Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602921 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 12:58 - pre 48 meseci
Onda je Kon manje pametan ,nego sto sam mislio

Precenio sam ga , bespotrebno ! Sada kada vratim film i setim se kako je bio zadovoljan kada je " Unapredjen " u rezervnog pukovnika , trebalo je bolje da ga procenim !
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 13:00 - pre 48 meseci
Ne!
On je pametniji nego što si ti mislio.


Nakon "povlačenja", mislim ostavke
cenim da će u 15 časova objaviti
manji broj obolelih od jučerašnjeg nacionalnog rekorda.
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 13:16 - pre 48 meseci
Da li neko još prati odnos ukupno pozitivnih na test (obolelih) u odnosu na ukupan broj testiranih po danima.
U prilogu su grafik i tabela. Grešim li ako mislim da se situacija smiruje ?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 14:09 - pre 48 meseci
Da bi procenio trend potrebni su ti eksplicitni zakoni razvoja i širenja virusa.
Kako to nemaš nego samo neke slučajne veličine
može da bude al ne mora da znači.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 14:35 - pre 48 meseci
Broj dnevnih pozitivnih u odnosu na dnevni broj testiranih , NE pokazuje nista !

Rusija trenutno ima Najbrzu Rastucu epidemiju , iako je testirala 1.4 miliona ljudi ! Znaci broj pozitivnih je nistavan u odnosu na broj testiranih , a imaju Najbrzu Eksponencijalnu epidemiju .

Jedini valjani pokatelji su , objavio sam link pre nekoliko postova a prvi ga je objavio @ component je broj Novoobolelih u odnosu na broj postojecih obolelih . Plus broj ozdravljenih .

Po tim parametrima trenda Rusija je Najgora na planeti , po odnosu testiranih bi bila najbolja , ali je sustinski Najgora .
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 14:36 - pre 48 meseci
Citat:
može da bude al ne mora da znači.


Biće da je tako. Izgleda da to važi za sve. Ništa onda. Nazad u karantin.
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 14:42 - pre 48 meseci
Citat:
ademare:
Broj dnevnih pozitivnih u odnosu na dnevni broj testiranih , NE pokazuje nista !

Pogledaj bolje - to i nije uzeto u obradu. Proveri tabelu sa podacima.

U odnos je stavljen ukupan broj pozitivnih u odnosu na ukupan broj testiranih, po danu od početka testiranja.
Ako % raste ili je stabilan trebalo bi da to znači da je zaraza i dalje "aktivna", odnosno, ako je % u padu, da je zaraza praktično zaustavljena a da su u pitanju "zaostali" slučajevi iz prethodnih dana.

Kritično pitanje je da li su podaci koji se koriste verodostojni.

E sad, što se tiče mene, Ali Imam je dao najbolje objašnjenje svega - mož bidne ne mora da znači.


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 15:36 - pre 48 meseci
Stvarno taj neki kolicnik izmedju broja testiranih i pozitivnih Nista ne pokazuje !

Naveo sam ti primer Rusije koja po tvom ima najbolju situaciju 1.4 Miliona testiranih 22.000 obolelih . Ali Uzaludno testiranje zdravih osoba Nema nikakav uticaj na Epidemiju !!

Imas link sa Wikipedije za Srbiju https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Serbia

Tu mozes da vidis koliki je rast obolelih . Nacices mnogo bolje grafikone relevantnije od tog koji stvarno nista ne pokazuje .

Testiranje zdravih nije nikakav pokazatelj epidemije .
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 16:56 - pre 48 meseci
https://techcrunch.com/2020/04...ce-contact-tracing-initiative/

Google i Apple se udruzuju u pracenju ljudi!
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 18:27 - pre 48 meseci
Koga, šta i kako će da prate?
I koliko će zaraditi od te reklame?

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.thenetworkfactory.nl.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 20:12 - pre 48 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako jeste, istrazivanje ce se verovatno okrenuti razotkrivanju razloga zasto je "samo" 15-20% ljudi zarazeno i sta je to sto njih cini od drugih 80-85% koji se nisu zarazili.

Da li se utvrduju trenutno aktivno zarazeni, ili antitela tj. zarazeni u proslosti?


 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
77.238.212.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 20:27 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
nerminz:
BiH RS HR
Umrli 13 28 6
Izleceni 19 42 73
Umr/Izl 0,684 0.666 0,001
... poenta nije u tome da mora da bude precizno, brojevi se ionako mijenjaju.

6/73=0,1 a ne 0,001 jednostavno reci "ne idu mi ovi decimalni brojevi" ili "ne valja mi digitron" umesto sto se vadis totalno suludom pricom da ne mora sve da bude precizno. Ali izgleda da je poenta braniti svoje reci do sudnjeg dana, nebitno sto je svima jasno da su pogresne? Mislim da ti licnim primerom upravo ilustrujes ovaj sistem.

Uzmi kako ti se svidja. svejedno je.
Poenta je u tome da je, "po brojevima", u HR izlijeceno 6 puta vise ljudi nego u srbiji ili BiH.

 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 20:44 - pre 48 meseci
https://bit.ly/lider_u_regionu
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 21:00 - pre 48 meseci
Citat:
Ali Imam:
Koga, šta i kako će da prate?
I koliko će zaraditi od te reklame?



Hoce da prate gde se krecu ljudi i da li drze propisano rastojanje, zbog virusa.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 21:12 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

Hoce da prate gde se krecu ljudi i da li drze propisano rastojanje, zbog virusa

A hoće li se ajfon plaćati kroz ličnu kartu
ili će se dobijati "besplatno" na poklon od gugla?

I još nešto: da li će odbijanje izmedju ljudi (na "propisano" rastojanje)
biti automatsko nekim kontragravitacionim ili kontramagnetnim poljem
ili kako?

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 21:17 - pre 48 meseci
Evo sta kaze:
Citat:

Apple and Google’s engineering teams have banded together to create a decentralized contact
tracing tool that will help individuals determine whether they have been exposed to someone with COVID-19.

The first phase of the project is an API that public health agencies can integrate into their own apps.
The next phase is a system-level contact tracing system that will work across iOS and Android devices on an opt-in basis.


Znaci radi se o biblioteci koju ce drzave moci koristiti za pracenje gradjana.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 21:34 - pre 48 meseci
I podrazumeva se da će google "in hide"
prikupljati podatke za sebe
što će mu omogućiti poslušnički zdravstveni sistem.

Samo ne znam da li će se na ulazak u USA čekati 28 dana
ili će moći "preko veze" da se guglu plati "mala nadoknada"
za ubrzano pretraživanje baze kontakata?

U stvari treba se udružiti sa Kinama i Rusijama i praviti recipročni sistem
u kome će Amerikanci biti doskriminisani i masovno špijunirani.

Jer cenim da će google tajno prikupljene podatke
dostavljati samo "dobrim" vladama kao što je američka
a "zlim" vladama neće dostavljati recipročne podatke o američkim gradjanima.

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 22:01 - pre 48 meseci
Citat:
Ali Imam:
Izgleda da se ladja ljuja:
Citat:
Kon: Vreme je da se povučem

Koliko vidim po Fejsbuku glavni 'krivac' za prodor virusa u Gerontološki centar u Nišu sam ja i stručni tim. Vreme je da se zbog toga povučem i prepustim boljima da vode pandemiju. Bolje ne znam i ne umem. 'Ratove' neću da vodim ni protiv koga, osim protiv virusa. Neprekidno pratim sve misleće ljude i kako se sav gnev umesto na situaciju i sam virus okrenuo prema meni i stručnom timu vreme je da se sklonim. Privremeno isključenje... Sve najbolje!”, napisao je dr Kon.

Podseća me na vreme kad su "autonomaši" dali ostavke
a Slobo zagospodario. Posle toga je Srbija "pobedila", gde je i sada sva u "pobedama"...

Ostalo je nejasno da li se idključuje privremeno sa fejsbuka
ili sve napušta?


Šta se ovde dešava? Da li vidi kuda plovi brod Srbija pa hoće nekom da uvali kormilo pred ledeni breg. Ili ga ne slušaju dovljno ovi njegovi iz tima, a i političari. Ili se stvarno duri zbog nečega što je neki tamo Konjislav ili Dusanboss napisao na društvenim mrežama?

Za kritike uvek ima mesta. Meni (verovatno nisam jedini) smeta to što su članovi kriznog štaba po ceo dan na tv-u. Pomislo bi čovek da možda imaju preča posla u ovom trenutku. Ovako više deluju kao neki PR tim.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 22:15 - pre 48 meseci
Citat:
dusanboss

Za kritike uvek ima mesta.

E sad će vide fejsbukovci da li za kritike ima mesta.
Povratak "otpisanog" prati i odmazda.
Policijski pas produžen od petka u 17h do utorka u 5h.
A odmazda je malo upozorenje pred još suroviju odmazdu.
Pa nek samo zucnu na fejsbuku.


 
Odgovor na temu

ForumMember

Član broj: 342947
Poruke: 3



+2 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1914.04.2020. u 22:41 - pre 48 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
ForumMember:
Dimkovicu,

Kako ti sve ove stvari znas?
Nisi lekar, a opet si neverovatno upucen.
COVID je dosao, ali ce i proci - dok takva kolicina informacija u jednom umu je nesto sto apsolutno fascinanto.
Cudi me da pre mene neko to nijepitao.


Zasto bih morao da budem lekar? Standardi koji regulisu ove uredjaje su pre svega tehnicki, ne medicinski - naravno sam dizajn uredjaja se zasniva na zahtevima medicinske industrije i medicinski fakti su ti koji definisu konkretne funkcionalnosti koje sistem mora da ispuni (tipa dozvoljeni operativni parametri, sta mora da se meri vs. sta sistem treba da pruzi i kakve reakcije sistema treba da budu na odredjene situacije, tipa rapidni skok pritiska, recimo zbog kaslja, pad u O2 saturaciji i sl.).

Znaci sistem je baziran na medicinskim faktima i modelima, ali je implementacija sistema cist tehnicki problem regulisan kao i svaki drugi sistem cije je nepravilno funkcionisanje potencijal za gubljenje ljudskih zivota: tehnickim specifikacijama i zahtevima. Dakle, trostruka redudancija, obavezan fail-safe cak i ako dodje do gubitka struje, gubitka back-up struje i gubitka baterije. Svaki ventilator koji legalno sme da se koristi u ICU sobi mora imati visestruku redundanciju i mora imati mehanizam koji omogucava prezivljavanje pacijenta cak i ako otkazu svi sistemi (u kom slucaju sistem salje alarm i u minimalnom roku bi na mestu morali da se nadju doktori i medicinske sestre spremni da pruze pacijentu pomoc - od privremene mehaniicke ventilacije do zamene ventilatora).

Oko dizajna ventilatora svakako nemam nikakva profesionalna iskustva, najbliza koja imam profesionalno su vezana za sasvim drugu industriju (gde je formalna vefikacija neophodna samo u malom broju slucajeva) ali imam poznanike i kolege koji rade na medicinskoj opremi i laicki sam upoznat sa zahtevima te indstrije koji su znacajno stroziji od ne-kriticnih sistema u industriji u kojoj radim, ako se radi o uredjaju od cijeg funkcionisanja zavisi zivot pacijenta.

Ono sto znam - ventilatori, kao uredjaji koji sluze za intenzivnu negu (= automatski znaci da od njih zavisi zivot ili smrt ljudi) moraju zadovoljiti vrlo rigorozne standarde. U Americi, dizajn ovih uredjaja je regulisan od strane FDA, i obicno spada u najstrozije regulisanu klasu (Class 3). Medjunarodni standard koji ovo regulise je IEC 62304, lokalni propisi (FDA u USA, itd.) su obicno jos stroziji.

Drugim recima, zbog ogromne kolicine tehnickih mera koje mora da zadovoljii (zbog navedenih standarda) i zbog fakta da su zahtevi postavljeni od strane medicinske struke, ventilator ne moze tek tako da izazove barotraumu u zdravim plucima - zapravo gomila stvari u dizajnu ventilatora su tu upravo kako bi se izbegla barotrauma (visestruki senzori pritiska sa krivama za max. pritisak kao i detekcija da je doslo do abnormalnog odziva tj. da se desila povreda), i to takodje ukljucuje visestruke sisteme merenja i rapidne adaptacije, kao i detekcije da sistem ne funkcionise kako treba sto izaziva momentalni prekid rada, prebacivanje u "manuelni" mod otvaranjem ventila za prirodno disanje i slanjem koda personalu koji bi trebao da se stvori za jako kratko vreme i ucini korektivne mere (meahnicku ventilaciju ako je neophodna i zamenu ventilatora).

Kao sto rekoh, u bolesnim plucima, ventilator MOZE izazvati barotraumu ako je degradacija plucnog tkiva velika, ali upravo zato se ne salju svi ljudi na ventilatore, vec je ventilator komad opreme koji se koristi u intenzivnoj nezi, a ne za svakog ko dodje sa kasljem ili blagom upalom pluca.

Ako je nekom medicinski opravdano potreban ventilator, ta osoba je i ovako i onako u velikom riziku od smrti bez ventilacije zato sto vec bez ventilatora ima opasno nizak nivoa O2 u krvi i svako pogorsanje moze da dovede do kome i smrti) - fakat da ventilator moze da izazove barotraumu i pneumotoraks je jednostavno rizik sa kojim mora da se zivi, alternativa je mnogo gora.

E, sad, ako neko trpa ljude kojima ventilator nije potreban na isti, i time pravi enormnu stetu zdravstvenom sistemu i dovodi u opasnost osobu na ventilatoru, to je sasvim druga prica i sasvim drugi problem koji nema veze sa ventilatorima.

Nemam pojma koji su kriterijumi za stavljanje COVID19 pacijenata na ventilator ali mogu da pretpostavim da je to rezervisano za najteze slucajeve gde postoji sasvim opravdana opasnoost da ljudi nece docekati sledeci dan zbog kriticno niske kolicine O2 u krvi koja zahteva ventilaciju. Uzevsi u obziir koliko su ovi uredjaji redak resurs (cak i u najrazvijenijim zemljama) cisto sumnjam da ljude salju na ventilaciju "po defaultu". Ako nista drugo, kad dodje do zasicenja sistema, svakako ce slati samo one koji su kriticni (mozda ne i sve, ako nema mesta). A kad imas osobu u kriticnom stanju sa ostecenim plucima, abnormalno niskim O2 nivoom u krvi, znas kako, rizik od ~15% da ce ventilator da napravi stetu na plucima koja moze da proizvede pneumotoraks i kod najugrozenijih slucajeva poveca mortalitet ~40% je rizik koji moras da prihvatis. Kao sto rekoh, za te pacijente postoji samo jedna alternativa obicno i ukljucuje pakovanje u sanduk ili kremaciju.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 14.04.2020. u 01:43 GMT+1]


Nadam se da nisi moj komentar shvatio kao provokaciju, ili pokusaj ispitivanja tvog legitimiteta/kompetentnosti da komentarises na tu temu. Sta vise, namera mi je bila defakto suprotna.
Prosto sam impresioniran cinjenicom da takve stvari znas. I, ja sam cuo, i procitao mnogo toga, ali sam to pozaboravljao...a ti drzis informacij poput te koji medjunarodni standard regulise proizvodnju respiratorka kao tehnologije ciji malfunction moze ugroziti ljudski zivot.
Impresivno, zaista!

Stvarno bi trebali da skidamo fore od tebe, kako da vladamo tolikom kolicinom informacija.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602921 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.