Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 608972 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 18:32 - pre 49 meseci
Gde ste drugari. Nadam se da ste svi dobro i da cete ostati dobro, kako telom tako duhom.
Kako je krenulo ovo sr*e i karantin setih se da imam online ekipu za bleju i druzenje :).
Pa da uletim i ja u diskusiju.

Mislim da je cela prica oko tzv. gastosa koji se vracaju, prilcno velika svinjarija.
To nisu gastosi vec 98% ljudi koji u EU rade na crno. Nemoj da se lazemo to nisu ljudi
koji imaju stalni posao, papire i regulisanu zdravstvenu zastitu u EU. Naravno da nisu.

Ipak ti ljudi su i gradjani Srbije, kakvi god da su :), nama nije bio bed da oni rintaju u EU,
umesto da ovde smrde nezaposleni. Oni su zbog korone ostali bez posla u EU, nemaju gde,
logicno su krenuli kuci.

Kad su vec krenuli, trebali smo bolje hendlovati stvar, ali avaj. Malo ko se u Evropi snasao kako
treba... Slucaj BiH je jeziv, po danasnjim podacima njima je u poslednjih dve nedelje u zemlju
uslo 240.000 ljudi iz EU. To je bezmalo 10% populacije BiH! Obzirom da imaju jos tanje
zdravstvo nego mi, a povratnici su bez kontrole, BiH je potencijalna tempirana bomba.


Da se vratim na nas, ali da krenem iz Kine. Kinezi su brutalno iskusni u ovakvim situacijama,
razne vrste zaraza, trovanja, epidemija, akcidenanta, redovno pogadjaju Kinu, a oni uspevaju
da te situacije prevazidju. Drzava je utrenirana, gradjani takodje u treningu i dobro dresirani.
Kineska logistika i know how u ovakvim slucajevima je neprevazidjena. Sem toga najjaca
ekonomija na svetu sebi moze da priusti da odsece 60 miliona gradjana od ekonomije.

Jos jedna stvar je na strani Kineza, oni su izlozeni Korona virusima milenijumima.
Sigurno ovo nije prvi put od nastanka univerzuma da je neki Kinez pojeo presnog sismisa,
koji su prirodni rezervoari Korona virsusa kao sto je SARS ili ovaj nas danasnji C-19...
Ovakve i slicne epidemije se njima desavaju stalno, samo smo mi bili diskonektovani od
Kine. Razmena robe, a posebno ljudi sa Kinom je eksplodirala prakticno juce...

Obrni okreni, virus je stigao do nas. A mi smo po temperamentu i kulturi slicni Italjanima
i Spancima, samo smo siromasniji i manje nas ima. Danas dr Kon rece da procenjuje da
imamo 2k zarazenih koji sire virus. Stopom sirenja od 20%, a u Spaniji je to preko 30%,
mi cemo krajem Aprila stici do brojke tesko bolesnih vece nego sto mi mozemo da lecimo,
a onda nastaje pakao italiajnskog i spanskog scenarja.

Zato sam ja licno za ekstremne mere, koje uopste ne moraju biti 24h karantin.
Vec mere kojima cemo doci do 2-3k bolesnih, a na slobodi. Npr:
Kinezi su merili temperaturu 11 miliona ljudi svaki dan, na vratima stana,
zatim bolesne slali na trijažu ili izolaciju, tako su došli do većine zaraženih.

Alternativno rešenje je da se veći deo popuplacije Srbije zarazi i tako steknemo grupni
imunitet, ali da ne bi bile hiljade mrtvih to znači rast epidemije nekom sporom
stopom. Spansko iskustvo gde vec imaju zabranu izlaska 24h pokazuje da sporu stopu
rasta nije lako dobiti takvom restrikcijom...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 18:41 - pre 49 meseci
Citat:
mjanjic:
Neće ovo trajati 10 godina kao ona kriza 90-ih, pa da svi kupimo po 2 tone brašna, šećera...


Citat:
morihei ueshiba:
Citat:
NE, eno u Kini su lekari pokušali da ukažu na ponovnu pojavu SARS-a (tako su izgledali prvi slučajevi neobične upale pluća), međutim vlasti su sve to pokušale da zataškaju, lekare proganjali i pretili otkazom... da nije progovorio javno jedan doktor koji je smatran herojem borbe protiv SARS-a, vlasti bi još odugovlačile sa neophodnim merama.


Sto se tice diktature u Kini i prvobitnog sakrivanja informacija, po informacijama koje plasira nas covek na twitteru koji zivi tamo sa porodicom u Pekingu, a inace je od pocetka bio dragocen izvor informacija, Kinezi su veoma brzo ukapirali greske i sada cak drze obuku po firmama kako prepoznati i zastititi uzbunjivace. Dakle, shvatili su da je stari metod proizveo probleme (pre svega politicke, jos dugo ce im visiti nad glavom optuzba da su sjebali ceo svet ovim virusom, da ne pominjem teorije zavere da su ga pustili namerno) i sada menjaju ponasanje.

Kad je vec izbila epidemija tamo i kad su shvatili da nema vise skrivanja, organizovali su se onako kako ostatak civilizacije ne moze ni da sanja i sve nadalje su uradili perfektno da bi ugusili zarazu.


Za 10-15 godina će im se opet ponoviti priča. Problem je što kad puste u javnost nekog doktora koji misli svojom glavom, neće on da priča samo o medicinskim stvarima, nego o političkom progonu neistomišljenika, davanju otkaza oni koji se ne slažu sa onim što radi partija i njeni čelnici, itd.

Jednom rečju, Kina je prihvatila kapitalizam, ali je sistem ostao sličan onom u nekadašnjem Sovjetskom Savezu i danas Severnoj Koreji, samo se ne traži baš 24/7 klanjanje liderima partije, nego eto, samo da rintate za Kinu i da svoje mišljenje zadržite za sebe ako se već ne slažete sa onim što plasira partija. Ako pokušate svetu da prikažete kako se partija obračunava sa neistomišljenicima, pojede vas mrak i to je to.

Ovi naši ako ostanu još 10 godina, biće isto tako i kod nas, ako ne i gore. Evo, i ovih zadnjih 20 godina "demokratije" na čelne pozicije zdravstvenih institucija postavljaju se partijski poslušnici, a ne oni koji su najstručniji, što i ne bi bio problem da se oni ne svete lekarima koji su stručniji i koji ukazuju na loše vođenje zdravstvenih ustanova, pa bivaju blokirani u napredovanju, trpe mobing na poslu, i sl.


I ti si napravio inace cestu gresku poistovecivanja kapitalizma i demokratije! A kapitalizam je ekonomsko a ne drustveno uredjenje, i postojao je i u devetnaestom i dvadesetom veku u inace autokratskim drustvima, poput Nemacke/Prusije, ili Francuskog carstva.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 18:48 - pre 49 meseci
Nije problem sto je X ljudi doslo. Problem je sto je X ljudi doslo i nisu svi u karantinu/izolaciji. Da su dosli i pozatvarali se kod kuce na par nedelja, ne bi predstavljali narocit problem.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 19:45 - pre 49 meseci
Citat:
bordzija:
Citat:
bananaphone:
Mediji pisu da je moguca nova kriza oko hrane. Ne znam da li lupetaju ili loze narod...

Normalno da će biti. Zar nisi ukapirao da uvek bude suprotno od onoga što lupetaju javno?


Ma mislim da ce u Srbiji biti jos i ok, EU snabdevanje je dosta prekinuto u ovom momentu, a citav sistem se zasniva na stalnoj logistici, niko nema neke velike zalihe...
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
2a02:aa12:517f:3780:414:4bbd..



+168 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 19:55 - pre 49 meseci
Na sajtu https://www.worldometers.info/coronavirus/ je stajao podatak o 14 000 novozarazenih u SAD za dans, a onda je naglo pao na 8 000. Sta bi?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 19:59 - pre 49 meseci
Problem sa hranom i ostalim potrepštinama u supermarketima u EU/USA je u tome što građani imaju znatno veći standard i nije im nikakav problem da plate 4-5 punih kolica koječega iz supermarketa.
Jednostavno - potrpa u kolica sve šta vidi, nije mu problem da plati, a razmišljaće kasnije dal' mu to treba ili ne. Zato to i rade, i nema te logistike koja to može da nadoknadi.

Prosećan građanin u Srbiji, kad popuni korpu već počne da razmišlja dal' ima dovoljno kinte.



Ali, realno, ono šta sam juče prepodne video u lokalnom Maksiju: koliko god građani iznesu - toliko radnici nadoknade.
Brašno, ulje, šećer, mleko, voda ... sve stoji na paletama. Ima svega koliko hoćeš.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 20:05 - pre 49 meseci
Sto se Kine tice (ne kazem Kineza, jer mislim na vlast, ne na narod), oni su za'ebali dvostruko: prvo tako sto su ignorisali i probali da zataskaju situaciju. Drugo sto su najavili karantin unapred i dozvolili velikom broju ljudi da se razbezi po inostranstvu i tako izveze bolest.
Ovo drugo je mnogo veci problem. Ne mogu, naravno, da znam ali me ne bi iznenadilo da su namerno to uradili kako bi sacuvali lice dugorocno po principu "eto, nije samo kod nas, svi imaju taj problem". Plus sto sada mogu da pomazu drugima da resavaju problem koji su oni sami stvorili.

Inace, neko je pominjao kako su bili super opremljeni. To mozda kad treba d'izidju na televizor. Inace su imali nestasicu opreme i mnogi doktori nisu ni maske imali ili su koristili hirurske koje su skoro pa beskorisne.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 20:18 - pre 49 meseci
"Drugo sto su najavili karantin unapred i dozvolili velikom broju ljudi da se razbezi po inostranstvu i tako izveze bolest."

Pazi, u Srbiju su doneli ljudi koji su isli poslovno tamo i nazad. Veliki broj zapadnih firmi posluje sa Kinom, nisu mogli
te ljude staviti u karantin.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 20:38 - pre 49 meseci
@Shadowed:

Probali su da zataskaju. Ne mogu da zaboravim sliku onog dok-a Kineza, uzbunjivaca, koji je umro od virusa. Medjutim ultra brzo su ukapirali gresku i vrlo organizovano primenili sve mere karantina, uz najbolju opremu, logistiku i odlicne strucnjake i doktore. To sve sto su demonstrirali daleko prevazilazi ono sto gledamo u EU ili sto cemo gledati u USA.
I jos nesto, nikakva tu organizacija, stav i volja ne dolazi od KP Kine, vec je stvar kulture i dobrih osobina kineskog naroda.

Elem, sada se u toj Kini, drze predavanja o vaznosti uzbunjivaca i slicnih grupa, dok se jelte u mnogim demokratijama ti isti hapse, nudi im se promena pola u zmenu za zivot i ostali oblici dozivotnog progona, smrtne kaze i slicno.

Osim Kine, mislim da kod nas postoji veliko je nerazumevanje i oko Italije i nivoa njihovog zdravstvenog sistema. Korona virus je buknuo u Lombardiji valjda, najbogatijoj regiji u Italiji i EU, valjda zbog utakmice Lige sampiona. Tamo sada imaju najbolju i najopremljeniju bolnicu verovatno u EU koja se bori za zivote ljudi. Negde sam procitao da je porodicna firma iz komsiluka napravila i dostavila u tu i okolne bolnice stotine respiratora, boca sa kiseionikom, hiljade rezevnih delova maski... itd.itd. inace bi mrtvih bilo n puta vise.

Znaci to su neke prednosti prve i pete-seste ekonimije sveta, gde u krugu od par kilometara imas fabrike koje mogu da naprave hiljade respiratora za 5 dana.

Znaci, sto se zdravstvenog sistema, bruto nacionalnog dohotka, uzbunjivaca, demokratije itd. treba da se duboko pokrijemo usima i drzimo si fige..

 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 20:47 - pre 49 meseci
Molim vas, recite mi da je ovo lazna vest:

U Novom Sadu red za pričest, za sve vernike ista kašičica

http://rs.n1info.com/Vesti/a58...ve-verenike-ista-kasicica.html

Jeste, lazna je jeli tako ?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 20:49 - pre 49 meseci
Negde si pročitao... Pa daj link kako se zove ta bolnica, gde su te fabrike respiratora na pola sata i 15 minuta koja porodična firma. Šarate po portalima i forumima i samo piskarate.

ssi nije lažna, to ti je brate ta čobanija koja bira vlast u srbiji.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 21:05 - pre 49 meseci
Citat:
ssi:
Molim vas, recite mi da je ovo lazna vest:

U Novom Sadu red za pričest, za sve vernike ista kašičica

http://rs.n1info.com/Vesti/a58...ve-verenike-ista-kasicica.html

Jeste, lazna je jeli tako ?


Da, istina je primitivci veruju da ako se pricestis ne mozes da se zarazis. To naravno nigde ne pise
u Bibliji, ali je neko rasirio legendu da je Sv. Jovan Sangajski pricestio obolelog od besnila,
da je ovaj ispovratio, i da je to Sv. Jovan pojeo kako se nebi bacilo i nije mu bilo nista.
Zato su Patrijarha Pavla pljuvali sto je obolelog od side pricestio plasticnom kasicom koja je
kasnije spaljena....
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.9.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 21:22 - pre 49 meseci
BiH. 124 zarazena do danas.

Stizemo Vas. Polako ali sigurno.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 21:52 - pre 49 meseci
Citat:
SunnyBoy:
Na sajtu https://www.worldometers.info/coronavirus/ je stajao podatak o 14 000 novozarazenih u SAD za dans, a onda je naglo pao na 8 000. Sta bi?


14 ili 8 deluje mi da su Amerikanci nahebali. Letove medju džavama nisu još obustvili, o ograničavanju kretanja trenutno ni ne razmišljaju, jesu pozatvarali neke kafiće ipak mislim da još uvek ne shvataju priču ozbiljno. To pokazuje i nagli rast zaraženi u zadnjih par dana. Takav rast nije imala nijedna država.

Mislim da će demokratija i način života u ovom slučaju da im dodje glave (nije da se radujem tome , smataram da je njihov sistem dosta dobro funkcionsao samo u ovim oklnostima neće se dobro pokazati). Kada se dodaju načini po kome im funkconiše ekonomija i medicinski sistem ... Ne bih žele da sam Amerikanac u ovom trenutku.
Joše je rano vreme će pokazati.

Švedjani se i dalje drže dobro bez skoro ikakvih mera dok Norvežani i ako ih je duplo manje i preduzimaju mere, prolaze gore. Samo da ne bude na kraju da i mi prodjemo gore od Švedske i ako nas sve pozaključavaju po kućama i neke dovedu do ruba (i ispod) egzistencije dok Švedjani kuliraju kao da se ništa staršno ne dešava
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 21:53 - pre 49 meseci
Citat:
dejanet:
@Shadowed:

Probali su da zataskaju. Ne mogu da zaboravim sliku onog dok-a Kineza, uzbunjivaca, koji je umro od virusa. Medjutim ultra brzo su ukapirali gresku i vrlo organizovano primenili sve mere karantina, uz najbolju opremu, logistiku i odlicne strucnjake i doktore. To sve sto su demonstrirali daleko prevazilazi ono sto gledamo u EU ili sto cemo gledati u USA.
I jos nesto, nikakva tu organizacija, stav i volja ne dolazi od KP Kine, vec je stvar kulture i dobrih osobina kineskog naroda.

Evo nekih primera kulture i dobrih osobina kineskog naroda koji je doprineo obuzdavanju epidemije:
https://www.youtube.com/watch?v=BiZXL7SBi_c
https://www.youtube.com/watch?v=lNiEYLaEWTI
https://www.youtube.com/watch?v=fN0SqiTkOKU
https://www.youtube.com/watch?v=idJMfQzB9o0
https://www.youtube.com/watch?v=_JghlrOU40M

To su samo primeri onih koji beze iz karantina (sto pojedinacno, sto masovno).
Ima i primera gde namerno sire bolest ali me mrzi da sad trazim. Mislim da ima jedan slucaj u tim linkovanim.

I u Kini i drugde ima i dobrog i loseg i krajnje zlog sveta. Negde manje, negde vise. Ne bih rekao da su Kinezi nesto posebno bolji po tom pitanju vec da je vlast morala vrlo rigorozne mere da sprovodi (ima snimaka kako ih policija nasilno karantinira, bije na ulici i sl.).
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 21:54 - pre 49 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
"Drugo sto su najavili karantin unapred i dozvolili velikom broju ljudi da se razbezi po inostranstvu i tako izveze bolest."

Pazi, u Srbiju su doneli ljudi koji su isli poslovno tamo i nazad. Veliki broj zapadnih firmi posluje sa Kinom, nisu mogli
te ljude staviti u karantin.

Nisam pricao o Srbiji nego o celom svetu. Kinezi su se pred zatvaranje gradova razbezali svud po svetu. Da li je to bio cilj vlasti ne znam ali me ne bi iznenadilo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 21:55 - pre 49 meseci
Citat:
ssi:
Molim vas, recite mi da je ovo lazna vest:

U Novom Sadu red za pričest, za sve vernike ista kašičica

http://rs.n1info.com/Vesti/a58...ve-verenike-ista-kasicica.html

Jeste, lazna je jeli tako ?

Nije lazna vest.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 22:21 - pre 49 meseci
Citat:
SunnyBoy:
Na sajtu https://www.worldometers.info/coronavirus/ je stajao podatak o 14 000 novozarazenih u SAD za dans, a onda je naglo pao na 8 000. Sta bi?

Ažuriraju podatke u 18:00 sati ili tako nešto, mada im na strani piše da su podaci od 00 za tekući dan, izgleda da su ipak od 18:00 prethodnog dana do 18:00 tekućeg dana, jer se tako objavljuju.


Citat:
dejanet:
Elem, sada se u toj Kini, drze predavanja o vaznosti uzbunjivaca i slicnih grupa, dok se jelte u mnogim demokratijama ti isti hapse, nudi im se promena pola u zmenu za zivot i ostali oblici dozivotnog progona, smrtne kaze i slicno.

Sve ti nešto verujem, evo čim prođe ova epidemija, videćemo u Kini na hiljade uzbunjivača koji će prijavljivati partijske jastrebove kako zloupotrebljavaju funkcije, vrše mobing nad podređenima, itd.

Imaće možda samo neki tu privilegiju da budu "uzbunjivači", ali samo tako što će obavestiti nadređenog, a nadređeni će kao "stručniji" i "iskusniji" da proceni da li to treba preneti dalje nadležnima ili zaboraviti.


Inače, u Kini se svake godine pojave razni korona virusi, ali nemaju receptore koji bi se tako uspešno povezivali sa receptorima na ćelijama sluzokože disajnih organa, pa imaju simptome slabije od običnog gripa i imuni sistem ih brzo savlada.

Za one koji misle da je virus prešao direktno sa nekog slepog miša i sl. na čoveka, kinezi već imaju analize koje pokazuju da COVID-2019 ima 80% isti genom kao SARS i 90% kao genom virusa slepog miša (od koga je nastao SARS). Dakle, genom nije isti, i virus je morao da mutira, a to nije nikako mogao direktno sa slepog miša na čoveka.
Za SARS je utvrđeno da postoji bar jedan posrednik, a to je cibetka (maškoliki sisar)... dakle, virus sa slepog miša pređe na nekog sisara, pa na drugog, trećeg, i svugde po malo mutira, i tek jedna od ko zna koliko mutacija se ispostavi "tačna" tako da može da pređe na čoveka.

Inače bi sa te pijace u Vuhanu svake sedmice imali pandemiju.
Doduše, to ne znači da ta pijaca može i treba da radi kako radi, ali takvo kasapljenje svih vrsta divljih životinja postoji i na stotinama drugih pijaca po Kini i drugim zemljama Jugoistočne Azije, pa tamo nije izbio ovakav virus.

Problem su, izgleda, ti slepi miševi koje su pre 3 godine pronašli u jednoj pećini... možda ih treba istrebiti i nastaniti drugom vrstom slepih miševa, koji nemaju taj virus.





Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 22:37 - pre 49 meseci
Citat:
morihei ueshiba

Za razliku od Kineza, neki drugi bockaju viljuskom apsolutno ispravnu hranu koja ne prouzrokuje nikakve probleme. Pogledati u slobodnom vremenu:
https://www.imdb.com/title/tt1286537/

Pa onda da diskutujemo, ko je raspolozen. Prijatno!

Imaš talenta ali ne pratiš temu.
Već sam napiso da hrana koja se danas servira stanovništvu u 90% slučajeva nije za ljudsku ishranu.
Citat:
Ali Imam

Većinu hrane koja se po Srbiji nudi za ljude ja smatram za neadekvatnu (najblaže rečeno).
To isključuje bar 90%+ proizvoda koji šljašte sa polica "uglednih" trgovaca.

Da bi se u to uverio dovoljno je da pažljivo pročitaš deklaraciju proizvoda.
Tokom osnovne i srednje škole učio si hemiju/fiziku/biologiju
pa kad malo razmisliš videćeš da je tako kako sam napiso.
Onda nećeš morati da gledaš holivudske filmove
u kojima glumci ližući kerove objašnjavaju da je hrana zatrovana.

Koliko je danas stanje očajno u Srbiji usled verske propagande
i uništavanja osnovnih elemenata naučnog i logičkog rezonovanja i razmišljanja
slikovito govori baš ta hrana.
Verski ostrašćene generacije od 1990 god. pa na ovamo potpuno ignorišu medicinski aspekt prehrambenih proizvoda.

No, ne samo SNS omladinci i SNS omladinke.

U vladi Srbije sedi "pamet" koja je 10 puta povećala sadržaj otrova u mleku (aflatoksin).
Takvi sada odlučuju o merama vanrednog stanja usled pandemije korona virusa.
Aflatoksin mozak se "brine" o vašem zdravlju!

Šta očekujete od takvih osim da narodu daju da jede govvna.
Jer, odluku o vanrednom stanju su odlagali dok nisu pokupili dovoljne količine zdrave hrane i smestili u svoje podrume.
Ali će Srbi imati šta da jedu još dugo jer je govvana u dovoljnim količinama.
Plus će voljena vlada i voljeni predsednik zajedno sa voljenim popovima nasrrati ekstra količine.

Ko još nije ukapirao evo prostog rezona: 10 puta više otrova u mleko znači da je samo 10% namirnica za ljudsku ishranu (ili manje).
Jasno?


PS. Sa deklaracije keksa "Captain Rondo":
Citat:
So 0.33g u 100g keksa

"Samo" 0.33%. Samo mali prc tako reći prcić - 0.33%. Ali šta so traži u slatkišu?
Traži profit!
Keks je 340din/kg a so 20din/kg (nabavna cena za proizvodjača).
Dakle proizvodjač vam običnu so naplati 17 puta više.
Živeo srpski demokratizacionizam i kapitalizacionizam. Prijatno!

O palminoj (hidrogenizovanoj) masti koja se trpa u čokoladu umesto kakao maslaca drugi put.


 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.38-151.wind.it.



+435 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.03.2020. u 22:52 - pre 49 meseci
Citat:
Imaš talenta ali ne pratiš temu.

Pratim, ali samo argumentovanu i smislenu diskusiju, od ucesnika koji se ne odnose podcenjivacki prema drugima.
Ti nisi medju njima, pa je moguce da sam preskocio tvoja pisanija.
Zao mi je.

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 608972 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.