Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602832 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.08.2020. u 13:29 - pre 43 meseci
Realno zdravstvo normalno nije u kolapsu....
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.08.2020. u 14:12 - pre 43 meseci
Citat:
nerminz: Ne zelim da budem teoretičar zavjere ali me iskreno zanima koliko je covid-19 realno opasan a koliko stete pravi drugim bolesnicima.

Moja bratanica je medicinska sestra, od marta je stalno prebacuju iz jedne kovid bolnice u drugu. Jedna od onih koje vidite na TV, sa onim skafanderima, maskama, vizirima ...

Čujemo se ponekad. Mogu ti reći samo jedno: JESTE, Covid-19 jeste realno opasan. Mladi, zdravi, jaki, dođu u bolnicu - izađu u vreći. A onda na TV čuješ samo broj: toliko-i-toliko umrlih.

A njen život se, evo već 6 meseci svodi na "posao -> soba u kući -> posao".
Testiraju ih na 10 dana, nikad nije bila pozitivna, ali kad dođe kući ne želi da bude duže od 30 sekundi sa decom i mužem, jer nikad nije sigurna da li je možda baš tog dana pokupila virus.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.08.2020. u 15:53 - pre 43 meseci
Citat:
Java Beograd: Moja bratanica je medicinska sestra, od marta je stalno prebacuju iz jedne kovid bolnice u drugu. Jedna od onih koje vidite na TV, sa onim skafanderima, maskama, vizirima ...

Čujemo se ponekad. Mogu ti reći samo jedno: JESTE, Covid-19 jeste realno opasan. Mladi, zdravi, jaki, dođu u bolnicu - izađu u vreći. A onda na TV čuješ samo broj: toliko-i-toliko umrlih.

A njen život se, evo već 6 meseci svodi na "posao -> soba u kući -> posao".
Testiraju ih na 10 dana, nikad nije bila pozitivna, ali kad dođe kući ne želi da bude duže od 30 sekundi sa decom i mužem, jer nikad nije sigurna da li je možda baš tog dana pokupila virus.


OK, ali to ne daje odgovor a pitanje je prosto.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.08.2020. u 16:14 - pre 43 meseci
Daje odgovor zato sto su kapaciteti bolnica pretrpani, sto normalno nije slucaj.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.08.2020. u 20:11 - pre 43 meseci
Da su bolnice pretrpane to svi znamo.
Sta vise, to je sedna od stvari koje su me i naglale da postavim pitanje.

U pretparnim bolnicama do kojih se tesko dolazi.. da ne duljim.
Uvjeti za lijecenje su otezani (mislim na sve pacijente).
Istom logikom je očekivati i da je smrtnost veca.
Mene upravo to i zanima:
1: Kolika je smrtnost pacijenata u vrijeme COVID-19 (bitan je broj umrlih od svih drugih bolesti osim covid-19 )
2: Koliki je bio broj umrlih pacijenata u istom periodu prethodnih godina.

Mislim da je jasno zasto to pitam.
Broj umrlih (od ostalih bolesti) u vrijeme pandemije realno bi (s obzirom na situaciju) trebao da bude veći nego je bio prethodnih godina u istom periodu.
Ubijedjen sam, da ce po dostupnim informacijama tj broj biti znacajno manji !
Ako sam u pravu, to bi znacilo da je smrtnost od covid-19 manja (licno vjerujem da je bitno manja) od one koja se nama servira.
Ako je tako, onda se opet postvlja pitanje koje sam postavio jos na pocetku diskusije:
"Kome je i iz kojeg razloga stalo da situaciju napumpava" i onda se čude sto su ljudi skepticni.
Cak i ovdje se ljudi koji ne vjeruju lazima nazivaju nekakvim zavjerenicima.

p.s.
Ponovo naglasam, Ne sumnjam da virus postoji, ne sumnjam ni da je opasan.
Samo se pitam,,, ako je tako, zasto nas LAZU.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.08.2020. u 20:31 - pre 43 meseci
Da pojasnim, pokusacu primjerom.

Ako za godinu dana, u zemlji, od svih bolestu ukupno umre 1000 ljudi.
Za pola godine to je 500 ljudi.
Za pola godine u vrijeme pandemije taj broj bi morao biti veći iz poznatih razloga (tesko se dolazi do ljekara, pretrpane klinike, manjak osoblja itd...).
Ako bi imali podatak koliki je ukupan broj umrlih od pocetka pandemije (mislim na sve bolesti).
Ako od tog broja oduzmemo broj umrlih koji javnosti predstavljaju da su umrli od covid.19 ili od posljedica covid-19,
Dobicemo broj umrlih od svih bolesti izizev covid-19 i taj broj bi realno trebao biti veci od 500. Ja mislim (na osnovu onoga sto se nama servira putem medija)
da ce taj broj biti znacajno manji. To bi onda znacilo da se SVJESNO covid-19 u javnosti prikazuje kao znatno smrtonosniji nego sto to realno jeste.
A onda je i logično pitanje KO i KAKAV interes ima da to takoprikazuje.

Pokusavao sam naci podatke ali je to za mene pretesko.
Nalazio sam neke podatke ali je to grupirano prema bolestima pa bi bilo nezahvalno sabirati jer nebih znao sta je tu obuhvaceno a sta nije.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.08.2020. u 20:36 - pre 43 meseci
U Srbiji je kao deo Predizborne kampanje koriscen podatak da je zakljucno sa Majem na nivou cele drzave manja smrtnost nego prosle godine ?

Medjutim ono sto nisu isticali naslovi da je veoma neujednaceno i da u Beogradu je povecana smrtnost oko 3 % sto nije nikako malo !

U Srbiji godisnje premine od svih razloga oko 100.000 ljudi tako da zvanicna brojka umrlih od Korone ma koliko puta umanjena , prica je 2-3 puta minimum nije previse relevantna .

Kako je Leti najmanja smrtnost ukupna onda se tu tesko moze sta ocekivati u tom smislu . Malo pre sam pogledao za Beograd postoje podaci grobalja koje odrzava gradsko javno komunalno preduzece . Oni ne odrzavaju sva lokalna groblja vec nekoliko najvecih . A podaci od poznanika koji je privatni Grobar kazu da oko 50 % ljudi se ne sahranjuje u Beogradu vec u svom rodnom kraju , zbog manjih cena i tamo na seoskim grobljima nema izbacivanja zbog neplacene godisnje grobarine kao u Beogradu .

Broj sahrana je od 2 - 5 puta manji nego zimus na primer zavisno od groblja .
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.08.2020. u 20:54 - pre 43 meseci
@nerminz, stvar je malo komplikovanija. Postoje razlozi i za povecanje i za smanjenje smrtnosti od drugih bolesti.
Mere za suzbijanje covid-19 uticu i na suzbijanje drugih bolesti. Maltene svih zaraznih koje se prenose sa coveka na coveka. Distanciranje ce smanjiti i broj slucajeva gripa npr. Tako ce i broj smrtnih slucajeva od takvih bolesti biti manji.
S druge strane, u zemljama u kojima je covid-19 preopteretio zdravstveni sistem, dolazi i do povecanja broja smrtnih slucajeva koji nisu mogli biti tretirani usled nedostatka opreme i ljudstva.
Gde je koliko njih umrlo manje iz jednog razloga a vise iz drugog tesko je utvrditi.


Inace, nevezano direktno za to, nasao sam skoro podatak da je poslednjih godina broj smrti na svetskom nivou oko 55 000 000 godisnje. To ukljucuje sve uzroke, ne samo bolesti. Covid-19 je za nekih pola godine doveo do skoro 800 000 smrtnih slucajeva. To je 1 600 000 za godinu. Zapravo i vise. Trenutno ima preko 6M aktivnih slucajeva tako da cak i da odjednom ljudi prestanu da dobijaju covid-19 bice oko milion mrtvih. 1,6M je priblizno 3% od 55M.
To znaci da je covid-19 odgovoran za 3% svih smrtnih slucajeva. Ovde godine verovatno i vise jer je verovatno drugih uzroka znatno manje zbog sprovodjenih mera.

Jasno je da zvanicni podaci o smrtnih slucajevima nisu precizni i da razlicite drzave razlicito prijavljuju slucajeve ali cak i sa greskom od 10% je 2,7-3,3% i dalje mnogo.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1921.08.2020. u 10:41 - pre 43 meseci
Citat:
Shadowed: @nerminz, stvar je malo komplikovanija. Postoje razlozi i za povecanje i za smanjenje smrtnosti od drugih bolesti.
Mere za suzbijanje covid-19 uticu i na suzbijanje drugih bolesti. Maltene svih zaraznih koje se prenose sa coveka na coveka. Distanciranje ce smanjiti i broj slucajeva gripa npr. Tako ce i broj smrtnih slucajeva od takvih bolesti biti manji.
S druge strane, u zemljama u kojima je covid-19 preopteretio zdravstveni sistem, dolazi i do povecanja broja smrtnih slucajeva koji nisu mogli biti tretirani usled nedostatka opreme i ljudstva.
Gde je koliko njih umrlo manje iz jednog razloga a vise iz drugog tesko je utvrditi.


Inace, nevezano direktno za to, nasao sam skoro podatak da je poslednjih godina broj smrti na svetskom nivou oko 55 000 000 godisnje. To ukljucuje sve uzroke, ne samo bolesti. Covid-19 je za nekih pola godine doveo do skoro 800 000 smrtnih slucajeva. To je 1 600 000 za godinu. Zapravo i vise. Trenutno ima preko 6M aktivnih slucajeva tako da cak i da odjednom ljudi prestanu da dobijaju covid-19 bice oko milion mrtvih. 1,6M je priblizno 3% od 55M.
To znaci da je covid-19 odgovoran za 3% svih smrtnih slucajeva. Ovde godine verovatno i vise jer je verovatno drugih uzroka znatno manje zbog sprovodjenih mera.

Jasno je da zvanicni podaci o smrtnih slucajevima nisu precizni i da razlicite drzave razlicito prijavljuju slucajeve ali cak i sa greskom od 10% je 2,7-3,3% i dalje mnogo.


Shvatam ja sve to. Mene cisto informativno zanima KOLIKO JE LAŽI u svoj toj priči.
Nekako mi prilično očigledno da se covid.19 pripisuje sve sto se moze pripisati.
Nekako se stiče dojam da je nekome interes da se covid-19 prikaze kao mnogo opasniji nego sto jeste.
S druge strane provlace se price koje kazu da se stanje prikriva, da se umanjuje smrtnost od covid-19.
Sad mene zanima GDJE TU ISTINA, ja nemam nikakvu sumnju u to da informacije koje dobijamo nisu tačne.
Samo me zanima KOLIKO SU POGRESNE i dali je stvarni broj preminulih od covid-19 VECI ili MANJI od realnog.
To bi se na osnovu broja umrlih od posljedica bolesti moglo zakljuciti.
Naprosto ne mogu prihvatiti da za to ne postoje precizni podaci.
Svaku smrt, prirodnu ili ne, mora da potvrdi ljekar, znaci da evidencija postoji.
Najveci broj oboljelih od teskih bolesti ili umre u bolnici je prosao bolnicki tretman, opet podaci postoje.

Jos na pocetku ove prepiske sam rekao da je zbunjujuci nacin na koji se javnosti iznose podaci o covid-19
Naprosto, na osnovu podataka koji se serviraju javnosti, nije moguce nista zakluciti. (osim da je situacija OPASNO ZARINJAVAJUCA)
Uz to vidimo od početka pandemije da se dugo vremena govorili o preminulim od COVID-19.
U posljednje vrijeme vidimo tu blage promijene. Sad se sve cesce pominju preminuli koji su bili zarazeni covid-19.
Meni tu zvuci kao da je neko namjerno sve preminule koji su bili pozitivni prijavljivao da su umrli od COVID. (koliko njih bi realno preminulo i da nisu imali covid. ili su imali covid a preminuli od tumora...)
U posljednje vrijeme na nekim medijima se malo mijenja. Uvodi se novi princip. Preminu je a bio pozitivan ne covid-19.
Pocela je da se izbjegava tvrdnja da su svi koji su bili covid pozitivni umrli bas od covid-19 iako su vecinom bili teski bolesnici.
I to je, NARAVNO, SUMNJIVO. Kao da je cilj da se covid-19 mnogo opasnijim nego sto to jeste.

I tako, ima toga jos mnogo, sve ukazuje na to da se sa covid-19 OPASNO MANIPULISE.

Uveli su nam POLICIJSKI SAT u vrijeme kad je situacija bila bolje nego sto je sad.
OK, zaletili se, uhvatila ih panika... mogu da razumijem. Ali i danas to PRAVDAJU i tvrde da je bilo ispravno. TO NE RAZUMIJEM.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1921.08.2020. u 11:22 - pre 43 meseci
Citat:
Shadowed:
Inace, nevezano direktno za to, nasao sam skoro podatak da je poslednjih godina broj smrti na svetskom nivou oko 55 000 000 godisnje. To ukljucuje sve uzroke, ne samo bolesti. Covid-19 je za nekih pola godine doveo do skoro 800 000 smrtnih slucajeva. To je 1 600 000 za godinu. Zapravo i vise. Trenutno ima preko 6M aktivnih slucajeva tako da cak i da odjednom ljudi prestanu da dobijaju covid-19 bice oko milion mrtvih. 1,6M je priblizno 3% od 55M.
To znaci da je covid-19 odgovoran za 3% svih smrtnih slucajeva. Ovde godine verovatno i vise jer je verovatno drugih uzroka znatno manje zbog sprovodjenih mera.

Ovdje nam fali podatak o umrlim od bilo koje bolesti pa da mozemo napraviti neko poredjenje. Bojim se da ce to teze ici na svjetskom nivou preveliki su ukupni brojevi da bi se tu moglo nesto zakljuciti.
To je kao kad poredis broj preminulih od covida u odnosu na broj stanovnika sa brojem preminulih od gripe u odnosu na broj stanovnika.
Na kraju dobijes da je cesto puta broj umrlih od gripe bio veci nego je sad od covid-19.

Kad kazes da je za pola godine od covid-19 umrlo 800 000 ljuda to zvuci KATASTROFALNO.
Ali ako bi imao ukupan broj umrlih pa ga uporedio sa prethodnim godinama vjerujem da bi to izgledalo sasvim drugacije.

Zasto niko javno ne objavi takve podatke.

Zimus, Januar-Februar, ne znam tacno. U osnovnimskolama je primijecen osjetan poras oboljele djece.
U razredu moje supruge vise od pola odjeljenja je jedno vrijeme bilo odsutno. Trazilo se od ministarstva da obustavi nastavi ali to nije proslo.
Mislio se da je u pitanju Grip mada su simptomi bili malo neobicni. OK, mi to tada nismo znali.
Ali u VuHanu je virus tada postojao, ministarstvo zdravstva je to moralo znati. A nisu dozvolili da se nastava prekine bez obzira na insistiranje nastavnika.
Raspitajte se malo. i u Srbiji je vjerovatno bilo isto.
I onda nam nasi GUZIČARI govore kako su PRAVOVREMENO REAGOVALI.

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 21.08.2020. u 12:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1921.08.2020. u 12:17 - pre 43 meseci
A da malo ipak o'ladite više sa tom pričom, mnogi od nas imaju nekoga ko radi u zdravstvenim ustanovama ili zna nekoga ko se zarazio covid-19 virusom i ležao je u covid bolnici, pa je mogao iz prvog lica da vidi kako sve to izgleda.
OK, jeste da bi mnogi umrli svakako od nečeg drugog, da li na jesen od sezonskog gripa ili za pola godine ili za 5 godina, nebitno, ali ima ljudi koji nisu nikad prehladu imali, a ovaj virus ih je likvidirao.
Onaj kome je član porodice preminuo nema ništa od toga da li neko servira laži, šminka statistiku ili na drugi način iskrivljuje stvarne podatke, taj je ostao bez člana porodice koji do tada nije ni od čega bio bolestan bez obzira da li drugi smatraju da je covid-19 stvaran ili izmišljen.

Uostalom, ne vidim više poentu vike i dreke pojedinaca da se specijalno njima dostave neki statistički podaci, precizne brojke i šta znam ja već. Ne znam ko je njima branio da se prijave kao volonteri i da pomognu oko onih koji su zaraženi, posebno u onom periodu kad su zaraženi sa blagim simptomima bili u kućnom karantinu pa je bilo potrebno da im neko pomogne tako što će uzeti od njih novac i kupiti im u prodavnici šta je potrebno.
Najlakše je "galamiti" preko tastature i pričati o nekim teorijama zavere.

A što se tiče samih brojki preminulih, očigledno je da se taj broj umanjuje u ovom "drugom talasu", jer se dešavalo da je broj preminulih od covid-19 u 2 ili 3 grada veći od zvaničnih brojki za celu državu. Ko zna kako bi izgledala statistika u aprilu i maju da nisu od određenog datuma zabranili lokalnim bolnicama da dostavljaju podatke medijima, već je sve išlo preko Beograda.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+20 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1921.08.2020. u 16:10 - pre 43 meseci
https://www.stat.gov.rs/sr-Lat...i/stanovnistvo/rodjeni-i-umrli

24.07.2020. - Živorođeni i umrli, januar-jun 2020.

Broj umrlih u Republici Srbiji u periodu januar-jun 2020. godine iznosio je 51 569 i, u odnosu na isti period prethodne godine, kada je broj umrlih bio 52 309, beleži se pad od 740 ili za 1,4%.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1921.08.2020. u 16:47 - pre 43 meseci
Po JH u periodu od marta do juce u Srbiji je umrlo 689 osoba od korone...
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1921.08.2020. u 22:59 - pre 43 meseci
Citat:
mjanjic:
A da malo ipak o'ladite više sa tom pričom, mnogi od nas imaju nekoga ko radi u zdravstvenim ustanovama ili zna nekoga ko se zarazio covid-19 virusom i ležao je u covid bolnici, pa je mogao iz prvog lica da vidi kako sve to izgleda.
OK, jeste da bi mnogi umrli svakako od nečeg drugog, da li na jesen od sezonskog gripa ili za pola godine ili za 5 godina, nebitno, ali ima ljudi koji nisu nikad prehladu imali, a ovaj virus ih je likvidirao.
Onaj kome je član porodice preminuo nema ništa od toga da li neko servira laži, šminka statistiku ili na drugi način iskrivljuje stvarne podatke, taj je ostao bez člana porodice koji do tada nije ni od čega bio bolestan bez obzira da li drugi smatraju da je covid-19 stvaran ili izmišljen.

Uostalom, ne vidim više poentu vike i dreke pojedinaca da se specijalno njima dostave neki statistički podaci, precizne brojke i šta znam ja već. Ne znam ko je njima branio da se prijave kao volonteri i da pomognu oko onih koji su zaraženi, posebno u onom periodu kad su zaraženi sa blagim simptomima bili u kućnom karantinu pa je bilo potrebno da im neko pomogne tako što će uzeti od njih novac i kupiti im u prodavnici šta je potrebno.
Najlakše je "galamiti" preko tastature i pričati o nekim teorijama zavere.

A što se tiče samih brojki preminulih, očigledno je da se taj broj umanjuje u ovom "drugom talasu", jer se dešavalo da je broj preminulih od covid-19 u 2 ili 3 grada veći od zvaničnih brojki za celu državu. Ko zna kako bi izgledala statistika u aprilu i maju da nisu od određenog datuma zabranili lokalnim bolnicama da dostavljaju podatke medijima, već je sve išlo preko Beograda.


Kakve veze ima to da li neko ima nekoga ko radi u zdravstvu sa friziranjem informacija.
Niko ne trezi da mu se dostave podaci (barem ja NE), Ja sam pitao da li neko zna.
Ako je neko izgubio nekoga bliskog, nema nista ni od lazi ni od istine ali vjerujem da bi sveko od njih rado znao ISTINU ma kakva ona bila!
I je ne shvatam sta ti u stvari hoces da kazes. Kao i mnogi ovdje, dok se pomene ISTINA pozivaju se na nekakve TEORIJE ZAVJERE... neda mi ni da komentarisem sve po redu a sve je "NIDJE VEZE"
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.08.2020. u 14:50 - pre 43 meseci
Citat:
kosmopolita:
https://www.stat.gov.rs/sr-Lat...i/stanovnistvo/rodjeni-i-umrli

24.07.2020. - Živorođeni i umrli, januar-jun 2020.

Broj umrlih u Republici Srbiji u periodu januar-jun 2020. godine iznosio je 51 569 i, u odnosu na isti period prethodne godine, kada je broj umrlih bio 52 309, beleži se pad od 740 ili za 1,4%.


Hvala!
Upravo to me zanimalo.
Ako sam sad nekakav TEORETIČAR ZAVJERE, nemam nista protiv.
Samo bih volio znati jos i to koliki je broj umrlih od bolesti (svih zajedno sa ili bez korone).

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 22.08.2020. u 16:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.08.2020. u 15:03 - pre 43 meseci
Sta govori? Pa tu ulaze svi koji su umrli prirodnom smrcu. Tebe treba da zanima cifra 689 umrlih od pocetka pandemije od korone ali nam treba i podatak koliko je umrlo od drugih bolesti.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.08.2020. u 15:41 - pre 43 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Sta govori? Pa tu ulaze svi koji su umrli prirodnom smrcu. Tebe treba da zanima cifra 689 umrlih od pocetka pandemije od korone ali nam treba i podatak koliko je umrlo od drugih bolesti.



Jasno de se radi o ukupnpm broju umrilh, napisano je.
Istina, slika bi bila janija da imamo broj umrlih od bolesti jer bi broj bio mnogo manji pa bi time i razlika (ako je ima) bila vidljivija.
Ali i ovako... Kad pratis medije imas osjecaj da je situacija KATASTROFALNA ( jednm je neko ovdje napisao nesto u smislu: "da imas osjecas da ces da gazis po lesevima kad izadjes na ulicu") a kad pogledas brojeve vidis nesto drugo.
Meni to mnogo govori. Ako tebi ne govori ... sta ja tu mogu.

Kada bi procitao post vidjeo bi sam pitao: "koliki je broj umrlih od bolesti (svih zajedno sa ili bez korone). "
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.08.2020. u 15:52 - pre 43 meseci
Ne racunas koliko je bolnickih kreveta zauzeto zbog korone.... znaci problem je kada ljudi nemaju gde da se lece...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.08.2020. u 16:59 - pre 43 meseci
Kod bolesti koja se zove COVID-19 , sama smrt kao takva ocigledno nije najveci problem . Ona je samo jedan deo problema koji postoji .

Sta su veci problemi od broja preminulih ?

Pre svega ogromni troskovi , adekvatnog lecenja . Onda da bi se tezi slucajevi adekvatno zbrinuli potrebno je vanredno angazovanje znacajnih bolnickih kapaciteta i osoblja .

Ekonomija i sve vezano za covid u ekonomskom smislu . Itd. itd .

Nekako sama smrt ispada da je jedan od manjih problema vezanih za stanje Pandemije .

Teorije zavere svakako postoje , ali one ne nude nikakva resenja . Najludja je ona da Virus ne postoji i da je sve izmisljeno ? Isti ljudi koji veruju u ovu teoriju , takodje veruju i da je Bil Gejc ako vec nije kreirao virus , onda da je platio Kinezima da oni to urade , jer je finansirao Laboratoriju u Vuhanu .

Gejc sa jedne strane zeli da smanji broj stanovnistva na planeti na 1 milijardu , ostale zeli da pobije ! A ujedno zeli i da zaradi pare prodajuci vakcine za virus koji ne postoji i koji je napravio

Drugi veruju da je u pitanju Kineska nepaznja ? Treci da je 5G , ili kako kazu Pe Ge mreza uticala na nastanak virusa .

 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.08.2020. u 17:00 - pre 43 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Ne racunas koliko je bolnickih kreveta zauzeto zbog korone.... znaci problem je kada ljudi nemaju gde da se lece...


Možda i jesam imas malo iznad

Citat:
nerminz:
Da su bolnice pretrpane to svi znamo.
Sta vise, to je sedna od stvari koje su me i naglale da postavim pitanje.

U pretparnim bolnicama do kojih se tesko dolazi.. da ne duljim.
Uvjeti za lijecenje su otezani (mislim na sve pacijente).
Istom logikom je očekivati i da je smrtnost veca.
Mene upravo to i zanima:
1: Kolika je smrtnost pacijenata u vrijeme COVID-19 (bitan je broj umrlih od svih drugih bolesti osim covid-19 )
2: Koliki je bio broj umrlih pacijenata u istom periodu prethodnih godina.

Mislim da je jasno zasto to pitam.
Broj umrlih (od ostalih bolesti) u vrijeme pandemije realno bi (s obzirom na situaciju) trebao da bude veći nego je bio prethodnih godina u istom periodu.
Ubijedjen sam, da ce po dostupnim informacijama tj broj biti znacajno manji !
Ako sam u pravu, to bi znacilo da je smrtnost od covid-19 manja (licno vjerujem da je bitno manja) od one koja se nama servira.
Ako je tako, onda se opet postvlja pitanje koje sam postavio jos na pocetku diskusije:
"Kome je i iz kojeg razloga stalo da situaciju napumpava" i onda se čude sto su ljudi skepticni.
Cak i ovdje se ljudi koji ne vjeruju lazima nazivaju nekakvim zavjerenicima.

p.s.
Ponovo naglasam, Ne sumnjam da virus postoji, ne sumnjam ni da je opasan.
Samo se pitam,,, ako je tako, zasto nas LAZU.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602832 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.