Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 611568 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.08.2020. u 17:11 - pre 44 meseci
Citat:
ademare:Sta su veci problemi od broja preminulih ?

Pre svega ogromni troskovi , adekvatnog lecenja . Onda da bi se tezi slucajevi adekvatno zbrinuli potrebno je vanredno angazovanje znacajnih bolnickih kapaciteta i osoblja .

Ekonomija i sve vezano za covid u ekonomskom smislu . Itd. itd .

Takodje, tezi ali izleceni slucajevi imaju trajne posledice. Nije samo pitanje da li ljudi prezive ili ne vec i kakve su dalje posledice ako prezive.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8093



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.08.2020. u 17:16 - pre 44 meseci
Jeste, to je upravo jedan od najznacajnijih problema vezanih za Pandemiju .
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.08.2020. u 20:24 - pre 44 meseci
Poznajete li nekog sa tezim posledicama? Ja one koje sam poznavao, koji su bili iole tezi, ubedili su ih da ih prikljuce na respirator i nakon toga nema ih vise. Ostali svi koje znam su imali simptome lakse od svakog gripa.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.08.2020. u 00:30 - pre 44 meseci
O tome su neki pričali, da nemamo dovoljno pulmologa koji su stručni za to. Respirator/ventilator se činio kao jedino rešenje, ali se dešavalo i da se ljudima alveole pune vodom ili se po površini sluzokože stvara sluz, tako da nikakvi respiratori nisu bili od pomoći, ljudi jednostavno nisu dobijali kiseonik i praktično bi se ugušili.
Respiratori pomažu kod upala pluća kada je pacijentu bolno da diše sam ili kada alveole ne mogu da se rašire pomeranjem dijafragme čime se šire pluća (npr. sluzokoža na suprotnim stranama alveole se slepi zbog sluzi ili nečeg drugog), pa tada respirator/ventilator pomaže prinudnim upumpavanjem vazduha u pluća, čime se prinudno šire alveole. Međutim, ako su alveole pune vode ili ima previše sluzi, vazduh ne stiže do zidova alveola, pa nema razmene kiseonika i ugljen-dioksida, odnosno nema razmene tih gasova u dovoljnoj količini, pa pacijent dobija premalo kiseonika, zbog čega se stanje još više pogrošava, a zbog čega dobija još manje kiseonika, i tako dok na kraju organizam ne otkaže.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.08.2020. u 01:17 - pre 44 meseci
Citat:
mjanjic: O tome su neki pričali, da nemamo dovoljno pulmologa koji su stručni za to. Respirator/ventilator se činio kao jedino rešenje, ali se dešavalo i da se ljudima alveole pune vodom ili se po površini sluzokože stvara sluz, tako da nikakvi respiratori nisu bili od pomoći, ljudi jednostavno nisu dobijali kiseonik i praktično bi se ugušili.
Respiratori pomažu kod upala pluća kada je pacijentu bolno da diše sam ili kada alveole ne mogu da se rašire pomeranjem dijafragme čime se šire pluća (npr. sluzokoža na suprotnim stranama alveole se slepi zbog sluzi ili nečeg drugog), pa tada respirator/ventilator pomaže prinudnim upumpavanjem vazduha u pluća, čime se prinudno šire alveole. Međutim, ako su alveole pune vode ili ima previše sluzi, vazduh ne stiže do zidova alveola, pa nema razmene kiseonika i ugljen-dioksida, odnosno nema razmene tih gasova u dovoljnoj količini, pa pacijent dobija premalo kiseonika, zbog čega se stanje još više pogrošava, a zbog čega dobija još manje kiseonika, i tako dok na kraju organizam ne otkaže.


Ne da nemamo dovoljno strucnog kadara, mi imamo jako malo dobrog cak i prosječnog kadra.
Ovo što imamo je u najvećem broju stručno samo za nas (posebno u manjim sredinama).
Nedao nam BOG da znamo sve pogrešne dijagnoze, propisane pogrešne lijekoveč koliko su ljudi ubili a od koliko njih su napravili invalide...
Svi smo mi jadni i čemerni kad god njima moramo u ruke. (čast izuzecima)!

Ja lično imam mnogo loših a jako malo pozitivnih iskustava i kod ljekara bih otisao samo ako baš nikako nebih mogao da podnosim bolove.
Svaka druga dijagnoza me ne zanima! Kad bih 300% sigurno znao da ću sutra umrijeti ja ne bih otišao ljekao, samo ako nemam nepodnošljive bolove!

Iz ličnog iskustva, sve pohvale za "VMA" Beograd prije nekih 40god, i "Klinici za Majku i dijete" (mislim da se tako zvala) prije 30god. takođe iz Beograda. Sad ne znam kako je ali se iskreno nadam da je danas tako.
Sve ostalo što sam ja imao nesreću da upozam je u prosjeku jako loše. O domovima zdravlja u manjim mjestima, Hitnoj pomoći .... nebih ni komentarisao.

Znam da će mnogi biti spremni da pljuju i pobijaju ovo što govrim, ali nije me briga, vjerovatno imaju interes za to.
Ali sa svakim ko kaze drugačije spreman sam da se kladim, da idemo u 3 laboratorije po njegovom izboru i vadimo isti nalaz, kladim se da nema šanse da 2 od ta 3 nalaza budu identicna.
PROVJERNO VIŠE PUTA!
U koliko god laboratoraja vadili nalaze, nećete nikad dobiti 2 ista. Najbolje što možete dobiti da budu slični pa da bar možete dobiti ispravnu dijagnozu, a dosta cesto su BITNO RAZLIČITI pa je postavljanje tačne dijagnoze ČISTA SREĆA.

Sad s covid-19 vidimo da nas lažu od samog početka pa vi meni recite kako da im vjerujem.

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 23.08.2020. u 02:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

2nd to none
bgd

Član broj: 26310
Poruke: 50
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.08.2020. u 02:53 - pre 44 meseci
Citat:
nerminz:
Da pojasnim, pokusacu primjerom.

Ako za godinu dana, u zemlji, od svih bolestu ukupno umre 1000 ljudi.
Za pola godine to je 500 ljudi.
Za pola godine u vrijeme pandemije taj broj bi morao biti veći iz poznatih razloga (tesko se dolazi do ljekara, pretrpane klinike, manjak osoblja itd...).
Ako bi imali podatak koliki je ukupan broj umrlih od pocetka pandemije (mislim na sve bolesti).
Ako od tog broja oduzmemo broj umrlih koji javnosti predstavljaju da su umrli od covid.19 ili od posljedica covid-19,
Dobicemo broj umrlih od svih bolesti izizev covid-19 i taj broj bi realno trebao biti veci od 500. Ja mislim (na osnovu onoga sto se nama servira putem medija)
da ce taj broj biti znacajno manji. To bi onda znacilo da se SVJESNO covid-19 u javnosti prikazuje kao znatno smrtonosniji nego sto to realno jeste.
A onda je i logično pitanje KO i KAKAV interes ima da to takoprikazuje.

Pokusavao sam naci podatke ali je to za mene pretesko.
Nalazio sam neke podatke ali je to grupirano prema bolestima pa bi bilo nezahvalno sabirati jer nebih znao sta je tu obuhvaceno a sta nije.


https://www.ft.com/content/a2901ce8-5eb7-4633-b89c-cbdf5b386938
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.08.2020. u 18:36 - pre 44 meseci


Broj umrlih od covid-19 znamo svi, to nije ono što mene zanima. Hvala na trudu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.08.2020. u 19:58 - pre 44 meseci
Citat:

To bi onda znacilo da se SVJESNO covid-19 u javnosti prikazuje kao znatno smrtonosniji nego sto to realno jeste.
A onda je i logično pitanje KO i KAKAV interes ima da to takoprikazuje.

Kako ko? Pa uvoznici vakcina. A posto se vakcine ne uvoze putem tendera, vec direktnim dogovaranjem, koje slucajno vrse clanovi kriznih stabova, onda neka mala provizija ili nagrada za zalaganje x milion komada moze da znaci sestocifreni iznos evra. Dr Kon je vec bio ispitivan u tuzilastvu kada je isto uradio sa svinjskim gripom, ali nije bio mnogo ubedljiv, ili ga nisu ovoliko pustali na TV, pa je kupljena ogromna kolicina vakcina, a broj ljudi koji su zeleli da je prime bio je nula. Sada se iz tog iskustva izvukla neka pouka pa je marketinska kampanja mnogo bolje odradjena i 50% populacije ce zeleti da se vakcinise. Bez takvog marketinga, farmaceutska industrija bi ponovo ispusila, a uz nju i krizni stab.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.08.2020. u 20:36 - pre 44 meseci
To ja nisam rekao. Ja od početka ove diskusije samp pokušavam reći DA NAS LAŽU.
Interes postoji svugdje i u svemu i bez covid-19.
Ova SITUACIJA koja se stvara oko covid-19, bojim se da ima mnogo veće razmjere od prodaje vakcina i medicinske opreme.
Daj bože da nisam u pravu.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1925.08.2020. u 17:43 - pre 44 meseci
Citat:
ademare:
Kod bolesti koja se zove COVID-19 , sama smrt kao takva ocigledno nije najveci problem . Ona je samo jedan deo problema koji postoji .

Sta su veci problemi od broja preminulih ?

Pre svega ogromni troskovi , adekvatnog lecenja . Onda da bi se tezi slucajevi adekvatno zbrinuli potrebno je vanredno angazovanje znacajnih bolnickih kapaciteta i osoblja .

Ekonomija i sve vezano za covid u ekonomskom smislu . Itd. itd .

Nekako sama smrt ispada da je jedan od manjih problema vezanih za stanje Pandemije .

Teorije zavere svakako postoje , ali one ne nude nikakva resenja . Najludja je ona da Virus ne postoji i da je sve izmisljeno ? Isti ljudi koji veruju u ovu teoriju , takodje veruju i da je Bil Gejc ako vec nije kreirao virus , onda da je platio Kinezima da oni to urade , jer je finansirao Laboratoriju u Vuhanu .

Gejc sa jedne strane zeli da smanji broj stanovnistva na planeti na 1 milijardu , ostale zeli da pobije ! A ujedno zeli i da zaradi pare prodajuci vakcine za virus koji ne postoji i koji je napravio ;)

Drugi veruju da je u pitanju Kineska nepaznja ? Treci da je 5G , ili kako kazu Pe Ge mreza uticala na nastanak virusa .



Ja ne vjerujem informacijama koje nam nadležni prezentuju i mislim da je lako dokazivo da LAŽU.
Ako je traženje istine ZAVJERENIŠTVO, onda DA, JA jesam ZAVJERENIK!
Pa ipak ne mislim da ja treba da nudim rješenja. Mislim da bi to trebao biti posao struke.
Oni bi, umjesto da nas LAŽU, trebali tržiti RJEŠENJA!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.08.2020. u 22:04 - pre 44 meseci
Citat:
jako dobar tekst objašnjava totalnu šizofreniju i koronu:

https://www.hop.com.hr/2020/08...-agresore-od-klasicnih-ratova/

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.08.2020. u 00:00 - pre 44 meseci
E ako su im maske dobre ko pozadinsko osvetljenje na led televizorima 😂
Citat:
LG on Thursday announced an air-purifying face mask, which the company plans to show off at next week's IFA trade show in Berlin. The face mask will fit like many others, with loops that hook behind the ears, but LG said it'll include two high-quality HEPA filters that can remove at least 99.97% of particulates in the air down to .3 microns in size.
https://www.cnet.com/health/lg...ry-powered-air-purifying-mask/

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

2nd to none
bgd

Član broj: 26310
Poruke: 50
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.09.2020. u 03:58 - pre 44 meseci
Citat:
nerminz:


Broj umrlih od covid-19 znamo svi, to nije ono što mene zanima. Hvala na trudu.


da si pogledao link koji sam poslao video bi da lepo piše "broj smrti od svih uzroka" kao i "više umrlih" ove godine u poređenju sa prethodnim..
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1905.09.2020. u 22:40 - pre 44 meseci
Citat:
2nd to none: da si pogledao link koji sam poslao video bi da lepo piše "broj smrti od svih uzroka" kao i "više umrlih" ove godine u poređenju sa prethodnim..


Naravno da sam procitao. Ja ne odgovaram na poruke koje nisam pročitao.

Broj umrlih od "SVIH UZROKA" i broj umrlih od "SVIH BOLESTI" ni blizu nije isto.
U broj umrlih od "SVIH UZROKA", spada i prirodna smrt, nesrece isl i taj broj je mnogo veci od broja umrlih od "SVIH BOLESTI".
Da si pročitao sta sam pisao bilo bi ti jasno i zbog cega to pitam pa bi shvatio razliku.
Živio.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1907.09.2020. u 11:03 - pre 44 meseci
Normalno da je porast umrlih kada se više ništa ne leči po bolnicama ljudi su prepusteni sami sebi i seoskim vračevima. Moderna medicina se bavi podizanjem i uklanjanjem privremenih kovid bolnica a država je zadužena za širenje panike i straha preko medija.

Ako ste primetili u ono vreme najgoreg policijskog časa i pretvaranja cele srbije u logor smrti - nijedan račun nije kasnio, uredno su svi bili isporučeni na kućne adrese. Baš za takva dva računa koja smo KASNILI 1999 za vreme bombardovanja (podmireni 2 meseca kasnije od datuma dospeća, odmah po završetku bombardovanja) infostan je pokušao da nas utuži 2010-12 godine sa astronomskim kamatama! Kada je đilas izašao i javno rekao da to nije u redu i da se poništava. MISLITE O TOME!

Šta je još zanimljivo recimo za kredite banke ne povlače novac sa računa ALI uvećavaju kamate! Nije li to lihvarenje?!??

Gledam ovde u hr ista žvaka i sistem zamajavanja naroda. Nijedan račun ne kasni sve stiže na vreme nema umanjenja ništa. Samo daj pare daj, daj, daj.

Šta mislite zašto je vučić isterao konje, pse i tenkove na proteste u beogradu i bacao suzavac po celom gradu trujući stanovnike? Zato što se usrao! Nijedna služba nije mogla da mu da odgovor ko je podigao narod! Tako završavaju svi diktatori!
Male su terazije!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1907.09.2020. u 11:33 - pre 44 meseci
bordzija:"Normalno da je porast umrlih kada se više ništa ne leči po bolnicama ljudi su prepusteni sami sebi i seoskim vračevima."

Kako si to zakljucio?
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1907.09.2020. u 13:38 - pre 44 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: bordzija:"Normalno da je porast umrlih kada se više ništa ne leči po bolnicama ljudi su prepusteni sami sebi i seoskim vračevima."

Kako si to zakljucio?


Mislim da se pogresno izrazio. Očito je da govori o broju "umrlim od svih drugih bolesti izuzev korone".
Taj broj jos niko nigdje ne pominje, bojim se da se trazi nacin da se to nekako popegla.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1907.09.2020. u 14:31 - pre 44 meseci
Pa imaš javno dostupne info ali se ne povezuje i ne pominje u istoj rečenici. Evo recimo ovde u hr juče vest da se radi tek trećina kolonoskopija nego pre korone, kaže da će rakčine da bude na sve strane al o tome se ne priča javno, samo korona ovo, korona ono!



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 07.09.2020. u 21:31 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1907.09.2020. u 21:03 - pre 44 meseci
Otvaranje najveće kovid bolnice u Srbiji 1. decembra

Ministar odbrane Aleksandar Vulin je posetio gradilište bolnice površine 18.000 kvadratnih metara, sa 1.000 kreveta, koja će, kako je predviđeno, biti otvorena 1. decembra.

Dejan Burčul, direktor i vlasnik "Termomonta" koji gradi bolnicu, rekao je da "radovi teku predviđenom dinamikom", i da je siguran da će biti završeni u predviđenom roku.

http://rs.n1info.com/Vesti/a63...kovid-bolnici-u-Batajnici.html

Bravo za naprednjake ali kako stoje stvari i ko je na vlasti trebaće još barem 4-5 puta više kreveta za nevaljalu srbadiju. I još par ludara da se relaksiraju i oporave ovi mentoli što prate tv izveštaje kriznog štaba.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.09.2020. u 12:50 - pre 44 meseci
Citat:
bordzija: Otvaranje najveće kovid bolnice u Srbiji 1. decembra

Ministar odbrane Aleksandar Vulin je posetio gradilište bolnice



Čudi me da to nije obavio Ministar za kulturu.
Ako Vučić nema vremena onda može bilo ko, svejedno je.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 611568 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.