Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko blokira N1 i Nova S

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko blokira N1 i Nova S

[ Pregleda: 3604 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Ko blokira N1 i Nova S17.12.2020. u 10:15 - pre 39 meseci
Žalila mi se komšinica da MTS blokira pojedine kanale (Nova S i N1) koji su joj inače dostupni preko EON platforme iz SBB mreže. To mi je zvučalo neverovatno, pa sam prvo guglao i našao ovaj članak:

https://www.danas.rs/drustvo/t...e-onemogucio-pristup-sbb-i-n1/

Nakon toga sam pozvao SBB tehničku podršku i od njih sam saznao da MTS blokira neke kanale, ali da oni imaju u ponudi i paket koji omogućava gledanje svih kanala i iz mreža van SBB-a. Operatorka nije znala da mi kaže da li je tu neko nekoga tužio ni na koji način taj drugi paket zaobilazi MTS filter. Da li je moguće da MTS filtrira saobraćaj na ovaj način (znam da tehnički jeste)? Ako filtrira kako to da ih SBB ili neko od korisnika nije tužio? Ako ne filtrira kako to da MTS nije tužio SBB zbog negativne reklame koju im pravi. Koju ulogu ima RATEL u svemu ovome?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S17.12.2020. u 11:57 - pre 39 meseci
Ha !
Da znaš samo koliko kanala SBB ne želi da šalje preko "tuđih" internet mreža! Uz jasnu poruku: kanal nije dostupan preko IS provajdera (ili tako nekako)
U jednom stanu imam SBB (Trio Gold) u drugom MTS (Box 3). Mislio sam "super"! Sad ću sve da gledam! Nešto preko TV konekcije, a nešto preko EON aplikacije, "preko neta". Kad ono - kobaja.

Realno, *ovna su i jedni i drugi.



A ako ćemo da začinimo politikom, priznajem, ložio sam se na N1. Gledao redovno.
A onda sam skapirao da su deset puta gori od režimskih kanala, samo što su opozicioni, tj. kontra ovima. Ali to ih ne čini dobrima, niti njihovo izveštavanje može da se nazove nepristrasnim.
I opet, realno, *ovna su i jedni i drugi.



A što se RATELA tiče, nisam siguran da on tu sada ima neke ingerencije.
Jer SBB je kablovska TV.
Mislim da nigde u ugovoru sa MTS-om, kao internet provajderom, piše da mora da dozvoli SBB kanale.
A ni SBB nije dužan (ne piše u ugovoru) da EON koristiš u potpunosti kod drugih provajdera.
Da se ne ponavljam šta su i jedni i drugi ...

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S17.12.2020. u 12:08 - pre 39 meseci
Evo sad sam probao.
Ovde gde imam MTS Box 3 imam i Supernova Internet konekciju

Preko Supernove mi radi N1, a preko MTS kaže: Selected channel is not available on your Internet Service Provider network.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S17.12.2020. u 12:15 - pre 39 meseci
Ti si ovde vec napisao odgovor, koji verovatno nisi razumeo:
Citat:
BuzzLightyear:
Nakon toga sam pozvao SBB tehničku podršku i od njih sam saznao da MTS blokira neke kanale, ali da oni imaju u ponudi i paket koji omogućava gledanje svih kanala i iz mreža van SBB-a. Operatorka nije znala da mi kaže da li je tu neko nekoga tužio ni na koji način taj drugi paket zaobilazi MTS filter. Da li je moguće da MTS filtrira saobraćaj na ovaj način (znam da tehnički jeste)? Ako filtrira kako to da ih SBB ili neko od korisnika nije tužio


Komsinica pokusava da gleda EON van sbb mreze, a to sbb ne dozvoljava jer prodaju posebno "EON van mreze" koji se zove tako zato sto moze da se gleda iz mreze drugih provajdera.
Drugim recima ne blokira MTS nego sbb, samo sto njihova tehnicka podrska vesto izbegava direktan odgovor.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S17.12.2020. u 12:41 - pre 39 meseci
Razumeo sam i zato sam pitao SBB tehničku podršku "na koji način taj drugi paket zaobilazi MTS filter". Taj odgovor je zaobišla, tj. rekla mi da ne zna tehničke detalje. Problem je što mi je prethodno rekla bez okolišanja da MTS blokira ostale pakete! Ja sam pokušao komšinicu da ubedim da SBB blokira kanal, ali ona je rekla da je čitala na forumima da je MTS krivac (kad bi samo znala šta sam ja sve pisao po forumima :). Očekivao sam da će mi SBB podrška potvrditi da to nema veze sa MTS-om. Odogovor od tehničke podrške me je toliko iznenadio da sam posle dužeg vremena odlučio da napišem ozbiljnu poruku na EMZ.

P.S.

Koga ne mrzi može da pozove SBB tehničku podršku na 19900 i pita da li MTS blokira Novu S i N1. Uvodna poruka je bila nešto duža, ali se operater brzo javio. Pokušao sam da kontaktiram i MTS, ali sam odustao nakon poruke da je minimalno vreme čekanja 5 minuta.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S17.12.2020. u 13:12 - pre 39 meseci
Citat:
BuzzLightyear: Razumeo sam i zato sam pitao SBB tehničku podršku "na koji način taj drugi paket zaobilazi MTS filter". Taj odgovor je zaobišla, tj. rekla mi da ne zna tehničke detalje. Problem je što mi je prethodno rekla bez okolišanja da MTS blokira ostale pakete!


U ovakvim slučajevima, s jedne strane znaš da radi za platu, i govori onako kako su joj naložili, a s druge strane, vidiš da te j. u mozak, za tvoje pare, pa prosto ne znaš kad i kako da joj svašta kažeš preko slušalice.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S17.12.2020. u 13:37 - pre 39 meseci
Nije bitno za temu, ali ja u stvari nisam zainteresovan za Novu i N1. Do ovoga sam došao kada sam ubeđivao komšinicu da da saglasnost da MTS sprovede optički kabl kroz našu zgradu. Mene zanima samo brzi internet. Njen razlog da ne da potpis je bio taj što MTS blokira SBB EON. Uspeo sam da je ubedim da se potpiše, ali mi nije poverovala da SBB u stvari blokira. Inače, već skoro 2 godine ne mogu da se prikupe potpisi. Jedna trećina vlasnika stanova živi u inostranstvu, drugu čine penzioneri, zlobnici i baksuzi, dok je predsednik kućnog saveta glavna prepreka, mlad dečko, ali prilično ograničen.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S17.12.2020. u 13:59 - pre 39 meseci
ja sam letos moj box nosio u albaniju misleci da cu moci da gledam tamo eon van mreze
kad gle cuda ni tamo ne moze da se gleda.

Nisam zvao teh. podrsku ali verovatno bi mi rekli da albanci blokiraju
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S17.12.2020. u 18:58 - pre 39 meseci
MTS ne blokira ništa. SBB blokira i to samo MTS-ove IP adrese, zapravo samo MTS-ove adrese na DSL-u i optici. EON kroz MTS-ovu mobilnu mrežu radi, nije blokiran.

Problem se rešava sa nekim VPN-om, tj. proxyjem, u kome se može dobiti IP adresa iz Srbije ili negde iz bivše YU. Kome se ne daju pare, može pokupiti podatke za logovanje ili gotove config fajlove za VPN aplikacije kod Rusa na 4PDA forumu ili npr. na Telegram kanalima.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S18.12.2020. u 11:26 - pre 39 meseci
Ja ne znam o čemu vi pričate. Imam MTS optiku i preko kompjutera i mobilnog telefona normalno gledam Eon. Eon Smart box nisam probao na MTS-u, on se koristi bez problema na Supernova internetu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S18.12.2020. u 12:45 - pre 39 meseci
Ne blokiraju se (za MTS-ove IP adrese sa bakra i optike) svi TV kanali u EON-u, već samo ova dva iz naslova ove teme i "Sport Klub" kanali (možda i još neki, nisam siguran).

Supernova se ne blokira.

Ako kupiš od SBB-a "EON van mreže" - onda se, normalno, ništa ne blokira. Ni na MTS-ovom bakru i optici, je li.

A ako imaš neki paket kod SBB-a... i da tako kažemo, u njemu "EON u mreži" - onda ti je blokirano ovih nekoliko TV kanala u EON-u, ako si na MTS-ovom bakru ili optici.

Npr. imaš instaliranu jednu (od ukupno 3 ili 5 za mobilne uređaje) EON aplikaciju na svom telefonu:

- Ako telefon nakačiš na Data internet kod bilo kog mobilnog operatera u Srbiji - u EON-u će svi TV kanali da ti rade.
- Ako telefon nakačiš na neki Wi-Fi, kroz internet bilo kog provajdera osim MTS-a - u EON-u će svi TV kanali da ti rade.
- Ako si zakačen na Wi-Fi i kroz MTS-ov internet (tvoj telefon, odnosno ruter ima IP adresu iz MTS-ovog opsega) - u EON-u ti neće raditi ovih nekoliko TV kanala. Dobićeš poruku u EON-u da gledanje npr. N1 nije podržano iz mreže iz koje ti pristupaš.




Ne znam kakva je situacija sa inostranstvom, tj. sa državama van bivše YU - Albanijom itd... Moglo bi se ispitati kroz VPN.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Ko blokira N1 i Nova S18.12.2020. u 13:59 - pre 39 meseci
Citat:
Steve Lonmo
Ako kupiš od SBB-a "EON van mreže" - onda se, normalno, ništa ne blokira. Ni na MTS-ovom bakru i optici, je li.

Na to sam i mislio, taj koristim. Mislio sam da ovaj u mreži može da se gleda samo na SBB-ovom internetu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko blokira N1 i Nova S

[ Pregleda: 3604 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.