Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)

[es] :: Advocacy :: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)

Strane: << < .. 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297489 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-62-240-24-69.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)04.04.2021. u 11:41 - pre 37 meseci
Svakako da je Apple povukao trend i sad svi ono inertno ajde da pravimo svoj CPU... meni to dodje nekako ko sve sto se radi kao sve firme
makar i bio ad server imaju sve one dokere i kubernetese, samo da privuku ljude jel boze moj, to treba...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)04.04.2021. u 12:48 - pre 37 meseci
Google je bio kupio i drzao nekoliko godina Motorola Mobile !

Znaci jedan od najpoznatijih Brendova za mobilne telefone !

Proizvodnja isla za par godina Katastrofa od gubitaka !

Prodata Motorola Lenovu za bagatelu , navodno se Google vadio kao isplatilo se patenti , drzi ne daj , budalastina , totalni fijasko !

Slican smo imali sa MS i NOKIA !

Znaci kopirali su oni vec odavno Apple i to Neuspesno !!


Nema sanse da to gledamo ponovo sada na trzistu Laptopova ili slicno !

Gubici su bili ogromni , i sada mozemo da gledamo neku simulaciju , tipa eto pravimo i CPU , imamo i mi svoj CPU i slicno .

Nece MS i Google da rizikuju milijarde kao nekada . Opekli su se dosta puta , posebno MS !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)04.04.2021. u 13:42 - pre 37 meseci
Google Class B imaju 10x glasova u odnosu na Class A (GOOGL) - class C (GOOG) nema nikakva glasacka prava.

O koliko glasova pricamo?

https://marketrealist.com/p/goog-or-googl-which-should-you-buy/

Citat:

With 46.4 million Alphabet class B shares that give 464 million votes, the founders own about 61 percent of the company’s voting power.


90% od ovih akcija drze 3 osobe: Larry Page, Sergey Brin i Eric Schmidt. Ova trojica, prakticno, mogu da nadglasaju sve ostale akcionare firme.

To znaci da se Google ne moze ponasati kao "normalna" korporacija na berzi (i ne ponasa se).

Larry & Sergey & Eric ne bi mogli da se ponasaju bas kao kraljevi da Google poslovni model nema jos jednu specificnost: enormna kolicina profita dolazi samo od 2 proizvoda: AdSense i AdWords.

Sto znaci: sve dok reklame donose dovoljno kinte, niko nece da se zali sto Larry & Sergey koriste profit kao kasicu prasicu za milione drugih projekata. Sve dok Google nema ozbiljnog konkurenta u svom primarnom biznisu, bukvalno mogu da se igraju garaze.

Sto se i vidi: https://killedbygoogle.com/

Pazi, uopste ne sudim o tome da li je ovaj model dobar ili ne. Samo kazem da kad vidim da "Google radi na XYZ", osim ako to nije u nekoj direktnoj vezi sa reklamama, prva stvar koja mi padne na pamet je "da li ce ovaj projekat izbeci listing gore - i koliko dugo".


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-62-240-24-69.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)04.04.2021. u 14:00 - pre 37 meseci
Meni je jedan gazda rekao, napisi algoritam koji ce da donosi 100% profit na reklame. To je guglu izgleda uspelo, ali je calno malo vise para nego sto bih ja dobio :P
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)04.04.2021. u 16:10 - pre 37 meseci
Po meni, jedino gde google moze da ulozi znacajne pare u CPU-ove je :

- Novi Tensor CPU za GCloud
- Neki novi CPU - za GCloud. Server, networking, stagod....

Ovde Google, pored reklama, takodje zaradjuje pare, plus, ovde google vrti softver koji zaradjuje pare. ;)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
87.116.166.*



+93 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)04.04.2021. u 18:02 - pre 37 meseci
Ne znam šta da kažem. Chromebook uzima sve veći deo tržišta, pri čemu je Google ozibljan da ga progura u Enterprise okruženje (https://www.parallels.com/products/desktop/chrome/), u školama već dominiraju, polako će menjati i home/office računare. Ljudi su navikli na Google i nema razloga da im i PC ne bude Guglov.

Možda Google ARM CPU neće imati uspeh kao M1, ali mislim da će ChromeOS najbolje raditi na njemu. Posebno ako bude trebalo da gura x86 programe :D Slažem se da Pixel(book) program nije popularan koliko je očekivano, ali ima tu prostora za poboljšanje. Još ako se doda i gomila Nest, Chromecast... uređaja, ima Google razloga da gura svoj SoC

Ja spadam među one koji misle da će ChromeOS u narednih 10 godina postati najzatupljeniji PC operativni sistem. Pri čemu njima x86 nije potreban kao Microsoftu. U tom slučaju se Guglu isplati da ima i svoj SoC, čak i ako nije najbolji
https://arstechnica.com/gadget...ing-system-isnt-macos-anymore/
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)04.04.2021. u 19:17 - pre 37 meseci
Mislim da ni Ivan ih je nabrojao , glavni Vlasnici Googla , ne misle da ce Chrome OS za 10 godi biti dominantan na PC trzistu ??

Koliko danas Chrom OS drzi trzista i to samo LOW END trzista ?

Za 2 meseca Chrom OS puni prvih 10 godina na trzistu !!

Znaci za prvih 10 godina nije uradio Skoro nista u smislu Dominacije !

U narednih 10 postize dominaciju ??
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
87.116.166.*



+93 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)04.04.2021. u 20:16 - pre 37 meseci
ChromeOS (Google) je za 10 godina uradio više nego Linux desktop za 30 godina. I više nego Apple za 20 (tj. skoro 40). Ali ajde, Apple je druga priča. Takođe, ChromeOS je jedini dekstop OS koji beleži (značajan) rast poslednjih godina.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)04.04.2021. u 21:39 - pre 37 meseci
I pre ChromeOSa je bilo slicnih pokusaja kad je nastao broadband. Ako ne gresim, bio je EyeOS ili tako nesto, ceo desktop u web browseru. Sjajno bilo za zezanciju ali nista sem toga.

Kao sto je ademare napisao, ChromeOS je tu vec 10 godina, pa i da je uradio vise nego Linux na desktopu i dalje je totalno nebitan. Jeste, stvaraju se chromebookovi na sve strane ali nesto ne vidim da su hvaljeni. Mislim da je vec diskutovano na temu tih thin clienata (spada u tu kategoriju da se ne lazemo). Onome ko je ozbiljan ne treba jos jedna promenljiva koja moze da vrisne (net?). Cak i oni koji zavise od interneta za posao imaju sta da odrade za 30-60 min koliko mogu da budu bez istog. Chromebook za to vreme moze da glumi lepotu na stolu.

Rast se mozda belezi bas iz razloga niske cene. Na to gledam kao kad je i raspberry pi bio zamisao da Afrika dobije racunare konacno jer je 25$ bila jedina prihvatljiva cena, a ne tinkerers dream. Danas sluzi za sve samo ne za desktop u 99% slucajeva. A garantujem da ima vise rpijeva nego chromebookova koji nesto rade.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+700 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 00:31 - pre 37 meseci
Sve je to lepo u vezi ChromeOS, ali ako u većini zemalja laptop sa tim OS-om košta za istu konfiguraciju slično kao onaj za Win/Linux/OSX, nema tu ništa... Zna se šta je PC računar, a umesto ChromeOS-a mogu da prave i dalje tablete, samo malo veće od 10", dakle Google neka lepo plasira Android uređaje sa 14-17" ekranom, bar će ljudi imati neki izbor aplikacija, ovako sa ChromeOS...

Firmama je ChromeOS interesantna jer se poslovanje seli na Cloud, pa je za takve uređaje održavanje minimalno ili nikakvo, a na veće količine mogu da se dobiju značajni popusti . evo kad poručujete preko tendera laptopove, cena 20-30% niža nego u radnjama, MacBook Air (ne Pro) košta 125k dinara umesto 150-160, a recimo desktop sa RTX2070, 32GB rama, SSD 512, neki Intel sa 6 jezgara, nešto više od 150k dinara - pa samo ta grafička košta minimalno 85k dinara kad se kupuje posebno u radnji, a ovakvu konfiguraciju biste morali da platite možda i 200k dinara, ali kad se poručuje veća količina opreme, plus kad se prodavci otimaju jer im je svaki takav posao referenca za neke kasnije veće poslove (nabavka opreme za veće firme i sl.), onda je druga priča.

Koliko zaista košta oprema može se videti na Zapadu kad izađe novi model nekog uređaja i krene rasprodaja starih, cena na rasprodaji sigurno ne ide ispod nabavne cene plus porez, osim ako se radi o zadnjem primerku pa bi da ga sklone sa police.


Uglavnom, i kod nas se dosta pisalo o ChromeOS laptopovima, kako će imati modela i za 100€, a za 300€ maltene performanse kao na klasičnom laptopu od 1000€, kad ono ćorak, ChromeOS laptop sa jačim procesorom i 8GB rama košta isto kao Windows laptop sa istim ili sličnim hardverom.

Dakle, tu je stvarno potreban interno razvije CPU, odnosno ceo SoC, koji će omogućiti da se značajnije spusti cena takvih uređaja. Inače sam koncept gubi smisao za obične korisnike i zanimljiv je samo firmama koje su kompletno poslovanje prebacile na cloud.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-62-240-24-69.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 01:01 - pre 37 meseci
Citat:
nkrgovic:
Po meni, jedino gde google moze da ulozi znacajne pare u CPU-ove je :

- Novi Tensor CPU za GCloud
- Neki novi CPU - za GCloud. Server, networking, stagod....

Ovde Google, pored reklama, takodje zaradjuje pare, plus, ovde google vrti softver koji zaradjuje pare. ;)


Ma kolko to moze da im donese? 0.01% zarade?
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 08:12 - pre 37 meseci
Mnogo. Cela prica oko toga kako radi AdWords je zasnovana na AI-u, koji se vrti na Tensor jezgrima. Trenutno, google algoritmi zahtevaju da imas neke biblioteke na koje se oslanja..... Bez toga, mogli bi da predju na nVidia - ali bi ih kostalo...

Ne bi Google ulagao brzo para da napravi Tensor da mu ne treba :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 10:03 - pre 37 meseci
U Srbiji Nigde nema da se kupi Chromebook ?

O cemu mi pricamo , ako nije moguce kupiti cak ni najjeftiniju igracku za Net ?

Ocigledno da Google Nije zainteresovan za nase trziste .

Tako se bas ne ponasaju oni koji zele da ostvare "dominaciju " . Da to zele borili bi se za Svako trziste .
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 11:47 - pre 37 meseci
Kod nas zvanicno nema google proizvoda. Ja sam trazio svojevremeno nest, nest hub, novi chromecast, pixel telefone, i gomilu stvari iz njihovog ekosistema, nema. Nit imamo uvoznika nit salju za SRB direktno.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+700 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 17:17 - pre 37 meseci
Nema Google proizvoda, ali ima Chromebook-ova (da li ih imaju i na stanju je druga priča, na sajtovima pojedinih prodavaca računarske opreme ih ima), pa evo npr. Lenovo Thinkpad Yoga Chromebook košta oko 1000€. Ne znam ko će normalan dati 1000€ za Chromebook!? Procesor AMD Athlon Gold 3150C (2/4 jezgra), 4GB rama, 32GB EMMC "disk"...
Za te pare Win10 Yoga sa 8GB rama, 512GB SSD i "normalnim" i5 procesorom sa 4/8 jezgara (trenutno na akciji doduše, regularna cena navodno 145k).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 18:13 - pre 37 meseci
Pa M1 Air kosta 1100eur kod nas i to kod najskupljih:) A garantujem da neko ko hoce da eksperimentise pretenduje m1 vise nego chromebook :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:999e:f938:1783:ba43



+7177 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 20:47 - pre 37 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
nkrgovic:
Po meni, jedino gde google moze da ulozi znacajne pare u CPU-ove je :

- Novi Tensor CPU za GCloud
- Neki novi CPU - za GCloud. Server, networking, stagod....

Ovde Google, pored reklama, takodje zaradjuje pare, plus, ovde google vrti softver koji zaradjuje pare. ;)


Ma kolko to moze da im donese? 0.01% zarade?


Mnogo vise, kao sto rece nkrgovic.

AI/ML algoritmi su bukvalno "hard core" deo optimalnog "matchmaking-a" izmedju konzumenta i reklame.

Kada je Google napravio prvi TPU, bukvalno su povecali efikasnost vise puta u odnosu na GPU. Da ne pricamo o tome da mogu komotno da optimizuju hw. taman da zadovolji njihove specificne potrebe.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-62-240-24-69.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 22:27 - pre 37 meseci
Citat:
Zlatni_bg:
Pa M1 Air kosta 1100eur kod nas i to kod najskupljih:) A garantujem da neko ko hoce da eksperimentise pretenduje m1 vise nego chromebook :)


Voleo bih da vidim ko ce prvi da da 1100 evra za ARM based laptop...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-62-240-24-69.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 22:30 - pre 37 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
nkrgovic:
Po meni, jedino gde google moze da ulozi znacajne pare u CPU-ove je :

- Novi Tensor CPU za GCloud
- Neki novi CPU - za GCloud. Server, networking, stagod....

Ovde Google, pored reklama, takodje zaradjuje pare, plus, ovde google vrti softver koji zaradjuje pare. ;)


Ma kolko to moze da im donese? 0.01% zarade?


Mnogo vise, kao sto rece nkrgovic.

AI/ML algoritmi su bukvalno "hard core" deo optimalnog "matchmaking-a" izmedju konzumenta i reklame.

Kada je Google napravio prvi TPU, bukvalno su povecali efikasnost vise puta u odnosu na GPU. Da ne pricamo o tome da mogu komotno da optimizuju hw. taman da zadovolji njihove specificne potrebe.


Ne znam, meni je to vise genericki, ne mogu nikako to da pretvorim u cifre. Mislim ono informacije skupljene od skripti koje salju guglu informacije sa razlicitih sajtova ok.
ali ne vidim sad tu nesto kako oni provaljuju sta da serviraju preko AI-ja. Mislim jeste, to je jedno od podrucja gde AI moze imati ulogu...
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)05.04.2021. u 22:39 - pre 37 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
Zlatni_bg:
Pa M1 Air kosta 1100eur kod nas i to kod najskupljih:) A garantujem da neko ko hoce da eksperimentise pretenduje m1 vise nego chromebook :)


Voleo bih da vidim ko ce prvi da da 1100 evra za ARM based laptop...


pa... Apple? :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)

Strane: << < .. 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297489 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.