Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80498 | Odgovora: 448 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju24.11.2021. u 17:07 - pre 28 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Sine, pa ti si glavni individualni izvor zagađenja u gradu! Čuj, redovno na mesečnom nivou proizvodiš preko 100 komada plastičnog/staklenog otpada! Plus koliko još kartonskog/papirnog, pa kuhinjskog, pa crknute miševe i pacove, pa baterije/sijalice/punjači, pa malo šuta, maltera i ostalog građevinskog materijala...

Lako je sirotinji i nepismenima, oni treba samo da plate (kroz namete) zbrinjavanje svog tog otpada. A ti moraš da se patiš da ga proizvedeš, da ga sortiraš i da ga odvezeš do reciklomata. I da uzmeš pare, to ti je najteži deo, je l' da? ;)


Aj edukujte se malo pre nego što krenete da pričate nebuloze.
Prosečno četvoročlano domaćinstvo u Srbiji proizvede oko 200 reciklabilnih ambalaža mesečno tako da ja sa svojih 110 sam daleko ispod proseka.
To je 50 ambalaža po članu domaćinstva mesečno.
Tako da i vi ste negde tu na pola proseka kao i ja.
Ja recikliram za 4 člana svog domaćinstva pa je broj veći ali je prosek približno isti.
Možda sam ja malo revnosniji pa odvajam baš sve što može da se reciklira a vi ne, zato razlika u tih 7 ambalaža mesečno.

Svakako su reciklomati izuzetno korisni i treba ih postaviti što više da budu svima dostupni.

Citat:
bordzija:
Meni je najjače što recimo reciklaža u hrvatskoj ne prima flaše i konzerve ukoliko su malo deformisane ili iskrivljene. Recimo ako je limenka prignječena ne želi da je primi. U hr se prilikom kupovine proizvoda naplaćuje 0,5 kuna koje odmah idu nekome u džep i onda ništa neće da prihvate. Krajnji level podjebavanja je da mu ne radi marker kojim piše broj ambalaže u džaku pa ne prihvata. Tu ti je jasno da je to samo priča za malu decu a glavni trovači kapitalizam i krupni otpad.

Drugi signal je da osoba ne može da preda više od 80 flaša/konzervi kako mu se nebi isplatio dolazak tj prljanje auta. Treće ne prihvataju flaše sa čepovima kako bi to još više smrdelo i usvinjilo ti auto dobro da zapamtiš kada si pokušao da recikliraš nešto.


Ovo mi najjače. Navodno sakupiš manje od 20 ambalaža mesečno ali te boli što ne možeš da doneseš više od 80 odjednom.


[Ovu poruku je menjao stakogde dana 24.11.2021. u 18:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju24.11.2021. u 19:22 - pre 28 meseci
I ja skupim iz četvoročlanog domaćinstva jedva 20tak ambalaža tako da ti priča ne stoji. Ti jednostavno reklamiraš šarene kutije sa tabletom i dva zupčasta kaiša od lade. I još se hvališ kako zagađuješ široko.

I ko je rekao da ja idem jednom mesečno sa 80 flajki? Auto sigurno neću da vozim samo zbog toga 70 km.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
89.200.46.*



+2282 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju24.11.2021. u 21:37 - pre 28 meseci
Citat:
svaki put poljubim reciklomat koji je izvan funkcije.

Moze jedno licno pitanje - da li ti spavas do podne?
Pitam zato sto sam i ja isti problem imao dok sam do reciklomata isao uvece. Ali, onda mi je neko rekao ili sam cak ovde procitao da do reciklomata treba ici rano ujutro. Od kad tako radim, svaki put nadjem funkcionalan iz prvog pokusaja. Bilo kako bilo, raspravljate se oko necega oko cega se svi slazemo - imamo premalo (funkcionalnih) reciklomata.
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 06:38 - pre 28 meseci
Druže, nemoj da se trudiš uzalud.
Dečko je trol koji priča bajke kako bi argumentovao svoje neosnovane tvrdnje.
Sva domaćinstva u proseku generišu 50 ambalaža mesečno po članu, samo njegovo generiše 5.
Cela Hrvatska je načičkana reciklažnim punktovima samo on mora da putuje 70 km da bi reciklirao.
A inače reciklira već 20 godina i ne trebaju mu pare za to ali ovi reciklomati mu mnogo smetaju.
Ja kad pohvalim ideju reciklomata i kažem da recikliram SVE ambalaže koje je moguće reciklirati
ispadnem najveći zagađivač u Evropi, ja koji mesečno baci u kontejner NULA ambalaža!

Jedina mana ovih reciklomata je što ih nema dovoljno. Sve ostalo je trolovanje.

[Ovu poruku je menjao stakogde dana 25.11.2021. u 08:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 08:10 - pre 28 meseci
A šta radiš sa ambalažom koju nije moguće reciklirati? Ili koju je neisplativo reciklirati pa je niko ni ne skuplja? Nju bacaš pored kontejnera, ili zajedno sa reciklabilnom ambalažom guraš u namenske kontejnere i remetiš proces recikliranja?

Šta, nisi čuo da se pojedine vrste ambalaže ne recikliraju? Neke vrste papira, plastičnih boca, lomljeno staklo, auto-staklo, neke vrste metalnih konzervi? A, pa nisi se ti spremio dovoljno za recikliranje! Nije dovoljno sve metalno roknuti u jedan kontejner, sve papirno u drugi, a sve plastično ili stakleno u treći. Mislim, moguće je i to, ako će sve završiti na deponiji opšte namene, kao što je ona u Vinči. Ali ako pričamo o recikliranju, prvi korak je separacija, a to ima svoja pravila i uslove. Istraži malo, naći ćeš na Google pod pojmom "ambalažni otpad".

Tako da mi je žao što ti rušim sneška, ali to što ti radiš je samo rudimentalno recikliranje, a nikako svestan i ispravan pristup problemu. I to mogu da razumem, neće svako da se udubi u problem. Ali mahati ovde ekološkom zastavom, agitovati za folirantska i u osnov površna rešenja, vređati ljude i praviti se pametnim bez pokrića, e to nije u redu.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 09:11 - pre 28 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
svaki put poljubim reciklomat koji je izvan funkcije.

Moze jedno licno pitanje - da li ti spavas do podne?
Pitam zato sto sam i ja isti problem imao dok sam do reciklomata isao uvece. Ali, onda mi je neko rekao ili sam cak ovde procitao da do reciklomata treba ici rano ujutro. Od kad tako radim, svaki put nadjem funkcionalan iz prvog pokusaja. Bilo kako bilo, raspravljate se oko necega oko cega se svi slazemo - imamo premalo (funkcionalnih) reciklomata.

Ne mogu ujutro da idem do reciklomata jer imam obaveze ne mogu da se prilagođavam automatu jer on u principu mora stalno da bude u funkciji za šta je napravljen inače gubi funkciju i postaje šarena kutija. Da su osmislili kontejner sa jednostavnim pražnjenjem umesto torbe sa 2 ručke koja stoji u njemu. Da ima skener kodova i da pričamo ovako je to prosta zjbncija uglavnom izvan funkcije. Uveče prošetam, bacim đubr, kupim ponešto što treba, obavim sitnu nabavku, odem do slavije u pekaru i to je to.

A i ne volim da po danu nosim đubre u ovom slučaju ceger sa flašama.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 12:56 - pre 28 meseci
Citat:
SlobaBgd:
A šta radiš sa ambalažom koju nije moguće reciklirati? Ili koju je neisplativo reciklirati pa je niko ni ne skuplja? Nju bacaš pored kontejnera, ili zajedno sa reciklabilnom ambalažom guraš u namenske kontejnere i remetiš proces recikliranja?

Šta, nisi čuo da se pojedine vrste ambalaže ne recikliraju? Neke vrste papira, plastičnih boca, lomljeno staklo, auto-staklo, neke vrste metalnih konzervi? A, pa nisi se ti spremio dovoljno za recikliranje! Nije dovoljno sve metalno roknuti u jedan kontejner, sve papirno u drugi, a sve plastično ili stakleno u treći. Mislim, moguće je i to, ako će sve završiti na deponiji opšte namene, kao što je ona u Vinči. Ali ako pričamo o recikliranju, prvi korak je separacija, a to ima svoja pravila i uslove. Istraži malo, naći ćeš na Google pod pojmom "ambalažni otpad".

Tako da mi je žao što ti rušim sneška, ali to što ti radiš je samo rudimentalno recikliranje, a nikako svestan i ispravan pristup problemu. I to mogu da razumem, neće svako da se udubi u problem. Ali mahati ovde ekološkom zastavom, agitovati za folirantska i u osnov površna rešenja, vređati ljude i praviti se pametnim bez pokrića, e to nije u redu.


Izvini, a kako da te ne vređam kad se praviš glup?
Sa ambalažom koju nije moguće reciklirati radim isto što rade i svuda u svetu - bacam je sa ostalim nereciklabilnim otpadom u kontejner ako već ne mogu da izbegnem njeno korišćenje.
35 kila kartona mi i dalje bleji na terasi i čeka da neko dođe i odnese ga na reciklažu.
Nisam idiot da ostavljam bilo šta pored kontejnera ili da trpam stvari u namenski kontejner koje tu ne pripadaju.
Na žalost, drugi ljudi misle da je to OK solucija pa se zato i sav reciklabilni otpad kod nas sortira kada stigne u centar za reciklažu.
Znači, separacija se radi svakako u tim centrima zbog idiota i ja mogu samo da olakšam posao tim ljudima ali nikako ne mogu da zamenim njihov rad.
Tako da taj tvoj argument da ono što ja radim nije dobro ne drži vodu - izvini što ti rušim sneška.
Poslušaj me i istraži malo šta radi kod nas firma Sekopak ako zaista želiš da ozbiljno i argumentovano diskutujemo na temu reciklomata i reciklaže.

Do tada ostaje da su reciklomati vrlo korisna stvar i da meni lično olakšavaju dosta da svakog meseca recikliram oko 100 ambalaža i sprečim da one završe u već pomenutoj Vinči.
Kada bi postavili više reciklomata pa jedan i na Banjici da ne moram kolima da putujem do reciklomata, bilo bi još bolje.



[Ovu poruku je menjao stakogde dana 25.11.2021. u 14:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 14:05 - pre 28 meseci
Citat:
stakogde:
Sa ambalažom koju nije moguće reciklirati radim isto što rade i svuda u svetu - bacam je sa ostalim nereciklabilnim otpadom u kontejner

Citat:
stakogde:
...ja koji mesečno baci u kontejner NULA ambalaža!

 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 14:17 - pre 28 meseci
Opet se praviš glup? Zašto?

Ja bih te zamolio da kada me citiraš pišeš cele rečenice - nemoj da čupaš delove iz konteksta.

Citat:
Sa ambalažom koju nije moguće reciklirati radim isto što rade i svuda u svetu - bacam je sa ostalim nereciklabilnim otpadom u kontejner ako već ne mogu da izbegnem njeno korišćenje.


Dakle, pošto maksimalno izbegavam korišćenje ambalaže koju je nemoguće reciklirati, broj nereciklabilne ambalaže koja zbog mene završi u kontejneru je minimalna.

Citat:
Ja kad pohvalim ideju reciklomata i kažem da recikliram SVE ambalaže koje je moguće reciklirati
ispadnem najveći zagađivač u Evropi, ja koji mesečno baci u kontejner NULA ambalaža!


Pošto je ovo sve jedna rečenica "NULA ambalaža" se odnosilo na "ambalaže koje je moguće reciklirati" pomenute ranije u rečenici.

Evo - nadam se da sam ti dovoljno detaljno nacrtao šta sam hteo reći.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 14:46 - pre 28 meseci
I dalje nema logike.
Ili ti ne umeš da objasniš to što hoćeš, ili se praviš glup.
Ja zaključke izvlačim iz napisanog, ne mogu da tumačim šta si hteo da kažeš, već šta si rekao (napisao).

Ali nije ni važno, samo ti trpaj ambalažu u reciklomate, ako smatraš da ćeš tako doprineti smanjenju zagađenja. Nesumnjivo bi zagađenje bilo još veće da nema reciklomata (mada, pitam se da li se ti reciklomati recikiraju kada odsluže svoje, ili završe na deponiji u Vinči jer je neisplativo da se recikliraju). Sa druge strane, što je više reciklomata, što je više kampanja, što je više dodatnih poreza i ograničavanja slobode građana, što je više borbe za ekološki čistu životnu sredinu, to je više proizvedene ambalaže, više je zagađenja i više je buke na tu temu. Rekao bih da zagađivači hrane ekološke pokrete, a da ekološki pokreti rešavaju posledice a ne uzroke. Jer kad bi rešili uzroke, ne bi bilo svrhe njihovom daljem delovanju, a to ne sme da se dogodi!

Imaš li predstavu koliko ambalažnog otpada proizvede Bezosov Amazon na globalnom nivou, posebno u vreme korone? Ili koliko ambalažnog otpada na lokalnom nivou proizvedu Glovo i Wolt? Ali to su tekovine razvijenog društva, zar ne, i niko se ne bi odrekao prednosti koje donosi takav način poslovanja.

Svi bi da sve bude čisto i zeleno i oku ugodno, ali niko neće da mrdne svoje duppe do picerije da poruči i pojede picu, ili da ode na pijacu i kupi namirnice, ili da kupi laptop u prodavnici (da, moguće je da tražiš da ti isporuče robu u prodavnicu, i da odeš po nju sam a ne da ti kurirska služba donosi na vrata, ko da si invalid). Svi bi da budu ekolozi, al' da im ne uđe.
Pa ne može, bato...

A ti samo recikliraj, ko ti brani. Laži sebe da doprinosiš čistijoj i zdravijoj sredini. Ali nemoj nas ubeđivati u svoje zablude.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 25.11.2021. u 15:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 14:59 - pre 28 meseci
Sve je to ok, samo ja znam šta ne bih voleo. A to je da postanemo 'Indija' gde sve smrdi i prljavštine ko kod cigana. Rasprostru svi čerge po vašarima i prodaju neke gluposti koje odavno treba reciklirati. Kad bi samo gvožđe se recikliralo, svo ovo gvožđe po Srbiji, ne bi morali ni da zamahnemo krampom u rudniku.

Ili papir...karton... ne bi sekli šume...itd... Čudna smo mi nacija i država. Nedefinisana. Oćemo napredak, proizvodnju, bolji standard. A oćemo i da sve bude lepo zeleno, čisto... Jedina zemlja na koju trebamo i možemo da se ugledamo je Japan. Moderno i prirodno. Takav splet organizovanog društva, je nešto prosto najbolje. Nema dalje... Ili možda grešim.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 17:37 - pre 28 meseci
Citat:
stakogde:
Opet se praviš glup? Zašto?


Evo da ti otkrijem tajnu kako da ne praviš toliko đubreta u svom životu, umesto da kupuješ flaširanu vodu i zagađuješ možeš da kupiš automat za vodu ili iznajmiš, ja imam ove pumpe dozatore pa kupujem 7 litara koju posle sabijem i uvrnem i gurnem u reciklomat bez problema. Umesto onih malih pederskih jogurtića kupi veliki dvolitarski. Umesto pakovanja od 6 jaja kupi ono od 30 jaja. Optimizuj svoj život za početak.

To su ti sve male tajne velikih majstora koje nećeš nikada naučiti na megatrend univerzitetu i sličnima.



Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 17:48 - pre 28 meseci
@bordzija E ovo meni treba. Jel to cena samo za pumpu? Cenim da bi mi trebala dva balona malo veća. Pa da ih menjam. Ova česmuša mi ubi bubrege...
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 18:34 - pre 28 meseci
Naravno da je cena samo za pumpu.
Sada bi SlobaBgd trebao da uleti klizeći sa pitanjem:

Citat:
"A šta kada se ta pumpa pokvari? koliki je životni vek takve pumpe na akciji? Da li ona uopšte može da se reciklira ili ide u Vinču? Koliki je CO2 otisak proizvodnje ovakve pumpe? Istraži malo, naći ćeš na Google..."


Kao da takva vrsta spinovanja doprinosi temi o reciklomatima?
Šta, ako ja ne znam da recikliram to znači da moj stav da su reciklomati izuzetno korisni nije validan?
Ako ja ne recikliram po standardima EU onda niko ne treba da reciklira i treba samo da prebacuje odgovornost na velike proizvođače?
Smešno.

Inače bordzija da otkrijem i ja tebi par tajni:
Kupujem vrlo malo flaširane vode i to u flašama od 2,5L koje sam do sada imao poteškoće da sabijem i uvrnem na veličinu koju prima reciklomat.
Sada je situacija malo bolja (kao da su proširili rupu na reciklomatu za par cm???) ali bih svakako voleo da vidim video/sliku dokaza kako ti ručno i u nekom prihvatljivom vremenu deformišeš balon od 7 litara dovoljno da isti uđe u reciklomat.
Kupujem vrlo malo flaširane vode jer moje domaćinstvo pretežno koristi ovo:



https://www.tehnomanija.rs/mal...riranje-vode/akvafor-beli.html

što i tebi iskreno preporučujem.
Voda u Beogradu osim kamenca nema puno štetnih primesa pa se ovaj filtar uspešno izbori sa njima (odstrani i kamenac) tako da dok ne izgrade metro depo na Makišu nema puno poente kupovati flaširanu vodu.
Što se tiče pederskih jogurtića, ja jogurt ne konzumiram uopšte, a moja porodica u proseku 0,4L nedeljno tako da ako bi kupovali dvolitarski, redovno bi ga bacali jer bi se kvario. Takvu flašu pokvarenog jogurta ne možeš ni da recikliraš zbog očiglednih razloga. Jaja dobijam sa sela od majke u kartonskim pakovanjima koja se koriste u krug više godina (odnesem prazna, napunim, donesem) tako da sam i tu 0 waste.
Mislim da sam prilično lepo optimizovao svoj život, u profilu mi piše koji sam faks završio tako da me mani tih Megableja, ali evo taj karton na terasi baš smara moju ženu pa onda ona smara mene.
Ako hoćeš zaista da pomogneš, posavetuj me kako da recikliram tih 35kg kartona a da ne moram da ga vučem sa četvrtog sprata ili barem da ne trošim gorivo na njegovo odvoženje.
Kada sam pitao momke koji se bave reciklažom kartona i došli kombijem ispred Maksija da preuzmu veću količinu kartona, rekli su mi da za tih 35 kila im se ne isplati da dolaze i da je najbolje da ja taj karton spalim...



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 18:50 - pre 28 meseci
Citat:
To su ti sve male tajne velikih majstora koje nećeš nikada naučiti na megatrend univerzitetu i sličnima.


Ti si inace na ovom forumu poznat kao horder elektronskog otpada po nekretninama koje koristis.
Pored toga si i dokazani lazov, pa ja te tvoje izjave od recikliranju ne bih vrednovao vise od 5 para, a o savetima drugima tek da ne pocinjem....
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 22:21 - pre 28 meseci
Citat:
stakogde: Naravno da je cena samo za pumpu.
Sada bi SlobaBgd trebao da uleti klizeći sa pitanjem:



Kao da takva vrsta spinovanja doprinosi temi o reciklomatima?
Šta, ako ja ne znam da recikliram to znači da moj stav da su reciklomati izuzetno korisni nije validan?
Ako ja ne recikliram po standardima EU onda niko ne treba da reciklira i treba samo da prebacuje odgovornost na velike proizvođače?
Smešno.

Inače bordzija da otkrijem i ja tebi par tajni:
Kupujem vrlo malo flaširane vode i to u flašama od 2,5L koje sam do sada imao poteškoće da sabijem i uvrnem na veličinu koju prima reciklomat.
Sada je situacija malo bolja (kao da su proširili rupu na reciklomatu za par cm???) ali bih svakako voleo da vidim video/sliku dokaza kako ti ručno i u nekom prihvatljivom vremenu deformišeš balon od 7 litara dovoljno da isti uđe u reciklomat.
Kupujem vrlo malo flaširane vode jer moje domaćinstvo pretežno koristi ovo:



https://www.tehnomanija.rs/mal...riranje-vode/akvafor-beli.html

što i tebi iskreno preporučujem.
Voda u Beogradu osim kamenca nema puno štetnih primesa pa se ovaj filtar uspešno izbori sa njima (odstrani i kamenac) tako da dok ne izgrade metro depo na Makišu nema puno poente kupovati flaširanu vodu.
Što se tiče pederskih jogurtića, ja jogurt ne konzumiram uopšte, a moja porodica u proseku 0,4L nedeljno tako da ako bi kupovali dvolitarski, redovno bi ga bacali jer bi se kvario. Takvu flašu pokvarenog jogurta ne možeš ni da recikliraš zbog očiglednih razloga. Jaja dobijam sa sela od majke u kartonskim pakovanjima koja se koriste u krug više godina (odnesem prazna, napunim, donesem) tako da sam i tu 0 waste.
Mislim da sam prilično lepo optimizovao svoj život, u profilu mi piše koji sam faks završio tako da me mani tih Megableja, ali evo taj karton na terasi baš smara moju ženu pa onda ona smara mene.
Ako hoćeš zaista da pomogneš, posavetuj me kako da recikliram tih 35kg kartona a da ne moram da ga vučem sa četvrtog sprata ili barem da ne trošim gorivo na njegovo odvoženje.
Kada sam pitao momke koji se bave reciklažom kartona i došli kombijem ispred Maksija da preuzmu veću količinu kartona, rekli su mi da za tih 35 kila im se ne isplati da dolaze i da je najbolje da ja taj karton spalim...


Lepo, odvrneš čep malo na bidonu od 7 litara, zgnječiš lako i u isto vreme uvrneš bidon pa zavrneš čep i ona ostane pod vakumom uvrnuta.

Čekaj ne kupuješ vodu, ne kupuješ jogurt, ne kupuješ jaja... Pa šta onda guraš u reciklomate, kamionske gume i stare patike? 🤔 Ti si taj koji ih stalno zaglavljuje?

Prošlog meseca kada sam zadnji put reciklirao oni ladini zupčasti kaiševi u reciklomatu su šlajfovali na +14 stepeni, kakva je sad situacije kada smo blizu nule?

Karton i papir skupljaš i redovno guraš u kante koje su označene svaka za sebe papir, staklo itd.



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 25.11.2021. u 23:39 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 22:43 - pre 28 meseci
Taj bidon od 7L ima debelo dno koje je šire od otvora reciklomata...
+čepove pošto je sasvim druga vrsta plastike u pitanju ja odvajam i predajem u Čep za hendikep tako da mi to svakako nije opcija.
Kaiševi su zupčasti i teško da mogu da proklizavaju ali neki deo mehanizma jeste malo zapinjao kod preciznog doterivanja ambalaže ispod kamere pre nekih nedelju dana,
i dalje je korektno radilo i nije puno uticalo na brzinu reciklaže. Moguće da se taj tvoj reciklomat u kraju više troši.
Svakako kad crkne treba kontaktirati njih ako oni to sami ne provale i srede u roku od par dana.
35 kg kartona je dva gepeka a ovakav kontejner sa slike mi je daleko.... :(
To mi je pretežno ambalaža od nameštaja kad sam se useljavao u stan, pa se nagomilala relativno brzo.
Muka mi je da spuštam to niz stepenice a kamo li još negde i da vozim.
Dok je cena kartona bila visoka, magao sam da nađem nekog ko bi to rado odneo od mojih vrata stana ali taj voz je izgleda otišao....
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.11.2021. u 23:01 - pre 28 meseci
Pa onda pokvasi taj karton i sabij u kantu, izvrni i ostavi da we osuši imaćeš zipovan materijal sa kojim se lakše manipuliše.

Bidoni od 7 litara vode iz lidla imaju meko dno i lako se saviju po želji. Toliko su mekani da i ne treba čep da se vraća. Ali ti si i rekao da takvu vodu ne kupuješ otkud sad toliko znanje da imaju tvrdo dno? Da ti ne radiš možda u nekom reciklomatu unutra i zipuješ ručno ambalažu jer je jeftinije od prave mašine za reciklažu?

Jel ove čepove skupljaš? Pazi zalutao si na temu i forum gde su malo zeznuti za folirante. Naročito ove mitrovićeve.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju26.11.2021. u 03:43 - pre 28 meseci
Koristim demineralizovanu vodu u balonima od 5L za kontrolu vlažnosti vazduha.
Ne kupujem ih u Lidlu i oni imaju baš onako dosta kruto dno. Potrošim manje od jednog takvog balona mesečno.
Što se tiče čepova, imaš sve objašnjeno ovde: https://cepzahendikep.org/

Hvala SG kamikazi što je objasnio ko je ko ovde na forumu.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.183.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju26.11.2021. u 19:33 - pre 28 meseci
Neispravni rekao bih blokirani reciklomati van funkcije a onlajn kao aktivni:




Onda sam obišao krug i kod crkve sv marka našao ispravan u funkciji (na sajtu prazan) i uz neko krrrrčanje kaiševa uspeo da uteram ambalažu, pola nije registrovao al šta da se radi nema veze. I stvarno je bio prazan, staklena flaša je pala i razbila se o beton 😂
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80498 | Odgovora: 448 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.