Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259330 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 13:09 - pre 40 meseci
Ma Dimković je dečko na mestu sa kulturnim pravopisom
koji smatra da dobri čika sa belom bradom jarca
je sve unapred proračunao
i da mi samo treba da računamo dok ne izračunamo.
A kad izračunamo onda je jasno pod deterministički konac!


No nešto drugo je interesantno a to je da
na forumu ima likova koji svom svojom dušom sumnjahu da je Zemlja ravna ploča
ali verovahu na primer da se Kosmos sastoji od 10 na 85-ti atoma ili čega već.


Hoću d kažem
sumnjati da je Zemlja ravna ploča a istovremeno verovati u 10 na 85 ili
verovati da je neproverena vakcina halalisana

Ne razumem štos
u čemu je kvaka, ko tu koga?


Na primer:
Za rusku vakcinu sam već napisao.
Za Pfizer vakcinu
Side Effects of Pfizer’s COVID-19 Vaccine: Fatigue, headache, muscle pain
Bolovi se javljaju u 63% slučajeva.

Znam da je bilo vakcinacija u SFRJ ali se ne sećam nikoga da je imao problema.
Naravno da je bilo takvih ali
da je svaki drugi imao problema zbog vakcinacije to bi se primetilo.

Pa sad nek veruje ko hoće u iranistički halal.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 13:11 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:offtopic
offtopic offtopic offtopic offtopic
offtopic offtopic offtopic offtopic offtopic
offtopic offtopic

Dosadan si sa tim offtopicom. Šta bi bilo da si neki faktor na forumu, na primer da si moderator, pa taj deo foruma koji bi ti uređivao bio bi primer reda i discipline!

Oh wait...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:8cbd:540..



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 14:09 - pre 40 meseci
@djoka_l,

Poruke su zapravo "knjiski primer" poremecaja licnosti. Zato napisah da nije nemoguce da je iza "digitalnog pisca" neki klinicki psiholog (ili, naravno #4) :-)

Pazi ovo, ne moramo uopste da kopamo arhivu!

Poslednji piscev odgovor na temi:

Citat:
pisac
Ja o sebi znam mnogo više nego ti o sebi, a kamoli ti o meni.

Nikako da ukapiraš koliko je ova tvoja analiza nebitna za temu o kojoj se priča i za ono što ja kažem. Ti napadaš motive i ličnost umesto činjenica, pri tome razmišljajući emotivno - iziritirano, što ti samo umanjuje sposobnosti.

Bio ili ne bio u pravu - potpuno irelevantno za bilo šta. Ja i kao eventualni narcis, psihopata, ili član kompletne mračne trijade, mogu da budem (i jesam) u pravu više od tebe, tako da je tvoje piskaranje i napadanje ličnosti nebitno.


Sta se ovde vidi?

- Uverenje da je u toku "napad na licnost"

Kod osoba sa NPL, sve se "boduje" u odnosu na njihovu "Licnost"!

Praktican eksperiment: Sta bi se desilo ako probas da reformulises poruku i eliminises mogucnost da je "Licnost" sagovornika tema? Na primer, tako sto ces razdvojiti "digitalnu personu" i navesti da u 3 od 4 slucaja NIJE pitanju "licnost sagovornika".

Rezultat: 100% potvrdjivanje, citirana poruka gore je rezultat. Poruka je razumevena kao "napad na Licnost" i na to odgovoreno sa obilatim signaliziranjem ko je najpametniji, ko nije sposoban, ko ne moze da shvati - uobicajen repertoar.

Ako ti treba "TL;DR" ispod koga mozes da napises "NPL: sustina":

Citat:

mogu da budem (i jesam) u pravu više od tebe


:-) I dalje ovo moze biti brilijatno skriptovan karakter ali, svejedno da li je "karakter" ili ne, rezultat po ostale sagovornike je isti:

- Potpuno odustvo svesnosti o komicnosti ukazivanja na svoju velicinu

Da ne duzim: "samo cu vam dati hint - mi na vrhu Mensa liste*..." ili "to vam je momenat spoznaje, kao kada je Njutn...." :-)

(*) Pisac pominje Mensu i bivanje na vrhu njene "liste", ali sta to znaci? Posto nisam video Mensa testove, prenecu sta ima online (nasao samo UK): Mensa UK koristi Cattell-IIIB testove, sa 161 kao maksimalnim skorom, std. dev: 24. Ako je test u Srbiji isti, to znaci da je pisac iznad 99.45% populacije, ili 1 u 181. Mensa UK test ne ide iznad 161.

"1 u 181" je neprimeren kriterijum za sposobnosti koje pisac kaze da poseduje, pa nije jasno zasto uopste gubio vreme sa ocigledno neprikladnim testom. Cuj "1 u 181". Cak i "Triple Nine Society" (TNS) prihvata min. Cattell-IIIB od 173 (1 u 850). Eventualno "Prometheus Society" zahteva "1 u 30000" ali i to deluje "meh". Ako se uzme piscev opis svojih nadarenosti, on u komi moze da radi stvari bolje od 30000 drugih!


- Obavezno i konstantno signaliziranje svoje superioronosti

Skoro u svakoj poruci, ako se radi o 1-1 diskusiji onda se sagovorniku mora dati do znanja da je "manji". Jedini nacin da izbegnes ovo je da postanes Baldrick iz Crne Guje i zamolis za dozvolu da pohvalis osobu sa NPL

U pauzi toksicne komunikacije sa drugima jedino ostalo sto moze da se ubaci je neka anegdota ili prica gde se, jos jednom kao i bezbroj puta, vidi koliko je osoba sa NPL pametna, bolja, veca, brza od drugih. Gde "drugih" moze biti i cela planeta.

=====

Iz ovoga se vidi da:

1. Nema nikakve sanse za normalan razgovor sa osobama sa NPL
(poruke poput ove su za ostale, ne za "digitalnog pisca")

Osim ako niste profesionalac i specijalista u ovom domenu ili se radi o licnom partneru ili neizbeznom kolegi sa posla, jedina adekvatna akcija: "zaobici - sto dalje"

2. Dodatni nesporazumi i poteskoce su garantovani

Drugim ljudima, pogotovu bliskim osobama, cesto ponasanje i dela NPL osoba deluju kao "sa (losom) namerom" ili nekad fantasticno tvrdoglava i sl. Ona to nisu! Vec su rezultat drugacije kalibrisanog sistema vrednosti i prioriteta u NPL

Tesko je uopste zamisliti dokle su osobe sa NPL spremne da idu ako vide napad na njihovu "Licnost" ili "Velicinu" (sto moze biti skoro svaka interakcija!). Situacije izgledaju surealne ako je problem neka nesumnjiva cinjenica. Osoba sa NPL odbija samu mogucnost da cinjenica mozda stoji. Tek tada je sustina "poremecaja" ogoljena i pokazuje zasto je u pitanju poremecaj a ne samo "karakterna crta".

=====

Inace, zasto piskaram o ovome uopste sa ovolikim detaljima?

U profesionalnom ili, jos gore, licnom zivotu kada "izbegavanje" nije laka opcija, NPL predstavlja veliki problem. Odnosi sa takvim osobama mogu biti samo toksicni (ili si totalno podredjen do nivoa komedije tipa Baldrick iz Crne Guje, ili se spremi za neverovatan - SF nivo, problema sa ovim osobama ako te vide kao neprijatelja).

Bez razumevanja o cemu se radi i pogotovu u licnim odnosima, ljudi cesto pokusavaju objasniti akcije NPL osoba polazeci od modela racionalne osobe, sto moze da dovede i do prihvatanja "argumenata" NPL osobe, sa svim posledicama. Ovo NPL cini jednom od retkih poremecaja licnosti koja je "zarazna".

Rano prepoznavanje je najbolja stvar.

Srecom, ovo je potpuno bezopasni primer na kome moze da se vidi kako to NPL izgleda u praksi, bez opasnosti po druge.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.12.2020. u 15:19 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:8cbd:540..



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 14:44 - pre 40 meseci
Citat:
Al Imam
Ma Dimković je dečko na mestu sa kulturnim pravopisom
koji smatra da dobri čika sa belom bradom jarca
je sve unapred proračunao
i da mi samo treba da računamo dok ne izračunamo.
A kad izračunamo onda je jasno pod deterministički konac!


Mislim da si odlicno opisao sve - samo ti nedostaje negacija na pocetku, posto mislim upravo suprotno :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 15:18 - pre 40 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Darko Nedeljković:offtopic
offtopic offtopic offtopic offtopic
offtopic offtopic offtopic offtopic offtopic
offtopic offtopic

Dosadan si sa tim offtopicom.

Ok. Evo, momentalno se korigujem - kad ne mozes da ih pobedis, onda im se pridruzi.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Praktican eksperiment: Sta bi se desilo ako probas da reformulises poruku i eliminises mogucnost da je "Licnost" sagovornika tema? Na primer, tako sto ces razdvojiti "digitalnu personu" i navesti da u 3 od 4 slucaja NIJE pitanju "licnost sagovornika".

Wtf?!
O cemu ti to?
Na forumu postoje samo i iskljucivo digitalne licnosti i kad se kaze "napad na licnost" bez ikakve potrebe da se to naglasi podrazumeva se - napad na digitalnu licnost.

Citat:
Poruka je razumevena kao "napad na Licnost" i na to odgovoreno sa obilatim signaliziranjem ko je najpametniji, ko nije sposoban, ko ne moze da shvati - uobicajen repertoar.

Kad na forumu kazes nekom ti si glup/pametan, to se valjda odnosi na digitalnu licnost, na koju bi drugu?



Citat:
- Potpuno odustvo svesnosti o komicnosti ukazivanja na svoju velicinu....
Skoro u svakoj poruci, ako se radi o 1-1 diskusiji onda se sagovorniku mora dati do znanja da je "manji".

I ja kazem. Svako ko se nalazi na forumu koji ima naziv tipa elitenekikurac svakako podrazumeva da je superioran u odnosu na obicne ljude. Potreba da se svako malo naglasava ono u sta se ne sumnja je komicna. Tako da moj skromni doprinos offtopic analizi njegovog karaktera - pisac je nesiguran u svoju superiornost, pa to svako malo ponavlja, kako bi ubedio samog sebe. Ja i ti smo potpuno sigurni u sopstvenu superiornost, pa ne osecamo ni najmanju potrebu da naglasavamo ono sto se podrazumeva. Niti nam trebaju kojekakvi mensa testovi da proveravamo ono sto unapred znamo. Samo nam to fali da se ispostavi da su ti testovi netacni, pa da nam izazovu trunku sumnje da mozda ipak nismo superiorni. Neka, hvala. Tako da pisac, odluci se - ili pod hitno razvij samopouzdanje, ego i narcisoidnost, ili pravac burek forum i da te ne vidimo ovde vise u drustvu superiornih!

Mada i ti Ivane si mi sumnjiv. Kao da si poceo da razvijas neke sumnje u sopstvenu superiornost. Zna se kako jedan normalan clan elite-... foruma treba da rezonuje - moj je najveci na forumu i totalno je nebitno sto neki bezveznjakovici pogresno veruju drugacije.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 26.12.2020. u 16:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 15:35 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ja i ti smo potpuno sigurni u sopstvenu superiornost


I ja sam bio siguran u tvoju superiornost, i onda sam se razočarao kada nisi mogao da razlikuješ base64 enkoding i C kod, a tvrdio si da si završio IT fakultet :(
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:713e:902e:b67f:d772



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 16:01 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
Kad na forumu kazes nekom ti si glup/pametan, to se valjda odnosi na digitalnu licnost, na koju bi drugu?


Pitaj 10 ljudi, pa izvlaci zakljucke - ako mozes :-)

Citat:

Mada i ti Ivane si mi sumnjiv. Kao da si poceo da razvijas neke sumnje u sopstvenu superiornost. Zna se kako jedan normalan clan elite-... foruma treba da rezonuje - moj je najveci na forumu i totalno je nebitno sto neki bezveznjakovici pogresno veruju drugacije.


Popustilo, jbg :-)

Svi smo mi "na spektru" i imamo razne mane. Verovatno ne bi ni mogli da opstajemo u drustvu gde je sve liseno "slepila" karakternih mana, bilo bi verovatno strahovito dosadno i hladno. Ne mislim ni da bi imalo smisla suzbijati bilo sta sto ne pravi stetu drugima ili sprecava normalnu komunikaciju.

Problem sa poremecajima licnosti (tj. ono sto ih cini razlicitim od prostih "crta") je sto prave vidljiv hendikep pojedincu u njegovom zivotu. U slucaju narcisoidnog poremecaja licnosti, steta se cini i drugima. To ovaj poremecaj, iz istih razloga, cini vrlo problematican za online diskusine platforme.

Osobe sa NPD ne samo da nisu uopste sposobne da racionalno razgovaraju o bilo cemu sto im budi sumnju na umanjivanje njihove velicine, nego su uvek toksicne kroz obavezne konstatacije (ali i zaljenja, frustracije i sl.) kako drugi nisu sposobni da ih prate, kako oni vide nesto sto niko drugi ne vidi i sl.

Na ekstremnom kraju je mogucnost da je celokupan sadrzan van NPL simptoma: nula. Osim sopstvene hvale, nema niceg drugog. Sto bi bilo OK za Twitter (iznenadjenje :-) ali ne i za platformu gde se... diskutuje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 16:05 - pre 40 meseci
Citat:

Pitaj 10 ljudi, pa izvlaci zakljucke - ako mozes :-)

10 digitalnih ili zivih ljudi?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:713e:902e:b67f:d772



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 16:10 - pre 40 meseci
To vidi ti, ne bih da ti ogranicavam metodologiju kao i moguce interpretacije, sto se mene tice moz' pitas koga 'oces, samo to zabelezi, da se zna :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 16:22 - pre 40 meseci
Ja sam skoro u nekom tabloidu citao o Mensi Da li je magazin , ne bih ni citao nego se setim naseg Mansa - Genijalca !

Ovo sto Ivan pise o granicama testa , o tome @ Pisac nije ni cuo !

Nego tvrdnjom sa vrha liste , dize sebi cenu , tj. misli da dize .

Od ranije je poznato da Mensa prima clanove koji su u 2 % ! Znaci 1 u 50 !

I onda dodje na forum Mensa " genijalac " i kao pravi " genijalac " misli da je on ovde naj inteligentniji ( sebe ne uracunavam , neka budem i poslednji , potpuno nebitno ) jer na forumu retko ima vise bas od 50 aktivnih clanova . Ako ima i vise neka bude 50 radi lakseg primera .

I sada taj genijalac , mrzi me da vise stavljam navodnike , tako neka ih svako zamisli u toj svojoj Velikoj genijalnosti , zamislja da forum bez obzira na Elitno ime predstavlja 100 % preslikanu sliku Srbije ! Znaci od 50 aktivnih on je onaj Mensa 1 od 50 , a ostalih 49 clanova je kopija Srbije ?!

Pa imamo 20 + % odraslih koji nisu uspeli da zavrse ni osnovnu skolu , medju clanovima , onda jos toliko sa osnovnom skolom itd .

I on kao Mensa genijalac je na vrhu Piramide ?

Na kraju se buni o @Ivanovim postovima , koji su izuzetno , uvidjajni , i blagi .

Inace novinarka , tog Smeca je polozila , mozda je bila i ispred @ Pisca Testovi su jednostrani , samo vizuelni , bez reci , za razliku od klasicnih koji imaju Verbalni deo i matematicki , ovde je samo simbolicki deo , tako da tesko moze dati slozeniju sliku o inteligenciji , ali to je neka druga prica .

Pun je Net slicnih testova , autorka teksta , kaze istih , tako da se moze uvezbati kao i sve na svetu ! Ona tvrdi da je vezbajuci i postigla dobar rezulat !


Na stranu Pisceve stare Opsesije da deca od 12 godina su na vrhuncu Intelektualnih sposobnosti , da su i Bioloski i Psihicki spremna na Oplodnju Narocito zenska deca .

Sta smo onda imali ? Temu o Opsesiji za Azijatkinjama i slicne Umobolije ?

Genijalno ! Sve sto bih mogao da kazem o @ Piscu !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:713e:902e:b67f:d772



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 16:51 - pre 40 meseci
Meni Mensa kao udruzenje "ljudi sa IQ-om iznad proseka" meni deluje sasvim OK za ljude koji misle da ce u takvom drustvu naci zanimljive duse.

Mislim da danas ima boljih nacina za to, ali ko voli ovako, sto da ne.

Sa druge strane, kada neko drugima vise puta pominje kako je "clan Mense" ili, u ekstremu kao pisac, kako je "na vrhu liste Mense" :-) osim signaliziranja visokog intelekta ne mogu da nadjem ni jedan drugi razlog zasto bi to neko radio.

--

To sto ademare pominje je poseban cirkus: kada neko cak i ne zna sta znaci "biti clan Mense".

Biti clan Mense znaci da ste u tom momentu bili u stanju da resite IQ test (UK: Cattell-IIIB) i da zadovoljavate minimalne kriterijume, sto u slucaju Mense ako dobro razumem znaci da spadate u ~0.5% populacije tj. da ste na testu imali IQ skor od 148. (Izvor: Mensa UK, nasao na Google-u, mozda u Srbiji koriste druge metodologije)

Sta to znaci, jos fundamentalnije: da u grupi ljudi koji su clanovi Mense nema ljudi ciji je Cattell-IIIB IQ manji od 148.
(Mensa je drustvo "1 u 50" ljudi, sa nepoznatim brojem vise inteligentnih unutra)

Maksimum Mensa testa je 161 - sto znaci da Mensa test staje kod "1 u 181". Ista prica, samo druga cifra. Kada pisac prica o ljudima "sa vrha mensa liste", covek prica o "Ljudima koji imaju 161 na Mensa testu" ili "koji spadaju u 0.55% drustva po IQ-u" ili, nesto manje spektakularno, "ljudi kojih ima 1 na 181 u generalnoj populaciji"

Kako je ademare primetio, na forumu sa par stotina hiljada clanova, takvih piscevih "sa vrha liste" ima cetvorocifren broj, sve i da uzmemo identicnu raspodelu kao u sirem stanovnistvu.

:-)

Cak i "Prometheus Society" (stagod) cilja na "1 u 30000", sto je da se ne lazemo prilicno impresivno i za sta bi trebalo na Mensa testu imati 195-196 skor (koji je nemoguc na tom testu), ali cak bi i to znacilo da ovde imamo bar nekoliko takvih!!!
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 17:34 - pre 40 meseci
@ademare, ako piskaraš o nekome drži se ti blago meni istine, ne serendaj naokolo laži jer to izaziva nepredvidivu agresvnost kod onih o kojima lažeš. Kapiš? Granica je 14-16 (od slučaja do slučaja), nikada nisam pomenuo 12 ni u kakvom kontekstu. Ne znam koji je qrc vama nekima na forumu da morate da krivite tuđe reči da bi ste podigli na značaju sebi i svojim rečima?. Da nije to neki poremećaj? Nije vam dovoljna gola istina, nego morate malo da je začinite? To se dečko što radiš zove "zla namera" i uopšte nije dobra stvar.

@dimkoviću, srećo, nisi psiholog i ne koprcaj se džabe. Time što nisi bio u stanju da shvatiš u kom kontekstu je pomenut Njutn samo si dokazao (više puta) da si ti taj koji ne može nešto da shvati.

Što se tiče tvoje dijagnoze, da li sam ja uopšte to negirao u bilo kom trenutku? Zašto onda nastavljaš da tupiš, izgleda da imaš neki interni problem?

E pošto si dosadan kao proliv u ponoć, sad ću da ti odgovorim zvanično: Ne, nemam narcisoidni poremećaj ličnosti, već samo određene crte. Imam još neke crte nekih drugih poremećaja, teško detinjstvo jbg, ali za tebe se tu priča završava, drži se ti svojih neuronskih mreža. I pravim psihijatrima ide teško dijagnoza čak i uživo kada vide osobu, a kamoli da procenjuju nekog online. Ti li se vidiš kao neki genije, šta li? Totalni promašaj.

Citat:
Dimković:
Inace, zasto piskaram o ovome uopste sa ovolikim detaljima?

U profesionalnom ili, jos gore, licnom zivotu kada "izbegavanje" nije laka opcija, NPL predstavlja veliki problem. Odnosi sa takvim osobama mogu biti samo toksicni (ili si totalno podredjen do nivoa komedije tipa Baldrick iz Crne Guje, ili se spremi za neverovatan - SF nivo, problema sa ovim osobama ako te vide kao neprijatelja).


Ovde si upravo dokazao da ne spadam u grupu sa dotičnim poremećajem. Niko u odnosima samnom nije podređen lično, a uglavnom ni profesionalno.

Lični odnosi su savršeno staloženi i mirni, a profesionalni odnosi sammnom mogu biti toksični samo ako nemaš IQ a uporno i agresivno namećeš svoje glupe ideje i razmišljanja bez sposobnosti da shvatiš i priznaš sebi svoje realne domete, ili ako svoj deo posla obavljaš traljavo, ofrlje, zabušantski, jer ja mrzim takve ljude (i firme, servise, sve što svoj posao obavlja traljavo). I to su jedini ali bukvalno jedini razlozi. Bez ikakvih problema se slažem sa pametnim osobama čak i kada imamo totalno suprotna mišljenja (ali totalno, 180 stepeni i opet nemamo nikakav problem), i sa osobama koje svoj posao obavljaju posvećeno makar bili i glupi ko noć.

Kapiš?

I vidi molim te da ti ili neki moderator bacite koju reč ovima kao što je ademare koji malo lažuckaju u svojim postovima o nekome. Mislim da to nije u redu, ruši nekako ovo malo što je ostalo ugleda ovog foruma.

Aj' pozdrav.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 26.12.2020. u 18:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 17:45 - pre 40 meseci
Citat:
Al Imam:
Citat:
MajorFatal
Jednim potezom nekoliko loših odluka, a za moje pare. Zahtevam da se te pare preusmere na decu.


Ukoliko budeš čekao da oni odnesu tvoje pare deci
onda ćeš kao Orpheus pevati večito čekajući da vidiš Eurydice.
Ali Eurydice je samo senka koja nestane kad se okreneš da je vidiš.
Nego ti pogledaj koje dete zaslužuje tvoje pare pa mu lično odnesi.
Nemoj slučajno preko Vučića da mu šalješ!


Citat:
MajorFatal
da si ti na odgovornom mestu, a da znaš koliko je narod neodgovoran


To ti je situacija kad imaš "dobrog" prezidenta a "nevaljao" narod koji ga ne sluša.

Šta reći u vilajetu u kome prezidenta podržava samo 25% birača? A tih 25% su prodane duše potomci poturica za šaku dinara.

Teško je biti prezident ovih dana. Sva sreća ima čarobna formula za te "muke Tantalove". A formula glasi "ostavka"! I to neopoziva.

Retrospektive radi - Tito se nikad nije žalio da mu je teško niti se žalio da ga narod ne sluša.


Vidim da si citirao nešto, pročitao sam i to što si napisao, ali osim fascinacije bivšim i sadašnjim prezidentima, stvarno ne znam šta hoćeš da kažeš :)

edit: iz svih 70 sela u okolini grada stigao je sličan izveštaj tokom prethodnih izbora sns 100 glasova, sps 30 glasova, ostali - ništa, kako grad ima 70.000 stanovnika onda 10% glasova je poteklo sa sela, do koga opozicija i "opozicija" izgleda ne dobacuju. Preostalih 15% glasova od onih kojima su direktno dali posao, radno mesto, kao nagrardu za lojolnost, i još preko toga morali da kradu i fingiraju, tužne scene ujutro posle izbora kad glasovi u džakovima putuju u prestonicu na brojanje i prebrojavanje. Narod se već odavno smorio da bilo šta menja, mislim da sad imamo savršen sistem :) Pendreci, goli otoci, batine, potkupljivanje, kreditne kartice, a trebalo je samo smoriti narod sa 5 x 5 izveštaja dnevno šta neka bolesna osoba radi.

U političkom svetu verovatno jedini zabaležen slučaj životinjske mimikrije, udružili se neki i napravili Udruženje građana Mirijevo pred prethodne izbore, odmah im se pridružili i ovi sa Zvezdare i još par opština, pazi sad ... :) prvo im odbili listu kao neki potpisi nisi bili dobri, i dok su ovi sređivali potpise, napravili lažno Udruženje građana Mirijevo :) zbunili malo, malo mutili vodu, neki se učlanili, neki iščlanili, bitno obesmisliti i upropastiti, neverovatne stvari.

Trenutno je u toku akcija lažno Udruženje radnika na internetu, pošto ih ima dva pod identičnim imenom, samo su jedni ispisani srpskom latinicom, a drugi nekom drugom latinicom, samo u Srbiji! :)

Ali država protiv svog sopstvenog naroda je definitivno malo čudna, od Makrona, preko Berluskonija, Putina, Đukanovića, Lukašenka, Vučića, Erdogana, Trampa i ostalih simbola državnosti.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:713e:902e:b67f:d772



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 17:53 - pre 40 meseci
Citat:
pisac
Odnosi sammnom mogu biti toksični samo ako nemaš IQ


@djoka_l, molim te obrisi moj predlog za "NPL - sustina", evo ti jos bolji. Jos i "meta" :-)

Resen problem toksicnih odnosa sa osobama sa NPL: ako si "sa vrha Mensa liste", toksicnosti nema ni u tragovima - dakle zna se: lista, bato? Nema te? Napusti prostoriju, izazivas toksicnost nemanjem IQ-a!

E, sad, posto tih "osoba sa vrha Mensa liste" u opstoj populaciji ima oko 5 komada na 1000, ovih ostalih ~995 treba samo da se poklone visokom intelektu i prihvate dar da im objasni kako da zive i rade, ili da se sklone negde gde sunce ne sija (inace rizikuju "toxic-time" sa piscem, cim primeti da su traljavi i ne rade posao po njegovim kriterijumima).


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 17:57 - pre 40 meseci
Mislim da onaj IQ test na koje se poziva, nema veze sa emotivnom/socijalnom inteligencijom koja je u diskucijama potrebnija nego bilo sta drugo :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:713e:902e:b67f:d772



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 19:08 - pre 40 meseci
Evo ti ideja oko testa: http://self.gutenberg.org/articles/eng/cattell_culture_fair_iii

Nije bas tako jednostavno:

- Kao prvo, ovo je tehnicki forum (mada i stvari kao sto su pravo, ekonomija, biznis i sl. ne odstupaju), ne vredi ti nista socijalna inteligencija ako ne razumes nesto

- Kao drugo, g-faktor koga na indirektan nacin mere testovi je jedan od najvaznijih prediktora sposobnosti sa visokom korelacijom izmedju performansi u razlicitim stvarima.

Visoka socijalna inteligencija je vise od ovoga - ali bez generalne inteligencije ti nedostaje fondacija za ovakav tip foruma
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 19:35 - pre 40 meseci
Citat:
Dimković:
Citat:
pisac
Odnosi sammnom mogu biti toksični samo ako nemaš IQ

...
Resen problem toksicnih odnosa sa osobama sa NPL: ako si "sa vrha Mensa liste", toksicnosti nema ni u tragovima - dakle zna se: lista, bato? Nema te? Napusti prostoriju, izazivas toksicnost nemanjem IQ-a!


Sve je kristalno jasno objašnjeno, onaj ko se uporno qrči i nameće iako nema iQ za kűrčenje, taj izaziva toksične odnose. Ne samo samnom, sa mnogima.

Nego, zašto namerno kriviš rečenicu presecajući je na pola i menjajući joj kontekst i smisao? Nekako mi deluje da ponavljaš istu mentalnu akrobaciju kao sa Njutnom? Da li imaš neki interni problem u razumevanju napisanog kada ti emocije okupiraju mozak, ili namerno spinuješ tokom diskusije?

Šta god od ta dva, dalja diskusija sa tobom gubi smisao (što će tebe samo obradovati), a za kraj civilizovane rasprave citiraću tebi upravo samog tebe:

Citat:
Dimković: Rezultat je isti, ali je pretpostavka potpuno drugacija.

Koji je razlog sto si ti odabrao pogresnu verziju? "Honest mistake" ili si hteo da ovim das kredibilitet nekom tvom drugom stavu?

Budi iskren - i prema sebi i prema drugima, ako zelis kvalitetnu diskusiju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 20:06 - pre 40 meseci
@ Pisac nije prvi put da ti Lazes na ovim temama i onda kada se neko seti sta si pisao , a te teme su obrisane , po principu tvoja rec protiv XY clana !

To radis stalno !

Godine dizes !

Pisao si o vrhuncu inteligencije u uzrastu 12-13 godina godina !

Sada kada teme nema mozes da lazes sto god hoces .

Ali tvoja Rec ovde na forumu Nema bas neki kredibilitet !


P.S . imam privatnu poruku koju si mi poslao pre 3 godine , gde doslovno priznajes da si pominjao 12-13 godina . Necu je objaviti jer je PP . Ali nemoj vise da lazes , nema smisla !

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 20:51 - pre 40 meseci
Citat:
ademare P.S . imam privatnu poruku koju si mi poslao pre 3 godine , gde doslovno priznajes da si pominjao 12-13 godina . Necu je objaviti jer je PP . Ali nemoj vise da lazes , nema smisla !


Pošto ti nećeš da objaviš tu "doslovnu" poruku sa "priznanjem", objaviću je ja:

Citat:
Ne, devojka se postaje sa 14 godina, i zvanično i biološki. Nisam pominjao 12-13 u tom smislu već u smislu da su se nekada u to doba udavale, odnosno udaju se pre nego što postanu seksualno zrele da bi muž bio sigurno prvi, da im se ne omaklo pre braka. To je taj princip. Seksualno su zrele uglavnom sa 15 godina, odnosno čim se završi pubertet. To je tako kod svih sisara pa i kod ljudi.

Što se mene tiče ja bih ebo od 15 godina pod uslovom da ima odgovarajućeg mozga i atribute, ali se ti atributi obično dobijaju negde oko 16-17 godine. U 18 je već 80% devojaka spremno, a one što nisu spremne (prirodno žgoljave) mi nisu nikada interesantne ma koliko godina imale.

Što, ti voliš nešto drugo? Matorke? Muškarce? Silikonke?

Mislim da bi trebalo da prestanete da širite svoje iskrivljene interpretacije mojih reči, pošto prilično smara a često i odslikava nečiju podsvest.

Pozdrav.


Tvoja interpretacija stvarnosti je zabrinjavajuća. Što babi milo to joj se i snilo.
Naći će se likovi koji će i ovaj gore citat da protumače pogrešno, jer tako žele da vide

Manite me više s tim glupostima. Sve sam vas opisao, ljudi su nesvesna bića, pamte ono što žele da pamte i to pamte iskriljveno onako kako žele da su čuli.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.12.2020. u 21:01 - pre 40 meseci
Pre ce biti da je tvoja interpretacija bolesna .

Ja pominjem inteligenciju i tvoju pricu o vrhuncu inteligencije , ti okreces pricu na Brak, Seks i ostalo ?

Citat:
ademare:


Pisao si o vrhuncu inteligencije u uzrastu 12-13 godina godina !



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259330 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.