Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 609018 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 15:12 - pre 49 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
kosmopolita:
Svi govore da ce sirenjem virusa biti vise mrtvih.
Niko ne kaze da ce sirenjem virusa ekonomija kasnije proraditi i samim tim ce losije stajati.

Mislis nesirenjem? Sto se pre svi zarazimo, pre ce ekonomija da proradi.


Sto se pre zarazimo pre cemo steci imunitet?

Kazu da je dobro ako se sto vise prokuzi i stekne imunitet a kazu i da netreba prenostiti zarazu.

Kako ce se svi prokuziti isteci imunitet ako se ne siri zaraza?
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+590 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 15:21 - pre 49 meseci
Pogledao sam statistike.
Hrvatska i Srbija imaju slicne brojke, podeseno na 1M stanovika.

Gledao sam konferenciju za stampu.
Svi su bili normalni dok se nije javilo DJV. Ala je ovo zadojeno mrznjom.
To ni rodjena majka ne moze da voli.
Budi dobar
 
Odgovor na temu

Matroz

Član broj: 336711
Poruke: 20



+229 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 16:38 - pre 49 meseci
Konacno, uskoro kraj opsteg ludila. Dr Klempo langsam aber sicher gubi razum:

Citat:
Kon je poručio da je, prema njegovom mišljenju, potrebna apsolutna zabrana kontakata, a ne samo zabrana kretanja.

"Ovo što se planira sada od petka je potpuno u skladu sa tim, s tim što je to zabrana kretanja koja uslovljava i zabranu kontakata. Ako mene pita neko, ja sam za potpunu zabranu kontakata, ali pošto to ne može da se sprovede, jer bi bi to značilo da ne možete zajedno dvoje ljudi na ulici, osim ako su na dva metra rastojanja. Po meni, to nema veze sa samim kretanjem, ali ako idu zajedno u nekom autobusu, jednostavno ne mogu tako da idu. Moja ideja je mnogo ozbiljnija, nego zabrana kretanja".


Normalan svet razmislja i zakljucuje:

Citat:
Zivorad
08-04-2020 18:00h

Sledeća mera je zabrana viđanja sa samim sobom, da ne bi došli sebi..
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 16:45 - pre 49 meseci
Citat:
component:
Šta ti znači "drukanje"? Ne slažem se sa mnogo pravila koje su uveli ali ih poštujem. Pretpostavljam da većina isto to radi. Ako pojedinci ne poštuju treba ih sankcionisati.
Svest našeg naroda je takva da je loše da prijaviš nekoga ko baca smeće u reku, ko krade struju itd.

Očigledno da nisi iskren kad kažeš da ne znaš šta je "drukanje", a potom u nastavku sabe demantuješ. Mslim mogao si lepo da kažeš da ti se ne svidja izraz. Ili da navedem kad nešto smatram cinkarenjem a kad savesnom prijavom gradjana.

Ne smatram lošim prijaviti nekog za bacanje smeća u reku, ali je besmisleno pošto niko ništa neće preduzeti povodom toga. Sa druge strane za prijavu kradje struje će se reagovati odmah. U glavnom protiv nekog jadnika koji je to urado jer ne može da plati dok milonski dužnici ostaju zaštićeni. U ostalom nije posao gradjana da prjavljuju ko krade struju. Da su u EPS ostavili više stručnjaka, a zaposlili manje stranačkog kadra lako bi to utvrdilo i bez prijava.

Citat:
component:
Pre neki dan uveče, policijski čas oko 19h, prolazi tip ispred naše kuće, zakašlje se i istrese nos na trotoar. Ode dalje svojim poslom. Da sam znao kome odmah bih ga prijavio i snimio bih ga za dokaz ako treba. Ja treba da sedim u kući a da ne smem i prozor da otvorim zbog takvih debila?


Da, i ta njegoav slina je sad zarazila ceo kvart? Jel bi ga prijavo da se nije zakašljao i istreso slinu? Mislim sa ovim se donekle slažem. Ljudi koji imaju bilo kakve simptome ne bi trebal da mrdaju iz kuće. Ipak moje pitanje je da li si razmišljo da ga prijaviš i bez tih simptoma koje je navodno pokazao?

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 16:51 - pre 49 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
dusanboss:

Mislim, meni je OK prjaviti nekog ko baš grubo krši uvedene mere na način da stvarno ugrožava sve druge, ali ako će neko prijaviti komšiju od 66 godina koji je izašo napolje jednom preko nedelje ... šta reći o takvim ljudima.

Evo, moj komsija izasao danas i pali zetvene ostatke. Ajd sto me dovodi u opasnost od pozara, ajd sto truje okolinu otrovnim gasovima, ali kad sam se setio da je on nedozvoljeno mator, odmah sam osetio zelju za zvanjem policije.


Žetvene ostatke danas? Čekaj Darko jel me zezaš? Od čega su bili ti žetveni ostaci kad ih on pali u proleće?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 16:55 - pre 49 meseci
Citat:
Matroz:


Normalan svet razmislja i zakljucuje:

Citat:
Zivorad
08-04-2020 18:00h

Sledeća mera je zabrana viđanja sa samim sobom, da ne bi došli sebi..


Možda dekapitacija . Jer ako je glava zakačila virus još ima šanse za ostaatak organizma da ga izbegne odstranjevanjem iste. Posledice će mo sagledavati kad sve ovo prodje.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+590 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 17:08 - pre 49 meseci
Jeste li primetili da ima mnogo manje pasa lutalica?

Ima i drugih pozitivnih stvari. Tirazi blatoida opadaju. Ne prodaju se vikendom od 4 do 7h.
Budi dobar
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 17:29 - pre 49 meseci
Index.hr i dalje pravo u metu, oni muče muku u Hrvatskoj sa domaćim neofašistima koji su na vlasti, nešto slično kao i u Srbiji uostalom. Zakržljali um jednih i drugih neofašista bilo kakvu kritiku doživljava kao napad i doživljavaju dečji fras!
Kud nisam zbrisao iz Srbije pre mesec dana al sam se zeznuo...
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 17:40 - pre 49 meseci
"Kud nisam zbrisao iz Srbije pre mesec dana al sam se zeznuo... "

Verujem da su svih 500000 koji su skoro emigrirali vraceni u Srbiju
zbog problema sa virusom.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 18:51 - pre 49 meseci
Vraćeni? Dotrčali su na državnu sisu!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 19:08 - pre 49 meseci
Ma ne, verovatno nisu imali potrebne papire da ostanu tamo, a ovi iz EU ih ekspedovali po hitnom postupku.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 19:33 - pre 49 meseci
Citat:
Neće biti kazni za duži ostanak u Šengenu
U Srbiju se iz EU vraćaju uglavnom oni koji nemaju rešeno pitanje statusa - dozvole boravka u nekoj od zemalja. Međutim, za DW je iz Brisela potvrđeno da postoji mogućnost privremene legalizacije boravka.
https://www.dw.com/sr/ne%C4%87...anak-u-%C5%A1engenu/a-52918897


Pazi ti ljudi su velemajstori u ostajanju i preživljavanju tamo Pre x godina sam bio prisutan kada su vozači fudeksa švercovali naše migrante tako što ih ubace u autobus dečije ekskurzije.
Mislim da je tu nešto drugo u pitanju a to je čim se ponudio besplatno avion, svi su zagrizli udicu! Samo da je džabe!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 20:34 - pre 49 meseci
Da li bi pričao isto tako da je tvoje dete u pitanju?

Aj' stasvi se u situaciju da ti je klinac/mala tamo negde? U Njemačku na bauštelu, a nema bauštele više, ili mala čuva neku babu, zatvorena u četiri zida, ne zna jezik, nema pojma kome da se javi, samo tebi? Šta bi joj/mu savetovao?

Navukli ste se, bre, na ovu poganiju što izmišlja dvesta fiks ideja na sat. Ovo je sve za kolektivnu psihijatriju, i to isključivo za posmatranje, jer ovde lečenja nema. Otvori prozor, poslušaj i drugu stranu, ima Rusa, Kineza, Finaca, čuj šta oni trkeljišu pa nađi neku sredinu. Ne moraš baš k'o moja baba "Pa rekli su na TV, mora da je tačno!" fazon.

Ono, dobronameran savet, podvedi ga pod konstruktivnu kritiku.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 20:34 - pre 49 meseci
Citat:
kosmopolita:

Kazu da je dobro ako se sto vise prokuzi i stekne imunitet a kazu i da netreba prenostiti zarazu.

Kako ce se svi prokuziti isteci imunitet ako se ne siri zaraza?

Matematika je prosta. Od ukupnog broja obolelih, naprimer 5% nece umreti ako imamo aspirator, a umrece ako nemamo nijedan slobodan. Aspiratora imamo naprimer 500 za koronu, trebalo je 1000,ali ste to izgleda izjalovilo. Respirator je potreban naprimer 15 dana po osobi. I sad, sta kaze digitron?

Kaze da mi mozemo da imamo najvise 20.000 zarazenih mesecnk, bez da nam umiru oni koje bi respirator lagano spasio. Epidemija ce da splasne kada naprimer 4 miliona ljudi zarazi. Tu imamo 2 mogucnosti:

1) da se tih 4 miliona zarazi za 2 meseca, da se na respiratore prikljuci 2.000 i da 198.000 umre plus oni koji bi i sa respiratorom umrli.

2) da se tih 4 miliona sprovodjenjem mera najstrozijeg policijskog casa zarazi tokom 200 meseci (16-17 godina policijskog casa) i da spasimo 198.000 ljudi, a da umru samo oni kojima ni aspirator nije uspeo da pomogne.

Takodje, moguce su i sve medjuvarijante, naprimer da traje "samo" 100 meseci i da umre "samo" 99.000 ljudi plus oni koji svakako moraju umreti. To je sa jedne strane zastrasujuce mnogo mrtvih, a sa druge je zastrasujuce dugo za ekonomiju. Hajde sada ti povuci klizac levo ili desno i reci koji je optimalan broj mrtvih?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 20:40 - pre 49 meseci
Ma sistem je krajnje prost i u roku od 3-4 meseca pandemija prolazi ali SISTEM mora da se ispoštuje od početka do kraja. Ovde nema s od sistema već totalni haos i raspad. Zato u Srbiji ovo može da traje šesto godina sa ovim budalama na vlast. Nebi me čudilo da šire pandemiju iz interesa.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 20:42 - pre 49 meseci
Citat:
dusanboss:
Žetvene ostatke danas? Čekaj Darko jel me zezaš? Od čega su bili ti žetveni ostaci kad ih on pali u proleće?

Da, u pravu si, ja nisam bas dobar sa terminologijom - tu nema nikakve zetve, nego basta, vocnjak itd, ali to ne menja poentu. Ako ciljas da lazem, posedujem fotografiju kao dokazni materijal
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 20:48 - pre 49 meseci
Citat:
bordzija:
Kud nisam zbrisao iz Srbije pre mesec dana al sam se zeznuo...

Hehe... Ja kad sam otisao kao dobrovoljac u Italiju, svi govorili nisam normalan. Sad se hvataju za glavu i pitaju zasto mi se nisu pridruzili. A ovo je tek pocetak
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 20:55 - pre 49 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ma ne, verovatno nisu imali potrebne papire da ostanu tamo, a ovi iz EU ih ekspedovali po hitnom postupku.

Nisu oni imali papire ni ranije, nego se sad uspanicili pa pobegli. Trenutno po najozloglasenijim parkinzima po Belgiji, Francuskoj i Nemackoj nocu nigde nema nijednog lopova... Niko ne istace gorivo iz rezervoara, niko ne sece cerade da krade sve od pelena do tehnicke robe da bi to poslo prodavao na kupujemprodajem. Niko ne skida aluminijumske felne sa automobila koji su nocu parkirani na tamnom mestu. Zivot je u EU postao mnogo kvalitetniji i sigurniji od kad je pocela korona a ti ljudi bez radnih viza pokupili prnje i pobegli nazad u Srbiju i slicne drzave.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 21:08 - pre 49 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Matematika je prosta. Od ukupnog broja obolelih, naprimer 5% nece umreti ako imamo aspirator, a umrece ako nemamo nijedan slobodan. Aspiratora imamo naprimer 500 za koronu, trebalo je 1000,ali ste to izgleda izjalovilo. Respirator je potreban naprimer 15 dana po osobi. I sad, sta kaze digitron?

Kaze da mi mozemo da imamo najvise 20.000 zarazenih mesecnk, bez da nam umiru oni koje bi respirator lagano spasio. Epidemija ce da splasne kada naprimer 4 miliona ljudi zarazi. Tu imamo 2 mogucnosti:

1) da se tih 4 miliona zarazi za 2 meseca, da se na respiratore prikljuci 2.000 i da 198.000 umre plus oni koji bi i sa respiratorom umrli.

2) da se tih 4 miliona sprovodjenjem mera najstrozijeg policijskog casa zarazi tokom 200 meseci (16-17 godina policijskog casa) i da spasimo 198.000 ljudi, a da umru samo oni kojima ni aspirator nije uspeo da pomogne.

Takodje, moguce su i sve medjuvarijante, naprimer da traje "samo" 100 meseci i da umre "samo" 99.000 ljudi plus oni koji svakako moraju umreti. To je sa jedne strane zastrasujuce mnogo mrtvih, a sa druge je zastrasujuce dugo za ekonomiju. Hajde sada ti povuci klizac levo ili desno i reci koji je optimalan broj mrtvih?


Takodje, mozes i da krenes sa opcijom 2) ali da u toku prvih nekoliko meseci postepeno (u skladu sa mogucnostima) povecas kapacitete pa onda imas da sa nesto blazim merama postignes isti rezultat za krace vreme. Takodje, tokom leta kada ce intenzitet epidemije verovatno biti manji, mozes takodje malo da ublazis mere. I uvek ostaje mogucnost da u medjuvremenu bude pronadjena vakcina ili terapija koja moze spasiti ugrozene.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 21:49 - pre 49 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
dusanboss:
Žetvene ostatke danas? Čekaj Darko jel me zezaš? Od čega su bili ti žetveni ostaci kad ih on pali u proleće?

Da, u pravu si, ja nisam bas dobar sa terminologijom - tu nema nikakve zetve, nego basta, vocnjak itd, ali to ne menja poentu. Ako ciljas da lazem, posedujem fotografiju kao dokazni materijal

Pre oko 20 dana se orezivao i okopavao vinograd, sada je na red došlo voće ili je već bilo... Nakupi se toga i valja spaliti čim se malo osuši... Al dokoni komšiluk zavidi pa prijavljuje

Citat:
Darko Nedeljković:
Nisu oni imali papire ni ranije, nego se sad uspanicili pa pobegli. Trenutno po najozloglasenijim parkinzima po Belgiji, Francuskoj i Nemackoj nocu nigde nema nijednog lopova... Niko ne istace gorivo iz rezervoara, niko ne sece cerade da krade sve od pelena do tehnicke robe da bi to poslo prodavao na kupujemprodajem. Niko ne skida aluminijumske felne sa automobila koji su nocu parkirani na tamnom mestu. Zivot je u EU postao mnogo kvalitetniji i sigurniji od kad je pocela korona a ti ljudi bez radnih viza pokupili prnje i pobegli nazad u Srbiju i slicne drzave.


I još se ogrebali za džabe avion, jedino su ih nasankali sa smeštajem nije hotel don perinjon
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 609018 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.