Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ručni sat mala baterija kratko traje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ručni sat mala baterija kratko traje

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36883 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Ručni sat mala baterija kratko traje19.05.2020. u 23:56 - pre 46 meseci
Imam lep ručni sat kupljen u fr, marka je lip tamo neka njihova elem originalna baterija je trajala jedva možda godinu dana, zamenska kupljena kod kineza u prolazu kod doma omladine 150 dinara jedva 4 meseca... Danas sam bio u mikroprincu nemaju pa sam usput svratio do kineza u pandu i kupio novu bateriju za čitavih 20 dinara...

Elem baterija za vreme je veličina 5-6 mm dok je baterija za štopericu veličine 2 dinara (ogromna)

Može li se prespojiti ova velika od štoperice da gura sat?!?? Kako nebih svakih par meseci menjao ovu malu idiotsku batt?!?? Koji besmisao!


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 02:36 - pre 46 meseci
Batt kupljene kod kineza ne valjaju ni za k.
Zavisi i od sata koliko koji trosi, neki modeli guraju 5, 6 godina sa kvalitetnom baterijom, a neki godinu.

Dobru, kvalitetnu bateriju ces moci nabaviti jedino kod sajdzije, oni znaju sta valja i nabavljaju najkvalitetnije baterije.
Cena je paprena, al bar znas sta si stavio i da ce trajati.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 03:01 - pre 46 meseci
Kolko je to paprena pošto su mi sve sajdžije po kraju pomrle i zatvoreni su, jedino mi je ostao jedan krimos kod londona i jedan na cvetnom trgu koji jemam pojma kada radi jer je uvek zatvoren. I danas sam popio kvaku kod njega mada mi je bilo usput. Ali pazi originalna baterija dobijena uz nov sat izdržala je jedva godinu dana! Vidi kako je malecka sa leve strane u kućištu sata, zakopana ispod ove velike koja je za štopericu. Možda i nju kupim ona je riknula posle 4 godine. Najbolje bi mi bilo da prebudžim da radi na ovu veliku ako su sve te bat na 3 volta? Ova je toliko mala da ne mogu da pročitam oznaku! Kinez je iz prve pročitao! I koliko vidim bajata je ta njegova, piše do 2020 god.

Ovolicka baterija ma ko je pravi neće da traje. Nije mi trajno rešenje ni da me odere sajdžija. U principu ne vidim ni smisao nošenja sata danas ali je lep modni detalj :)

Varta? Toshiba?

Sad vidoh da je ova mala 1,5 v znači mrka kapa za budženje...
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 03:24 - pre 46 meseci
Da, mrka kapa sto ze budzenja tice.

Samo ti nadji nekoz prezivelog sajdziju i ponesi mu sat i on ce da ti stavi kvalitetnu bateriju.
Ma nisu sad 1000 din i sl. Mozda 300, 400 din max maxova. Kineske kostaju ja mislim 100 din 10 komada.
Jednom sam kupio ceo taj paket i bacio pola, jer bukvalno ni 15 dana ne moze da izdrzi. Neupotrebljivo.

Ne stavljaju oni, niti nabavljaju djubre baterije. Znaju oni posao i znaju koje valjaju i njih nabavljaju.

Bateriju ne smes cak ni prstima da hvatas. Samo plkasticna pinceta dolazi u obzir kada je stavljas.

Ako nije problem, slikaj da vidimo kako izgleda. Slikaj mu lice :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 03:30 - pre 46 meseci
E sad... Nisam jeo burek dok sam stavljao, ćak štaviše prebrisao sam sve alkoholom pre stavljanja pa i svoje prste, valjda je nisam zeznuo. Našao sam neke yokohama 10 komada za 200 dinara baterije, to je sve, jako mala ponuda za ovu dimenziju i sve su alkalne, ova velika je litijumska. Malu nisam našao litijumsku barem ne kod nas. Isplati li se ovo poručivati sa alija?

Ajde kad ova isprdi onda def znam na čemu sam. Baš mi je drndanje da otvaram sat i jednom godišnje a to je čini mi se neki maksimum.

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 03:36 - pre 46 meseci
Zasigurno mora ona duze da traje od godinu dana. Mozda 2,3 godine recimo...

To za prste i hvatanje baterije sam cuo od jednog vrsnog sajdzije kada sam nosio sat i rekao mu da sam ih menjao i da ne traje baterija.
Prvo mi je to rekao, a na drugom mestu da ne kupujem te baterije nigde nego kod sajdzije.

Valjda je dovoljno i najmanji znoj da predje na nju da ona ostvaruje neki kontakt plus minus i da se i zbog toga brze isprazni. To su jako mali kapaciteti i to je dodatno unisti.

Kada odneses kod sajdzije videces kako je pazljivo stavlja sa neprovodljivom pincetom, ni u jednom momentu je nece taci prstima.
Mozda je to sve i malo prenaduvano, pro deformacija, al itekako ima smisla.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 08:03 - pre 46 meseci
Ja se dan-danas sećam da mi je originalna Casio baterija trajala 12 godina!
Nije šala, nije greška!
Kupila mi sestra Casio sat u Australiji, kad je bila na "medenom mesecu", a bateriju sam menjao kad je njena ćerka već ušla u pubertet - napunila 12 godina!
Bukvalno, tačno, nisam se zagubio u brojanju godina!

Kod zamene sam tražio i našao originalnu Casio bateriju, kod zvaničnog Casio servisera, ali, jbg taj original nije ni približno kao onaj "kod prve ugradnje". Izdržala baterija valjda 2-3 godine, to ne pamtim baš tačno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
95.180.64.*



+265 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 08:07 - pre 46 meseci
Citat:
gilopile:
Bateriju ne smes cak ni prstima da hvatas. Samo plkasticna pinceta dolazi u obzir kada je stavljas.

A jel ti koristis plasticnu pincetu kad menjas bateriju na kompu. Uzemljis se, koristis antistaticke rukevice, ali ni tada ne dodirujes stampu na ploci. Alat sa teflonskom prevlakom da izoluje. Pop svraca 2 puta mesecno da okadi :-)

Postavi se u poziciju tog sajdzije ... Navikao da sve u satu dohvati pincetom - nema tu sta da se uzme u prste. Ako tu bateriju 'pridrzi' metalnom pincetom - ne da prezivi. Elem, baterije svih vrsta (i ove za komp) nisu sto su nekad bile u Titovo vreme ....
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 08:43 - pre 46 meseci
Citat:
A jel ti koristis plasticnu pincetu kad menjas bateriju na kompu. Uzemljis se, koristis antistaticke rukevice, ali ni tada ne dodirujes stampu na ploci. Alat sa teflonskom prevlakom da izoluje. Pop svraca 2 puta mesecno da okadi :-)


Ne.

Ne koristim nikakve uzemljujuce narukvice i sl. Sve radim papcima bez rukavica :D
Noge koristim kao `trecu ruku` :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 09:00 - pre 46 meseci
Od svih zamenskih baterija za ručne satove koje sam probao najbolje su se pokazale Renata baterije. Moraju se naći orginalne a da nisu dugo stajale u izlogu. Nije ih baš lako naći, ako ideš kod sajdžije, tamo su skuplje. Mesto gde sam ih našao po razumnoj ceni je na http://baterije.rs

Obično mi traju oko godinu dana.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 10:02 - pre 46 meseci
Citat:
Ali Imam: U kapitalizmu ne postoji obaveza poštovanja standarda.

Prevazilaziš samog sebe! Sve si bolji i bolji!

Svaki dan u svakom pogledu sve više napeduješ!

Postaću tvoj fan, zapratiću te na Instagramu!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 10:45 - pre 46 meseci
Što reče Java, gornji post je za Instagram i Facebook

Ali Imam brka STANDARD i KVALITET.

Baterija CR 2032, MORA da ima prečnik od 20mm, DEBLJINU od 3.2mm i NOMINALNI NAPON od 3V - to je STANDARD

Koliko će dugo da traje, to je već kvalitet. Pogledaj, recimo, proizvođačku specifikaciju:
http://www.farnell.com/datasheets/1496885.pdf
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 10:50 - pre 46 meseci
Djoku treba pratiti i lajkovati gde god moze. :)
Upravo to.

Setih se `sdandardnih` dzekova 3.5mm koji ne mogu da udju u predvidjenu rupu, e to je standard do jajca :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 11:07 - pre 46 meseci
Što se tiče socijalizma i kapitalizma:

Moj ćale rešio, pred svetsko prvenstvo u fudbalu 1974. godine, da kupi televizor u boji (ej, u boji!). Otišao tako u najbližu (socijalističku) prodavnicu, stoji jedan jedini EI Niš (socijalistički) televizor u bolji. Zagleda se ćale u njega, teško mu da se odvoji od para, ali nešto se boje razlivaju. Ubeđuje ga prodavac da je to samo signal loš, da će da radi bolje kada se montira u kući, ma ima boje samo da blješte. Obilazi ćale oko televizora, pa reši da kupovinu prespava do sledećeg dana. Kada se malo raspitao, čuje da je taj ISTI televizor već tri puta vraćen u prodavnicu, zbog problema sa bojom. Kako ko vrati televizor, prodavci ga vrate na raf, u nadi da će neko ipak da se navuče na kupovinu.

Posle je ipak kupio Grunding (nemački, kapitalistički)...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 11:22 - pre 46 meseci
Tako je bilo.
Bilo je pitanje prodavca samo jel zelite crno beli ili u boji, nije bilo bas izbora.

Secam se i moji drugari vecina ih je dovlacila tada iz Nemacke. Grundig koji su radili odlicno. Jbg, bili su skupi do jaja, nije mogao svako da priusti.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 11:34 - pre 46 meseci
Svaki televizor je kapitalistički! Čak i takvi "socijalistički" što su prikazivali slet i Titovo krstarenje Školskim Brodom Jadran po svetu i doček dragog gosta u Japanu Kini i Koreji (razume se, Severnoj, južnu nismo priznavali). Kapitalistički televizori su nam prikazivali iskrivljenu stvarnost, pozitivce kauboje i negativce Indijance (jedini dobar Indijanac je mrtav Indijanac, ili prodana duša kao Žalosna Sova), primitivne crne nosače prtljaga dok Gregori Pek putuje po Africi i ubija crne i bele nosoroge i ružičaste slonove, i pozitivce italijanske pljačkaše banaka u New Yorku i negativce irske policajce. I onda nam zinulo doope da živimo u kolor televizoru, i prodali smo sve Tekovine za iluziju koju su nam na kvarno podmetnuli.
Čak su i tako mudrog i dalekovidog čoveka kao što je Tito zaiebali, pričaju da je i on voleo kaubojce.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 11:43 - pre 46 meseci
Bilo je izbora, nije da nije.

Kolor TV su pravili:
- Ei Niš
- Gorenje
- Iskra

A crno-bele je pravio i RIZ i mislim još neko.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 12:15 - pre 46 meseci
Još kad je EI Niš počeo da nabavlja Tošiba ekran koji su bili lošiji od njihovih...

A sećam se i one "privredne delegacije" koja je 90-ih bila u poseti Kini (Milošević, Lilić i ekipa), pa je bio sa njima i direktor EI Niš i dogovorio kupovinu 1000 televizora (da, mislim da je bilo 1000), na koje će samo nalepiti etiketu EI Niš i prodavati kao domaće.

Ali nije to samo u Srbiji, tako je recimo počeo da propada i britanski Rover, na kraju je početkom 90-ih kupovao neke Tata modele i prodavao ih sa svojim znakom. Hteli ovi iz Top Gear da snime reportažu, ali naravno da im nisu dozvolili, pa su morali skrivenom kamerom :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 12:24 - pre 46 meseci
Da, to su te firme. Crno bele je pravio i Cajevec...moji su taj kupili crno beli posle lampasa. Uzas TV. Crkavao je nebrojeno puta.

Ne mogu da nadjem na netu sliku. To je bio bas krs tranzistorac, nekvalitetan...Mozda je bila neka manja serija. To je bilo vec malo ukasnjeno, tada su se uveliko kolori prodavali...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje20.05.2020. u 12:34 - pre 46 meseci
Citat:
gilopile: Setih se `sdandardnih` dzekova 3.5mm koji ne mogu da udju u predvidjenu rupu, e to je standard do jajca :D


"Standard do jajca" su WC šolje i daske za njih. Ni jedna daska na svetu, obaška kupljena, se ne gađa ni sa jednom WC šoljom. Tu "teoriju zavere" mi je potvrdio i čovek koji 40 godina drži prodavnicu tog vodovodnog materijala, opreme itd.

One dve rupe za šrafove se, naravno, gađaju, jer u suprotnom niko ništa ne bi kupio, a i gađaju se tako što je rupa veća 20 puta od šrafa i što šraf ima onaj oblik, tj. onu glavu, da možeš da ga postaviš u krugu od nekoliko cm (što onda, je li, za posledicu ima da se to stalno negde mrda)... Ali da se oblik daske gađa sa oblikom WC šolje, da 2 zadnje noge (bliže šrafovima) lepo naležu na šolju kao i prednje 2... itd. - to nema šemse. Ni u kakvoj šolja-daska kombinaciji na svetu.


Citat:
djoka_l: Što se tiče socijalizma i kapitalizma:

Moj ćale rešio, pred svetsko prvenstvo u fudbalu 1974. godine, da kupi televizor u boji (ej, u boji!). Otišao tako u najbližu (socijalističku) prodavnicu, stoji jedan jedini EI Niš (socijalistički) televizor u bolji. Zagleda se ćale u njega, teško mu da se odvoji od para, ali nešto se boje razlivaju. Ubeđuje ga prodavac da je to samo signal loš, da će da radi bolje kada se montira u kući, ma ima boje samo da blješte. Obilazi ćale oko televizora, pa reši da kupovinu prespava do sledećeg dana. Kada se malo raspitao, čuje da je taj ISTI televizor već tri puta vraćen u prodavnicu, zbog problema sa bojom. Kako ko vrati televizor, prodavci ga vrate na raf, u nadi da će neko ipak da se navuče na kupovinu.

Posle je ipak kupio Grunding (nemački, kapitalistički)...


U pravu si. Zato danas, kada je restauriran kapitalizam, "EI Niš" pravi vrlo kvalitetne televizore... I sve ostale kućne aparate, inkubatore za bebe, rendgen aparate, noćne nišane i ostalu vojnu opremu, sofisticirane alate za "AEG" i "Siemens"... i šta sve još ne, ne mogu svega da se setim, a što je pre, u socijalizmu, bilo krš.

I ne samo "EI Niš", već i "MIN", "Niteks", "Jastrebac", "Aliminijumski kombinat", "Građevinar"... sva ta proizvodnja je danas zasnovana na tržišnim principima, te su stoga proizvodi, nužno, vrlo kvalitetni.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ručni sat mala baterija kratko traje

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36883 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.