Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80484 | Odgovora: 448 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.smin-1.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.09.2021. u 11:36 - pre 30 meseci
Ako ti je toliko bitno:

Citat:
Prijavi poteškoće u radu reciklomata pozivom na 0677-1234 ili pošalji email na [email protected]


Navedi lokaciju, vreme i iznos i vratiće ti pare
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2606:54c0:28e0:e0::15:213



+1064 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.09.2021. u 11:41 - pre 30 meseci
Mislim ok je to da razvrstavaš otpad, ali smeta reklama za globaltel i to je posao za GRADSKU ČISTOĆU
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.162.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.09.2021. u 18:49 - pre 30 meseci
Citat:
stakogde: Ako ti je toliko bitno:



Navedi lokaciju, vreme i iznos i vratiće ti pare


Jel mogu atomsku bombu da im pošaljem?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.smin-1.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju15.09.2021. u 05:50 - pre 30 meseci
Iz kog razloga?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju17.09.2021. u 09:26 - pre 30 meseci
Pre neki dan krenem ja sa cegerom do cvetnog, da odnesem 4-5 flaša i nekoliko konzervica kokakole. Stignem i krenem da ubacujem kaaad na pola šatro pun reciklomat. Onda prošetam ja do onog kod tašmajdana i ubacim ostatak. Bilo bi lepše da se uveče šeta ako ništa rekreativno jer su reciklomati tada puni i van funkcije.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.smin-1.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju17.09.2021. u 22:40 - pre 30 meseci
Rekoh ja - količina reciklabilnog otpada i ljudi željnih da recikliraju u Beogradu značajno prevazilazi trenutni broj reciklomata.
Treba nam više reciklomata. Mnogo više.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+265 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.09.2021. u 11:21 - pre 30 meseci
Malo zbunjuje ova slika. Neki automat je uprekidu, ali odnekle se zna da je napunjeno 409 od 550 mogucih. Drugi je napunio 796 od 550 mogucih a treci je napunjem sa 10 komada ... Nebitno!

Dok se ne nadju pare i investitori treba praviti kampanju da se stave obicni kontejneri sa namenom za odredjenu vrstu otpada. Em su veci , em se lakse i brze prazne ... Kod nas su u Erdogliji primetili da klasicam plavi, plasticni kontejner nije dovoljan i postavili sledeci, veci kalibar ... Kao sto se vidi - ponekad, ni on nije dovoljan! Slika od juce .

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.09.2021. u 17:09 - pre 30 meseci
U hrvatskoj recimo imaju ljude robote koji ispred lidla i ostalih supermarketa otkupljuju ambalažu odmah dobijaš 17 dinara po flaši/konzervi. Možeš max 80 da predaš po čoveku što je otprilike pun gepek smrada. Recimo ja sam pre to skupljao u garaži i jednom u 15 dana odnesem. Bude nas dvoje po 80 kom 12-13 evra.

U suštini je jezivo prljavo i smrdi a robot koji otkupljuje tj broji stalno nema kese, flomastere i slično. Zahebava.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.smin-1.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.09.2021. u 21:49 - pre 30 meseci
Citat:
whitie2004:
Malo zbunjuje ova slika. Neki automat je uprekidu, ali odnekle se zna da je napunjeno 409 od 550 mogucih. Drugi je napunio 796 od 550 mogucih a treci je napunjem sa 10 komada ... Nebitno!

Dok se ne nadju pare i investitori treba praviti kampanju da se stave obicni kontejneri sa namenom za odredjenu vrstu otpada. Em su veci , em se lakse i brze prazne ... Kod nas su u Erdogliji primetili da klasicam plavi, plasticni kontejner nije dovoljan i postavili sledeci, veci kalibar ... Kao sto se vidi - ponekad, ni on nije dovoljan! Slika od juce .



Rad automata je u prekidu - nije veza sa automatom u prekidu, tako da informacija o napunjenosti dostupna.
Razlog za prepunjavanje je taj što unutra stoji veliki džak u kome završavaju sve ambalaže. 550 je prosečan kapacitet.
Ukoliko se ubaci više tetrapakova od 2L, kapacitet ide ispod 550, ukoliko se ubaci više malih limenki od 0.33 kapacitet ide iznad 550.
Taj što je napunjen sa 10 komada je očigledno u kvaru - samo se sistem zaglupio.

Na toj slici što si okačio se tačno vidi da je neko iz supermarketa šuknuo kartonske kutije u taj kontejner a to nije dobar način.
Pravna lica imaju mogućnost da saradjuju direktno sa firmama za reciklažu i ne bi trebala da trpaju svoj otpad u javne kontejnere.
Na žalost kod ovakvih kontejnera je najveći problem što dodje Pera/Mika/Žika i šukne kesu sa običnim otpadom unutra koja onda procuri i napravi haos.
Po meni je za sada i dalje optimalno rešenje svemirski kontejneri sa malom rupom kroz koju ne može da prodje kesa i kolika-tolika kontrola šta se trpa unutra.
I naravno da se postave na svakih 200 metara.

@bordzija: A otkad je to 50 lipa=17 dinara?



[Ovu poruku je menjao stakogde dana 18.09.2021. u 22:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao stakogde dana 18.09.2021. u 23:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.09.2021. u 22:42 - pre 30 meseci
Racunica je vrlo priblizna i uz tu gresku !

2*80 flasa , konzervi = 80 kuna

80 Kuna je 10.7 Eura ! Da zaokruzimo na 11 .

A on je napisao 12-13 . Prilicno mala greska jer je napisao da je pre reciklirao u HR , protok vremena cini svoje pa je mala Ukupna greska razumljiva .
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.smin-1.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat - treba nam više20.09.2021. u 07:29 - pre 30 meseci
Citat:
bordzija:
U hrvatskoj recimo imaju ljude robote koji ispred lidla i ostalih supermarketa otkupljuju ambalažu odmah dobijaš 17 dinara po flaši/konzervi.


Citat:
ademare:
Prilicno mala greska jer je napisao da je pre reciklirao u HR , protok vremena cini svoje pa je mala Ukupna greska razumljiva .




Kod nas su bolji uslovi
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a02:26f7:c88c:700e:0:47e0:69f3:8f0



+1064 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.09.2021. u 07:37 - pre 30 meseci
Vish korisno sa ekoloshki ispravnim. Ti reciklomati su zakon :P
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju21.09.2021. u 11:40 - pre 30 meseci
Citat:
stakogde

Kod nas su bolji uslovi :-)


Tamo dobiješ odmah KEŠ na ruke dok u srbiji zarađuje isključivo mafija na vlasti.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.smin-1.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju22.09.2021. u 18:38 - pre 30 meseci
Meni to lepo pokrije troškove mobilne telefonije - lova koju bih dao za dva mobilna paketa sada mi ostaje u džepu.
Praviti biznis od sakupljanja tudjeg otpada je svakako suluda zamisao.
Samo sam hteo da naglasim da nije 17 dinara po flaši/konzervi nego 7.
Ipak mislim da kada bi kod nas postavili reciklomat ispred svakog supermarketa
da bi to bilo bolje od smrdljivog lika koji zahebava.


[Ovu poruku je menjao stakogde dana 23.09.2021. u 00:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao stakogde dana 23.09.2021. u 00:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.10.2021. u 12:28 - pre 29 meseci
Globaltel je danas po Tabloidima pod Kontrolom Vlasti , plasirao Saopstenje !

Tvrde da ima Nesavesnih gradjana i da se sa njima mogu izboriti samo Smanjenjem Nadoknada ??

"Od sada, nezavisno od vrste ubačene ambalaže, Beograđani koji koriste Reciklomat će za prenos sredstava na personalizovane kartice gradskog prevoza po ambalaži dobijati 5 dinara, za nepersonalizovane kartice 1 dinar, za humanitarne donacije 3 dinara, a za Globaltel prepaid kredit i dalje 10 dinara. Kao i do sada, Reciklomat prihvata limenke, otpadnu Tetra Pak ambalažu, staklene flaše i plastične PET flaše."


Sad ce verovatno biti prazniji , jer je ovo sto nude Budalastina .

Jer za prevoz Ne kosta Nista , samo se upise 1 dinar ???

Takodje taj Globaltel ne kosta Nista da upise 10 dinara za razgovor , jer njega tih 10 ili 100 dinara ne kosta nista , ne postoji trosenje resursa sistema !
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.10.2021. u 19:12 - pre 29 meseci
Odlicno, onda nek sve firme u Srbiji pocnu praviti reciklomate i poklanjati to sto ih "ne kosta nista". Pa taman bili i prazniji - ko hoce da ubaci flasu nece morati da ustaje ujutro kao pekar, nego ce moci da nadje nenapunjen reciklomat i u vecernjim satima.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.10.2021. u 20:23 - pre 29 meseci
Koliko si procitao Postova iz ove teme pre ovog tvog posta ?

Jedan ?


Globaltel je Virtuelni operater Mobilne telefonije , vlasnik Z. Mitrovic, vlasnik PINK-a izmedju ostalog !

Dil je sa Vesicem i kompanijom iz Gradske vlasti !

Znaci Z.M. Nista ne kosta da se upise 1 dinar za voznju gradskim prevozom , jer to NE placa on ! Vec placa Grad tj. niko ! Jer ti treba XX boca da bi ostvario jednu voznju , a Autobus ce da potrosi toliko goriva i ima drugih troskova i bez tvoje voznje !

Tako da se Imaginarni 1 dinar upise i ti ga " potrosis" a Z.M. to Nista ne Kosta !

Jer je dinar Imaginarni ne stvarni !


Jos ko zna kakav je to dil i koliko je Grad potrosio Nasih para , gradjana Beograda za ove kante , i taj novac se sliva u privatne dzepove !!
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.10.2021. u 21:37 - pre 29 meseci
Ti ademare zvučiš kao da si bio jedan od onih koji su zloupotrebljavali sistem i zbog kojih se ova promena i uvela.
Uzmi personalizovanu karticu, ubaci 30-40 ambalaža mesečno koliko možeš da sakupiš i vozaj se na miru jer ćeš dobiti 5 dinara po ambalaži.
Što se tiče dilova sam si rekao da nemaš pojma a siguran sam da nemaš ni dokaza tako da nema poente trošiti reči na to.
Mene više brine ovo "ili/ili" na reciklomatima:



Ispade da više neće moći da se uzima i dopuna za mobilni i busplus??
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.10.2021. u 23:47 - pre 29 meseci
Slab si ti Bot , kada ja koji Nikada nisam koristio ovo moram da te Obavestavam o promenama ?!

Nisam koristio jer Postoji Nesto sto se Zove PONOS i Princip i to nije za prodaju ne za 1 dinar , nego za bilo koju sumu !!

Postoji Nesto i Neko koga Mitrovic ne moze da kupi !

To je Najveca razlika izmedju tebe i Mene !! Velika i duboka kao Kanjon !!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju21.10.2021. u 08:26 - pre 29 meseci
Citat:
ademare:
Koliko si procitao Postova iz ove teme pre ovog tvog posta ?

Sve, mada gluposti ignorisem, ali sad cu da odstupim od tog pravila cisto da ti ilustrujem primer gluposti, pa cu nakon sto posaljem isto da zaboravim da sam procitao:


Citat:
Globaltel je... (bla, bla)... to NE placa on ! Vec placa Grad tj. niko !... (bla, bla)... ko zna kakav je to dil i koliko je Grad potrosio Nasih para ,

Ti "znas" kakav je ugovor, a ustvari ne znas? Moguce je da si procitao ugovor, a ne umes da ga prepricas? Ali verovatnije da samo lupas.
U svakom slucaju nikada ludje nisam potrosio vreme nego za ovo citanje tvog "objasnjenja". Molim te ako mozes pisi ozbiljnije, a ako ne mozes onda ustedi sebi a i nama trud oko tog "objasnjavanja" situacije.

Sto se mene tice, novac ulozen u reciklazu smeca je najbolje potrosen novac koji je NEKO ikada potrosio. Uopste me ne interesuje ko je NEKO, hipoteticki sve da je novac ukraden iz mog dzepa pa ulozen u reciklazu ne zelim da preduzmem nikakve korake protiv kradljivca, vec naprotiv, zadovoljstvo mi je da je moj novac dobro potrosen. Sada je valjda jasno zasto cu da ignorisem sva "objasnjenja" (citaj: nagadjanja) o tokovima novca. Ne zelim da branim nijednu vlast, imas sigurno 99 primera glupo ulupanog novca u privatne dzepove, a neko ko sve te primere ignorise i ostrvi se na nesrecni reciklomat mora racunati na moj otpor, kao i otpor ljudi slicnih meni. Jos ako u rukama nema nista konkretno sto bi citirao, nego se bazira na nagadjanja onda je to otpor na kvadrat u smislu opsteg otpora neprijateljima ekologije kao i opsteg otpora nekvalitetnog pisanja na forumu generalno.

Ljudi danas kad doputuju u novi grad/drzavu procenjuju stepen lokalnog civilizacijskog razvoja na sledeci nacin:
1) lako reciklirati pet ambalazu = moderno drustvo
2) Tesko reciklirati pet ambalazu = ljudi delimicno zaostali za civilizacijom
3) Nemoguce reciklirati pet ambalazu = svinje kojima ne smeta da zive u sopstvenim gov... hocu reci smecu!

Hajde da okrenemo pricu na drugu stranu - hocu reciklazu, hocu da se moje pare trose na to, pre nego za kojekakve muzicke fontane, novogodisnje sijalice, jelke, vatromete, estradne umetnike, zakupe automobila koji za tri godine kostaju vise od kupovine novog i tako dalje, da ne nabrajam. Neka se sve te pare ako vec moraju da se preliju u privatne dzepove preliju na takav nacin da u svakoj ulici imam reciklomat, a u duzim ulicama po 2-3. Nadam se da sam bio jasan i da ce borci protiv reciklaze iz mojih pomenutih i nepomenutih primera naci nesto drugo protiv cega ce se boriti. Ako nece, moraju racunati na najostrije kritike clanova foruma kojima je ekologija bitna stvar u zivotu, kontas?


[Ovu poruku je menjao pctel dana 21.10.2021. u 09:36 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80484 | Odgovora: 448 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.