Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Betonska ploca izdrzljivost

elitemadzone.org :: TechZone :: Betonska ploca izdrzljivost

[ Pregleda: 3269 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Betonska ploca izdrzljivost09.05.2020. u 20:33 - pre 47 meseci
Zanima me sledece da li ploca klasicna sa montom,ne znam koja debljina armature,sa debljinom ploce od 20 cm,moze da izdrzi tri palete peleta,tj 3 tone,ili da ih postavim na nosece zidove?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost10.05.2020. u 12:10 - pre 47 meseci
Ovde treba matematičar koji je i praktičar.

Slab sam sa integralima, diferencialima i limesima :)



ES je čudo!
Siguran sam da ima članova, koji ovo rešavaju "bez po muke".

Svako dobro.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost10.05.2020. u 12:41 - pre 47 meseci
Ne, nece mu niko izracunati jer nije napisao razmak izmedju nosecih zidova.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost10.05.2020. u 12:48 - pre 47 meseci
Bravo
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost10.05.2020. u 12:57 - pre 47 meseci
Razmak izmedju zidova je 5 x 5 ,dakle noseci zid s jedne i spoljni zid s druge strane.Posto je to ploca na potkrovlju,nema nikakvih zidova na njoj samo betonska grede i nista od stvari nema i bez ravnajuceg sloja.Mogao bih rasporediti pelet na vise mesta po 500 ,600 kila i blize nosecem zidu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost10.05.2020. u 15:31 - pre 47 meseci
Neki standard opterecenja za koji se projektuju stambene jedinice je 200kg po kvadratu, znaci na 25 kvadrata bez problem koze da se rasporedi 5 tona, ali da se teret rasporedi ravnomerno. Kad je teret ravnomerno rasporedjen, onda ne golazi do pucanja, vec do istezanja i savijanja betona. Na tolikoj povrsini, dozvoljeno je da se beton uvije za 1cm na dole na sredini. To je golim okom nevidljivo, ali moze se izmeriti pre i posle opterecenja, jednostavno se nadje neka duga motka, letva i slicno i odsece na duzinu 1-2cm kracu od visine plafona. Sa tom motkom se proba bisina plafona pre i posle opterecenja i ako se plafon ulegao manje od 1cm, znaci da moze jos da se tovari. Rasporedjivanje tereta tako da samo 5-6 od 25 kvadrata trpi teret nije preporucljivo. Do pucanja dolazi pri znatno vecim optecenjima, tako da je velika verotnoca da ploca izdrzi i tako, na 5-6 mesta po tonu, ali se tako stvaraju trajna mikro ostecenja i standard to ne dozvpljava.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost10.05.2020. u 18:05 - pre 47 meseci
Ok,hvala.Nesto sam se raspitivao u vezi svega,i cini mi se da nije tacna tvrdnja od 200 kila na m2.Zamisli ja,100 kila,rukujem se sa bratom ,takodje 100 kila,a pored nas ta pec od 100 kila,to bi znacilo da bi smo mi liftom u prizemlje svi zajedno.Neki gradjevinac mi rece da je 800 kg po m2,al da je ispostovana procedura gradjenja.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost10.05.2020. u 21:29 - pre 47 meseci
Mozda nisi pazljivo procitao - ako ti i 49-orica tvoje brace donesete 25 TA peci u sobu i sednete po dvojica na svaku, ploca ce da se uvije vise nego sto je gradjevinskim standardima dozvoljeno. Ali jos uvek necete da zavrsite u prizemlju. Pretpostavljam da je tvoj prijatelj gradjevinac nasao podatak o 800kg koji se odnosi na pucanje ploce? I tu ima milion faktora koji uticu, a koji su ti nepoznati - debljina armature, da li je armatura bila zardjala (gledao sam kako gradjevinci u holandiji potpuno ociste armaturu od korozije pre ugradnje, a kod nas da im kazes da to urade smejali bi se), kvalitet betona (da li je sertifikovani MB25 naprimer narucen i doteran mikserom, ili polupijani gradjevinac fizikalac odokativno odmerava lopatom duplo vecu tezinu peska nego cementa kad mesa malter). Pa pesak, da li je prepran od primesa ili prljav. Uostalom - zar ti je toliki problem da radi testiranja ravnomerno rasporedis i meris, ako se sredina ulegla 1cm znaci obustavljaj, maksimalna opterecenost dostignuta, a ako se ulegla samo 2mm, znaci tvoj prijatelj gradjevinac je u pravu, povecavaj do 800kg po kvadratu. Ili vaz dvojica smatrate da je i uleganje od 4cm na sredini sasvim OK?
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost10.05.2020. u 21:59 - pre 47 meseci
Ja to ne bih uopste testirao,mislim ne smem da testiram...samo sam hteo da znam koliko je kg sigurno,tj da se nece sigurno nesto desiti.Znam da u obracun toga ide hiljadu nekih parametara,a ja ne znam nijednu od njih,tj nisam bio prisutan da bih video sta je radjeno.Jedino sto znam jeste visina ploce,a to je 20 cm.Posto je sigurnije,bar mislim da jeste,da postavim po tri palete tezine 500 kg na noseci zid?Da li mislis da je to 100 posto sigurno?Paleta je oko 1.20 x 1.20.To nece biti bas na samom nosecem,vec i oko njega.
 
Odgovor na temu

TRUE RMS

Član broj: 337247
Poruke: 310



+40 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost10.05.2020. u 23:32 - pre 47 meseci
"slabo vadim Koren iz π, naročito iz 3-Pi"!

Ima @članova ES-foruma, dobre volje, i pored corone.

@Darko Nedeljković ubada u centar Targeta!
(Darko, svaka ti čast)

Očigledno čovek stoji s' obe noge stabilno na zemaljskoj kugli.

Hvala Bogu da imamo "MatematemateMatika" ljude poput Darka...

Darko Pozdrav!

 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost11.05.2020. u 08:56 - pre 47 meseci
popmilan76,

Darko je veoma lepo objasnio. Ako ne znaš parametre nećeš znati ni rezultat. Ne može niko da ti kaže koliko je sigurno i da se neće sigurno nešto desiti. Tvoj je rizik. Nemoj da stavljaš veliku težinu na ploču za koju nisi siguran da je može podneti! To je najbolji savet koji ti mogu dati. Ako te baš đavo tera, onda gledaj da ne bude po sredini već uz noseći zid. To je svakako sigurnije. I gledaj da rasporediš težinu što je više ravnomerno.
I nije mi jasno zašto ne smeš da testiraš? Veoma lak metod ti je Darko dao. Stavi letvu i prati kako postavljaš težinu. Ukoliko letva dotakne pod/plafon, znaš da si preterao i gledaj da rasporediš drugačije.
Najbolje da vidiš sa nekim statičarem koji će ti profesionalno uraditi proračun. To će te sigurno koštati ali bar ćeš mirno da spavaš.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Betonska ploca izdrzljivost11.05.2020. u 09:36 - pre 47 meseci
Hvala,tako sam i uradio.Duzina noseceg je oko 6 metara i postavio sam tri palete po 500 kg na tih 6 metara,i to dva su blize spoljnim zidovima.Nisam mislio da mi se to izracuna tacno,nego sta kaze neka praksa,ali svakako hvala na ovim odgovorima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Betonska ploca izdrzljivost

[ Pregleda: 3269 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.