Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 611731 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.09.2020. u 18:50 - pre 44 meseci
Citat:
nerminz:
Ja govorim o broju umrlih OD BOLESTI a tu ce broj umrlih OD KRONE imati prilicno veliki ucaj.
Ako vec zelis da dokazes da sam u krivu. Daj nam podatke za bilo koju bolnicu.

Pa broj umrlih od bolesti je prakticno isto sto i ukupan broj umrlih. Procenat onih koje zgazi auto, ili poginu u padu aviona, ili ih neko upuca u lovu se meri promilima. Sta je "prirodna smrt" i da li takvo nesto uopste postoji u smislu umre covek a da slabost nijednog organa nije to prouzrokovala? Ne bih rekao. Ti hoces da govorimo o broju ljudi cija je bolest identifikovana kao uzrok smrti? Problem je sto se niko mnogo ne zamlacuje tacnoscu identifikacije uzroka, niti se ikad zamlacivao. Narocito ako govorimo o ljudima starijim od 70 godina. Desavalo se doktor dodje i konstatuje prirodnu smrt, a dok on popije kafu i rakiju, pacijent ozivi, citao sam to u novinama: D
Jednostavno, doktor dodje, baci pogled na nepomicno telo nekog dede od 80 godina, opipa ima li pulsa, pita jel bolovao od neceg, neko od ukucana dovikne - jeste, pije lekove za srce vec 30 godina i doktor kaze "aha, pisem preminuo od srcanog udara". A sad verovatno kad dodje kod neke babe u neko zabaceno selo pita "je li kasljala" neko kaze jeste i on upise "preminula od korone". Ukratko, ako si ozbiljan covek, zaboravi na poredjenje uzroka smrti, jer se podaci formiraju po sistemu "ofrlje".
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.09.2020. u 18:57 - pre 44 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Za grip velika većina ni ne ode kod lekara...

Pa i za koronu isto velika vecina ni ne ode kod lekara.

Problem lezi u tome jer je to nesto novo, kao u kaubojskim filmovima kad indijancu das zestoko pice, on se napije i ne otrezni se par meseci. Jednostavno, organizam kad se prvi put srece sa necim, treba mu neko vreme da ukapira sta da radi sa time. Drugo, trece pa sve do n-tog inficiranja koronom je maciji kasalj, stanje lakse od gripa. Korona je samo trenutno opasnija od gripa, zato sto je nova, a kad ni jedno od to dvoje nisu novi, onda je grip opasniji. Sve ce to da dodje na svoje za godinu-dve, ako ne bude vakcinacije u medjuvremenu.



[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 10.09.2020. u 20:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.09.2020. u 19:07 - pre 44 meseci
Darko:"Pa i za koronu isto velika vecina ni ne ode kod lekara. "

Lupi Darko i ostade ziv... ne bi bilo potrebe da se bolnice pretvaraju u covid bolnice da je tako....
Mislim ono, da ljudi to mogu da preleze na nogama kao grip, sigurno bi prelezali i o tome se ne
bi mnogo dizala frka...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.09.2020. u 22:03 - pre 44 meseci
Kovid bolnice, jel to ono gde su držali ljude dok im ne stigne drugi test da su ok? Smešno hehe.

Ja bi rekao da je bankama ponestalo para. Ovako ljudi sede kući nigde ne mrdaju, nema godišnji nema šoping, pare u banci. Zato i mogu da prolongiraju otplatu kredita.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.09.2020. u 22:29 - pre 44 meseci
Ne kod moje zene su lezali bolesni, koji su se gle cuda osecali lose da leze ili stoje kod kuce...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 00:37 - pre 44 meseci
Ma sigurno im je toliko loše da prete štrajkom haahahaha 😂😂😂
http://rs.n1info.com/Vesti/a58...-najavljuju-strajk-gladju.html
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 00:39 - pre 44 meseci
Ko ih je terao na sajam? Sto jes jes, ne kapiram coveka koji se ne oseca lose a ide u bolnicu...
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 11:35 - pre 44 meseci
Citat:
Shadowed:
O ovome ti pricam. Uzmi pa ih uporedjuj sam (kad dodjes do podataka ili ih neko podeli). To sto si pitao za podatke je ok i to sam vec napisao.


Pa ti ni ne znaš šta pišeš!

Citat:
Shadowed:
Sto se tice misljenja, misljenje je kao dupe, svako ima svoje i misli da samo drugima smrdi. OK je da ti imas misljenje ali si trazio da ga drugi dokazuju (da ti porede podatke, itd.). To je na tebi, ne na drugima.

 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 12:10 - pre 44 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
nerminz:
Ja govorim o broju umrlih OD BOLESTI a tu ce broj umrlih OD KRONE imati prilicno veliki ucaj.
Ako vec zelis da dokazes da sam u krivu. Daj nam podatke za bilo koju bolnicu.

Pa broj umrlih od bolesti je prakticno isto sto i ukupan broj umrlih. Procenat onih koje zgazi auto, ili poginu u padu aviona, ili ih neko upuca u lovu se meri promilima. Sta je "prirodna smrt" i da li takvo nesto uopste postoji u smislu umre covek a da slabost nijednog organa nije to prouzrokovala? Ne bih rekao. Ti hoces da govorimo o broju ljudi cija je bolest identifikovana kao uzrok smrti? Problem je sto se niko mnogo ne zamlacuje tacnoscu identifikacije uzroka, niti se ikad zamlacivao. Narocito ako govorimo o ljudima starijim od 70 godina. Desavalo se doktor dodje i konstatuje prirodnu smrt, a dok on popije kafu i rakiju, pacijent ozivi, citao sam to u novinama: D
Jednostavno, doktor dodje, baci pogled na nepomicno telo nekog dede od 80 godina, opipa ima li pulsa, pita jel bolovao od neceg, neko od ukucana dovikne - jeste, pije lekove za srce vec 30 godina i doktor kaze "aha, pisem preminuo od srcanog udara". A sad verovatno kad dodje kod neke babe u neko zabaceno selo pita "je li kasljala" neko kaze jeste i on upise "preminula od korone". Ukratko, ako si ozbiljan covek, zaboravi na poredjenje uzroka smrti, jer se podaci formiraju po sistemu "ofrlje".


Teško je braniti NAKARADNE stavove.
Postoje tačne evidencije o SMRTI.
Čak i ako neko umre PRIRODNOM SMRĆU ne može da se sahrani dok ljekar ne pregleda tijelo.
Znači da postoji tačna i precizna evidencija!
Niko ovdje ne ulazi u to kako i od čega je neko zaista umro. Bitni su podatci koji su EVIDENTIRANI. Neću valjda sad ja da demantujem ljekare. (i kad je korona u pitanju, ja govorim isključivo o podatcima koje nam prezentuju nadležne institucije).
Cilj svega i jeste to da se vidi KOLIKO SU PODATCI KOJE NAM PREZENTUJU TAČNI!

To što sam ja pitao je jasno i prosto. Ako to tebi, ili nekome drugom, iz nekog razloga ne odgovara je sasvim druga priča.
Mene zanima ISTINA, bez obzira na to kakva je i da li nekome odgovara ili ne!

Primjer:

Pitanje: Ako je neko bio težak plućni bolesnik a imao je koronu, EVIDENTIRA li se kao da je umro od korone ili od te druge plućne bolesti.
Odgovor: Od korone!

Pitanje: Koliki je broj umrlih od korone a da nisu bili teži bolesnici?
Odgovor: Zanemariv!

Pitanje: Kolika je realna vjerovatnoća da su svi ljudi koji se vode su umrli od korone, zaista od nje i umrli?
Odgovor: Ravna je NULI!

Od kakve god bolesti da je neko bolovao i koliko god težak bolesnik da je bio, ako je imao koronu, umro je od korone.
Dok u isto vrijeme skoro da i nema onih koji su umrli od korone a da nisu bolovali od nekih drugih bolesti.
SMRDIIIII ta priča!





 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 12:12 - pre 44 meseci
Citat:
nerminz:
Citat:
Shadowed:
O ovome ti pricam. Uzmi pa ih uporedjuj sam (kad dodjes do podataka ili ih neko podeli). To sto si pitao za podatke je ok i to sam vec napisao.


Pa ti ni ne znaš šta pišeš!

Citat:
Shadowed:
Sto se tice misljenja, misljenje je kao dupe, svako ima svoje i misli da samo drugima smrdi. OK je da ti imas misljenje ali si trazio da ga drugi dokazuju (da ti porede podatke, itd.). To je na tebi, ne na drugima.


I? Sta ti tu nije jasno? Ok je traziti podatke ako neko ima da ih podeli. Ali da neko drugi obradjuje te podatke umesto tebe da bi dokazivao tvoje misljenje.. Ono, mozda neko i hoce, ali realno, na tebi je da to radis.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 12:14 - pre 44 meseci
Bogtemazo nerminze, pa ti postavljaš pitanja sebi, zatim odgovaraš, i onda, na kraju zaključuješ da "SMRDIIII ta priča". Pa, ti k'o Vučić, sam sebe iznerviraš!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 17:05 - pre 44 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Lupi Darko i ostade ziv... ne bi bilo potrebe da se bolnice pretvaraju u covid bolnice da je tako....
Mislim ono, da ljudi to mogu da preleze na nogama kao grip, sigurno bi prelezali i o tome se ne
bi mnogo dizala frka...

Pre ce biti da si ti katastrofalno informisan. Covid19 je "prelezao" dvocifren procenat populacije. Okvirno milion ljudi u Srbiji. Od tog broja 97% ljudi nije imalo nikakvu potrebu da ide kod lekara. Procenat ljudi koji kad se inficiraju koronom moraju kod lekara je na nivou statisticke greske. I vremenom ce sa nivoa od par procenata preci na nivo od par promila. Ti si Branimire toliko isprepadan tim pricama da kad bi test antitela pokazao da si vec prelezao koronu, ti bi retroaktivno umro.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 17:14 - pre 44 meseci
Kolko je prelezalo? Koliko je proslo bolnice? Odakle ti podatak? Ili lupas ko ja po diviziji :P
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 17:18 - pre 44 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ne kod moje zene su lezali bolesni, koji su se gle cuda osecali lose da leze ili stoje kod kuce...

Mene zdravog sad neko da ubedi da sam sei ficirao nekom opasnom smrtonosnom bolescu, ja bih se isto osecao lose da lezim ili sedim kod kuce. Ali ako mi niko ne kaze, onda pojma nemam da sam inficiran, pa mi je super. Vecina ljudi je infekciju pregrmela tako sto je najnormalnije isla na posao, na treninge ako se bave nekim sportom, na svadbe, slave, rodjendane, kafice, restorane, bazene... Taj virus je toliko zarazan upravo zato sto gotovo niko nema pojma da je zarazen. Ali, ako nekako slucajno saznaju, onda im je veoma lose, podsvest je cudo.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 11.09.2020. u 18:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 17:27 - pre 44 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Kolko je prelezalo? Koliko je proslo bolnice? Odakle ti podatak? Ili lupas ko ja po diviziji :P

A kako bi bilo da se ti malo informises iz nekog drugog izvora, posto meni svakako neces da verujes?

U Srbiji ima 30k identifikovanih slucajeva. Tu spadaju oni koji su morali/zeleli da se jave doktoru, kao i oni koji nisu imali nikakve simptome nego su slucajno otkriveni, tako sto je zarazeni izjavio da je bio u kontaktu sa njima, pa ih je ekipa sa infektologije ujurila da se testiraju.

Test antitela je obavljen negde u maju ako se dobro secam i rezultat je bio nesto oko 4% populacije. Ako primenis neke proporcije, trendove i grafikone, dodjes do zakljucka da je trenutni rezultat izmedju 10% i 20%. Bas me zanima koliki red velicine pretpostavljas da su ovi brojevi (posto ovima neces da verujes ako ih Dr Kon jos nije objavio na TV - ili jeste?)
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 17:35 - pre 44 meseci
Darko:"da je trenutni rezultat izmedju 10% i 20%."

ma nema sanse da je toliko. Mislim ja bih sigurno do sada pazario posto se
vozim sa tri autobusa tamo i nazad. Nema sanse kazem.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 17:41 - pre 44 meseci
Pa i jesi vec pazario najverovatnije. Pogresna je pretpostavka da je trebalo da se srusis na pod i da te hitna odnese na nosilima polumrtvog. To je izuzetno redak scenario. Default situacija je da si se inficirao, stvorio antitela i nista nisi primetio, to se dogadja u 97% slucajeva.

Inace, ja sam mozda ove nedelje preziveo drugi napad. Prvi me drzao deset dana, opisivao sam ranije. Prekjuce, dva-tri sata blago povisena temperatura i cao, nista vise.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 17:45 - pre 44 meseci
Odakle li samo izvlacis sve te cifre
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 19:07 - pre 44 meseci
Bilo je istrazivanje posle prvog talasa , rezultati objavljeni pocetkom juna . Tada je saopsteno da " samo " 6.4 % stanovnistva ima antitela !

Tada je broj registrovanih pacijenata bio oko 12.000 . 6.4 % na 7 miliona je oko 450.000 !

Posto je u medjuvremenu zavrsen drugi talas , ma kako ga strucnjaci zvali i broj zvanicno registrovanih iznosi nesto preko 32.000 . Mada tu nije bas jednostavna proporcija koliko onda toliko sada , jer u startu je vrseno jako malo testiranja , sto se tek kasnije povecalo .

Realna procena bi bila oko 14 - 15 % trenutno je bilo zarazeno ukupnog stanovnistva Srbije !

Mada kako ljudi mogu da se razbole vise puta uzastopno ne znaci da su oni sto su bili bolesni u martu ili aprilu bezbedni , bez obzira koliko su jako bili bolesni u prvoj turi !
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.09.2020. u 20:41 - pre 44 meseci
Nema preciznih informacija jer je korona slaboumna pojava civilizacije. Neodlučnost doktora je posledica dvoličnosti, hipokrat ili krupni kapital.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 611731 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.