Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika

elitemadzone.org :: MadZone :: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika

[ Pregleda: 1364 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika28.11.2020. u 18:28 - pre 40 meseci
Kao što sam se više puta hvalio, ja imam državni posao i znam koliko je to lepo. Ovo pišem samo zato što sam previše glup ili dovoljno pametan da znam da niko neće ozbiljno da shvati. Nama na državnim jaslima je dosadno. Zašto nam ne bi malo država gejmifikovala posao. Svaki put kada državni službenik obavi neki posao može da dobije ocenu. Plata i napredak u poslu bi mogli da se izračunavaju na osnovu ocene.

Kina ima socijalne poene. Frilenseri dobijaju ocenu svaki put kada obave neki posao. Zašto ne i državni službenici?

Treba samo da malo preradimo sistem rangiranja za frilensere i prilagodimo određenim državnim poslovima.

Citat:

1. Average Star Rating - The average of all the star ratings given by the clients a freelancer has worked for (5 stars being the highest).
2. Number of Reviews - The total number of reviews received from previous clients.
3. Earnings Score - This represents a freelancer’s overall earnings from all the projects completed and paid on the site.
4. Jobs Completed - The freelancer’s success rate in completing projects.
5. On Time - The percentage of projects wherein the clients believe that a freelancer completed their project on the agreed deadline.
6. On Budget - The percentage of projects wherein the clients believe that a freelancer completed their project for the agreed price.
7. Repeat Hire Rate - The rate at which a freelancer is rehired by previous clients.

https://www.freelancer.com/support/General/freelancer-ratings



Videli bi da li bi se šalteruši isplatilo da kaže dođi sutra.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika28.11.2020. u 19:05 - pre 40 meseci
Priznajem, ništa nisam shvatio.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika28.11.2020. u 19:22 - pre 40 meseci
Zato što je nejasno napisano. Možda će biti jasnije na konkretnim primerima.

1. Radio ne radio svira mi radio:

Odeš kod šalteruše 1, nju mrzi da radi i pošalje te kod koleginice šalteruše 2, koju isto tako mrzi da te pošalje kod šalteruše 3, koja je srećom vredna, pa te pošalje kod šalteruše 1. Na kraju i ove dve koje je mrzelo da rade dobiju istu platu kao ova treća koja je vredna.

2. Novi revolucionarni sistem:

Odeš kod šalteruše 1, ona se potrudi da ti što manje čekaš jer će od tebe dobiti + za

- Job completed
- On time

Pošto si zadovoljan uslugom skeniraš njen QR kod i dodaš joj pluseve. Zahvaljujući tome njoj se povećava Average Star Rating, koji ulazi u obračun plate i koji je štiti od otkaza.

Iz ugla nekoga ko plaća porez bolji je sitem broj 2. Iz ugla državnog službenika bolji je sistem broj 1.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika28.11.2020. u 20:00 - pre 40 meseci
Sistem koji predlaže @BuzzLightyear ima smisla.

Naravno da to Vučić nikad ne bi prihvatio
makar morao da prebija demonstrante dan i noć.

Sa svega 25% biračkog tela koje ga podržava
jasno je da bi ispušio pedalu u roku od odmah.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika28.11.2020. u 22:50 - pre 40 meseci
Citat:
Naravno da to Vučić nikad ne bi prihvatio


Hvala Bogu na tome! Ne bih ja ni predložio da mislim da bi Vučić prihvatio.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika29.11.2020. u 01:37 - pre 40 meseci
Postoji mali problem. To što predlažeš već postoji. Šalteruši(kako ružno i nipodaštavajuće) si ti ne samo klijent, nego i šef. Dobro, znam da nećeš razumeti, ali to je već tvoj problem.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika29.11.2020. u 09:20 - pre 40 meseci
Dajem neopozivu ostavku na mesto šefa šalterica. Eto, nema više problema.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika29.11.2020. u 14:11 - pre 40 meseci
Lepa ideja, ali znas kako, jos su stari Rimljani na tu temu lepo rekli: Quis custodiet ipsos custodes ... :-) a moze i po naski: ruka ruku mije.

To nema sanse da zazivi ni u Svedskoj i Norveskoj, koje su u svemu 2 veka ispred ostatka Evrope, kamoli na brdovitom Balkanu koji jos uvek zivi u kamenom dobu.

Nema direktne veze s temom, ali indirektne ima jer je takodje rec o drzavnoj sluzbi: nekada davno u vreme mojih studija, svake godine je bila anketa o profesorima i asistentima, gde su ih studenti ocenjivali. Na ETF-u to postoji negde od 1970 i neke. ETF je imao zaista sjajne profesore u svojoj istoriji o kojima se price ispredaju i danas, iako su mrtvi vec pola veka. Ali isto tako, na ogromnu zalost, i ogroman broj ocajnih predavaca koji su srecom ostali anonimni, cija su predavanja bila krs a ispiti (mahom beznacajni i sporedni predmeti) puni nekih nepotrebnih koski, zamki i udica na koje su pecali jadne studente i obarali ih samo tako. Ti drugi su redovno dobijali slabe ocene iz godine u godinu. Medjutim, ne pamtim da je ikada bilo ko od njih bio ukoren, otpusten ili zaustavljen u napredovanju zbog proseka na studentskim anketama. Naprotiv, mnogi su dogurali do zvanja redovnog profesora.

Tako da ... dzaba ste krecili ...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika29.11.2020. u 14:14 - pre 40 meseci
Nacin isplata zarada u drzavnim firmama je jos uvek kolektivni, tj jos iz vremena socijalizma. Nisu presli na kapitalisticki nacin.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika29.11.2020. u 20:11 - pre 40 meseci
Ali "kapitalistički način". Pa ne, ne mogu zaista.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Predlažem novi sistem za obračun plata državnih službenika

[ Pregleda: 1364 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.