujnog sa preko 100km/h , što ti ga dođe gore nego da si na vrh Vlašića ili Romanije a samim tim i taj hladan suh vjetar vjerovatno dobrano doprinosi da se ne zaleđuje vanjska jedinica i da je ne gura u defrost.
Ove zime sam negdje polovinom novembra sa ebay konačno dobio poručene mjerače potrošnje koji pokazuju dosta parametar napon jačinu struje aktivnu i reaktivnu snagu ali najvažnije ukupnu potrošnju od resesta do reseta kao i najmnaju zabilježenu tako isto i najveću zabilježenu i to ću sada staviti i za jednu i za drugu klimu sa malim objašnjenjem 1 klima je za grijanje dnevnog boravka , kuhinje i malog hodnika što ukupno čini nekih 27m2 i to u stambenoj zgradi solidne starije gradnje iz 70-ih sa debelim zidovima od cigle bez vanjske izolacije ali su svi vanjski zidovi iznutra odrađeni sa 3cm stiropora izgletovanih mrežicom i sa Alu 5 komornom bravarijom s tim bitna napomena to je sve okreuto tačno prema jugu i da je većinom vedrih dana u suncu a vanjska jedinica je stavljena na balkon koji je lođa znači na vanjsku jedinicu dolazi sunce a pošto je uvučena ne pada ništa po njoj i nije diraktno izložena vanskom uticaju
a 2 klima je namijenjena za sobu koja je povelika 22m2 i isto kao i kuhinja vanjski zid je odrađen sa stiroporom identično kao u kuhinji s tim što je na sobi veliki trokrilni prozor takođe alu bravarija velikog kvaliteta s tom razlikom da je soba izraziti sjever i nikad je ne ogrije sunce tokom zime a klima je postavljena na zid i znači izložena je direktno vanjskom uticaju
U dnevnom boravku je da bi ti to bolje približio zadana temperatura 24 do 25 , osim uveče kada se ode na spavanje spustim temperaturu tamo oko 24h na 20 stepeni kada odemo na spavanje ali je ne gasimo nego je ponavljam non-stop upaljena znači skinem temp. na 20 u toku noćin da bi ujuto u 6i15 ponovo je vratio na 24 i takoneprestano
U sobi je situacije drukčija jer je to za samo za dnevni odmor i spavanje i tamo je neprestano namješteno na 18C i ne smanjuje se niti li se gasi znači nepraestano na 18C
i konačno evo potrošnje za JANUAR I FEBRUAR

DNEVNI BOR. JANUAR - 229,4 Kw/h SOBA JANUAR - 123,6Kw/h

FEBRUAR- 171,7 FEBRUAR -92,4

napomena ove zime temperature su u januaru samo nekoliko dana bile u blagom minusu ostale dan e je to bilo u plusu recimo prosječno u +4 , a i februar je bio isto temperaturno povoljan ove zime ali su ovi mjeseci bili sa hladnim vjetrom , možda nije baš ekaltantan primjer jer ja nemam oštru zimu ,ali napominjem nemojte zanemariti uticaj jakog i hladnog vjetra.


Hvala na iscrpnom i detaljnom prikazu. Stvarno mi je bilo zadovoljstvo procitat. Ja nisam sumnjao ni sekunde da je zvijer od klime. Nedavno sam bas razglasio kad sam ugledao da je 12 ka na rasprodaji za 1400 km, a nedavno se pojavila i za 1350 km. Ubjedljivo best buy. A napali su me bili momacki neki clabovi zbog tog. Jednom sam covjeku iz Zvornika preporucio da je uzme, razmisljao LMC za 1300km i ja mu kazem dodaj malo uzmi Hansol, neuporedive klime. I on ce nam se ovde pridruzit sa iskustvima brzo. Ti si do sad nez koji po redu da je prezadovoljan sa njom, a mene su napali ovde sto ja preporucujem hansol kao ima sa njom losih iskustava. Hvala ti na ovome feedbacku.
Iskreno meni ne treba klima za sebe, roditeljima hocu na ljeto podnu jedinicu uzet. Nece zidne, da hoce odmah bi taj hansol pazario. Al vidjecemo kad zavrsim radove koji su planirani zao bi mi je bilo ne uzet za 1350-1400 km, moj lomo regular, mogu sestri prebacit
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.04.2020. u 21:59 - pre 48 meseci
Obe su , i hansol i crown , na starom r410 plinu , sad da li je ovo najniže što će ići crown vidjećemo jer sigurno dolaze zamjene čim je ovako spuštanje cijena.. Ima i UCrown II , dosta nekih novih modela u ovoj višoj klasi , uskoro bi to trebalo biti u prodaji..
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
31.223.144.*



+12 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.04.2020. u 22:05 - pre 48 meseci
Bilo mi je zadovoljstvo da pomognem u stvarnom smislu riječi nekom u odabiru ,jer nije to mixwr ili fen pa ako nevalja nema veze kupit ću drugi ipak je ovo investicija na duže staze i mislim da prevashodno svi ovdje koji pišu i čitaju gledaju da im klima bude nešto što će ih grijati kavlitetno preko zime a za hlađenje idu sve pa i one najjeftinje će postić da ohlade manje ili više ali grijenje je akcenat
Ljudi koji se imalo kuže u termodinamiku zajedno se nekim znanjem o elektronici ili imaju iskustvo sa inverte klimama , znaju da što uštediš na mostu platićeš na ćupriji tu nema jeftinih i jeftinijih riješenja osim ako želiš sam sebe da lažeš ili ti je žao potoršiti novac ponavljam kvalitetan odabir je veoma bitan znači kupi jedno kvalitet i mogućnosti pa ma kako one rijetko bile potrebne ali ih predvidi i nećeš pogriješiti ,opet ponavljam da me ne uzmu na zub , ovo je za one koji se isključivo misle grijati sa klimam ili toplotna pumpa sistemima, a za one koji kombinuju grijanje pa im je klima un prelaznom periodu e tu mogu razne varijente da se upare i sa jeftinijim riješenjima sve je naravno kakva gradnja i kavi temperaturni iklimatski faktori
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.04.2020. u 22:10 - pre 48 meseci
Citat:
Trebinjac: Alene ovo si mislio na 12-ku jeli tako ???


Poz trebinjac , jeste 12ka je sad po toj cijeni , evo hansol za 1350 km.. Kakav si mjerač uzeo..

Emaxx , to ti je dobra ideja 😃👍..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 29.04.2020. u 23:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..92.074.pools.vodafone-ip.de.



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.04.2020. u 22:23 - pre 48 meseci
Samo se nepotrebno u trosak bacam zbog kuce u kojoj sam efektivno mjesec-mjesec i po godisnje al jace od mene. Sad me taj hansol kopka, ko da vidim da ce on meni na zidu na ljeto bit :) regular bi prebacio u spavacu, al priblem je prejaka je klima za spavace, ne moze ispid 300 modulirat, a meni je spavaca i ususkana i dobro izolirana tak da cu tu mozda neku njeznu 9ku uzet, a mozda i necu jer svakako ide toplotna pumpa vjerovatno na godinu. Tako da ako pazarim hansol ovaj ce vjerovatno sestri ic
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
31.223.144.*



+12 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.04.2020. u 23:17 - pre 48 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
Trebinjac: Alene ovo si mislio na 12-ku jeli tako ???


Poz trebinjac , jeste 12ka je sad po toj cijeni , evo hansol za 1350 km.. Kakav si mjerač uzeo..

Emaxx , to ti je dobra ideja 😃👍..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 29.04.2020. u 23:24 GMT+1]


A pozzz i tebi Alene , mjerač je klasika sa malo više preciznosti , ali bez ikakve podrške mreže ili wifi nego primakneš se i čitaš parametre lijevim i desnim kursorima
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.04.2020. u 16:25 - pre 48 meseci
Poruke premeštene u temu.
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..92.074.pools.vodafone-ip.de.



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.04.2020. u 16:33 - pre 48 meseci
Zadnja je bila iskljucovo vezana za Gree Console, parapetnu klimu. Nebitno
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.04.2020. u 16:59 - pre 48 meseci
I meni su emaxx , nakon tvog pisanja , postale zanimljive ove podne , do sad što sam čitao uglavnom su pozitivna iskustva s istim , ugodnije grijanje i slično , jedino što su zahtjevnije u pogledu pozicije tj zidnoj je lakše naći mjesto ,ostalo sve ide na ruku podnih , jesu dosta skuplje , ali hajd sad , ne kupuje se svaki dan..
 
Odgovor na temu

Serggio
Srdjan Bukvic
SU

Član broj: 19503
Poruke: 171
85.222.185.*

ICQ: 71785636


+5 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.04.2020. u 23:43 - pre 48 meseci
Pozdrav,za sve klimaše
Procitao sam skoro celu temu, iz prostog razloga posto zelim da uzmem novu klimu za stan od 80kv (stavio bi uj u dnevnu sobu).oko brenda se ne dvoumim puno, zato sto sam vlasnik gree Hansol-a koju sam kupio jos 2013.te ili 2014te godine i prezadovoljan sam istom i koristio sam je u prethodnom stanu koji sada izdajem, a ovde mi treba nova klima, posto momentalno imam neku koja je vec bila tu ugradjena kad sam doselio on/off klima Fuego 12ka koja koristi R22 gas...proizvedena je 2008. me :P i radi odlicno i dalje...ali bih je zamenio
U stanu imam centralno grejanje, ali u prelaznim periodima je potrebno dogrevanje, a uglavnom ce se koristiti za hladjenje
Pa sam poceo da biram neku gree klimu, ali ima bas dosta modela i varijacija, i nije mi sve potpuno jasno. Moj izbor kime i odabir se uglavnom zasnivao gledajuci u SEER i SCOP parametre, pretpostavljam da gresim gledajuci samo u to...ali za sada iz ugla obicnog potrosaca to mi je nekako relevantno, s obzirom da sam primetio sto su ta iskoristenja veca cena ide gore.
Neki moj izbor je nekako pao na Violu pro 12ku, pa sam citajuci video da je nekako logicnije uzeti Muse 12ku a to bi bio i neki moj cenovni maximum koji bih mogao da izdvojim do 60k din... takodje vidim da se spominje i Lomo regural ijos neke koje su tu negde u cenovnom rangu od 50 do 60k din...
Interesujeme da li kad napisu da je Muse SEER 7.0 da li je to bolje od tipa Lomo regural ili best buy R32 gde je SEER 6.1? ili ima tu jos nesto sto se gleda ?
Takodje nisam video da ste pisali o razlikama u gasovima R410 i R32 da li je R32 toliko bolji? ili sta su prednosti neke osim sto ne ostecuje ozon i vise je zelen....kako se dopunjava ako iscuri recimo da li ga rade uglavnom serviseri koji se bave sa klimama....itd
i jos jedna presudna stvar meni, kod gree novije generacije je jonizator i cold plazma filteri ....cold plasmu sam pokusao malo da istrazim na netu da vidim sta i kako radi i da li i koliko doprinosi ubijanju bakterija virusa itd, malo mi konfuzno jer ne znam kako to radi u klimama, da li se nesto primecuje da je cistiji vazduh sveziji ili tako nesto posto vidim da ima i jonizator...
hvala na odgovorima

P.S. svoju Hansol klimu koju sam kupio pre 6-7 godina, sam kupio zato sto je imala najbolji eer i cop u to vreme ako se dobro secam, i mislim da sam je tada platio oko 650-700 eura...i vredi svaki dinar jer radi perfektno i dan danas
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.05.2020. u 09:38 - pre 48 meseci
Viola je predhodna generacija sa R410 plinom , Muse nova s R32 plinom , razlike izmedju ova dva plina mozes naći na netu ,uglavnom svejedno je jer se mora preći na R32 plin..
Lomo bestbuy je isto nova generacija sa R32 plinom a mijenja stari lomo best buy s R410..
Muse / lomo regular / fairy je ista klima s različito dizajniranom unutrašnjom , samo je drugi naziv za različita trzista , isto je i s lomo best buy / lomo econimical / bora / lomo LC ..

Muse je nešto jača klima od lomo bestbuy r32 , sad za hladjenje i dogrijavanje ako je u pitanju dnevna soba biće dovoljna bilo koja od ove dvije..

Sad što se tiče jonizatora , cold plasma filtera nisam nešto obraćao pažnju na to , nisam osjetio nikakve mirise i slično to jedino sto sam zapazio..
 
Odgovor na temu

Serggio
Srdjan Bukvic
SU

Član broj: 19503
Poruke: 171
85.222.185.*

ICQ: 71785636


+5 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.05.2020. u 12:20 - pre 48 meseci
Da, razumem, e sad nesto gledam, tojest jos sinoc do kasno sam trazio o Seer-u i Scop-u...pa sam saznao neke stvari koje su mi jasnije, takodje sam nalete na jos jednu interesantnu klimu marke Midea, ona je interesantna posto je identicna ceni Gree Muse, za koje vec znamo specifikacije manje vise, ako moze neko da pogleda na ovaj konkretan model MIde-a:

Model MIDEA BREEZELSEE INVERTER MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW :

https://www.midea.bg/en/midea-...eless-inverter-air-conditioner

napominjem da je cenovno u rangu sa Gree muse, a po specifikacijama mi vise lici na Gree G-tech Seer:8.5 i Scop:4.6.

Sto mogu da primetim kod mide-a jeste da je spoljna jedinica dosta glasnija..preko 60 db? sto je cudno puno...ali zato UJ je bas tiha....

Inace od kako sam pogledao G-tech, jako me privlaci, ali mi momentalno izlazi iz budzeta...razlika je oko 150 eura u odnosu na Muse, da li vredi te razlike, ne znam

 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
*.dyn.telefonica.de.



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.05.2020. u 12:49 - pre 48 meseci
G Tech nosi unaprijedjeni kompresor od lomo r. Makedonac je rekao da nije cuo tisu klimu od nje. Znaci snaga i tiha..
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.05.2020. u 13:50 - pre 48 meseci
Seer i scop test je vezan za energetsku efikasnost klime i opet je vezan za Pdesign pa mozes imati visok scop koji je vezan za nizak pdesign i ako isti ne odgovara tvojim max toplotnim gubicima onda se i plusevi poremete u realnoj upotrebi , hoću reći nisu dovoljni za odluku ili usporedbu osim ako tacno ne znas svoje toplotne gubitke ili pdesign drugog uredjaja kad ih porediš...
Za mideu ima posebna tema i napisaću tamo par riječi o ovom modelu..

 
Odgovor na temu

Serggio
Srdjan Bukvic
SU

Član broj: 19503
Poruke: 171
85.222.185.*

ICQ: 71785636


+5 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter01.05.2020. u 20:42 - pre 48 meseci
Aha, procitao sam komentar za mideu na toj temi, sto si postavio, ali sad imam realnu dvoumicu, posto su iste pare u pitanju i za Gree Muse i za Mida brezzless, gree ima seer 7.0 dok midea ima 8.5 ...s moje neke tacke gledista meni midea deluje da daje vise za isti novac, ima i neku kozmetiku u vidu 3D air flowa...sto gree nema recimo...ostalo manje vise vidim da je tu negde,
nisam bas najbolje razumeo sta je pdesign i kako to da bi neka klima sa manjim Seerom i Copom mogla da bude bolja ili da mi vise odgovara od one koja ima vise vrednosti?
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.05.2020. u 19:08 - pre 48 meseci
Danas montirane Supre..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.05.2020. u 19:18 - pre 48 meseci
Citat:
Serggio:
Aha, procitao sam komentar za mideu na toj temi, sto si postavio, ali sad imam realnu dvoumicu, posto su iste pare u pitanju i za Gree Muse i za Mida brezzless, gree ima seer 7.0 dok midea ima 8.5 ...s moje neke tacke gledista meni midea deluje da daje vise za isti novac, ima i neku kozmetiku u vidu 3D air flowa...sto gree nema recimo...ostalo manje vise vidim da je tu negde,
nisam bas najbolje razumeo sta je pdesign i kako to da bi neka klima sa manjim Seerom i Copom mogla da bude bolja ili da mi vise odgovara od one koja ima vise vrednosti?



Muse , Midea , šta ti je draže , obe će ti bez problema odraditi posao..
Pdesign , scop i ostalo kako se radi izračun imaš na netu.. Bila je za skinuti brošura u kojoj je sve detaljno objašnjeno , s formulama za izračun itd , ako te zanima potraži , vidjeću ako ja nadjem na laptopu postaću je...
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..92.074.pools.vodafone-ip.de.



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.05.2020. u 19:18 - pre 48 meseci
Neka sluze u zdravlju. Javi iskustva kad ih malo testiras u piredjenju sa Lomo Regularom kako rade. Kako je ludo vrijeme ne bi me iznenadilo ni da se do juna bude dogrijavalo. Btw hocel im uticat sta na rad sto su tako blizu jedna drugoj?
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.05.2020. u 19:32 - pre 48 meseci
Hvala emaxx , javim naravno , mada identičan je hardver , nevjerujem da ću šta novo otkriti , ima razlika u verziji softvera , ovaj u supre ima verziju 3.67 , lomo ima v3.58 ..
Nisam imao nigdje drugo da ih smjestim , ovaj srednji sprat ima nosećih stubova , malo je uvučen zid radi balkona , tako da mi je to bilo jedino mjesto , druga opcija je bila sa strana kuće ali visoko je dosta , nije mi se dalo zezati s tim , opet i problemi oko odrzavanja itd.. , odmakao sam ledja od zida jedno 20-22cm , gore , dole ,sa desne strane ima nešto prostora , s lijeve ima postora valjda će hiti ok..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838509 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.