Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor

[ Pregleda: 3631 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tibor.danji
nigde
cekam penziju,a mozda i docekam
SUBOTICA

Član broj: 340168
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor24.02.2020. u 17:00 - pre 49 meseci
Pozdravljam i pitam :

Busen bunar 54 met , sever 9 ,posuda od 120 litara.
Kuca prizemlje i 1 sprat /dva posebna domacinstva/ ,potrosaci priblizno isti u oba domacinstva klasicna/kuhinja , kupatilo/
1. problem :
- ako se poveca pritisak na tlacnoj sklopki na dolnjoj etazi i prelazi 7 bara -ako manometar ne laze/previse veliki i dosla danas do pucanja rezervoara bojlera 80 l u kupatilu /curi voda iz bojlera ispod omotaca sa prednje strane negde/

2. problem
- ako je normlan pritisak na talacnoj sklopci oko 3.5 bar onda gornja etaza ima probleme sa tusiranjem ili sa pritiskom uopste.,
a u prizemlju je dobro bilo do sada .

Trebao bi predlog kako da se ovaj problem resi i da je rpitisak zadovoljavajuci za obe etaze .

unapred hvala na odgovorima i resenjima .
nadam se da sam razumljivo napisao problem .

 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor24.02.2020. u 17:34 - pre 49 meseci
Daleko sam od stručnjaka, a i moj problem je bio malo drukčiji. U mojoj ulici instalacija je stara oko 70 godina. Izgrađene su nove velike zgrade i doveli su mnogo veće cevi do njih sa obe strane ulice. U dve ulice je u stvari kružni tok vode, ali kako su naše cevi uže pritisak je porastao. Ugradio sam standardni ograničivač pritiska iza vodomera i podešen je na osgovarajuću vrednost. Možda da ga ti staviš na dolaznu cev tamo gde ti je pritisak prevelik?
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

tenzorSSM
Tenzorisanje
Tenzorisanje

Član broj: 335440
Poruke: 210
*.mbb.telenor.rs.



+18 Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor24.02.2020. u 21:59 - pre 49 meseci
Biće da tu ima više problema osim tog pritiska . Sklopka pali i gasi u tom zadatom intervalu pritiska koji vi vidite . Dakle treba izmeriti pritisak u mreži i i oba kupatila ,pa tražiti kvar . Otprilike pritisak na gornjoj etaži može biti niži za 0,3 bara od onog u prizemlju . Za obe etaže je više nego dovoljno da na donjoj bude 3,5 bar . Dakle izmeriti pritisak u mreži pa odatle krenuti u defektažu .
@sava Pritisak nema veze sa prečnikom cevi 😀
 
Odgovor na temu

tibor.danji
nigde
cekam penziju,a mozda i docekam
SUBOTICA

Član broj: 340168
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor25.02.2020. u 05:59 - pre 49 meseci
@
zaboravio sam napisati /ako je to bitno/ udaljenost pumpe -bunara od kuce ili prvog potrosaca oko 15 met u prizemlju dok za sprat je mozda 20-25 met.
-merenje pritiska : na jednom prikljucku u zidu stavimo manometar i otvorimo slavinu neku i izmerimo dati pritisak i u mirovanju, tako dole i gore .
manometar bi trebao neki sa skalom do npr 6 ili vise .
taj problem nije kod mene , u komsiluku , pokusavam da bar nesto pomognem ako mogu, .Zato i toliko pitanja ima, a prvo ce trebati negde naci manometar da se izmeri ,i napravi defektaze.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor25.02.2020. u 07:10 - pre 49 meseci
Ne bi smeo bojler da puke od pritiska 7 bara. Biće da je kazan bojelra korodirao.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor25.02.2020. u 09:38 - pre 49 meseci
Citat:
tenzorSSM:
@sava Pritisak nema veze sa prečnikom cevi 😀
Rekoh da nisam stručnjak, maglovito se prisećam spojenih sudova i kretanja fluida iz osnovne škole . Ono što je sigurno je da je nakon ugradnje tih većih cevi na početku i kraju ulice pritisak u mojoj mreži prilično porastao. Koliko znam kod mene u kraju nema onih izuzetnih ventila (Torel) sa jednakim pritiskom svih 24 sata.

Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor25.02.2020. u 10:26 - pre 49 meseci
Na kojoj dubini je vodeno ogledalo?
Na kojoj dubini je hidrofor?
Sa kojim promerom je rađena instalacija? (koje cevi)
Siguran sam da nije problem pritisak već protok vode
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

tibor.danji
nigde
cekam penziju,a mozda i docekam
SUBOTICA

Član broj: 340168
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor25.02.2020. u 13:22 - pre 49 meseci
@Horvat I
previse nepoznatih reci :
--*:Na kojoj dubini je vodeno ogledalo,
ako je to visina stuba od povrsine zemlje onda je to oko - 5.40 cm
dubina sahta je oko 2.30 metra /ovde je pumpa/
pocetak vode u cevi 2 col je na oko 5.40 cm od povrsine zemlje.
-cevi od rezervoara do negde posle rezervoara 5/4 pa 3/4 u kuci verovatno 1/2 dole gvozdene na spratu alkatlan

-sutra treba da se stavi novi bojler sa novim sigurnosnim ventilom . a sta dalje da ne bi bilo problema
.

@:Java Beograd
Ne bi smeo bojler da puke od pritiska 7 bara. Biće da je kazan bojelra korodirao.

ne znam ali kaplje zesce ili dosta to posle da se vidi kada se stari skine i stavi novi
i rastavi stari na zemlji jer rupa postoli samo ne znam gde /ne vidi se jer ima neku izolaciju/ i sve je plastila. bojl;er tiki 80 lit


 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor26.02.2020. u 12:25 - pre 49 meseci
Vidim da si pomešo cente i metre al shvatio sam.
Kao što sam mislio problem je protok!
Da bi sebe uverio na spratu montiraj manometar (recimo T kod slavine tople vode) i očitaj ga u mirnom stanju, zatim otvori slavinu koju si stavio na 2. krak T i očitaj.
Otvori još jednu slavinu i očitaj.
Shvatićeš zašto se za razvođenje ne treba koristiti po cola.
Pošto svakako menjaš bojler mozeš popraviti stvar ako ga priključis holenderima
(što se sad peglanjem plastičnih cevi lako izvodi) umesto ovim armiranim crevima
U matičnu cev stavi injektor 2".
Većina Subotice crpi taj sloj leti ogledalo padne na - 7m i pumpe jedva daju vodu, verovatno je i tvoja šahta tolko duboka.
U proleće jel dižeš motor zbog podzemne vode?
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

tibor.danji
nigde
cekam penziju,a mozda i docekam
SUBOTICA

Član broj: 340168
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor26.02.2020. u 12:54 - pre 49 meseci
da pomesao 5.40 m je pocetak vode u cevi od povrsine zemlje, saht dubok 2.30 m.
na ovom delu Kelebije nema podzemnih voda pa tako da u prolece ne dizemo pumpu vislje. saht suv.
Bojler novi postavljen kao i do sada sa onim armiranim crevima i za sada radi kako treba , ukucani istrazuju ko i zasto stalno podesava sklopku . Ja sam samo hteo da pomognem da se resi kapljanje i pronadje uzrok , i rekao komsiluku da probaju angazovati strucno lice da pronadje problem .
koji je mozda i sada prisutan , kada mi donesu stari bojer koji pusta vodu negde onda cemo znati da li je korozija ili je napukao zbog necega drugog.
i sigornosni ventil stavljen nov

 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor26.02.2020. u 14:50 - pre 49 meseci
Podizanjem pritiska će stvoriti samo probleme, u domaćinstvu 70% vremena nema potrošnje. Elektrventili u mašinama, povratni ventil na usisnoj cevi (i svi ostali) će brzo propadati
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

tibor.danji
nigde
cekam penziju,a mozda i docekam
SUBOTICA

Član broj: 340168
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor29.02.2020. u 05:17 - pre 49 meseci
Juce sam rastavio bojler saljem slike , jedino jos nisam ispititao na vodu i pritisak da vidim gde tacno curi,.pretpostavljam da ce ici u staro gvozdje jer rupa postoji.
Ali problem i dalje postoji sa resenjem pitanja :
- da bude pritisak isti ili bar razlicit ali malo na obe etaze i da neko i dalje ne navrce sklopku na 7 ili vise ,





 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor01.03.2020. u 08:18 - pre 49 meseci
Postoje 2 rešenja: Koristi se samo po jedna slavina, omogući se veći dodok vode postavljanjem cevi većeg promera
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako do normalnogapritiska u vodovodnoj instalaciji u kuci -hidrofor

[ Pregleda: 3631 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.