Citat:
here again: Evo, ja ne znam. Kaži mi koji je tačniji...
Pa, kada se npr. fudbaleri Želje testiraju PCR-om...
Citat:
Fudbaleri Željezničara Luka Miletić i Luka Juričić, koji su prema testovima iz Izraela bili pozitivni na korona virus, testirani su po dolasku u Sarajevu i oba testa bila su negativna.
Ovi igrači kluba sa "Grbavice" bili su negativni na kovid-19 prije odlaska u Haifu, gdje je Željo trebao da odigra meč prvog kola kvalifikacija za Ligu Evropu. Međutim, na testovima u Izraelu su bili pozitivni.
Osim Miletića i Juričića, danas je opet testiran i Ermin Zec, koji je prije puta u Izrael bio pozitivan, a danas je dobio negativan nalaz.
"Luka Miletić i Luka Juričić, koji su prema testovima iz Izraela bili pozitivni na kovid-19, danas su obavili nova testiranja, a odgovori su bili negativni.
Oni su i u ponedjeljak na testovima obavljenim u BiH bili negativni. Takođe, Ermin Zec je u protekla tri dana obavio nekoliko testiranja, a svi nalazi su pokazali da je negativan na kovid-19. Svi testovi su obavljeni u ALEA Genetičkom centru, koji je certifikovan od strane Federalnog ministarstva zdravstva", navedeno je u saopštenju sarajevskog kluba.
... onda je tačniji serološki.
A kada se Ilon Mask testira serološkim, onda je tačniji PCR.
Kapiraš? Znači, ne postoji univerzalni odgovor na tvoje pitanje. U suštini ti je čovek lepo odgovorio - imaš internet, pa guglaj. Možeš naći pouzdane informacije da je tačniji ovaj, a isto tako i da je onaj. Sve zavisi šta ti očekuješ, a najbitniji ti je naučni pristup problemu.
Evo, na primer, dr Predrag Kon i dr Branislav Tiodorović ovde kažu da su brzi serološki testovi (kojima se Ilon Mask testirao) mnogo pouzdaniji od PCR i da im je tačnost 96-97% -
https://www.espreso.rs/vesti/d...t-antigenski-test-korona-virus
... Znači sve totalno suprotno od onoga što @dr0id kaže, ali to uopšte ne znači da i @dr0id nije u pravu.
U suštini, sve vezano za "koronavirus" ti je tako. Eto npr. od tog "koronavirusa" neko može da umre, neko samo da se razboli pa da ozdravi, neko može da bude zaražen i da ni ne primeti, a neko može i da se ne zarazi uopšte. Znači sve može... Odnosno, ne postoji netačan odgovor ni na jedno tvoje pitanje.
Pa šta misliš, evo sad npr. sa vakcinama - na koju foru su naučnici izračunali da jedna vakcina štiti 94,5%, druga 91% i treća valjda 92%?
Kako ti zamišljaš da tu nešto može biti netačno, pa i da su stavili bilo koje druge brojeve?