Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363255 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani09.04.2022. u 19:55 - pre 24 meseci
„Američki uvoz nafte iz Rusije porastao je prošle sedmice za 43 odsto, na oko 100.000 barela dnevno,
uz dodatni skok nabavki naftnih derivata (mazuta, benzina...). Vašington je istovremeno dozvolio izvoz
đubriva iz Rusije na američko tržište”


https://www.politika.rs/sr/cla...D0%B5-%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B5
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani09.04.2022. u 20:02 - pre 24 meseci
Evropljani su mnogo glup narod. Sad će da kupuju Naftu od SAD koja istu uvozi iz Rusije. Eto to je taj liberalni kapitalizam... A zar nije mogla Evropa da kupuje od prve ruke??? Ne daju Ameri.... Stoka fašistička. Kad osete rat na svom terenu ima da budu mirni ko bubice, ima da se mole Bogu iha ha... I to onom kojeg im mi predložimo.
 
0

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.178.*



+16 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani09.04.2022. u 21:16 - pre 24 meseci
Nato moze da pljucne Rusima pod prozor sto se tice legitimnosti rata u Ukrajini:


 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani09.04.2022. u 23:10 - pre 24 meseci
Citat:
Panta_:Koje ucene kada su zahtevi i očekivanja od strane EU bili navedeni još pre izbora, tj da Srbija uskladi politiku sa EU po pitanju Rusije.
Znaš, nije u redu da neko pre izbora kaže svojim glasačima da neće, a onda uradi suprotno. Mada, zna on odlično ko su njegovi glasači i da ih pamćenje služi nekih par dana, zato mu ne predstavlja problem da ih stalno laže.
Stvarno slabo pratim politiku, da li je naša vlast uvela sankcije Rusiji i koliko će to da ih pogodi? Msm, nemam pojma da li mi možemo da im uvedemo sankcije ali reda radi, da li smo uveli sankcije i kakve??

Inače vidim promenu u pristupu nekakve evropske komisije ili šta li je, promenili su planove i neće da se sve ovo reši diplomatskim putem i pregovorima nego samo vojnim putem. Po tome je Rusija dobila legitimitet da završi operaciju? Nikada do sada nijedna evropska komisija nije dala zeleno svetlo vojnom rešenju problema, uvek je to bilo diplomatsko uz što manje žrtava. Izglada da su i oni rešili da se Ukrajina bori protiv Rusije do poslednjeg Ukrajinca. Nažalost. :(

Već sam pisao, ameri su povećali uvoz nafte iz Rusije ali guraju eu da odbije. Kao što je rekao senilni debil, sankcije Rusiji će da budu mnogo teške za eu ali je on spreman da to podnese.

Mislim, ne razumem opštu situaciju, eu kaže da ne može da prekine uvoz gasa bar još koju godinu pa će da prihvate to dok ne nađu alternativu a i uvoziće sve što im je potrebno dok će za ostalo da uvedu sankcije. Uvešće sankcije Rusiji za ono što im nije bitno ali će da ostave ono što im je važno a Rusi su debili pa će da prihvate sve to? Sto puta je ovde ponovljeno da je Putin velemajstor i da vuče poteze od kojih se ne bi postideli ni Karpov ni Fišer pa zato mislim da samo navlači eu na ... ono a onda će da im kaže dve tri reči.

Za to vreme Indija, Kina i Rusija uvode rublju, rupi i juan kao sredstvo plaćanja, ameri znaju koliko je to loše ali mi deluje da je sada kasno, sami su zagrizli. Zbog toga su ubili Gadafija, hteo čovek da koristi dinar kao sredstvo plaanja, ne dolar. Nažalost, požurio je i zato je kažnjen od zlikovaca.

Lako je bilo amerima da budu "bogati" pa su tako nekada otvarali banke u Iraku ... ali stvarno.
https://t.me/rusvesnasu/17185
 
+1

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 08:30 - pre 24 meseci
Citat:
B3R1:
Mozda jedino Danas i Politika drze kakav-takav nivo pristojnosti i umerenosti (mada je i to upitno), sve ostalo su - bljuvoidi.


Ni oni.

 
0

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 08:39 - pre 24 meseci
Rusi se izgleda zaglibili u Ukrajini kao mi onomad kod Vukovara pa ni tamo ni vamo ?
Još će proglasiti pobedu kad se povuku !

zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 09:33 - pre 24 meseci
Nadaj se, nada umire poslednja.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 10:21 - pre 24 meseci
@Calex
Ne pratiš EMZ, ne pratiš politiku, ne pratiš medije, ali sve znaš i najvažnije od svega glasaš.
 
+1

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 10:52 - pre 24 meseci
Ajd što glasa, nego ne glasa za TVOJE!
Da li mu to možeš ikada oprostiti?
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 12:29 - pre 24 meseci
Citat:
BuzzLightyear:Ne pratiš EMZ, ne pratiš politiku, ne pratiš medije, ali sve znaš i najvažnije od svega glasaš.
Emz sam skoro počeo da pratim i to samo neke teme, ne sve jer ima ... da ne kažem čega. Ne pratim politiku ni medije, ove naše jer je sve to spremljeno za nekoga. Ljudi su uvereni da nešto što čitaju i gledaju govori istinu i samo istinu a tačno je jedino da to što gledaju i čitaju govori baš ono što oni hoće da vide. Pa čak i po cenu da nije baš logično ali je poželjno. Ko gleda cnN1, on to radi ne da bi saznao istinu nego da bi čuo kako neko pljuje po onima koje ne voli. Isto važi i za suprotnu stranu.

Ne znam ja sve, samo prenesem neku informaciju sa ruske strane koju pre toga pogledam i sa zapadne i deluju mu ruske varijante logičnijim. Naročito pošto sam mnogo puta upoznao zapadne. Počevši od oružja za masovno uništavanje pa do milosrdnog anđela. I dalje posle toga.

Evo konkretno, tačka-u koja je pogodila železničku stanicu u Kramatorsku je provaljena zahvaljujući zapadnim novinarima. ;) Oni su je detaljno slikali i sada može da se vidi serijski broj i da se sazna da je pripadala određenoj ukrajinskoj vojnoj jednici, nisam siguran da li istoj kao ona što je pobila civile u Donjecku ali se zna koja je. Naravno, zli Rusi su oteli tu raketu od ukrajinske vojske, otišli duboko u ukrajinsku teritoriju pa gađali civile. Jer oni ne koriste takvu raketu nekoliko godina.
Možda i Odeseu snađe nešto slično, tamo je valjda policijski čas od sinoć do sutra ujutru a pošto mnogo vozova ide odatle, rečeno je putnicima da pre početka časa budu u stanici jer posle neće moći da dođu. Sada je tamo mnogo civila pa se samo nadam da neće da se ponovi Kramatorsk.

Normalno da glasam, onaj ko ne izađe da glasa gubi svako realno pravo da govori o izborima sa koje god strane. Nije učestvovao, ne zanima ga, nema pravo da se meša u tu priču. Ja sam oduvek glasao, čak i kada je Tito bio biran za preCednika pa su nekada pobeđivali moji, nekada su gubili pa pobeđivali pa gubili. Realno u politici, sve se menja pa i volja naroda. Dobro, ponekad se vlast smeni revolucijom, ponekad izborima ...
 
+1

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 13:35 - pre 24 meseci
Citat:
calexx:
Slabo pratiš šta se dešava. Taj dron je pravljen pre mnogo godina, Rusi ga ne koriste a Ukrajina je osposobila neke koje su našli u magacinima. Jedna od osobina je da može da leti maksimalno 1000km, što je i uradio pa je pao jer je ostao bez goriva. Sad uzmi mape pa izmeri 1000km od Zagreba preko Mađarske i Rumunije.
Jedina logika je da je majstor loše pritiskao prekidače (kažu da ih ima na desetine jer se samo tako upravlja njime) i dovoljno je da neki bude pogrešno pritisnut i dron gubi kontrolu, ne vraća se nazad i ne spušta se padobranima nego padne kad ostane bez goriva. Pošto je to samo osmatrački dron, u slučaju pada se eksplozovom unište snimci. Tih dana su oboreni neki iznad Krima i Donbasa.
Da su ga Rusi ispalili, misliš da bi se zaboravilo na njega? Niko ga više ne pominje, proverili su, nisu Rusi i onda je nebitan.


Slabo pratim kad i nemam gde, i kad sam pretplaćen na ekološke teme, mene to zanima, a ti nećeš da otkriješ gde pratiš jer je strogo čuvana tajna, je l preko telegrama po drugi put te pitam? Kakve veze ima kad je pravljen ako može da mu se turi novi pogon, sve je to modularno plug in danas, i što da merim preko Mađarske i Rumunije, kad mogu i preko Italije, to je iz Vatikana ispaljeno garant. Koji su proverili i kome nebitan, moglo je dete da bude u parku alo? Pre će biti da konvoj u Bosni nije bitan pa se ni ne pominje, kao ni dron koji je bio reakcija na to.

Citat:
Ja sam od početka bio za to, zapad nije pa i dalje gase požar benzinom. Nisam video nijedan predlog zapada da se prestane sa ubijanjem, osim da se Rusija preda.


Pa što se ne preda putin, a ne Rusija?

Nemoj da pricas?
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 13:42 - pre 24 meseci
Pustio bih ja njega, ali neće on mene.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 14:13 - pre 24 meseci
Citat:
MajorFatal:Slabo pratim kad i nemam gde, i kad sam pretplaćen na ekološke teme, mene to zanima, a ti nećeš da otkriješ gde pratiš jer je strogo čuvana tajna, je l preko telegrama po drugi put te pitam? Kakve veze ima kad je pravljen ako može da mu se turi novi pogon, sve je to modularno plug in danas, i što da merim preko Mađarske i Rumunije, kad mogu i preko Italije, to je iz Vatikana ispaljeno garant. Koji su proverili i kome nebitan, moglo je dete da bude u parku alo? Pre će biti da konvoj u Bosni nije bitan pa se ni ne pominje, kao ni dron koji je bio reakcija na to.
Slabo pratiš a i to gde pratiš neće da napiše bilo šta što brani Ruse. Ne krijem ja ništa, postoji desetine ruskih sajtova koji imaju informacije, snimke, detalje, sve što je potrebno. Da ne reklamiram bilo kog od njih.

Ima veze, inače bi mogao da kažeš da i mi imamo KA-52K tj mi imamo neke Mi-17 ali je sve danas modularno, ubaciš im par modula i dobiješ šta hoćeš. Može to ali sutra. Ti dronovi su pravljeni sedamdesetih i osamdesetih pa su ih Rusi batalili i razvijali nove. Kao kada bi sada Fiat uzeo juga i u njega ubacio najnoviji turbodizelraketni motor.
Naravno da meriš preko Rumunije i Mađarske jer je poznato kako je dron leteo i koje je zemlje preskočio. Pa kad povučeš 1000km, otprilike se vidi region odakle je poleteo. Ne kažem da je ukrajinska vojska namerno gađala Zagreb nego da su pogrešili u prekidačima a onda dron gubi svaku kontrolu. Ali ne, za sve što se desi je kriv zao Rus. Pa i za ovu kišu koja sada pada. Rusi su prošvercovali ovu grdosiju od 14m i 6 tona kroz celu Ukrajinu u zapadni deo gde inače nema ruske vojske pa ga ispalili na studentski dom u Zagrebu. Mislim, neko mora da je fiju da to prihvati pa i samo pomisli. Kao i ovo poslednje, prošvercovali se među ukrajinsku vojsku da bi ispalili ukrajinsku raketu na ž stanicu. To prihvata samo zapadna prazna glava.

Išao konvoj Bosnom i Rusija ga gađala ukrajinskim dronom koji služi za osmatranje i snimanje? A nemaju svoje satelite koji mogu da snimaju šta hoće?? Rusi postavili podvodne mine oko ukrajinskih luka a imaju ih sve kao na dlanu? Pa još objavili celom svetu da se pazi od njih.

Zaboravio sam na Telegram, ne koristim ga, ako sam dobro ukapirao to je neka vrsta društvene mreže, čak sam ga instalirao ali se nisam registrovao jer ne mogu da smislim društvene mreže. A često su linkovi na video priloge prema Telegramu i na kraju ću da ga deinstaliram jer mi stalno iskače prozor.
Citat:
MajorFatal:Pa što se ne preda putin, a ne Rusija?
Stalno pominjem Vujkovića i Stivensona, verovatno ne znaš o čemu se radi jer si očigledno vrlo mlad, pa bi ovo što pitaš bilo kao da je neko tada rekao ... pa što se Teofilo ne preda?
 
0

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 14:22 - pre 24 meseci
Tesko će se Putin povaditi iz ove priče čistih ruku
Evo i pink vrti vesti o mogućim masovnim grobnicama .
Potrajaće ovo mrcvarenje mnogo duže nego što je bilo ko pl planirao .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 15:18 - pre 24 meseci
Video sam i ja vesti o novim masovnim grobnicama u Kijevu ali koliko se sećam, Rusi nisu nešto ulazili u Kijev pa još imali i vremena da kopaju masovne grobnice. Ali će zato ta tela civila da budu iskorišćena u nekom novom filmu. Ruska vojska je vezala veliki broj ukrajinskih vojnika za Kijev jer moraju da čuvaju pijanistu a onda se lagano čisti Donbas. Još mali deo pristaništa i Azovstal i toa e to što se tiče Mariupolja.

Rusi priželjkuju da iz Kijeva krene pomoć nacistima i ukrajinskoj vojsci u Donbasu jer onda ne bi bili skriveni iza civilnog štita pa bi ih lako počistili. Ali znaju to i ovi pa neće da pomažu svojim stranim plaćenicima i nacistima.

Meni je zanimljivo što se "pomoć" zapada uvek izražava u milionima dolara a ne u oružju. Mislim, mogu da kažu da su poslali 100 tenkova, 1000 raketa, 50 oklopinih vozila ali ne, oni uvek kažu ... poslata pomoć vredna 500 miliona dolara, 100 miliona, milijarda ... i onda samo usput pomenu broj raketa ili šta je već tu. Verovatno zato što se sve prodaje a ne daje pa se pitam ko će to da im plati kad sve prođe. Naročito ako se desi nemoguće, da Ukrajina pobedi. Pijanista je rekao da hoće da se sastane sa Putinom ali tek posle bitke za Donbas pa kada pobede, imaće bolju poziciju u pregovorima. Kaže li neko njemu šta se tamo dešava?? Ili je i on neobavešten?
Vidim i da Nemci planiraju isporuku oklopnih vozila ... koja bi mogla da počne krajem 2024. godine uz neku navedenu cenu.

E da, u ruskoj dumi se pojavljuju predlozi da se zapadu privremeno prekine isporuka gasa kao odgovor na njihova pojačavanja sankcija. Naravno, zapad će odmah da se uhvati za ugovore po kojima im se gas isporučuje. Ne znam šta je sa ugovorima koje su sklopili Rusi sa bankama u kojima drže novac i zlato ali im je to oteto? Ili uopšte sa otimačinom ruskih stvari po svetu. Zapad ima suprotan plan, da uzimaju gas, plate ga a onda zamrznu te pare koje su platili Rusima.

Slovačka je dala svoj S-300, sad nude i Mig 29 a ameri su im obećali privremeno raspoređivanje Patriota što uglavnom znači da će u nekom trenutku Slovačka da ostane i bez PVO i bez avijacije. Ako ne prihvate cenu za zamenu.

Od svega ovoga će najviše da zaradi ... a ko drugi nego američka industrija oružja. Ali nije nemoguće da dolar izgubi globalnu bitku. Biće kao u onom vicu .. ima li u budućnosti mcdonaldsa i koka kole u Njujorku? ima. Pošto je? 12 rubalja.
 
+2

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 15:23 - pre 24 meseci
Citat:
calexx:
Slabo pratiš a i to gde pratiš neće da napiše bilo šta što brani Ruse. Ne krijem ja ništa, postoji desetine ruskih sajtova koji imaju informacije, snimke, detalje, sve što je potrebno. Da ne reklamiram bilo kog od njih.


Pa jesu li bar nepristrasni, je l kažu Ukrajinac kad se rodi odmah istetovira arhaičnu svastiku da se zna koji je? Ima li i dezinformacija? Čuo sam da to ratno huškačko smeće prvo lansira dezinformacije, pa tek onda laže? Otprilike nešto kao nato pakt slično.

Citat:

Ima veze, inače bi mogao da kažeš da i mi imamo KA-52K tj mi imamo neke Mi-17 ali je sve danas modularno, ubaciš im par modula i dobiješ šta hoćeš. Može to ali sutra. Ti dronovi su pravljeni sedamdesetih i osamdesetih pa su ih Rusi batalili i razvijali nove. Kao kada bi sada Fiat uzeo juga i u njega ubacio najnoviji turbodizelraketni motor.
Naravno da meriš preko Rumunije i Mađarske jer je poznato kako je dron leteo i koje je zemlje preskočio. Pa kad povučeš 1000km, otprilike se vidi region odakle je poleteo. Ne kažem da je ukrajinska vojska namerno gađala Zagreb nego da su pogrešili u prekidačima a onda dron gubi svaku kontrolu. Ali ne, za sve što se desi je kriv zao Rus. Pa i za ovu kišu koja sada pada. Rusi su prošvercovali ovu grdosiju od 14m i 6 tona kroz celu Ukrajinu u zapadni deo gde inače nema ruske vojske pa ga ispalili na studentski dom u Zagrebu. Mislim, neko mora da je fiju da to prihvati pa i samo pomisli. Kao i ovo poslednje, prošvercovali se među ukrajinsku vojsku da bi ispalili ukrajinsku raketu na ž stanicu. To prihvata samo zapadna prazna glava.


I dalje mislim da je Vatikan pucao preskočio preko Jadrana zato ga nisu primetili. Ne pratim te ka27 i mi56 prekidače isprekidali, mada me zanima tehnika, kad budu sportski gađali metu u Sahari onda ću da pratim, a ne ovo iznad glava ljudima.

Citat:

Išao konvoj Bosnom i Rusija ga gađala ukrajinskim dronom koji služi za osmatranje i snimanje? A nemaju svoje satelite koji mogu da snimaju šta hoće?? Rusi postavili podvodne mine oko ukrajinskih luka a imaju ih sve kao na dlanu? Pa još objavili celom svetu da se pazi od njih.


Ne nego išao bez dozvole, pa ovi rekli evo možemo i mi tako još preciznije. A ne spominju ni jedno ni drugo da se ne bi videlo da rade zajedno. Jadna Ukrajina ko god da živi u njoj ..

Citat:
Stalno pominjem Vujkovića i Stivensona, verovatno ne znaš o čemu se radi jer si očigledno vrlo mlad, pa bi ovo što pitaš bilo kao da je neko tada rekao ... pa što se Teofilo ne preda?


Ne znam ko su gospoda, al dovoljno slobu što sam upamtio, koji je trebalo da preda vlast već 91, a 98 i 99 imao dve godine da zaustavi zulum na Kosovu, pored silnih upozorenja i molbi ipak je istrajao da izazove bombardovanje, i posle pogubio onog nesretnog Ćuruviju zbog toga. Ti kako si počeo sa Račkom koji je režiran ispašće ti još i kafić Panda režiran kojim je jna započela zulum, al to nije bilo na našim vestima.

Eto zašto ne volim military tehnologije, to sve špijunaža, kontra špijunaža, kontra kontra špijunaža, dezinformacije, dezinformacije dezinformacija i laži, jednom rečju paranoja najgore vrste, a paranoičnima dali phaser u ruke ...

Nek stave metu u Saharu pa nek gađaju do mile volje, uostalom imaju i Aljasku za iste potrebe.

Nemoj da pricas?
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
83.170.146.*



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 16:34 - pre 24 meseci
Citat:
calexx:
Meni je zanimljivo što se "pomoć" zapada uvek izražava u milionima dolara a ne u oružju. Mislim, mogu da kažu da su poslali 100 tenkova, 1000 raketa, 50 oklopinih vozila ali ne, oni uvek kažu ... poslata pomoć vredna 500 miliona dolara, 100 miliona, milijarda ... i onda samo usput pomenu broj raketa ili šta je već tu. Verovatno zato što se sve prodaje a ne daje pa se pitam ko će to da im plati kad sve prođe.

Pa ne mislis da ce, kad sve prodje, Ukrajina da vraca razlupane tenkove, oklopna vozila i ispaljene i neispaljene rakete? Ne, bajo, vracace u parama, 1 milijarda za ovo, 2 za ono, a dal je stvarno toliko toga i stiglo to niko zivi ne zna. Jedino ne znam kako ce to vracati, jer sa tolikom zapadnom "pomoci" od Ukrajine ce na kraju ostati samo rusevine. Mada citam, Lajdenova obecala pomoc od 100 milijardi za obnovu posle specijalne operacije. Jbg, moraju Ukrajinci da imaju fabrike i posla za radnu snagu, kako inace da vrate sve to im je dato. Ukrajinu ceka duznicko ropstvo sledecih 100 godina.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
83.170.146.*



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 16:47 - pre 24 meseci
Citat:
MajorFatal:
Pa jesu li bar nepristrasni, je l kažu Ukrajinac kad se rodi odmah istetovira arhaičnu svastiku da se zna koji je?

Pa sta ce ljudi, nemaju naprednu tehnologiju da za to koriste vakcine na deci, nego moraju rucno.

Citat:
Ima li i dezinformacija? Čuo sam da to ratno huškačko smeće prvo lansira dezinformacije, pa tek onda laže? Otprilike nešto kao nato pakt slično.

Naravno da ima! Jos su otisli korak dalje, sad unapred najave da spremaju dezinformacije. Konosenko objavi da se u nekom mestu spremaju filmske ekipe i provokacije Ukrajinske strane nad civilima, pa kad se to dogodi unapred imaju obezbedjenu podlogu za dezinformisanje. Mada i njihova dezinformativna sluzba ponekad zakaze, kao npr. u Buci ili Kramatorsku, jbg ne mogu ni oni bas sve. Ne verujem da NATO to radi, oni su fina postena gospoda.

Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 17:01 - pre 24 meseci
Citat:
Sarastro:
Citat:
calexx:
Meni je zanimljivo što se "pomoć" zapada uvek izražava u milionima dolara a ne u oružju. Mislim, mogu da kažu da su poslali 100 tenkova, 1000 raketa, 50 oklopinih vozila ali ne, oni uvek kažu ... poslata pomoć vredna 500 miliona dolara, 100 miliona, milijarda ... i onda samo usput pomenu broj raketa ili šta je već tu. Verovatno zato što se sve prodaje a ne daje pa se pitam ko će to da im plati kad sve prođe.

Pa ne mislis da ce, kad sve prodje, Ukrajina da vraca razlupane tenkove, oklopna vozila i ispaljene i neispaljene rakete? Ne, bajo, vracace u parama, 1 milijarda za ovo, 2 za ono, a dal je stvarno toliko toga i stiglo to niko zivi ne zna. Jedino ne znam kako ce to vracati, jer sa tolikom zapadnom "pomoci" od Ukrajine ce na kraju ostati samo rusevine. Mada citam, Lajdenova obecala pomoc od 100 milijardi za obnovu posle specijalne operacije. Jbg, moraju Ukrajinci da imaju fabrike i posla za radnu snagu, kako inace da vrate sve to im je dato. Ukrajinu ceka duznicko ropstvo sledecih 100 godina.



Možda i više. Nama je trebalo nekih 50 godian da platimo Francuskoj za svu "pomoć" iz Prvog svetskog rata. Ukljućujući i one granate pogrešnog kalibra i još takoneku nefunkcionalnu opremu. Platili do zadnjeg dugmeta za šinjele.

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani10.04.2022. u 18:14 - pre 24 meseci
Citat:
MajorFatal:Ne znam ko su gospoda, al dovoljno slobu što sam upamtio, koji je trebalo da preda vlast već 91, a 98 i 99 imao dve godine da zaustavi zulum na Kosovu, pored silnih upozorenja i molbi ipak je istrajao da izazove bombardovanje, i posle pogubio onog nesretnog Ćuruviju zbog toga. Ti kako si počeo sa Račkom koji je režiran ispašće ti još i kafić Panda režiran kojim je jna započela zulum, al to nije bilo na našim vestima.
Ukratko, ne znaš ti ništa i sve si promešao. Čak je i Helena Ranti kasnije priznala da su u Račku bili presvučeni ovk "borci" a za kafić je normalno da Srbi ubijaju samo svoje dok su jadni balisti samo branili svoj narod od otrova koji pogađa samo njihovu decu u školama. Ni za to ne znaš?
Mlad si ti mnogo. I ono drugo.
Citat:
Sarastro:Pa ne mislis da ce, kad sve prodje, Ukrajina da vraca razlupane tenkove, oklopna vozila i ispaljene i neispaljene rakete? Ne, bajo, vracace u parama, 1 milijarda za ovo, 2 za ono, a dal je stvarno toliko toga i stiglo to niko zivi ne zna. Jedino ne znam kako ce to vracati, jer sa tolikom zapadnom "pomoci" od Ukrajine ce na kraju ostati samo rusevine. Mada citam, Lajdenova obecala pomoc od 100 milijardi za obnovu posle specijalne operacije. Jbg, moraju Ukrajinci da imaju fabrike i posla za radnu snagu, kako inace da vrate sve to im je dato. Ukrajinu ceka duznicko ropstvo sledecih 100 godina.
Neće Ukrajina da ima fabrike, za ovih par decenija su od jake industrijske sile postali jaka poljoprivredna sila koja ima žito pa će sledećih par stotina godina da daju sve što poseju.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363255 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.