Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kovid travel 2020 :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Kovid travel 2020 :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 7671 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.179.*



+559 Profil

icon Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 14:16 - pre 41 meseci
Ako živite u nekoj primitivnoj zemlji koja je poverovala da neki tamo kovid postoji, ako su vas karantinirali, ako vam tamo gde hoćete da putujete obećavaju da vam treba test na koronu, i karantin bar 15 dana ...

... mogli bi ste da razmislite da odete u neku siromašniju zemlju gde će za vaših 10$ da vas ugoste kao boga, gde ne treba 1 viza 2 kovid test iz vaše zemlje 3 ne radi se kovid test na destinaciji 4 nema karantina 5 ne morate da nosite masku veći deo vremena 6 ne mere vam ni temperaturu prilikom ulaza u zemlju ... Dakle ko ne zna Srbija je "Covid open" destinacija, zajedno sa ostalom lokalnom sirotiljom Bosna, CG, Albanija itd ...

Od kako sam pre par meseci kliknuo na jedan ovakav snimak yt algoritmi su pomislili da me to zanima pa me počastili sa još 200 snimaka .. mnogo sam naučio o svojoj zemlji, a šta nisam znao :) Uglavnom kažu da je čisto (trebalo bi neko da ih odvede na deponiju u Vinči), ali da ima dosta grafita, plaše se da nisu lokalne bande, i turisti iz USA, i turisti iz Indije se čude da postoji česma sa pijaćom vodom na ulici, i tvrde da bi to kod njih uništili u roku od pola sata, ali jako teško razlikuju česmu od fontane, hrana je ukusna, ali jedemo previše mesa, turista iz Afrike tvrdi da mesa koliko za jedan obrok u Srbiji pojede za pola godine kao prilog uz obroke u Africi.

Može se saznati i ponešto korisno, kao na primer da muzej Tesli neće biti u zgradi bivše železničke stanice, kao što su naši "mediji" objavili, nego u krugu napuštene fabrike na Dorćolu. Beograd je "hiden gem" skoro pa lepši od Pariza (pa jes kad u Parizu moraš u karantin 15 dana).

Pošto nisu svi zainteresovani samo za Beograd, par njih su prošetali po Srbiji malo dalje i otkrili - pustinju.

Ovaj sa snimka u jednom trenutku se izgubio, ušao je u 15 napuštenih kuća sa urušenim krovovima, i pitao da li je i ovde bila ratna zona, ratište. Pošto je dobro proučio turističke prospekte posetio je Đavolju varoš naš veliki turistički hit, tu se snimak prekida jer je verovatno bio zblanut da neko reklamira nešto gde nema ništa :) Sa Vinimacijuma je mogao da odnese šta god hoće jer nema nikog, ima trafika za prodaju karata ali ne i trafikant. Itd itd .. Turista iz Indije je već našao ekipu iz Indije koji freelensuju i volontiraju u hotelu u zamenu za hranu, otimajući i to jedno radno mesto domaćem stanovništvu :) Eh, da, jednog od najvećih idola ovog sveta grafit Če Gevare u Mokroj Gori (koja je takođe prazna) ne prepoznaju zamisli molim te, Amer ne zna ko je bio veliki revolucionar, baš kao što Indijac prvi put čuje za pokret nesvrstanih koji je osnovao njegov predsednik.

Relativno zanimljivo za gledanje, ali suština ostaje, ako vam dosadio karantin tamo gde živite posetite neku Covid Open destinaciju, i donesite svoje sojeve virusa sa Mauricijusa i iz Bangladeša. Dok meni zapinju karantin, i da nosim masku na ulici kad nema nikog na 50 metara od mene, francuskinja koja je posetila Beograd za vikend tvrdi da joj se desilo nešto što nikad nije, da je zaboravila u ličnom prtljagu flašicu sa vodom, ali na sreću niko je nije pitao ništa na aerodromu pod francuskom koncesijom.

Nisam što kažu ksenofobičan, od kako je Jovanča Micić obišao svet u svojim karucama u koje su bile upregnute koze nemam problema sa drugim kulturama, ali čini mi se da je ovakvo ponašanje malo neodgovorno, šta vi mislite?

Srećan put!



https://www.youtube.com/results?search_query=covid+travel+serbia
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 18:06 - pre 41 meseci
Citat:
Nisam što kažu ksenofobičan

Jesi. Ako izjave da su stranci zarazeniji od domacih nisu ksenofobicne, ja ne znam sta onda jeste.
Ja sam dve nedelje u holandiji, jos nisam morao da stavim masku na nos, a kad dodjem u srbiju na sve strane neki komunalni, saobracajni i kriminalisticki policajci vrebaju da li nosim masku.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 18:07 - pre 41 meseci
I za malo da zaboravim - stalno putujem iz drzave u drzavu, jos nikad nisam imao potrebu da radim PRC test ili karantin i nema nikakvih najava da cu uskoro morati. Mogao bih ja da snimim neki video gde bih pokazao koliko je srbija militaristicka i rigidna drzava u odnosu na ove druge gde se krecem, nego imam neki osecaj da bi me vulin odmah poslao na neko prevaspitavanje.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 18:24 - pre 41 meseci
Ne razumem sta hoce da kaze postavljac teme. Cije i kakvo ponasanje naziva neodgovornim?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 19:19 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Nisam što kažu ksenofobičan

Jesi. Ako izjave da su stranci zarazeniji od domacih nisu ksenofobicne, ja ne znam sta onda jeste.
Ja sam dve nedelje u holandiji, jos nisam morao da stavim masku na nos, a kad dodjem u srbiju na sve strane neki komunalni, saobracajni i kriminalisticki policajci vrebaju da li nosim masku.


Ne ja vala, i nisam imao takvu izjavu "stranci zaraženiji od domaćih" za koju ti tvrdiš da je ksenofobična. Post se odnosi na turiste a ne na strance, isto bih mislio i kad bi neko odavde u jeku pandemije otišao negde gde je broj obolelih u porastu pa se vratio. Ali najviše se odnosi na to da je Pariz i sva Evropa zatvorena (bar za američke turiste). Nadao se u London zbog Bregzita, ali onda ukapirao da ga i tamo čeka karantin 15 dana, gde ću, šta ću, pa eto i Beograd je na neki način Evropa, bar geografski.

Eto i ti tvrdiš da nisi nosio masku 15 dana pa onda putovao, to je neodgovorno za vreme pandemije.

Citat:
Darko Nedeljković:
Mogao bih ja da snimim neki video gde bih pokazao koliko je srbija militaristicka i rigidna drzava u odnosu na ove druge gde se krecem, nego imam neki osecaj da bi me vulin odmah poslao na neko prevaspitavanje.


Snimi slobodno, Vulin je samo klown kojeg prikazujemo na tv, ne može ti ništa, ja ti obećavam.

Citat:
Windows2: Ne razumem sta hoce da kaze postavljac teme. Cije i kakvo ponasanje naziva neodgovornim?


Turista koji putuju u jeku pandemije, u siromašne zemlje koje sebi ne mogu da priušte da zatvore granice i ostanu bez prihoda od turizma, i države koja im bar ne izmeri temperaturu ili testira na kovid prilikom ulaska, naredi karantin 15 dana i slično.

Od kako su počeli da dolaze u većem broju na ovu "covid open" turističku destinaciju broj smrtnih slučajeva je porastao 2400%, i zbog njihove neodgovornosti meni prete da me opet karantiniraju, i da nosim masku na ulici. I bolnice su prebukirane, a letos nisu bile.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 19:46 - pre 41 meseci
Citat:
Post se odnosi na turiste a ne na strance, isto bih mislio i kad bi neko odavde u jeku pandemije otišao negde gde je broj obolelih u porastu pa se vratio.

Naprimer u Beograd. Za one koji zive u Beogradu - izasao iz stana pa de opet vratio unutra?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 20:09 - pre 41 meseci
Citat:
MajorFatal:
Ali najviše se odnosi na to da je Pariz i sva Evropa zatvorena

Juce sam bio u Francuskoj. Niko ne stoji na granici, ulazis i izlazis slobodno, niko me nije pitao da li sam americki turista, zasto sam dosao, kad cu da idem, imam li negativan test, jesam li ikada bio u karantinu i slicno. A u nekim firmama imaju obicaj da pitaju, tj daju ti da popunos upitnik sa nekim pitanjima, ne moras citati uopste, svuda treba odgovor da bude ne 😉.

Citat:
Eto i ti tvrdiš da nisi nosio masku 15 dana pa onda putovao, to je neodgovorno za vreme pandemije.

Ustvari, ja mislim da sam veoma odgovoran - pre nego sto se nekom priblizim ili obratim, pazljivo pogledam da li nosi masku. Ili ne bih to nazvao odgovornoscu, vise solidarnoscu, postovanjem. Znaci, treba da razgovaras sa mnom, po masci vidim da si preplasen od pandemije, stavljam svoju masku kako bi se ti osecao prijatnije, opustenije, rasterecenije. Nemas masku na licu, znaci osecas kurcobolju za pandemiju isto kao i ja, logicno je da ni ja necu stavljati svoju. Da sam neodgovoran, kad tevidim sa maskom prisunjao bih ti se iza ledja, lupio te po glavi i kad se okrenes viknuo "shuga". Tj. "korona". Ali to niko ne radi, znaci odgovorni smo.

Citat:


Snimi slobodno, Vulin je samo klown kojeg prikazujemo na tv, ne može ti ništa, ja ti obećavam.

Ne znam, ja delujem hrabar kad su pandemija i slicne gluposti u pitanju, ali vulina se mnogo plasim, deluje mi em lud em sad i opasan. Cuo sam da je slao dvojicu svojih naoruzanih momaka zbog obicne fotografije, pa ti izracunaj koliko video snimak ima frejmova, svaki od njih moze biti razlog za slanje dvojice opasnih.

Citat:

Turista koji putuju u jeku pandemije, u siromašne zemlje koje sebi ne mogu da priušte da zatvore granice i ostanu bez prihoda od turizma, i države koja im bar ne izmeri temperaturu ili testira na kovid prilikom ulaska, naredi karantin 15 dana i slično.
Dobro. Ti smatras da je to rizicno, ja smatram da je podjednako rizicno ostavljati ljude bez vezivanja za krevet, jer eto, stope mortaliteta od covida19 i samoubistva su tu negde, slicne.

Citat:
Od kako su počeli da dolaze u većem broju na ovu "covid open" turističku destinaciju broj smrtnih slučajeva je porastao 2400%, i zbog njihove neodgovornosti meni prete da me opet karantiniraju, i da nosim masku na ulici. I bolnice su prebukirane, a letos nisu bile.

Nisi pratio... Ja celo leto pricam da ne treba nositi masku i drzati distancu leti, kad je virus slabiji a disajni organi jaci. Da si to prelezao na vreme, sada ne bi imao problem.
Ali, sta ce nam 16 tema o jednoj istoj pojavi?
Zbog "njihove neodgovornosti" a to nije ksenofobija... Covece, svaki cetvrti covek u gradu ti vec sejao virus, a tebi smetaju stranci kojih nema ni promil od broja domacih?!
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 20:52 - pre 41 meseci
Citat:
MajorFatal:
Turista koji putuju u jeku pandemije, u siromašne zemlje koje sebi ne mogu da priušte da zatvore granice i ostanu bez prihoda od turizma, i države koja im bar ne izmeri temperaturu ili testira na kovid prilikom ulaska, naredi karantin 15 dana i slično.

Od kako su počeli da dolaze u većem broju na ovu "covid open" turističku destinaciju broj smrtnih slučajeva je porastao 2400%, i zbog njihove neodgovornosti meni prete da me opet karantiniraju, i da nosim masku na ulici. I bolnice su prebukirane, a letos nisu bile.

Kako ja shvatam prema tekstovima kao sto je ovaj recimo: Amerikanci sanjaju srpski san: Njujorčani masovno beže u Beograd – da tu i ostanu

Glavni razlog za ovakav turisticki bum je osecanje slobode koje izgleda ti ljudi koji dolaze ovde imaju. Slobode u odnosu na onu svu strogocu koju trenutno imaju kod kuce a i u vecini drugih zemalja. Izgleda da je za mnoge od njih postalo previse sve sto im rade ovim tzv. merama pa se u jednoj Srbijici u kojoj vlada jedan od poslednjih "diktatora" osecaju kao na nekom ostrvcetu slobode. Ljudima ponestalo vazduha dosli malo da se nadisu. I uopste ih ne krivim, zelim im najtopliju dobrodoslicu. Welcome to Serbia brothers!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.182.*



+559 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 21:20 - pre 41 meseci
Njihova sloboda gde "vlada" pokrivljeni mene je koštala povećanje broja smrtnih slučajeva 2400%, nivo njihovog imuniteta nije isti kao neke starije osobe ovde, welcome, al karantin 15 dana pa posle nek ide de hoće i da drži distancu.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 21:23 - pre 41 meseci
Pa pazi Darko je u poslednjoj recenici napisao u vezi toga ono sto bi i ja mogao samo da ponovim.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.182.*



+559 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 21:36 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Juce sam bio u Francuskoj. Niko ne stoji na granici, ulazis i izlazis slobodno, niko me nije pitao da li sam americki turista, zasto sam dosao, kad cu da idem, imam li negativan test, jesam li ikada bio u karantinu i slicno. A u nekim firmama imaju obicaj da pitaju, tj daju ti da popunos upitnik sa nekim pitanjima, ne moras citati uopste, svuda treba odgovor da bude ne 😉.


Zašto da te pitaju da li si američki turista ako nemaš američki pasoš?

Onda je još gore, neka velika belosvetska zavera direktno protiv mene, a i bilo mi je čudno da obilaze neka totalno čudna mesta, ko bi rekao da imamo gradić imitaciju divljeg zapada da se turista oseća kao šerif kad dođe? Da se oduševljavaju jeftinim kineskim preplaćenim svetlećim fontanama koje pevaju kao da nikad nisu videli 10 puta veću fontanu u Las Vegasu, ili Diznilend? Ali da dve ekipe različitih turista izgovore isti tekst od reči do reči pred dve ruševine? Ispred razrušenog rts-a i u Nemanjinoj.

"- Ovo je posledica Nato bombardovanja.
- Čudi me da to nisu popravili?
- Ah, verovatno je ostavljeno kao neki memorijal."

O oduševljenju građevinom zvanom BgH2O da i ne pričam, ko da nikad nisu videli kaljugu.

Citat:

Ne znam, ja delujem hrabar kad su pandemija i slicne gluposti u pitanju, ali vulina se mnogo plasim, deluje mi em lud em sad i opasan. Cuo sam da je slao dvojicu svojih naoruzanih momaka zbog obicne fotografije, pa ti izracunaj koliko video snimak ima frejmova, svaki od njih moze biti razlog za slanje dvojice opasnih.


I to što kažeš, a do juče je bio levičar, kosijaner, pacifista, uduvan, a onda je ušao u politiku.

Citat:

Zbog "njihove neodgovornosti" a to nije ksenofobija... Covece, svaki cetvrti covek u gradu ti vec sejao virus, a tebi smetaju stranci kojih nema ni promil od broja domacih?!


Onda ti objasni povećanje 2400%, al da bude iole logično i da nije vickasto sa vezivanjem i samoubistvima. Pre dva meseca su počeli masovno da dolaze, sad to daje rezultate. Opet ti kažem nemam ništa protiv turista, al kad nije pandemija.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.182.*



+559 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 21:38 - pre 41 meseci
Citat:
Windows2:
Pa pazi Darko je u poslednjoj recenici napisao u vezi toga ono sto bi i ja mogao samo da ponovim.


Jedan od poslednjih "diktatora" se mota ovuda već 25 godina, davno mu je bilo vreme da ode..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.182.*



+559 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 22:46 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Ustvari, ja mislim da sam veoma odgovoran - pre nego sto se nekom priblizim ili obratim, pazljivo pogledam da li nosi masku. Ili ne bih to nazvao odgovornoscu, vise solidarnoscu, postovanjem. Znaci, treba da razgovaras sa mnom, po masci vidim da si preplasen od pandemije, stavljam svoju masku kako bi se ti osecao prijatnije, opustenije, rasterecenije. Nemas masku na licu, znaci osecas kurcobolju za pandemiju isto kao i ja, logicno je da ni ja necu stavljati svoju. Da sam neodgovoran, kad tevidim sa maskom prisunjao bih ti se iza ledja, lupio te po glavi i kad se okrenes viknuo "shuga". Tj. "korona". Ali to niko ne radi, znaci odgovorni smo.


Ovde deluje kao da si nešto okrenuo natraške, ljudi su obavešteni da ih maske ne mogu zaštititi od korona virusa, od njih se traži da nose maske da bi smanjili za koji procenat verovatnoću da zaraze nekog ako su oni već zaraženi, što uglavnom i rade, kako se tu uklapa tvoje čudno razmišljanje o preplašenosti i igranju šuge nije mi baš najjasnije. U stvari ti kad sretneš nekog bez maske znaš da si sreo nekog neodgovornog, pa se raduješ što ste izuzetnom pronicljivošću provalili veliku belosvetsku zaveru da virus ne postoji?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)19.11.2020. u 23:10 - pre 41 meseci
Citat:
Snimi slobodno, Vulin je samo klown kojeg prikazujemo na tv, ne može ti ništa, ja ti obećavam.


 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.206.78.*



+2283 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)20.11.2020. u 02:42 - pre 41 meseci
Citat:
MajorFatal:
Zašto da te pitaju da li si američki turista ako nemaš američki pasoš?

Izuzimajuci pasosku kontrolu na srpsko-madjarskoj granici, za sve ostale drzave kroz koje sam potom prosaonje totalna misterija koji ja pasos imam. Mogao je da bude americki.
[/quote]

Citat:
Onda ti objasni povećanje 2400%, al da bude iole logično

Virus?

Ja sam u junu govorio na ovom forumu da svi treba da se zarazimo odmah, a ne da "pobedjujemo" pandemiju, jer ce nam se to u novembru kad temperature padnu ispod idealnog nivoa za disajne organe obiti o glavu. Da li sam tada slucajno ubo taj novembar, ili tu ima nekog smisla, to ti proceni.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)20.11.2020. u 13:51 - pre 41 meseci
Citat:
MajorFatal:
Od kako su počeli da dolaze u većem broju na ovu "covid open" turističku destinaciju broj smrtnih slučajeva je porastao 2400%, i zbog njihove neodgovornosti meni prete da me opet karantiniraju, i da nosim masku na ulici. I bolnice su prebukirane, a letos nisu bile.

Koliko je takvih uslo? Mogli bismo da ih izbrojimo prstima jedne ruke. Mozda neko od njih i jeste zarazio nekoga, a mozda je bilo i obrnuto. To je sada tesko dokazati. Ali da su svi oni bas bili zarazeni - tesko da ce to biti tacno. Uzroke za trenutni talas epidemije treba traziti u samoj Srbiji. Poredjano od najbitnijeg ka manje bitnim faktoirma, po meni stvari izgledaju ovako:

1. Skole. Ubedljivo krivac broj jedan! Koga god znam da ima decu, svi se zale da po njihovim razredima hara ovaj virus, ali zaboga, obrazovanje je najbitnije za decu, prema tome, jer kako ce onda upisati dobru gimnaziju, a ako ne upisu dobru gimnaziju kako ce upisati dobar fakultet, a ako ne upisu dobar fakultet kako ce doktorirati ... a sem toga, gde cemo ih ostaviti, ko ce da ih cuva, lako je vama u Nemackoj i Holandiji, tamo postoje vrtici ... ok, ok, dostaaaaa! Ne smarajte, kapiram, moraju u skolu, ok ... Ali ne zalite se posle kada se razbolite!

2. Svadbe. Kako ono bese ona stara narodna - jesen stize, ja se ne ozenih, pa svi moraju da se zene i udaju bas na jesen. Zar to nije moglo na leto? Pa ne moze, mora na jesen, srBska tradicija, da se pozuri pre bozicnog posta. A morate li bas da se vencavate sada?! Mora, zena je trudna. Pa moze to dete da bude i vanbracno, sta ce mu faliti, na zapadu je to opsta pojava? A, to ne moze, nije moralno, to nije pravoslavno, mi smo ipak moralniji od svih zapadnjaka, porodica, crkva, brak, svetinje, ne damo svetinje ... Ali mora li 500 zvanica? Pa mora, tradicija ... OK!

3. Kafici? Ne, oni dolaze kasnije, broj tri su banke i poste. U 21. veku ljudi ne mogu da nauce sta je to e-banking, vec moraju da trce u postu da plate racune. Pokazes im e-banking, on te pita kako da tu dobijem pecat. Pa nikako, sta ce ti pecat? Aaaa, ma nemoj, pa posle da me EDB tereti da nisam platio i iseku mi struju! Trajni nalog? Ne, tu nemam kontrolu, a EDB nije briga sto banka nije prosledila pare. U redu ... ali racun mozes da platis i u menjacnici, vidi, nema reda ... Aha, pa plati ga ti kad imas para, deru za proviziju. Slicno i za penziju - pitas penzosa zasto ne koristi bankomat, on ce ti reci da ga ne bi opljackali lopovi. I tako, svi u red, pa u postu i banku, jedan drugima disu za vrat.

4. Skini masku da se izljubimo - moramo li da se balavimo i zvalavimo sa svim prijatjeljima i rodbinom svaki dan, ukljucujuci i one s kojima ne delimo krevet? Mora se, mi se volimo, nismo hladni kao vi sto zivite po severu Evrope sto vas samo pare zanimaju ...

5. Kancelarije. Uprkos izricitim preporukama da se radi od kuce, srBski gazda ne pusta svoje radnike da rade od kuce. Ne moze da ih direktno cima za gluposti. Ovako, kada su mu na oku moze lakse da ih cima. Po kancelarijama skoro niko nema maske. Gazda prvi. Sta dalje reci ...

6. Gradski prevoz - ljudi sede jedan drugom na glavi. Dovoljno je da par njih bude zarazeno. Pitas ih sto ne voze bajs, oni nalaze 1000 izgovora - brdovito je, nema staza, ne smes da vozis po kolovozu od idiota, na trotoaru te psuju penzioneri ... I tako - svi u bus, pa ko prezivi.

7. Kafici, kafane, restorani, splavovi, klubovi ... nikako ne smeju da se zatvore, jer je to vodeca privredna grana. Negde sam procitao da je udeo horeca industrije u srpskom BDP 30%, dok npr. u zemlji hrane, pica i turista Italiji to je svega 10%. Sem toga drzava nema para da isplati ni vlasnike ni radnike. Potrosilo se na 100 evra milostinje na prolece. Sada ti ljudi moraju da jedu, placaju racune, hrane decu. Gde ces sa njima? Sta ces sa njima? I zaista - resenja nema.

8. Crkve - pricesce i dalje istom kasiciom, ma bog nas cuva, kakav virus? Celivanje iste ikone i to bez maske - aaa, sram te bilo sto nas upozoravas, ta ikona je cudotvorna, ne znas ti ...

9. Giga-tera-peta-eksa shopping molovi - najveci na svetu, sa sve onom devetim svetskim cudom - novim Kolosom s Rodosa, ali na Savskom trgu, ma Dubai i Vegas su mala deca za nas - otvaraju se u vreme kada vasceli normalan svet takva mesta zatvara. Radnje kakve ni Milano nema, navali narode u guzve! Ima se moze se, daj da se veselimo, zivot je jedan ...

10. Guzva ujutru, guzva u podne, guzva uvece, guzva u 3 nocu - centar grada uvek pun. Pa naravno, nismo mi selendra, ovde se zivi ...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.182.*



+559 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)20.11.2020. u 15:24 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Izuzimajuci pasosku kontrolu na srpsko-madjarskoj granici, za sve ostale drzave kroz koje sam potom prosao je totalna misterija koji ja pasos imam. Mogao je da bude americki.


Mogao je, al ti si možda putovao u kabini od kamiona u kojoj priznaćeš ne možeš mnogo njih da zaraziš, a osim toga putovao poslom, tačno po određenoj putanji pa nazad. Ovi su se razmileli okolo, čekam da mi i u gaće zagledaju, Novi Sad, Niš, Golobac, Krušedol, jao vidi što je ovo lepo, ima čak i prozor ?? (Iz nekog razloga kad vide prozor, snime i kažu evo ovo je prozor, to se otvara, pa uđe vazduh ?)

Citat:
Darko Nedeljković:
Virus?

Ja sam u junu govorio na ovom forumu da svi treba da se zarazimo odmah, a ne da "pobedjujemo" pandemiju, jer ce nam se to u novembru kad temperature padnu ispod idealnog nivoa za disajne organe obiti o glavu. Da li sam tada slucajno ubo taj novembar, ili tu ima nekog smisla, to ti proceni.


Sreća pa te niko nije slušao inače bi prošli ko Švedska. Dobro to novembar ima smisla, hladno, grip, respiratorne infekcije, kad zaglaviš bolnicu samo možeš dodatno da se zaraziš ako do tad nisi.. Al ja mislim da su i turisti doprineli, i reklamiranje kao "Covid open" lokacija, karantin bi ja njima 15 dana, pa posle nek se švrćkaju.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)20.11.2020. u 15:39 - pre 41 meseci
Jel išao neko na Božu Vreću? https://www.danas.rs/scena/bozo-vreco-odrzao-koncert-u-beogradu/
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)20.11.2020. u 15:46 - pre 41 meseci
Citat:
B3R1:
Ali da su svi oni bas bili zarazeni - tesko da ce to biti tacno.


Izvini al to nisam ni rekao, da su svi bili zaraženi, dovoljno 10% ko i u ostatku populacije, ne znam da li si propustio momenat da im se ne meri ni temperatura prilikom ulaza, za dolar više, lečenje će biti skuplje, treba respirator, treba kiseonik...

Citat:
Uzroke za trenutni talas epidemije treba traziti u samoj Srbiji.


U Francusku karantin 15 dana, možda u London imali su Bregzit nisu deo Evropskih zakona, jok isto karantin 15 dana, e vidi Srbija je Covid open a relativno je Evropa, pa pravo sa Mauricijusa..., al hajde da tražimo uzroke samo u Srbiji:

Citat:
1. Skole.
Dobro je da si nam objasnio i razmišljanje primitivnog čoveka ovdašnjeg zašto je škola bitna, ali eto škole jesu počele septembar, oktobar, ali koliko znam ako dva deteta obole zatvaraju odeljenje pa uče od kuće.. znači ništa.

Citat:
2. Svadbe.3. Kafici? 3a. Banke i pošte.4. Skini masku da se izljubimo 5. Kancelarije. 6. Gradski prevoz
7. Kafici, kafane, restorani, splavovi, klubovi ... 8. Crkve - pricesce i dalje istom kasiciom, ma bog nas cuva, kakav virus?
9. Giga-tera-peta-eksa shopping molovi 10. Guzva ujutru, guzva u podne, guzva uvece, guzva u 3 nocu


Dobro de, skapirao sam koliko zamišljaš da smo primitivni, odložio sam luk i strelu da ispišem ovo, ali sve što si naveo bilo je i pre dva meseca, bukvalno je realnije Darkovo objašnjenje o Novembru, nego ovo što si napisao.

I turisti da se karantiniraju, ili bar temperatura da im se izmeri prilikom ulaska, pa tek onda švrćk, i ćevapi, i prozor što se otvara.



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Kovid travel 2020 :)20.11.2020. u 15:58 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Jel išao neko na Božu Vreću? https://www.danas.rs/scena/bozo-vreco-odrzao-koncert-u-beogradu/


Ne, al da se ne razumemo pogrešno, nisam ja namćor, bio sam i na protestima protiv isuviše restriktivnih mera, i jedva čekam da koncerti ponovo počnu, i ostali normalan život, ali dok je pandemija u toku, takav koncert ti je idealna prilika da ga zabraniš, ili bar da se svakom meri temperatura onim laserom u čelo, pustiti nekog pod temperaturom koji kija i kašlje u masu je prilično idiotski, posle nek đuskaju na svoju odgovornost, i da pokriju deo troškova kad neko završi karijeru u staračkom domu, jer je med. sestra uveče bila na đuski, a sutradan pre podne brine o starima i više ugroženima.

Za Boža sam čuo da je odustao od imiđa, i da sad glumi da je normalan? Bedak.

A vidiš ti litija ne može, a njiove sve parade može :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kovid travel 2020 :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 7671 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.