Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42754 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?19.09.2021. u 13:14 - pre 30 meseci
Citat:
MajorFatal: .. poslu.. Da može da se zaposli, a kad se zaposli da može da živi od svog rada, i obezbedi deci pristup zdravstvu, školstvu..
Ta jednakost se zove onako kako političari i mediji izbegavaju da izgovore: standard. Da i onaj što kopa kanale, i onaj što operiše imaju bar za osnovno, ali da se skala na kojoj je to osnovno podiže naviše.


Slažem se sa tim, ali bih preformulisao "priliku za posao".. Tu već dolazimo na malo klizav teren, jer je posao ipak nešto oko čega mora i čovek individualno da se potrudi. Nikom nije garantovan posao samom činjeniciom što se rodio, već čovek mora nešto da se zna da radi, a ako ne zna ništa da radi onda mora da nauči, a ako ništa zna i neće da uči - onda mora poturi kičmu i da tegli po nekim magacinima, gradilištima i slično..

Ali da onaj ko radi bi trebalo da ima za osnovno.. krov nad glavom, da se leči, da se školuje, da ukoliko zaboravi da ugasi ringlu ima na raspolaganju vatrogasce u razumnom roku itd..A nejednakost je rešio konzumerizam.. Svima je potreban auto - e sad imaš Punta za 1000e, imaš Bentley suv za 200000e..

U Smederevu su se recimo Kinezi pobunili jer "starosedeoci" otvaraju bolovanja i idu da rade na poljima i na njivama da bi zaradili dodatni dinar. Pa rođače, daj svakom min 700e i ubeđen sam da bolovanja neće biti, a da će godišnje odmore koristiti - da odmaraju..
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?19.09.2021. u 14:34 - pre 30 meseci
Citat:
Turmen:
Imam neki utisak da većina ljudi (pa i nas ovde na forumu) reč "jednakost" tumači kao - Miloje radnik Fabrike Metalnih Odlivaka u Gajdobri zarađuje isto kao Dr. Simonović kardiohirurg iz Dobračine..

Ja mislim da je to nemoguće i da to nije moglo ni u Tiletovo vreme.. Čisto sumnjam da je moj ćale kao običan električar imao istu platu kao njegov poslovođa ili direktor Toplane.. Čak i tada su bolje stanove dobijali inženjeri i direktori, sa boljim kvalitetom gradnje u "boljem kraju", i imali su prioritet, a ono što ostane je ostajalo za "sitnu boraniju"..

Tacno tako, razlike su postojale i u Titovo vreme. Medjutim, kljucna stvar je bila sto je za one sposobne postojala tvrda granica, zid, linija koju nikako nisi mogao da prevazidjes, ma koliko se trudio. To je one koji su imali znanje, sposobnost i zelju da uce i rade teralo iz zemlje. Bas zato su takvi ljudi i odlazili ... ili su prihvatali da unutar postojeceg sistema naprave sto vise, pa su se slizali sa crvenima. Kada ne mozes da ga pobedis, pridruzi mu se. Stara izreka.
Citat:
USA mi je nekako "alarmantan primer" (voleo bih da me ispravi neko ko živi tamo ili je živeo), gde imaš naselja gde ne zalazi policija, vatrogasci, gde je zubar misaona imenica za većinu, gde operacija noge ako se slupaš kolima košta kao dvosoban stan i ne znam ni ja šta.. I gde su sve veće nejednakosti na mnogo nivoa.. Alarmantan mi je primer zato što mislim da sve to polako dolazi i kod nas..

U Americi postoji zdravstveno osiguranje. Privatizovano je i placas ga u vise nivoa. Obrazovani ljudi odvajaju koliko mogu od svoje plate i uzmu neki pristojan paket za sebe i porodicu. Bas za takve slucajeve. Ali to nije obavezno. I bas zato mnogi razmisljaju u stilu: necu da placam, mlad sam i zdrav sam. Onda mu se desi neki maler i nema para da plati.

Zanimljivo je inace da je takav sistem bio i u Holandiji pre 20 godina. Oni sto su primali do 30,000 evra godisnje (bruto) su imali obavezno drzavno osiguranje, svi preko toga su bili van tog sistema i ostavljeno im je na volju hoce ili nece da placaju. A onda je u jednom trenutku sve to stopirano, drzavno osiguranje je ukinuto, posao su preuzela privatna osiguravajuca drustva i svima je uvedena zakonska obaveza placanja makar osnovnog zdravstvenog osiguranja (kosta oko 100 evra). Ovima na socijali drzava refundira taj iznos, ali i oni moraju da te pare plate. Nema necu, nema sta ce to meni, plati.

U Nemackoj postoji i danas obavezno drzavno i opciono privatno osiguranje i taj sistem je zadrzan i do danas.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?19.09.2021. u 14:56 - pre 30 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
Treće reka ne može da se povuče da bi narod prošo.


Može reka.





Jeziva bahatost
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a02:26f7:c88c:700e:0:27e0:6cb0:29fb



+1064 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?19.09.2021. u 15:07 - pre 30 meseci
ovako izgleda ekoloshka katastrofa
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?19.09.2021. u 16:30 - pre 30 meseci
Citat:
B3R1

Tacno tako, razlike su postojale i u Titovo vreme. Medjutim, kljucna stvar je bila sto je za one sposobne postojala tvrda granica, zid, linija koju nikako nisi mogao da prevazidjes, ma koliko se trudio. To je one koji su imali znanje, sposobnost i zelju da uce i rade teralo iz zemlje. Bas zato su takvi ljudi i odlazili ... ili su prihvatali da unutar postojeceg sistema naprave sto vise, pa su se slizali sa crvenima. Kada ne mozes da ga pobedis, pridruzi mu se. Stara izreka.



Moj utisak je da je i sada ovako.. Jedina razlika je što postoji i privatni sektor i što ti niko ne brani da otvoriš svoju firmu pa koliko zaradiš to ti je.. I što je u privatnim korporacijama malo podignut taj limit, pa recimo u IT industriji ćeš na godišnjem nivou dobijati neke povišice, možda ćeš moći da otkupiš akcije, moćićeš da napreduješ u nekoj korporativnoj hijerarhiji (QA, programer, team lead, solution architect, project manager, CTO).. Mislim i tu postoji zid, diktira ga ekonomija, ponuda i potražnja, ali verujem da se niko u Srbiji ne bi bunio da dođe do tog zida :)

U javnom sektoru je to još izraženije, upoznao sam vrsne inženjere koji u Telekomu došli do 100000din plate i to je to... Nameće se pitanje šta oni traže u Telekomu i što nisu promenili firmu / državu, ali ono ima i tamo limita itekako..

Citat:
B3R1: U Americi postoji zdravstveno osiguranje. Privatizovano je i placas ga u vise nivoa. Obrazovani ljudi odvajaju koliko mogu od svoje plate i uzmu neki pristojan paket za sebe i porodicu. Bas za takve slucajeve. Ali to nije obavezno. I bas zato mnogi razmisljaju u stilu: necu da placam, mlad sam i zdrav sam. Onda mu se desi neki maler i nema para da plati.



Zar nisu ti paketi nešto skupi i nisu baš dostupni svakom? Mislim pitam, nisam baš upućen u cifre?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a02:26f7:c88c:700e:0:aba6:65c0:8d0d



+1064 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?19.09.2021. u 18:29 - pre 30 meseci
Citat:
pa su se slizali sa crvenima.

u ono vreme nije bilo izbora
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?19.09.2021. u 19:22 - pre 30 meseci
Citat:
B3R1
U Nemackoj postoji i danas obavezno drzavno i opciono privatno osiguranje i taj sistem je zadrzan i do danas.


Promenjen je fundamentalno 2009-te.

Do 2009-te je postojala granica iznad koje nisi morao biti zdravstveno osiguran - uopste.

Takodje, freelanceri nisu morali biti osigurani iz nekog razloga, da sad ne objasnjavam kako i zasto.

Od 2009 svako mora imati zdravstveno osiguranje u DE (sa nekim minimalnim izuzetcima). Kako neki ljudi nikako ne upadaju u "drzavno" (koje nije drzavno, vec javno) osiguranje, zakon je promenjen tako da su "privatna" osiguranja obavezna da svako nudi i jednu tarifu koja je ekvivalentna pokrivanju "javnog" osiguranja (citaj: skupa kao krv i nudi manje).

Naravno, privatna osiguranja su "jako srecna" da to nude - toliko srecna da koriste sve moguce smicalice da se izmigolje tako da cesto ljudi iz USA i sl. koji su u srednjim godinama, na anti-depresivima, sedativima, lekovima za pritisak i sl. (sve stvari zbog kojih ih privatna osiguranja ne zele) moraju da angazuju advokate da se ganjaju da dobiju ovu tarifu (!).

Ako u DE dolazis iz neke EU zemlje, sve sto treba je da pokazes da si bio osiguran - cak i ako te privatna nece, javno mora da te primi onda :-) Ali ako si iz USA, Australije i sl.. nemas 20-25 godina, sve zube u vilici i dobar pritisak/krvne sudove i sl. - pripremi se za avanturu.

Javno osiguranje je 14.5% primanja, pola placa poslodavac - postoji neka granica, preko koje je trenutno ~850 EUR ili tako nesto mesecno za javnu tarifu koja je "meh" u odnosu na privatne* koje kostaju 50-80% toliko. Mnogo vise nego holandskih 100, ali to je privid - zato sto Holandjani zdravstvene troskove nadoknadjuju i iz drugih izvora. Na kraju krajeva, porezi su veci. Vrlo verovatno su troskovi slicni, ako ne i nesto veci u NL - ali je samo struktura finansiranja drugacija.

(*) Pod uslovom da hoce da te prime :-)))))

Inace totalni trzisni kapitalista u meni ne vidi odrzivost ovoga. Privatna osiguranja u DE optimizuju tako da primaju samo clanove za koje njihovi modeli procenjuju minimalne troskove, zato sto za razliku od USA nije moguce iskljuciti "pre-existing conditions", dok sve ostalo "offload-uju" na javnu tarifu (kako? mogu da elaboriram, ali da ne smaram sad). Kul za pojedinacne privatne osiguravajuce kuce, ali to na duzi rok ne moze funkcionisati zato sto ce trkosovi javnog osiguranja otici u nebesa. Sto se vec i desava.

Ako si neki dev i primas, sta znam, 80-100K EUR - ali posto si u DE dosao kasnije i imas neki "pre-existing condition" (lista stvari posle kojih mozes da zaboravis privatno: dijabetes, hronicno visok pritisak, mentalni problemi bilo koje vrste - ono nekoliko xanaxa te moze staviti na crnu listu, a omiljena stvar u USA - psiholog, je kraj price... o nekim ozbiljnim stvarima sa organima da ne pricam, ni ne pokusavaj) - ti ces onda placati skoro 900 EUR danas mesecno i dobijati uslugu koju nude privatna osiguaranja za 1/3 cene.

To ima svoj razlog - zato sto su svi dijabeticari, srcani bolesnici, ljudi sa mentalnim tegobama i sl. zavrsili kod javnog osiguranja. Neko to mora da plati. Koliko dugo? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 01:49 - pre 30 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
ovako izgleda ekoloshka katastrofa


A kako izgleda ovo:

BURAZERSKA PRIVREDA: Vučićev kum vlasnik 10 hidroelektrana, država isplatila 41,6 miliona evra!
Klix22 maja, 2019

Među vlasnicima hidroelektrana u Srbiji su i bivši generalni sekretar Partizana Žarko Zečević i nekadašnji fudbaler tog kluba Stefan Babović, inače sin biznismena Milije Babovića.

Među vlasnicima malih hidroelektrana su brojne javne ličnosti i to ne samo iz poslovnih krugova, već i iz politike i sporta. Možda i najzanimljivije među tim imenima je ono Nikole Petrovića, kuma predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a inače bivšeg direktora Elektromreže Srbije i kadra Srpske napredne stranke. Prema podacima Bisnodea, poslovne baze podataka, Petrović je vlasnik kompanije Eko Vlasina, koja poseduje dve hidroelektrane. Prva je „Prodanča“ instalisane snage od 175 kilovata a druga je Đorđina snage 320 kilovata. Petrović je i direktor firme Eco Energo Group (EEG), u kojoj ima suvlasnički udeo od 41,75 odsto preko svoje firme Eko Vlasina. Prema medijskim izveštajima, od 2013. do 2016. na osnovu propisanih fid-in tarifa kompanijama koje su povezane sa Petrovićem isplaćeno je više od 7,2 miliona evra.

https://infoklix.com/vesti/bur...JOUxD379yVUZn6izYWhDwMJtHCFBm0

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
217.138.196.25



+1064 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 04:40 - pre 30 meseci
Znash kako to je nepotizam, Jevreji su majstori toga. Necu nikog da osudjujem svako radi po svojoj volji kako misli da je najbolje. A kako radish tako tje ti biti.
Znahi ohrabrujesh ih u tome shto chine. Bozhja Volja.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 06:09 - pre 30 meseci
Ti Jevreji mora da su neki mnogo gadan narod ako su majstori baš toga? Da li bi mogao da navedeš neki primer, ja sam poznavao dva Jevreja i uopšte nisu bili takvi?

Nisam baš najbolje razumeo da ohrabrujem nekog u tome što čini, i šta bi tačno trebalo biti Božija Volja? Meni više liči na lopovluk?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a02:26f7:c88c:700e:0:605d:7d90:3bbe



+1064 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 06:39 - pre 30 meseci
Opshte je poznato u kojim zanimanjima u USA ne mozhesh da uspesh ako nisi JEvrejin. Osim toga radio sam sa njima znam ih u dushu.
Elem nije na meni i tebi da sudimo ko zahvaljujutji rodjachkim vezama dobija poslove. Tako samo mozhesh da dobijesh bruh...
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 07:14 - pre 30 meseci


Ovo je jedina istina!
U socijalizmu niko nije bio gladan. Sada sam penzioner sa (naravno!) malom penzijom koju potrošim u prva tri dana. Idem na pijacu, a brokoli 280 din., karfiol 320 itd. Najviše para potrošim na pijaci. Posle II rata zelena pijaca je određivala vrednost dinara što je i logično. Jugoslavija je bila izrazito poljiprivredna zemlja da bi posle rata postajala sve više industrijska. Bez obzira što je i u industriji bila dista uspešna mislim da je to bila najveća greška. Još veća greška je što se od dolaska tkzv. demokrata na vlast niko ne bavi poljoprivredom već i ono malo što je vredno ostalo rasprodaju pa nam Kinez prodaje beli luk! Niko neće da se bavi poljoprivredom jer da bi ona postala glavna grana mora da prođe veovatno najmanje 15 godina, a znaju da neće toliko ostati na vlasti. I tako sve propada. Jedemo paradajz koji je kao od plastike, a krompir uvozimo, a naš bacamo! To je ta današnja uspešna privreda sa najvećom stopom privrednog rasta u Evropi. Srećom ja ne verujem u Deda Mraza!


Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 07:15 - pre 30 meseci
@Branimir

Možda je opšte poznato, ali evo ja prvi put čujem, u kojim zanimanjima? I kakve veze Jevreji imaju sa USA?

Mislim da je baš na meni i tebi, tj svima, da sudimo da ne mogu poslovi da se dobijaju zahvaljujući rođačkim vezama, ili bar ne svi, ili bar ne oni koji se tiču šire javnosti. Tako mogu da dobijem bolje uređeno društvo, i lepše mesto za život za više ljudi.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a02:26f7:c88c:700e:0:41be:e91a:fd37



+1064 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 07:29 - pre 30 meseci
Citat:

U socijalizmu niko nije bio gladan

NAravno, hrana i restorani i namirnice generalno bile dzabe. No penzija je ovde danas generalno vetja u proseku od plate...

MAjore, nisu samo u pitanju Jevreji, zhena muzhu namesti posao u firmi, neko kao Bill Gates uspe da se obogati zahvaljujutji
majchinim vezama u IBM, Irci drzhe policiju, Jevreji advokaturu, svugde je isto.
Mi samo vidimo ove domatje alamane, i nishta vishe. No to su bre ljudi, normalno je to, i ne treba osudjivati
ljudsku prirodu. Glasao sam za SNS zato shto uvek glasam za onoga ko tje da pobedi poshto mi je
sve jedno, a verujem da je svaka vlast od Boga, kao shto reche Sveti Pavle :P
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 09:00 - pre 30 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Glasao sam za SNS zato shto...


Citat:
Isus Hrist: Oprosti im Bože, ne znaju šta rade
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a02:26f7:c88c:700e:0:d5c9:722a:f58b



+1064 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 09:04 - pre 30 meseci
Ne znaju, da , zato ni nisu krivi, samo su ono shto jesu. A ja vidim koliko moj tast i shurak vole Vutchitja, a kako ne bih ja kad mu znam
oca i radio sam sa njim :P
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 09:06 - pre 30 meseci
Što pre da batališ Mac OS X.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a02:26f7:c88c:700e:0:dbcd:7cd0:7a19



+1064 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 09:14 - pre 30 meseci
A chuj ne mogu da ga srushim, mnogo sam se primio :P
i sad za posao reshavam neki tezhak problem, pa se ovde opushtam u medjuvremenu :P
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 09:14 - pre 30 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ne znaju, da , zato ni nisu krivi, samo su ono shto jesu. A ja vidim koliko moj tast i shurak vole Vutchitja, a kako ne bih ja kad mu znam
oca i radio sam sa njim :P



Trepni dva puta ako su te kidnapovali....ali ozbiljno!

Stvarno, kako i sta pises posle apstinencije od 1.5 meseci, nesto sa tobom nije u redu.
Te pederske sj,tj,sh fore...kao napaljena tinejdzerka zeljna qrca, a ne odrastao covek od 50ak godina.
Te one gluposti o koroni.
Potom i one filozofske gluposti.....

Da nisi ti opet biti samovoljno u samostanu L. Lazarevica na nekom duhovnom uzdizanju?
Kakav secer kakve dizne materine?

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?20.09.2021. u 09:27 - pre 30 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
MAjore, nisu samo u pitanju Jevreji, zhena muzhu namesti posao u firmi, neko kao Bill Gates uspe da se obogati zahvaljujutji
majchinim vezama u IBM, Irci drzhe policiju, Jevreji advokaturu, svugde je isto.


Svugde je isto, i sve je isto? Pa onda mi više nikad ne moramo da glasamo, ni da bilo šta menjamo, kao što bih ja rekao.

Citat:
Mi samo vidimo ove domatje alamane, i nishta vishe. No to su bre ljudi, normalno je to, i ne treba osudjivati
ljudsku prirodu.


Niko ne osuđuje ljudsku prirodu, nego samo: lopove, secikese, ubice, prevarante itd ...

Citat:
Glasao sam za SNS zato shto uvek glasam za onoga ko tje da pobedi poshto mi je sve jedno,


Onda je dobro da si glasao, jer bi inače mogli da pobede neki drugi, pa bi ti opet bilo svejedno :)

Citat:
a verujem da je svaka vlast od Boga, kao shto reche Sveti Pavle :P


Onda će i ona sledeća biti od boga, pa bi trebalo da smenimo ove nesretnike što sad glume klovnove i uništavaju zemlju, vazduh, vodu i ljude.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42754 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.