Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602521 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 13:48 - pre 48 meseci
Citat:
Steve Lonmo:

Ili "prevedeno na srpski": Da naučnici nisu otkrili koronu, ili da nisu izmislili testove na koronu - niko ne bi ništa neuobičajeno primetio.

Ni španski grip nisu otkrili nučnici tog vremna. Da nismo otkrili ovaj virus primetili bi nagli porast umrlih od veoma nezgodnog gripa koji nije kao običan sezonski. Da li ga zovemo SARS-CoV-2 ili zaeban sezonski grip uopšte nema uticaja na krajnji rezultat.

Steve, moram priznati da sam i ja (kao i mnogi drugi čak i stručnjaci) imo slično mišljenje kada je sve ovo počelo u Kini. " Šta paniče. Malo jači grip, umiru stari i bolesni. Kao i od svakog grip." Medjutim kad se desila Italija (sad i Španija) promenio sam mišljenje i shavtio da ovo pandemija koja nije vidjena u zadnjih 100 god.
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 14:04 - pre 48 meseci
Citat:

dusanboss:
Pa da, sve je relativno normalno. Ti silni ljudi po podovima u Italiji i Španiji to je inače uobičajna pojava. Oni kad im dosadno odu malo do bolnice , nadišu se kisonika, ispričaju se ... Ako im je baš dosadno onda sa nakače na mehanička pluća čisto da vide kako je to kad ne moraš sam da dišeš.


Jel se ti to izsmevaš nad bolesnim ljudima (od čega god da su ustvari bolesni).
Ili šta to ustvari znači, šta hoćeš da kažeš?
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 15:04 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
"šta, npr, fali "teoriji zavere o 5G"? - Ne tvrdim da je tačna, već šta joj fali?"

Teorije zavere ubacuju tajne sluzbe iz ovog ili onog razloga. Recimo u slucaju 5G mislim da
je zbog toga sto to po Evropi razvozi Huaveji. Kako se CIA plasi kineske spijunaze rasirila
je ovu teroiju zavere i uspesno je zaustavljen Huavei u par evropskih drzava...

I to da "teorije zavere ubacuju tajne sluzbe" je isto teorija zavere. Kako ti mozes znati da neka tajna sluzba, tajno kao sto joj ime kaze, pusta teorije zavere.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 15:51 - pre 48 meseci
Sećam se epidemije gripa 1998/9 godine kada smo bukvalno svi puzali po kući i umirali od bolova u mišićima, proliva, glavobolja. Dovoljno je bilo samo da ti neko na vrata zakuca i kaže hej kako si, evo ti čokolada za kuvanje i da tog istog ne bude sledećih 10 dana.
Znači isto se širio kao kuga! Ja sam imao nedelju dana 39-40 temp i da nisam popio nešto za spuštanje temp mislim da bih riknuo na prvoj godini fakulteta. Jedva smo se oporavili od toga, trebalo nam je baš vremena.



Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 16:39 - pre 48 meseci
Citat:
mjanjic:
Da, da, ukupan mortalitet je ostao isti, posebno u Španiji gde su mnogi starački domovi ostali samo sa onima koji su tu smešteni, u nekima od njih su SVI preminuli, jer su i zaposleni i svi ostali digli ruke od njih, pošto zdravstveni sistem više nema ni slobodnih respiratora niti medicinskih radnika koji bi brinuli o tim stariji, već moraju praktično da odlučuju kome će pomoći, a kome neće:
https://www.euronews.com/2020/...doned-in-spanish-nursing-homes


Starački domovi su ostali bez zaposlenih jer su se ovi poplašili "od korone" i pobegli kući, a starce ostavili same.

Šta misliš npr. kada 3.000 ljudi "sa blažim simptomima" sada nabiješ na sajam - hronični bolesnici u poodmaklim godinama... nije hladno, onaj plafon na sajmu nema ni 20 metara, ni ništa ne duva... 3 WC-a, jednu šolju i jedan lavabo šeruje 300 ljudi... niko se ne kupa, jer nema gde, već ih ovi u skafanderima i sa gas maskama prskaju nekom lekovitom sintetikom... hrana sveža, bogata mineralima i vitaminima... psiha kao u raju, nema crnih misli, šokova... okolo sa TV ekrana dopiru dobre vesti i procene... - da li će se povećati stopa smrtnosti "od korone"?

Da li će neko od naučnika sa foruma da se prijavi dobrovoljno na testiranje, mislim ako kašlje i ima ostale blaže simptome korone? Evo Srbljanovićka se prijavila, našli joj koronu, i sad piše na blogu kako se leči. A kad su joj našli koks, nije bio njen, nego dilerov.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 16:57 - pre 48 meseci
Citat:
Aleksandar -:
Citat:

dusanboss:
Pa da, sve je relativno normalno. Ti silni ljudi po podovima u Italiji i Španiji to je inače uobičajna pojava. Oni kad im dosadno odu malo do bolnice , nadišu se kisonika, ispričaju se ... Ako im je baš dosadno onda sa nakače na mehanička pluća čisto da vide kako je to kad ne moraš sam da dišeš.


Jel se ti to izsmevaš nad bolesnim ljudima (od čega god da su ustvari bolesni).
Ili šta to ustvari znači, šta hoćeš da kažeš?


Mislim, ako nisi skapirao poentu ... šta vredi. Al haje da ti objasnim (mada mislim da se "prviš lud") . Moje ismevanje i sarkazam bilo je usmereno ka ljudima koji ne veruju da je ova bolest mnogo gora od sezonskog gripa. Mislim sam da je to sasvim jasno ako se pročita post koji sam citiro u toj porici. Izgleda da nije svima...
 
Odgovor na temu

prezime

Član broj: 3080
Poruke: 6



+2 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 17:02 - pre 48 meseci
Hvala svim što su se uključili. Izgleda da nema odgovora.
Nemam teoriju zavere, bila bi mi uteha, makar nekakvo objašnjenje.
Mene samo uznemiravaju brojevi koji apsolutno ne podržavaju medijsko objašnjenje mera koje su
preduzete (možda imam OCD?). Plaši me da nikoga u stvari ne zanima da li je sve ovo i koliko
opasno, i bolest i mere, nego "prepisujemo" jedni od drugih i gačemo kao guske svi u glas ne
slušajući niko nikog, mislim na države i one koji upravljaju njima.

Samo smo jednog dana primetili da je ovo zaraza koju treba sprečiti jer će umreti 1,2 neka je i 5% obolelih,
(kao i do sada), i odlučili da je u to ime dozvoljeno da se četvrtina ukupne ljudske populacije zatvori u karantin, imobiliše. I kraj.
Na činjenice (ne pričam o istini, svako ima svoju), brojeve, evidentne posledice, niko ne obraća pažnju, nikog ne zanimaju.
Meni to nije normalno.
Samo se forisiraju slike i priča o stravičnoj smrtnosti, samo se forsira strah.
Kada za neko vreme zaista bude reč o nekoj pošasti, bićemo otupeli i bezosećajni i ponestaće reči da je opišemo.

"Čak i naučni rad iz 2015. o Corona virusima generalno nigde ne pominje ovako nešto." Pa kako da se pominje, crno prezime, kad 2015 nije postojao ovaj virus!
Kako misliš nije postajao? Corona virusi odnosno CoV red, soj, nisu ništa novo. Sars, mers, h5n1, h1n1 pripadaju istoj grupi.
Virus covid19 je detektovan 2019, odatle mu ime. 2015. godine je izašao naučni rad koji detaljno obradjuje
SHC014-CoV virus (dakle noviji od mers iz 2011, ista porodica, isti oblik, struktura) razlike u odnosu na prethodnike,
načine prenošenja, uticaj i opasnosti na čoveka, realnu opasnost, potencijalnu opasnost, itd. itd. kao i predvidjanje daljeg
razvoja ovog tipa virusa (u današnji CoV19, sutra 20...) uključujući vrednost razvoja vakcine u smislu koliko dugo ćemo
zadržati antitela i koliko dugo ta anititela mogu da nas štite od budućih verzija. Evo link naučnog rada, može dl :
A SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence
Ukratko - grip. Grip je bio i jeste i dalje jedna od najsmrtonosnijih bolesti, pogotovu za 65+, nije bezopasan, ali je poznat.
Mere za epidemiju gripa su poznate. U mere ne spada samoubistvo društva karantinom.
Virus postoji, postajao je i pre, i njegove verzije ćemo tek susretati.
Nema nikakvo matematički/logički logično objašnjenje za ove mere.
Ništa od iznetog nije moje mišljenje, utisak, ili pitanje poverenja. Samo naučna činjenica.

Zašto je onda ceo svet reagovao tako kako je reagovao? Zašto ignoriše sopstvena istraživanja i znanja?
Nemam objašnjenje, samo se nadam da nije ljudska glupost ili Kvaka-22.

Neću da tupim dalje. Poštujem sve mere koje se zahtevaju jer sam deo društva. Samo, to ne znači da moram i da lažem sebe, eto.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 17:47 - pre 48 meseci
Od gripa umre oko 600.000 godisnje. Da je 5% umrlih, to bi bilo 30 miliona...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 18:28 - pre 48 meseci
Meni je zanimljiv podatak da će na sajmu biti postavljeni televizori u što većem broju?!?? Već vidim emitovanje šizoja, zadruge, parova pa opet šizoja i tako dok ne pobegnu
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.service.infuturo.it.



+435 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 18:33 - pre 48 meseci
Ok, za one sto gledaju samo cifre i uporedjuju broj mrtvih od obicnog gripa i od covid-19:

1. Metodologija svrstavanja uzroka smrti se u pocetku razlikovala od zemlje do zemlje, ali to ce tek da se otkrije na kraju balade i u ovom trenutku nije bitno:
Citat:
Te priče da italijani ubrajaju sve preminule kao da su preminuli od korone nema smisla, jer bi onda imali 3000 umrlih dnevno.

Citat:
To niko nije nigde pomenuo, ono sto cini razliku u metodologiji je da italijani vode sve preminule koji su bili na intenzivnoj nezi zbog komplikacija izazvanih korona virusom kao direktne zrtve korona virusa, bez obzira na sekundarne bolesti koje su imali, a koje uzrokuju losiji imunitet kod tih pacijenata. Inace je mortalitet kod prethodno zdravih osoba koje su se razbolele od korone negde ispod 1%, po nekim informacijama koje ja imam odavde.


2. Ovaj virus izaziva u teskim slucajevima pneumoniju, zbog koje oboleli na intenzivnoj nezi moraju biti prikljuceni na respiratore. Te obolele opsluzuje medicinsko osoblje. Oni se nalaze u odredjenom prostoru koji je namenjen i opremljen za te namene. Ti resursi su ograniceni. U nekontrolisanoj epidemiji, broj obolelih koji zahteva taj tip intenzivne nege vrlo brzo prevazilazi raspolozive resurse i medicinsko osoblje mora da donosi teske odluke - vec znamo koje.

Medjutim i pre toga zdravstveni sistem mora da donosi odluke koje uticu na (valjda se to tako kaze) javno zdravlje: ako imate 100 respiratora u bolnici, a 40 je zauzeto pacijentima na postoperativnoj nezi, imate predvidjene operacije koje ce zahtevati respirator, verovatno pacijente koji imaju potrebu za potporom disanja zbog nekih drugih slucajeva, imate planove operacija i intervencija u narednih godinu dana i imate mozda 10-tak respiratora u rezervi za neke vanredne situacije (tipa zemljotres, saobracajke, itd), sta cete da radite kada se desi epidemija ovog tipa za koju nemate planove? Kao sto nemate planove za epidemiju variole vere, kuge, lepre, bolesti koje su zvanicno iskorenjene.

Jedino sto mozete je da odlozite sve ono sto nije urgentno, od cega direktno ne zavisi zivot i opredelite sve resurse za lecenje obolelih od virusa.
E sad: svi brojimo direktne zrtve i cak se ni tu ne slazemo oko metodologije. A ko ce da broji i po kojoj metodologiji sekundarne zrtve zauzeca zdravstvenih kapaciteta na period od 2-3 meseca(ako budemo imali srece).

Dakle, imate pacijenta sa kancerom koji je operabilan i tumor bi trebalo da se odstrani sto pre sto mu daje dobre prognoze da se izleci. Medjutim, odlozite mu operaciju zato sto nema respiratora, nema osoblja koje je zauzeto dezuranjem pored pacijenata na respiratorima, stagod. Na 3 meseca. Sta za njegovo zdravlje znaci ta 3 meseca kasnjenja i kad se pojavi na toj odlozenoj operaciji, mozda ce biti kasno. Da li cete, kad se sve slegne i prodje, brojati tog coveka koji nikad nije bio zarazen, a umro je zbog nedostupnosti zdravstvene nege, kao zrtvu virusa ili ne?
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

gost12
Developer

Član broj: 333123
Poruke: 37
*.dsl.iskon.hr.



+30 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 18:34 - pre 48 meseci
Citat:
dr0id:
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
dr0id: smrtnost je ~10x veca (za starije od 65-70 daleko vise)... Ako je u Spaniji 35.000 umrlih mesecno a sad za 20 dana od korone imaju 3600, to je prilican skok. U Italiji 53.500 a za mesec dana od korone 7500...


Nije se u Italiji broj umrlih povećao sa 53.500 na 53.500+7.500=61.000. To bi bila katastrofa istorijskih razmera, tolikog povećanja smrtnosti nije bilo ni u Japanu nakon padanja atomskih bombi s neba. Toliko se nije povećala smrtnost u Evropi 1941-1945. Ni jedan zemljotres u istoriji nije za toliko povećao stopu smrtnosti...

Već je smrtnost ostala ista, a unutar 53.500 je ugurano 7.500 umrlih "od korone". Odnosno, sada u 14% umrlica u rubrici uzrok smrti piše "korona", a u ostalih 86% umrlicama piše neki od ostalih uzroka. Prošle godine su ti svi ostali uzroci činili svih 100% uzroka, a niko nije umro od korone.

Prvo smrtnost virusa je jedno


a smrtnost u drzavi drugo.
Sigurno nece biti 14% vise posto bi neko od njih umro od obicnog gripa, upale pluca, dosade i sl. ali ce biti primetno veca.
Ovo i jeste potencijalna katastrofa istorijskih razmera, videcemo za par meseci/godinu koliko je vise mrtvih globalno, 0.x ili x%



da, dio ljudi bi svakako umro bez obzira na koronu, a ali dobar dio ne bi, ali je umrlo i puno ljudi koji nisu imali koronu, a imali su dobre šanse preživjeti, ali sada nije više bilo mjesta za njih u bolnicama.
Postoji još jedan kontra scenarij, u prometnim nesrećama, na planinarenjima i raznim eventima ljudi isto pogibaju, a sada je tu smrtnost gotovo zaustavljena pa i to malo drugačije raspoređuje tu statistiku...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 18:40 - pre 48 meseci
Citat:
bordzija:
Meni je zanimljiv podatak da će na sajmu biti postavljeni televizori u što većem broju?!?? Već vidim emitovanje šizoja, zadruge, parova pa opet šizoja i tako dok ne pobegnu :D



 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
..06b:9c00:dc9e:7ce7:2add:b62a



+2509 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 20:40 - pre 48 meseci



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 21:32 - pre 48 meseci
Malopre sam gledao i poredio Mađarsku sa nama: 30% više populacije, duplo manje zaraženih i 10 umrlih.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 21:37 - pre 48 meseci
Citat:
prezime:Čak i naučni rad iz 2015. o Corona virusima generalno nigde ne pominje ovako nešto."


Evo sa tvog linka.
Citat:

Although public health measures were able to stop the SARS-CoV outbreak4, recent metagenomics studies have identified sequences of closely related SARS-like viruses circulating in Chinese bat populations that may pose a future threat."

Dakle pominju opasnost od mogućih pandemjia u budućnosti!

Citat:

Kako misliš nije postajao? Corona virusi odnosno CoV red, soj, nisu ništa novo. Sars, mers, h5n1, h1n1 pripadaju istoj grupi.

COVID-19 nije postojao! Jasano sam napiso kao i da su pustujali ljudski virusi iz korona grupe od kojih su svi bili bezopasni do pujave SARS-a 1 2002 i MERS-a 2011.

H5N1 i H1N1 nisu iz korona grupe! Već iz grupe influenca virusa (kao i španski Grip). Zjedničko sa gore pomenutim virusima im je to što su skoro uspeli da predju sa životinja na čoveka. Zbog toga su toliko i opsni jer naša tela još uvek ne znaju kako da se bore sa njima kao što to rade sa ostalim virusima iz tih grupa koji su mnogu duže medju ljudkom populacijom.


SHC014 je virus slepih miševa, a ne ljudski!

Citat:

the SHC014 spike is unable to bind human ACE2. However, similar changes in related SARS-CoV strains had been reported to allow ACE2 binding, suggesting that additional functional testing was required for verification. Therefore, we synthesized the SHC014 spike in the context of the replication-competent, mouse-adapted SARS-CoV backbone (we hereafter refer to the chimeric CoV as SHC014-MA15


Dakle radjeno je sa sarsom tako sto su ga mudifikovali kako bi mogao da zarazi laboratorijske miševe. Za Sars 2 se zna da je prešao sa slepih miševa preko nekog sisara na čoveka. Biće zanimljivo ako se ispostavi da je taj sisar miš ili pacov! Na njima su radjena ispitivanja u Vuhanu koji ima 2 laboratorje jedna samo 200m od famozne pijace! :). Verujem da virus nije pušten namerno niti da su hteli da naprave bio oružije sa njim. Verovatno je radjeno kako bi se našla vakcina za SARS 1. Ipak ne bih još odbacio mogućnost da je to na neki način povezano sa SARS-om 2
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 21:55 - pre 48 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
bordzija:
Meni je zanimljiv podatak da će na sajmu biti postavljeni televizori u što većem broju?!?? Već vidim emitovanje šizoja, zadruge, parova pa opet šizoja i tako dok ne pobegnu




Razmišljam nešto, da li je bolje biti gore ili dole? Gore će verovatno biti toplije... al kad krenu ovi od dole da ispuštaju gasove ... ipak malo smrzavanja nije na odmet


Mislim da su trebali da puste buvu kako će zaraženi biti smešteni u Hajatu. Ovako bre kad vide ljudi ove slike niko neće hteti da se testira ako mu baš ne dogori. Možda im je to i cilj. Što manje ljudi testirati, što manje da se javi, što više da ostane kući. Manji trošak, lepše brojke ...

Zanima me da li će evntualni odlazak na sajam zavisiti od ekonomskog i socijalnog statusa? Mislim kao što mi ne bismo voleli da nas stave pored nekog prljavog, šugavog kome je osnovna higijena misaona imenica tako valjda i ovi bodžovani ne bi voleli da budu pored nas ?
Dal će Vučko da pošelje nekog od viših funkcionera stranke ako se zarazi medj raju za primer? Mogu Djordj i David obojica da zabavljaju ljude ako ga nije steglo.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 26.03.2020. u 23:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.9.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 22:37 - pre 48 meseci
Ljudi, ne opterecujte se brojevima kad je korona u pitanju. Brojevi ne govore nista pouzdano.

Dobar primjer za to je BiH. Na osnovu brojeva BiH ima relativno malo zarazneh i relativno monogo umrlih.
Razlog za to je jednostavan. U BiH se testiraju samo oni koji i maju prilicno jako izrazene simptome.

Slicna je situacija koje god brojeve da uzmete.
Da bi mali neke koliko toliko realne brojeve trbali bi imati priblizn isti broj testiranih u odnosu na broj stanovnika.
Broj umrlih bi morao da se odnosi iskljucivo na one koji su umrli od korone... itd...
Razliciti kriterijumi nas dovode do zabluda.

Po ovome sto mi sad imamo u medijima stice se dojam da korona nebi ni postojala kad se nebi vrsila testiranja.
Broj umrlih u odnosu na broj stanovnika je mali (tesko da bi se na osnovu toga moglo reci da postoji pandemija).
Kad bi (teoretski) testirali kompletno stanovnistvo, koliki bio broj zarazenih?
Koliko bi tada bio procenat smrtnosti u odnosu na broj zarazenih...
Previse je najsnoca, kao da su se vlasti na svijetu dogovorile da koriste razlicite kriterijume da ne moze nista da se zakljuci...
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 22:48 - pre 48 meseci
Citat:
Pa da, sve je relativno normalno. Ti silni ljudi po podovima u Italiji i Španiji to je inače uobičajna pojava. Oni kad im dosadno odu malo do bolnice , nadišu se kisonika, ispričaju se ... Ako im je baš dosadno onda sa nakače na mehanička pluća čisto da vide kako je to kad ne moraš sam da dišeš.


Nije njima dosadno, ali svi oni osim korone imaju još nešto, ne samo koronu, i zato su tamo.

A oni sa blagom kliničkom slikom i nisu tamo nego u kućnoj izolaciji, a tamo su samo hitni slučajevi.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 22:58 - pre 48 meseci
"ali svi oni osim korone imaju još nešto, ne samo koronu, i zato su tamo,"

Mislim da to nije tacno. Pre svega zato sto znam kod nas slucaj da nije tako.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.03.2020. u 23:07 - pre 48 meseci
Citat:
Aleksandar -:
Citat:
Pa da, sve je relativno normalno. Ti silni ljudi po podovima u Italiji i Španiji to je inače uobičajna pojava. Oni kad im dosadno odu malo do bolnice , nadišu se kisonika, ispričaju se ... Ako im je baš dosadno onda sa nakače na mehanička pluća čisto da vide kako je to kad ne moraš sam da dišeš.


Nije njima dosadno, ali svi oni osim korone imaju još nešto, ne samo koronu, i zato su tamo.

A oni sa blagom kliničkom slikom i nisu tamo nego u kućnoj izolaciji, a tamo su samo hitni slučajevi.


Da, većina njih. Pa? Ne menja bitno stvari osim ako ne rešimo da ih žrtvujemo. Čak i da rešimo to, gde će da se povuče linija? Koliko mator ili bolestan moraš da budeš da bi neko rekao e odvade više ne pružamo pomoć.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602521 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.