Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?

elitemadzone.org :: MadZone :: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 56775 | Odgovora: 376 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 17:03 - pre 42 meseci
Evo ga Kinez, koji potice iz aristokratske porodice, skolovao se i dobar deo zivota je proveo u Americi, gde dobio najbolje moguce obrazovanje.
https://www.bbc.com/news/stories-54695598

Ameri su ga deportovali u Kinu, posto je bio clan KP u Americi. Elem, tamo u Kini je od blata napravio ozbiljan svemirski program.



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 17:04 - pre 42 meseci
Azijska kultura? Na sta se tacno misli? Kultura Kine, Japana, Mongolije, Koreje (obe), Indonezije, Indije?

Dovoljno je pogledati istrazivanja IQ-a koja su se bavila razlikama pa da se vidi da rezultati Vijetnama veze sa Kinom nemaju itd. iako bi ih verovatno mnogi stavili u isti kos.

Sto se misli tice, mislim da to najvise zavisi od perioda koji se koristi. Ako je period poceo sa industrijskom revoluciom rezultati su vrlo drugaciji od onih kada bi period poceo ranije.

Eto bas Japan odlican primer - Japan ima 24 Nobelovaca prvenstveno u domenu prirodnih nauka, a takodje su tehnicki postali sila jos pre vise decenija. Naravno neko uvek moze da kaze da je broj Nobelovaca i sl. mali, ali to je opet zato sto se gleda vrlo kratko vreme, kada su Evropa i USA imali dominaciju kao posledicu industrijske revolucije.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 17:12 - pre 42 meseci
Citat:
pisac:
Nisi čitao pažljivo. A i nisi učio školu za vreme komunizma.
Sad ću da ti objasnim čemu služe ujedinjenja: da ne bi nestao.


Onda bolje Linheštajn da požuri da se ujedini sa Australijom, da ne bi nestao.

Citat:

Nacionalna država od Alpa do Crnog mora ima neke šanse da opstane.


To je bilo već 2 puta, od Vardara do Triglava, nije opstalo, nego se dezintegrisalo.

Citat:

Ove nacionalne kvazi državice nemaju nikakve šanse.


Mislim da čak i Hrvatska ima šanse, imati "etnički" čistu državu u 21-vom veku u Evropi je čist debilizam, pa čak će i oni da opstanu.

Citat:

Pregaziće ih imigranti koje Masoni namerno uteruju u sve te male jadne državice upravo da bi uništili nacionalni identitet. Kada unište nacionalni identitet države, onda zasebna država i gubi smisao i globalna svetska vlada je očigledno rešenje.

To je proces koji je očigledan.


Očigledno mi je da ljudi iz Bijafre pripaze na ove iz Konga, da im imigranti ne unište nacionalni identitet, ovaj put priznajem da si u pravu.

Citat:

Naglasak na NACIONALNA a ne GRAĐANSKA. Građanske države takođe nestaju (zahvaljujući "pozitivnoj diskriminaciji" koja se nameće iz globalnog centra moći) i utapaju se u novi svetski poredak, to je sve jedna velika prevara.


Prevara dabome, i ja bačim naglasak, đa na nacionalnu, đa na građansku, pišem i velikim slovima .. ponekad, kad hoću da naglasim nešto .. bilo šta :)

Citat:

Najveći problem je shvatiti šta je nacija,


Pa dobro de, šta je nacija, daj da pokušam da shvatim?

Citat:

i izbaciti mitove i gluposti koje se u školi uče i svest formira u interesu globalnih centara a ne lokalne nacije.


Izbacili smo da je Tito bio najveći sin, je l treba još nešto? Da je Kraljević Marko imao brkove?

Citat:

Verovao ti ili ne, Nemačka (u stvari preko nje Amerika) finansiraju nacionaliste u svim malim državicama jer je to način da vladaju svima njima posvađanima.

To je ono čuveno: Zavadi pa vladaj


Ne verujem? Ako je to dobro, zašto mi njima ne finansiramo taksaške i bavarske nacionaliste u cilju da .. otkako žvalavo i pokrivljeno stvorenje progovara romejski, i latinski mi postao gadan .. Devide and concuer, impera, concuer and impera?

Nego ti se ufati za šta ti odgovara da se raspišeš, pitam .. Hrvati, Bosanci, Crnogorci ti ne odgovaraju? Baš bi odmah sa Bugarima da se ujedinjuješ jer bolje razumeš nego slovenački? :)



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 17:32 - pre 42 meseci
@Bradzorf

To sam već objasnio pre neku godinu.

Bogatstvo.

Društvo koje je bogato, odnosno koje tlači druga društva i koristi roblje ili njihove resurse, u tom društvu ljudi imaju više vremena da se posvete nauci umesto golom preživljavanju ili odbrani od tlačitelja. I naravno rezultati se pojavljuju.

To je otprilike ono što satanisti propagiraju.

Pogledati te naučnike kroz istoriju i potražiti koji je od njih došao iz siromašne porodice i postigao uspeh u siromašnom društvu.

Biće da tlačenje drugih nekada ima neke pozitivne efekte po celo društvo.


@Fatalni

Aj opusti se malo, previše si napet.
Ne moraš ti da se udružuješ i braniš kulturu, ali nemoj da se čudiš ako te praunuci budu smatrali za primitivnog srbina koji je pričao nekim nerazumljivim jezikom i živeo u nekoj nerazumljivoj kulturi i poštovao neku pogrešnu religiju.

Sadašnja kultura je već enormno izmenjena (pregažena) u odnosu na onu od pre samo 100 godina. To su nebo i zemlja, prosto nepojmljive razlike. Ovo malo što je ostalo će nestati za 50 godina, zajedno sa Srbima koji veličaju svoju prošlost i uobražavaju Dušanovo carstvo pri tome ne shvatajući da Dušan upošte nije bio Srbin nego Južni Sloven što znači i Makedonac u isto vreme, a eno postoji sadašnji Makedonac na Jutubu koji je pronašao u nekim istorijskim knjigama da je Dušan nazivan Makedonski car a ne Srpski.

Naravno Ćirilo i Metodije su Makedonski prosvetitelji a ne Bugarski (što je realno gledano mnogo verovatnije od Bugarske verzije)
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 17:35 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf012: Ovo je vrlo upitno. Azijska kultura, ne znam da li bi se to moglo reći i za žutu rasu ima tu mali problem. Ne samo istorijski gledano, nego čak ni danas nemaju neke rezultate u nauci, usuđujem se reći ni u tehnologiji. Oni poseduju veštinu da primene naučeno kada ih neko nauči, ali da naprave proboj u nauci teško. Kada to kažem, mislim i na matematiku. Njutn, Lajbnic, Galoa, Čebišev, Tejlor mi ne zvuči kao neki kinez ili japanac. Davno sam skidao sa neta neku literaturu. Skinem neki udžbenik analize ili algebre u pdf-u, nivo osnovnih studija. Da li je autor srbin, englez, rus, amerikanac, francuz nebitno je. Vidiš jasno i nedvosmisleno evropsku misao. U celoj toj gomili našao se i neki japanac. E to, ne znam kako da objasnim, ali sam tačno video i osetio da ta biljka nije rasla na evropskom tlu.


Ako uvođenje nule, i kasnije "arapskih" brojeva nije proboj, onda ne znam šta jeste, bez njih ni Njutn ni lajbnic ne bi daleko dogurali, Evropa se probudila u 18tom veku, pre toga svetlost su prenosili Kinezi, Indijci, Arapi.. problemi prevođenja sa drugog jezika su druge sorte..

https://en.wikipedia.org/wiki/Srinivasa_Ramanujan

Ako Ankgor Vat na 160 hektara nije inžinjerija, građen u 12tom veku dok smo mi gradili Studenicu i Gračanicu na 200 metara kvadratnih, ja ne znam šta jeste..

https://en.wikipedia.org/wiki/Angkor_Wat
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 17:39 - pre 42 meseci
Citat:
pisac:
@Bradzorf

To sam već objasnio pre neku godinu.

Bogatstvo.

Društvo koje je bogato, odnosno koje tlači druga društva i koristi roblje ili njihove resurse, u tom društvu ljudi imaju više vremena da se posvete nauci umesto golom preživljavanju ili odbrani od tlačitelja. I naravno rezultati se pojavljuju.

To je otprilike ono što satanisti propagiraju.
...


To je onda pitanje ljudske prirode. Možeš da tlačiš druge i koristiš kao roblje samo ako si na lestvici razvoja(naučno tehnološki, kao društvo) odmakao dalje od onih koje si porobio. Šta je uzrok, a šta posledica?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 17:39 - pre 42 meseci
Citat:
pisac:
@Fatalni

Aj opusti se malo, previše si napet.

Naravno Ćirilo i Metodije su Makedonski prosvetitelji a ne Bugarski (što je realno gledano mnogo verovatnije od Bugarske verzije) :D :D :D


Pa kad su bili iz Ohrida u Makedoniji. :)

Znači da se opustim? Dobro, sva prava zadržana :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 17:42 - pre 42 meseci
Citat:
pisac:
Društvo koje je bogato, odnosno koje tlači druga društva i koristi roblje ili njihove resurse, u tom društvu ljudi imaju više vremena da se posvete nauci umesto golom preživljavanju ili odbrani od tlačitelja. I naravno rezultati se pojavljuju.


Iliti, prvo egzistencija pa onda esencija, što bi rekli njihovi stari latini i naš šizoje? :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 17:47 - pre 42 meseci
Komunisti bi rekli, prvo baza, pa nadgradnja.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 19:09 - pre 42 meseci
Citat:
pisac:

Mislim da uopšte ne shvataš šta predstavlja haplogrupa. To nema veze sa sličnim genima nego sa praocem i pramajkom a geni zavise od neposrednog oca i majke. Niti sam ja rekao da sam Bugarin (jer to ne postoji kao takvo, pravi Bugari su Tatari/Turkijci a ovo što se sada zove Bugarima su Južni Sloveni isto kao i Srbi i Makedonci i Hrvati) već da imam rođake u Bugarskoj (a i u Grčkoj), a po novom testu (od druge firme) imam ih podjednako i u Srbiji.

Ima na internetu jedna 100% crnkinja koja je preko haplogrupe mislila da može otkriti iz kog je plemena u Africi, a onda se zabezeknula kada je otkrila da je njena pramajka belkinja iz Evrope. Tako da ona možda i ima najjače gene nekog određenog plemena iz Afrike, ali njena haplogrupa veze sa time nema.


Sad kada te teme nema vise , to nije ona od pre 3 godine nego ona od letos . Tema je izbrisana , i onda mislis da mozes da kazes da nesto nisi napisao ? Da se niko ne seca ?

Nije tako , odlicno se secam da si pisao da si radio testiranje i da po DNK testu si Bugarin !

I onda sam to osporio , kao i sada sto osporavam , jer su ti testovi Budalastine ! Tada sam ti naveo primer kako rade ti Sarlatani sto obmanjuju ljude sa primerom , kako tvrde da ko god ima I1 haplogrupu da je Viking ! Cak su smislili pricu da su Vikinzi dolazili do CG i tamo eto potomstva i slicne gluposti .

U stvari Pra stanovnici severne evrope su bili vrlo slicni nama otuda kod nas 5 % l1 a oni imaju i do 45 % , za I2 je obrnuto , jer je to mnogo starije od nekih Vikinga !


Drugo primer ti je totalno pogresan ! Sa nekom crnkinjom itd . Ove Haplogrupe ovih oznaka o kojima pricam imaju samo muskarci ! Valjda si Musko ? Zene imaju sasvim drugacije iz X hromozoma !

Ovo o praocu ( samo o praocu , jer zene nemaju ove haplogrupe uopste jer nemaju Y hromozom ) je pogresno jer bi svi ljudi onda imali isto . Navodno svi ljudi vode poreklo iz Afrike itd .

Ili bi se doslo po Darvinu do majmuna ?

Znaci ne moze se tvrditi da je haplogrupa pokazatelj o najstarijem pretku , jer i njega je neko valjda rodio ?






[Ovu poruku je menjao ademare dana 01.11.2020. u 20:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.183.*



+559 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?01.11.2020. u 19:21 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Komunisti bi rekli, prvo baza, pa nadgradnja.


Vidiš ti da su sve vreme krali :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?02.11.2020. u 02:55 - pre 42 meseci
Citat:
ademare:Drugo primer ti je totalno pogresan ! Sa nekom crnkinjom itd . Ove Haplogrupe ovih oznaka o kojima pricam imaju samo muskarci ! Valjda si Musko ? Zene imaju sasvim drugacije iz X hromozoma !

Ovo o praocu ( samo o praocu , jer zene nemaju ove haplogrupe uopste jer nemaju Y hromozom ) je pogresno jer bi svi ljudi onda imali isto . Navodno svi ljudi vode poreklo iz Afrike itd .

Ili bi se doslo po Darvinu do majmuna ?

Znaci ne moze se tvrditi da je haplogrupa pokazatelj o najstarijem pretku , jer i njega je neko valjda rodio ?


Zašto se trpaš u priču kada očigledno ne znaš, i lepo sam ti rekao da ne znaš i da prvo naučiš.

Haplogrupa postoji i muška i ženska, muškarci imaju obe a žene imaju samo jednu. Međutim ja sam među mojim rođacima (ne sećam se u kom delu sveta) našao jednu žensku koja ima obe haplogrupe, što znači da je transrodna odnosno da ima XY.

Takođe, mani me priča o adamu i evi. To zaboravi. Haplogrupa je trenutak mutacije u nekom genu ili čemugod, i zato postoje razne haplogrupe koje se granaju. Tvoja haplogrupa može imati sasvim ograničeno trajanje u prošlosti, do trenutka te mutacije kod nekog tvog čukunčukunčukundede i čukunčukunčukunbabe.

Međutim, ne znam čemu uopšte pominjanje haplogrupe kada je ona nebitna za preovlađujuće gene, i stepen srodstva je potpuno nevezan za haplogrupu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?02.11.2020. u 04:16 - pre 42 meseci
Citat:
pisac
i globalna svetska vlada je očigledno rešenje.


Globalna svetska vlada? Ozbiljno?

Kojom vojskom ce ta globalna svetska vlada da raspolaze? Mislim, ako nemaju vojsku mogu samo da izigravaju neki UN, svi znamo koliko je UN uticajan.

Amerikanci nisu bas zainteresovani da dele svoju vojsku sa nekim supra-nacionalnim telom. NATO je jedini izuzetak i to samo zato sto je, prakticno, NATO pod USA kontrolom.

Sumnjam da su Kinezi isto raspolozeni za to... Rusi, isto stari dobri ljubitelji veta u SBUN :-)

WTF bre, jedini nacin da dodje do "svetske vlade" je da izbije WWIII i da svi ispale sve sto imaju od nuklearnih raketa i bombi pa da posle svetom vlada neki UN v2.0 neko vreme, dok se ponovo ne raspadnu cim preziveli uspeju da uvedu struju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?02.11.2020. u 11:26 - pre 42 meseci
@ Pisac .

Ovim odgovorom si pokazao da SVE Lazes !

Lazes da nisi pisao da imas genetski papir da si Bugarin !!

Izmisljas price o nekoj Crnkinji itd .

Nemas pojma o cemu pricas i onda mene optuzujes da nisam upoznat sa tvojim Fantazijama ?

Znas kako kaze nas narod , za taj tvoj ne znam ?

" Ko Laze , mora dobro da Pamti ! "

Inace ce ga neko ko bolje pamti uhvatiti u Lazi !
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?02.11.2020. u 18:17 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:WTF bre, jedini nacin da dodje do "svetske vlade" je da izbije WWIII i da svi ispale sve sto imaju od nuklearnih raketa i bombi pa da posle svetom vlada neki UN v2.0 neko vreme, dok se ponovo ne raspadnu cim preziveli uspeju da uvedu struju.


Razmišljaš previše kratkoročno i previše skučeno. Proces formiranja jedinstvene svetske vlade traje generacijama, ali se vodi iz jednog centra (u Americi).

Trenutna nepovljna situacija u Rusiji i Kini je nebitna za proces koji se odvija, jer će i Putin i onaj Ši Ping ili kako se zove pre ili kasnije umreti zajedno sa svojim polugama moći, a nove generacije su (već) pod ogromnim uticajem američke (kulturne) liberalne i satanistčike propagande i sami će se stopiti u novi svetski poredak.

To je proces koji mic-po-mic traje najmanje 100 godina i trajaće još bar 100 godina, ali će na kraju upravo to da se desi, a da se to smišljeno vodi iz jednog centra se može vrlo jasno videti po načinu na koji se imigranti politički uguravaju u države čak i kada je to u suprotnosti sa zakonom (američki liberali uz mnoge druge nenormalnosti direktno podržavaju i ILEGALNE imigrante u americi).

Ima još tu raznih indicija koje potvrđuju da se situacija vodi u određenom smeru kroz mnogo ljudskih generacija, i da iza toga stoji nešto malo veće od uobičajenog ljudskog uma, ali ne bih dalje ulazio u taj offtopic jer je to mnogo opširnija i opasnija tema od banalnog jezika južnih Slovena.


@ademare

Brate, ja ne znam što ti besniš? Ako nešto lažem u vezi haplogrupe, daj mi konkretni primer šta je laž.
Očigledno je da ne znaš šta je haplogrupa i kako nastaje, pa ne bih vodio uzaludne rasprave.

Prvo sedni na stolicu i prouči na Internetu šta je haplogrupa.

Što se tiče videa o crnkinji sa belom pramajkom, mislim da je to bio ovaj:
https://www.youtube.com/watch?v=5qtENTv5MK4
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?02.11.2020. u 18:58 - pre 42 meseci
A sad malo o prednosti kada znate par reči iz par drugačijih slovenskih jezika.

Slušah emisiju na bugarskom i čuh reč "vpros". U istom momentu sam znao šta znači iako nikada ranije nisam čuo tu reč, i to zahvaljujući slovenačkom jeziku (iako ta reč koliko znam ne postoji ni u slovenačkom).

Naravno, "vpros" je bugarska glagolska imenica sa značenjem "pitanje" nastala od slovenačkog glagola "vprašam" (pitam). Slovenačka ekvivalentna glagolska imenica je "vprašanje" ali bugari očigledno koriste drugačiju kontrukciju, čak iako nisam čuo da uopšte koriste reč vprašam/vprašja/vpraša već "pitam" isto kao srbi.

U svakom slučaju, preko nekog četa upoznah pre neki mesec bugarku koja je naučila poljski i ruski i počela da uči i srpski sa namerom da na kraju nauči sve slovenske jezike. Pomislio sam da će biti malo preterano i verovatno nemoguće da nauči sve slovenske jezike, ali sam sada upravo shvatio da kada čak i ovlaš upoznaš dva različita slovenska jezika odmah dobijaš prednost u tumačenju nepoznatih reči u drugim slovenskim jezicima, i da je učenje (razumevanje) svih slovenskih jezika u stvari sasvim moguće i realno ostvarivo.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 02.11.2020. u 22:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?02.11.2020. u 20:16 - pre 42 meseci
Citat:
ademare:
@ Pisac .

Ovim odgovorom si pokazao da SVE Lazes !

Lazes da nisi pisao da imas genetski papir da si Bugarin !!

Izmisljas price o nekoj Crnkinji itd .

Nemas pojma o cemu pricas i onda mene optuzujes da nisam upoznat sa tvojim Fantazijama ?

Znas kako kaze nas narod , za taj tvoj ne znam ?

" Ko Laze , mora dobro da Pamti ! "

Inace ce ga neko ko bolje pamti uhvatiti u Lazi !


Evo sta sam ja napisao , a evo sta ti odgovaras !

Citat:
pisac:


Brate, ja ne znam što ti besniš? Ako nešto lažem u vezi haplogrupe, daj mi konkretni primer šta je laž.


Ovo je svakome ko procita jasno , valjda i tebi . Sokantni YT snimci su price za Budale !



Da se ne bi pravio " lud " do kraja ko te Bre pita za Haplogrupe , nego o tom papiru Genetskom koji dokazuje da si Bugarin !!
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?02.11.2020. u 21:13 - pre 42 meseci
Citat:
MajorFatal:
...


Islam je imao svoje zlatno doba negde u srednjem veku, ako se ne varam negde do petnaestog veka. Kasnije počinje da opada, pa samim tim i filozofija, umetnost i nauka. Ne kažem da to nije nikakav doprinos, daleko od toga, ali to nema veze sa humanizmom i renesansom u Evropi, posle kojih dolazi do naglog procvata nauke.

Što se kineza tiče, davno sam negde naišao da su oni dosta rano došli do neke vrste primitivnog integralnog računa. No problem.

Sve to u zbiru ipak ne daje ni delić onoga što je svetu ponudila Evropa.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?02.11.2020. u 21:19 - pre 42 meseci
Citat:
MajorFatal:
Pa dobro de, šta je nacija, daj da pokušam da shvatim?


Pitanje nije upućeno meni, ali bih odgovorio, ako nemaš ništa protiv. Najlakše mi je da to uradim na primeru.

U exsfrj si imao nekoliko etničkih grupa i četiri religije. Svi oni zajedno su činili jugoslovensku naciju. Danas te nacije nema, tj. veoma je mali broj onih koji se izjašnjavaju kao jugosloveni. Imaš i primer Francuske. Svako ko ima francusko državljanstvo je francuz iako ne mora biti etnički francuz. Može biti crn kao ugarak, svejedno. Najbolji primer ti je USA. Ne postoji etnička grupa koja bi sebe označavala pojmom amerikanac, a opet postoji američka nacija.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?02.11.2020. u 21:22 - pre 42 meseci
Citat:
pisac:
Ima još tu raznih indicija koje potvrđuju da se situacija vodi u određenom smeru kroz mnogo ljudskih generacija, i da iza toga stoji nešto malo veće od uobičajenog ljudskog uma, ali ne bih dalje ulazio u taj offtopic jer je to mnogo opširnija i opasnija tema od banalnog jezika južnih Slovena.

Sad malo vučemo u ono što se kolokvijalno zove "teorija zavere". Zašto bi tema bila opasna? Baš bih voleo da čujem šta imaš da kažeš, pošto vidim da prilično studiozno pristupaš nekim stvarima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 56775 | Odgovora: 376 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.