Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digitalni termostat TPI control

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Digitalni termostat TPI control

[ Pregleda: 5440 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

= IGY =
Knežević Igor
Novi Sad

Član broj: 79871
Poruke: 105

Sajt: www.igoork.co.nr


Profil

icon Digitalni termostat TPI control11.02.2020. u 10:02 - pre 50 meseci
Gledam vec neko vreme bezicne programibilne digitalne termostate kako bih zamenio postojeci.

Moj scenario je sledeci: Gasna pec Lynx 24 Protherm i liveni radijatori povezani na on/off termostat.

Ono sto me je zainteresovalo a nisam ranije znao za to je da danas postoje termostati koji koriste TPI (Time Proportional & Integral) umesto redovnog on/off paljenja ( kada zadata temperatura padne za 0.5/0.3, sta je vec podeseno na termostatu) .

Gledam recimo ovaj Siemens : http://www.etazgrejanje.com/cm...iles/2669_rde100.1r_teh_op.pdf

Da li neko ima iskustva sa time i da li moze bolje da objasni kako taj TPI radi? Koji bi ja recimo iz ovog manual-a trebao da koristim? TPI Medium ili TPI Slow u mom slucaju?

Ideja je da stedi gas i odrazava ravnomerno temperaturu u odnosu na on/off varijant koliko ja razumem?

Ali sta se desava ako cesce pali plamen u odnosu na on/off varijatnu? Zar nije bilo price i ranije po forumu da Gasne peci imaju u principu odredjen vek trajanja (paljenja i gasenja plamena) ?
Da li TPI moze da skrati radni vek gasne peci?


Nadam se da nije puno pitanja i da neko strucniji od mene moze da mi odgonetne ove stvari. :)

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Digitalni termostat TPI control

[ Pregleda: 5440 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.